Až tak moc tě nežere

He's Just Not That Into You

• Německo

Er steht einfach nicht auf Dich

Nie je z teba až tak paf

Komedie / Drama / Romantický

USA / Německo / Nizozemsko, 2009, 124 min

Tohle musela napsat ženská - tolik párů a tolik o vztazích (prakticky jen o vztazích). Uvidíte dost hvězd pohromadě, nikdo nevyčnívá, všichni mají zhruba stený prostor. Ale jinak je to odnikud nikam a že bych se nějak moc bavil, se říct taky nedá. Pozitivní vzpomínka pro mě patrně zlstane Drew - před tímto filmem jsem ji nijak zvlášť nemusel, ale ukázala, že umí.(28.5.2009)

Celkem pohodová, dobře obsazená romantická komedie, která se sice tak trošku marně snaží hrát na americkou Lásku nebeskou, leč mě se tohle líbilo přecejen o trošku více. Už jen proto, že jsem byl ušetřen bídného suchého anglického humoru. Naproti ostatním musím přiznat, že se mi naopak rozložení příběhu do více párů líbilo a nenutilo nudit se, jelikož si myslím, že takový příběh by se pro jediný pár moc nehodil. Navíc jsou ty páry tvořeny vesměs známými a sympatickými herci, což lépe vtáhne do situace. Abych to shrnul, určitě bych našel lepší romantické komedie, které si i rád pustím znova, He's Just Not That Into You však taky není úplně zlé a alespoň za jedno shlédnutí stojí. PS : Scarlett :P ...60%(24.5.2014)

Hodně rozpačitý rozjezd vystřídá hodně solidní mix „uvěřitelných“ vztahových trablů a dojemný dojezd. Prostě z látky režisér Ken Kwapis (Kněz je poděs) překvapivě vykřesal solidní film, i když je škoda, že se nepřiklonil k jednomu. Skáče totiž mezi romantickou komedií a vážným dramatem. Navíc dostal pod taktovku skutečnou hereckou smetánku a předkládá dvouhodinové konverzační cosi o vztazích. A vůbec ne špatně. Jak říkám, úvod je těžkopádný, lemovaný vztahovým tápáním roztěkané Gigi, která všem cpe své telefonní číslo a pak zklamaně zírá na telefon, který.. jasně, chápete dobře. Film prostě chce rozluštit, co znamená tohle a co zas tamto, jak rozklíčovat chování mužů, žen, svobodných, zadaných atp. A svým osobitým způsobem říká něco, co mi (a doufám, že i řadě jiným divákům) nebylo úplně cizí a neznámé. I když nejsou tvůrci víc odvážní ve svých názorech a režisér se do toho nikdy POŘÁDNĚ neponoří, svůj účel film plní. Musím uznat, že větší polovinu snímku jsem se solidně bavil a dojímal. A to holt ke štěstí mnohdy stačí. Zmiňované obsazení je lahůdkové (velmi příjemní Ben Affleck, Scarlet Johansson, Jennifer Aniston, Bradley Cooper + milí, ale zbyteční Kris Kristofferson nebo Drew Barrymore + jednoznačně nejlepší Justin Long a Jennifer Connelly, která má navíc asi jediná někam se vyvíjející postavu). Sečteno, podtrženo. Tvůrci úplně neprodali to, co bych si představoval, ale pod tou vší povrchností se dají leckteré pravdy vyčenichat!!(8.11.2010)

• DaViD´82

... tak to jsem teda nežral.(18.6.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $93,953,653Tržby Celosvetovo $165,041,806Tržby za predaj DVD v USA $23,362,320 //počet predaných kusov 1,375,063║ Tak aspoň jedna z mála romantických komédii, čo nie je zbytočne presladčená. Aj keď pekný happy end samozrejme nechýba, bez toho by sa to asi ani nedalo. Nuž, treba ale povedať, že celkovo ide o celkom slušne zostavený námet pre daní žáner. Týkajúci sa detailného vysvetlenia situácii ohľadne balenia, randenia, či svadieb a prirodzených chýb z týmito situáciami spojenými. V tomto nás pekne oboznámia asi tri súvisle rozohrané príbehy, kde ide o rôzne sklučujúce situácie vo vzájomných vzťahoch... Všetko to je zabelené v peknom iskrivom obale, nechýbajú aj nejaké tie odľahčenia scénok, výborne zahrané postavy, ktoré si zamilujete, minimálne čo sa týka „sexi“ Scarlett Johansson či tápajúcej nešťastnice z úprimným pohľadom Ginnifer Goodwin. Možno trošku skresať nejaké tie hrany(myslím ubrať nejaké tie zbytočné postavy v deji ako Drew Barrymore), prestrihať miestami trošku rozvláčni dej a mohlo to byť za plné hodnotenie ale aj tak ako hovorím je to milá stráviteľná romantická komédia. /videl v kine: 75%/(10.3.2009)