Tenhle film si neláme hlavu s logikou, návazností, spojitostí, v podstatě s ničím. Hm. Mije to fuk, já se perfektně bavil!(12.12.2008)

• Kaka

Zajímavé mordy a to je asi tak všechno. Jinak naprosto zbytečný film. Sestříhat to do několika efektivních klipů, osolit to pořádnou rockovou hudbou a hned by bylo lépe. Kéž by tak nebyl další díl.(23.1.2009)

Nějak se mi ty figury pletly, co nadělám. Zdá se, že skeptici a odpůrci mají pravdu, je to slabota a nuda, snad jen Jigsaw, ač už dávno mrtvý, zaujal.(9.11.2008)

Bavilo mě to přece jen o level víc než předchozí tři pokračování, třebaže všechno, co byste mohli vyčíst jim je i tu a pasti nebyly tak nechutné a i závěrečná vysvětlovačka byla poslabší. A Costas Mandylor (konečně se dozvídáme motivaci jeho postavy) je s tím svým zavilým výrazem na facku, ale potěšila sexy Julie Benz. Nicméně víc než na to nezajímavé pátrání bych se soustředil na tu zkoušenou partičku.(15.3.2017)

Séria pokračuje. Keď som ju po tretej časti už pochovával, tak prišlo prekvapenie v podobe časti predošlej a ani piata časť nie je na zahodenie. Keby si séria udržiavala aspoň takúto priemernú kvalitu, tak by som bol spokojný. Brutalita uspokojí nadšenca krvavých kúpeľov a hlavne fanúšika celej série. Naozaj je dôležité aspoň trošku ovládať súvislosti predošlých dielov, našťastie ročné prestávky medzi nimi sú naozaj dosť dobre navrhnuté tak, aby si divák zapamätal aspoň ich hrubé obrysy. Hneď na začiatku, keď som mal ešte v ruke ovládač, Jigsaw predniesol svoje obvyklé 'make your choice' a ja som rád, že som nestlačil tlačítko stop. 60%.(7.11.2009)

• - Film bol zakázaný v Malajzii. (Paldiny)

• - Sethova past byla inspirována povídkou Edgara Allana Poea "Jáma a kyvadlo". (c.tucker)

• - V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 47. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (Paldiny)