Až tak moc tě nežere

He's Just Not That Into You

• Německo

Er steht einfach nicht auf Dich

Nie je z teba až tak paf

Komedie / Drama / Romantický

USA / Německo / Nizozemsko, 2009, 124 min

Docela fajn vztahový proplenec, ale nic originálního ani nijak objevného či dokonce pravdivého, jak se to chvílemi snaží tvářit, tu nevidím. Poněkud zbytečně působí poměrně velké množství dějových linií, z nichž zákonitě jsou některé méně zajímavé než jiné, a také stopáž je vzhledem k námětu na hranici snesitelnosti.(27.6.2009)

Ide len vlastne o dvojhodinovú výpoveď o vzťahoch medzi mužmi a ženami. Nič povznášajúceho, nič očarujúceho, len realita a sem tam romantika. Kým Love Acctualy každá scéna dýchala a dostávala sa do veľkého finále, tu celý čas cítiť akúsi prečačkanosť a snobstvo v láske, ktorá by sa mohla nazvať na Americký spôsob. Muži stále zahýbajú, odmietajú, využívajú, nezavolajú, ženy len preháňajú, afektujú a v jednom kuse tlachajú a kecajú. Niekedy však dávka reality z polosladkým finišom stojí zato..... Inokedy vás však rozčúli vyčačkanosť prostredia, kde bolo všetko tip-top, až ma z toho lesku bolo zle. To je však problém dvojhodinových romantických (polo)komédií. V tejto to platí najviac, keď má divák na začiatku úplný miš-maš v postavách, strih je akýsi nepresný. Potom sa to všetko vyjasní, dotaneme kde tu pekný herecký výkon, ktorý však opäť hasne pri nepodarenom dialógu, alebo réžií. Hrozne ťažko mi je preto hodnotiť túto hviezdnými menami napraskanú romantiku, lebo sám niesom istý či sa mi páčila, či nie. Realita, kontra sladota v jednom, ale asi viac ide k tým nižším hodnoteniam. Ide o typický film, na ktorý zoberieš babu do kina.(12.6.2009)

• AngelAngie

Nejvíce mě bavil Justin Long, i když je mi normálně dosti nesympatický. Dále mě hodně bavila Jennifer Connelly, její topornost, naivita, byla nudná, nudná být měla, výborně se role ujala. Co se třeba Scarlett týče, tak mi přišla až moc přeceněná - takovej ten typ skvělý herečky, která ve filmu být musí, Ben Affleck po dlouhé době opravdu moc potěšil, Bradley Cooper je můj oblícenec už dlouho, takže jako ženská si ho ráda vychutnám polonahého... ale jinak nic pro mě...(28.6.2009)

Soundtrack Cliff Eidelman: 1. I'd Like To - Corinne Bailey Rae ,2. I'm Amazed - My Morning Jacket ,3. Don't You Want Me - Human League ,4. Supernatural Superserious - R.E.M. ,5. Madly - Tristan Prettyman ,6. This Must Be The Place - Talking Heads ,7. By Your Side - Black Crows ,8. I Must Be High - Wilco ,9. You Make It Real - James Morrison ,10. If I Never See Your Face Again - Maroon 5 ,11. Can't Hardly Wait - The Replacements ,12. Fruit Machine - Ting Tings ,13. Smile - Lilly Allen ,14. Somewhere Only We Know - Keane ,15. Love, Save The Empty - Erin McCarley ,16. Friday I'm In Love - Cure ,17. Last Goodbye - Scarlett Johansson ,(11.5.2011)

TV/// Obsazení 10/10 Děj 5/10 Hudba 4/10 Prostředí 4/10/// +Ginnifer Goodwin a Justin Long, potěší i Drew Barrymore a samozřejmě celkové hvězdné obsazení, postavy mají dostatek prostoru a díky dlouhé stopáži je čas odvyprávět i jejich příběh -místy nemastné, neslané, často babsky ukecané, některé postavy mě nevzali, prostředí bytů, barů a kanceláří nijak neohromí, hudba je spíš upozadněná/// Čekal jsem o dost víc a tak trochu jsem to přetrpěl. Poslední třetina byla nejlepší, protože postavy už jste měli přečtené a byli jste zvědaví na to, jak to s nimi dopadne. Nejkouzelnější dvojicí je Ginnifer a Justin, pro někoho možná i dějová linka se Scarlett a Bradleyem. Jinak to ale moc pohromadě nedrží a některé postavy jsou spíš nezajímavé (Jennifer Connelly, Jennifer Aniston). Tak už to ale bývá. Pro holky to asi bude zajímavější film než pro většinu mužské populace. Pár moudrých rad se tu možná najde, jestli je ale budu aplikovat to si nemyslím./// Celkem 55%///(29.1.2012)