Nová dcera

The New Daughter

Thriller / Horor / Mysteriózní

USA, 2009, 103 min

• misterz

Absolútne nevyužitý potenciál, ktorý tento inak fajn námet ponúkal. Mám rád horory, kde sa rodinka prisťahuje do domu, v ktorom ju potom začnú terorizovať bubáci. A keď to má navyše aj slušný mytologický základ a dobrú mysterióznu atmosféru, tak si rochním ako svinka v blate. Žiaľ v tomto prípade prišlo len sklamanie. Drvivá väčšina filmu je hrozná nuda, kde sa len sem-tam niečo mihne, alebo vykukne. Kevin Costner mi tu pripadal ako keby si niečoho šňupol, väčšinu času chodí letargicky s jednou mimikou na tvári po dome, sem-tam niečo niekomu povie, prípadne sa poháda s deckami alebo si zájde do obchodu.... To mytologické odkrývanie záhady mohyly pri dome ma tiež moc nenadchlo. Snímok začal pripomínať horor so všetkým čo som od toho čakal až posledných 10-15 minút, ktoré boli výborné, napínavé a konečne aj trochu strašidelné, pričom ma potešil aj úplne posledný záber. Na priemer sa mi toho dobrého ale zdá málo. 45/100(2.10.2016)

• paascha

Kdyby šlo o studentský nízkorozpoťák,bylo by to boží.Takhle jde jen o blbost, kde strašidelno dělá vrzání podlahy, vzdálené houkání, šepot a pohybující se klika. Nepatřím mezi fandy Kostnera, ale myslím, že má na víc, než účast v tomhle. Snad by účast nějakého levnějšího herce v jeho roli ušetřila produkci nějaké peníze na efekty, takhle to bylo míň strašidelné, než kombiné mojí babičky. No a ten konec, to je úplná tečka...(18.9.2010)

• Faidra

Faidra Postradatelná si vám dovoluje zprostředkovat několik rad pro začínající autory od Jacka Torrance osobně. 1. Nestaň se spisovatelem, 2. Když už se jím staneš, nedostaň se do tvůrčí krize a osobních problémů, 3. Když už se do nich dostaneš, nestěhuj se na samotu, kde vlkodlaci dávají dobrou noc, 4. Když se staneš, dostaneš a odstěhuješ - tak se nediv!(20.4.2013)

Stokrát ohraná písnička, tentokrát ještě trochu jinak. I když atmosféra od samého začátku dává tušit v něco zlého, napětí se tentokrát smrsklo na několik konkrétních scén, které se vám pokusí rozproudit krev. Možná to bude tím, že tvůrci odhalili své potvory z lesa příliš brzy. Jinak je to vesměs klasické "bububu mystery", jejich vžitých postupů se dokonce zarytě drží, takže je celkem s podivem, že se podařilo do hlavní úlohy obsadit Kevina Costnera. Ten, jak je vidět, si na stará kolena vybírá docela zajímavé projekty. Však nejednoho z nás překvapil svou rolí charakterního zabijáka v thrilleru Mr. Brooksovi. Nuda se mi nedostavila, celé je to hezky natočené, a k mé radosti jsem se dočkal i několika pavouků (yeeaah). Závěr se mění ve slušné drama, dobře graduje, a do toho skončí otevřeným koncem, což je jedině dobře. Na dobré konce tu přece máme pohádky.(31.8.2010)

• Freemind

Natahoval se, stoupal na špičky, ale na hrníček medu přesto nedosáhl. Příjemný je civilní scénář dobře podpořený Costnerovým hereckým výkonem, uchu a oku lahodí vcelku hezká kamera a hudba. Mínusů je ale mnoho, příliš mnoho - největším průserem je ale neschopnost vytvořit jakoukoliv atmosféru. Tu ničí jak zbytečné vytahování příšer do světla (což při jednom odhaluje taky hodně špatné masky a CGI), tak zmatená, nekompaktní vize "zla". Kyselou třešničkou na dortu je již zmiňovaný hodně špatný výběr dětského herce. Snaha byla.(5.5.2010)