• petero

Dobre, už sme dospeli k tomu, že obete sa samé nedočkavo zatvárajú do pascí („Zatvor tie dvere nech vieme čo na nás pripravil“). Aj tak atmosféra ujde, už to nie je také strhujúce ale scenáristom sa stále ešte podarilo posunúť Jigsawov príbeh ďalej. Gilotína je fajn, ostatné je viac menej smiešne ako voľne pobehujúce obete sa radšej kántria ako by porušili nastavenú pascu.(13.2.2009)

Jediná věc, kterou jsem od pátého pokračování Saw neočekával, se stala. Saw V je lepší než díl předchozí, sice ne o moc, ale na průměrné hodnocení to stačí. Důmyslnost pastí prvních dvou dílů je ta tam, scénář už si hraje spíše na kočičku s pejskem kterak vařili dort, zůstává jen násilí, stále stejní herci a stále stejní lidé u kormidla s koryty přeplněnými penězi. Jedna z mála změn (ano, kamera, střih i hudba jsou stále stejně okoukané) se udála na režisérské židli, poznat to však nejde. Vzhledem k tomu, že první scénu točil Bousman a zbytek Hackl, a já nenašel jediný rozdíl, tak je něco špatně. Na druhou stranu jsem se docela bavil a jednou jsem opravdu oči od obrazovky odvrátil (plnění nádoby krví), jinak jsem neměl problém u filmu večeřet (zdravím Rentona). S trochou nadsázky mohu říci, že od šestky očekávám minimálně stejnou zábavu, cesta ke zlepšení tu je a to nám dokázala právě pětka.(13.4.2009)

• Faustka

To co tenhle horor dělalo netradičním a vyjímečným, vzalo definitivně za své...a zbyla po tom jen nepříjemná příchuť, jakéhosi nestravitelného pokrmu, který má s původním "Saw", pramálo společného...tudíž, vážení inovátoři, jděte se s touhle variantou "bodnout!"(9.8.2009)

Tenhle film si neláme hlavu s logikou, návazností, spojitostí, v podstatě s ničím. Hm. Mije to fuk, já se perfektně bavil!(12.12.2008)

Ako som hovoril už v predošlom komentári u štvorky - naťahovačka, ktorá len zbiera prachy, ale stále ešte pozerateľná.Posledné diely už nie sú žiadna sláva, ale pozerať sa to ešte dá.Každá časť sa rozvíja do zadu (vo flasbackoch) aj dopredu a stále je to aspoň niečim zaujímavé.Celkovo je to slabý film, ale ako celok to funguje stále dobre. 55% - 3*(4.12.2010)