Až tak moc tě nežere

He's Just Not That Into You

• Německo

Er steht einfach nicht auf Dich

Nie je z teba až tak paf

Komedie / Drama / Romantický

USA / Německo / Nizozemsko, 2009, 124 min

Nic proti ničemu - neurazí ani nenadchne.(11.3.2009)

Ta ho teda tak moc nežrala, jen co je pravda. Já jsem 3/4 filmu taky moc nežral, ale ten konec mě dostal. Skončilo to klasicky, hezky, a mně to hodnocení zlepšilo. Když už na romanťák koukám, tak se těším, že to hezky dopadne a tady to líp dopadnout opravdu nemohlo. Prostě klasika, která nezestárna. Tady taky s celou řadou velkých hereckých jmen, které si Hollywood objednává jako na stříbrném podnose.(11.5.2010)

Ken Kwapis je lama. Klidně bych mu odpustil vskutku kýčovitý vizuál, s nímž mě "fascinoval" už v Sesterstvu putovních kalhot, ale nevyváženost jeho filmu přehlížet prostě nejde. Dobrá půlka linií je prachsprostá nuda bez jakékoliv logiky, kde se všichni chovají jako totální mimoni a nikomu to zjevně nedochází. Co scénář provádí s postavami Connollyho, Connelly či Coopera je naprosto neuvěřitelné a kolikrát jsem měl dojem, že jde snad o špatný vtip na téma z koho uděláme většího vola, aniž bychom to něčím podepřeli. Ještě že jsou Long s Goodwin dost sympatičtí a jejich vztah založený na popírání vztahových klišé dokáže zaujmout jak frázemi očividně cucanými z prstu, tak vychytávkami jako ze života. Vtipné to ovšem příliš není a celé dvě hodiny působí jako zvláštní slepenec, jenž si neumí vybrat, jakým žánrem chce vlastně být. Tuctovka, která měla soudě z obsazení a tématu na mnohem víc.(21.3.2009)

Mezi několika páry jsem se neztrácel, to ani náhodou. Spíše mě ve druhé půlce dost iritovala zbytečně natahovaná délka celého tohoto mega-propleteného romantického filmu. Hlavní, neskutečně debilní postava v podání roztomile pitomé Ginnifer Goodwin mi lezla na nervy už po dvaceti minutách. Nedávno jsem v jakémsi komentáři zmiňoval jednu z nejhůře stravitelných postav filmového průmyslu, ovšem tohle se jí téměř vyrovnalo! Já samozřejmě rozumím tomu, že to je schválně, v tomto případě mi to ale neskutečně vadilo, a hereččin debilní cvrlikavý hlásek jsem opravdu nemohl vystát :-). Kolik měla její postava IQ? 70? Jinak ale oceňuji ostatní parádní herecký ansámbl, nejlepší byla asi Jennifer Connelly... Ben Affleck by se měl spíše věnovat svému režijnímu umění, které prokázal v thrilleru roku 2007. V podstatě milý film, ale MOC DLOUHÉ! A příště to udělejte více i pro chlapy... Dík.(7.7.2009)

TV/// Obsazení 10/10 Děj 5/10 Hudba 4/10 Prostředí 4/10/// +Ginnifer Goodwin a Justin Long, potěší i Drew Barrymore a samozřejmě celkové hvězdné obsazení, postavy mají dostatek prostoru a díky dlouhé stopáži je čas odvyprávět i jejich příběh -místy nemastné, neslané, často babsky ukecané, některé postavy mě nevzali, prostředí bytů, barů a kanceláří nijak neohromí, hudba je spíš upozadněná/// Čekal jsem o dost víc a tak trochu jsem to přetrpěl. Poslední třetina byla nejlepší, protože postavy už jste měli přečtené a byli jste zvědaví na to, jak to s nimi dopadne. Nejkouzelnější dvojicí je Ginnifer a Justin, pro někoho možná i dějová linka se Scarlett a Bradleyem. Jinak to ale moc pohromadě nedrží a některé postavy jsou spíš nezajímavé (Jennifer Connelly, Jennifer Aniston). Tak už to ale bývá. Pro holky to asi bude zajímavější film než pro většinu mužské populace. Pár moudrých rad se tu možná najde, jestli je ale budu aplikovat to si nemyslím./// Celkem 55%///(29.1.2012)

• - Autor předlohy Greg Behrendt si zahrál malé cameo jako pastor na svatbě. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Jedním z producentů je i Drew Barrymore. (duklak2)

• - Krycí jméno filmu bylo "Boy Trouble". (Zdroj: ČSFD.cz)