poster

Zelená zóna

 • USA

  Green Zone

 • Francie

  Green Zone

 • Španělsko

  Green Zone: Distrito protegido

 • Slovensko

  Zelená zóna

Drama / Válečný / Akční / Thriller

USA / Velká Británie / Francie / Španělsko, 2010, 110 min

 • viperblade
  *****

  Paul Greengrass, mistr akce a dynamiky, Matt Damon, mistr v tom, jak vypadat drsně a Amy Ryan (nevím, v čem ta je mistryně, nicméně mám pro ni slabost už od seriálu The Wire :-)) spojili své síly a natočili film, který nám ukazuje důvody pro válku v Iráku v "trochu" jiném světle. A pak, že jsou všichni Američané hloupí… Green Zone by se teoreticky dal srovnat s filmem The Hurt Locker, ale jen tematicky (válka v Iráku). Co je rozděluje, je především důvod toho, proč vlastně válka začala. V THL se o něj nikdo nestará, prostě odvádějí svou práci a zneškodňují bomby, ale v GZ je tohle právě hlavní téma a válka (boje, přestřelky) jsou spíše okrajové. A proto se mi tento film tak líbil, pro svou neameričnost. Paul má u mě už další plus, stejně jako ostatní herci. Je škoda, že zrovna tento film tak propadl v kinech (při rozpočtu 100 milionů vydělal necelých 95 mil., z nichž polovina jde kinům) ale na druhou stranu, není to náhoda, že zrovna film, který zpochybňuje vpád do Iráku, nemá vyšší tržby? :-)(7.7.2010)

 • woody
  *****

  Kinematografie je od slova kinematika, děkuji za připomenutí ...(23.6.2010)

 • arachneuss
  **

  Prostinký a opravdu hodně pitomý příběh se snaží Greengrass zachránit bravurně natočenou akcí, opět podepřenou chytlavou hudbou od Johna Powella. Marně. Po novém Robinu Hoodovi další hořké zklamání postrádající vše, co dělalo Bourneovu trilogii tak jedinečným dílem. Brian Helgeland je zkrátka scénáristická trubka, která nesahá kvalitám Tonyho Gilroye ani po kotníky. Zručně natočená nuda, to je nový příspěvek zámořské produkce do tématu války v Iráku.(21.5.2010)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Stejně jako ve filmu Smrt čeká všude (2008) je ve filmu zmíněna stejná postava generála Al-Rawi, vlastním jménem Sayf Al-Din Fulayyih Hasan Tahav, velitel Republikánské gardy v Iráku. Na kartách nejhledanějších iráckých zločinců mu je přiřazen "křížový spodek". Každý film však zobrazuje jeho smrt jiným způsobem. (c.tucker)

 • - Mnoho vojáků ve speciální jednotce na zbraně hromadného ničení Matta Damona byli skuteční váleční veteráni z Iráku a Afghánistánu a ne herci. Damon řekl, že jeho největším problémem bylo jako herec dávat příkazy skutečným vojáků. (c.tucker)

 • - Miller (Matt Damon) nosí ve filmu taktické balistické brýle Oakley M Frame. (kukin)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace