V kontextu série skvěle fungující, nicméně poněkud vyčpělé. Originalita pastí je ta tam (prakticky žádná není zapamatováníhodná), postavy se neznalým a nepozorným divákům asi lehce pletou a závěr, opět podbarvený skvělým hudebním tématem, prostě nemá koule předchozích dílů. Navzdory tomu jsem se dobře bavil a vyhlížím další díl.(26.11.2008)

SAW V na mne zapůsobil. Škoda jen, že jsem si už moc nepamatoval, co bylo v předcházejících dílech. Navrhoval bych nějakou rekapitulaci před dalším dílem a nebo ať se točí častěji, než 1 x v roce. Pak mi to bude dávat větší smysl :-)(26.12.2008)

Další rok, další halloween, další Saw. Nová zápletka, nové postavy, pitvání starých (zápletek i postav). Já nemůžu být nespokojený. Nejsem z těch, co baží po krvi. A přesto se mi to líbilo. Protože je tu chytrý příběh. Ať si kdo chce říká co chce. Nehledě na to, že to nebylo zase tolik krvavé, spíš trochu víc á la Roxette ;o).(30.10.2008)

Přezevšecky pochyby jsem na Saw pětku šel do kina a abych se přiznal, docela jsem se bavil. Saw 5 není tak krvavá jako její předhozí díly, nesnaží se zaujmout jen krví, a morbidností smrtí, snaží se trošičku docílit faktu, že příběh, kterým nás po několik let obklopovala je vlastně jinak, než by být měl, nebo spíše po několik let byl, což se dalo čekat. Nenapadá mě, co jiného by se na to všecko dalo vymyslet. Rozhodně jsem se ale po hodinu a půl docela i bavil. Sice to skončilo jak jinak než otevřeně, takže nezbývá nic jiného než počkat na příští Halloween, ale po hodně špatné čtyřce jsem byl vcelku potěšen. Hlavně tedy tím, že z až příliš zlého a krvavého ztvárnění se trošku upustilo, a to především. Jen stále po shlédnutí filmu nemohu setřást ten pocit, že pětka byla vlastně o ničem.(4.11.2008)

Hlavní dějová linie se sice kolem Jigsawa pořád dokola omotává a nedokáže se ho pustit (při Bellově neutuchajícím charizmatu se snad ani není čemu divit), ale vyšetřovací odbočky a překvapivě dobře fungující "dlouhá" past nějakým zvláštním způsobem fungují lépe než celý předchozí díl dohromady. Byla to sice labutí píseň, ale ta lehká spokojenost za to stála.(1.2.2009)

• - Film bol zakázaný v Malajzii. (Paldiny)

• - Ve scéně, kdy agent Erickson mluví s Jill Tuck, je na stole fotografie Ericksona a jeho ženy. Ve skutečnosti na ní je Mark Rolston (herec hrající Ericksona) a jeho reálná žena. (c.tucker)

• - Stopáž, ve které Hoffman opouští budovu Gideon s Corbett a říká: "Nikdo to nezvládl" je scéna, která už byla natočena dříve jako konec Saw IV (2007), ale nakonec byla vystřižena. (c.tucker)