Nová dcera

The New Daughter

Thriller / Horor / Mysteriózní

USA, 2009, 103 min

Trochu sa divím, že sa prieberčivého Kevina Costnera, ktorý účinkuje tak cca v jednom filme za rok podarilo obsadiť práve do tohto hororového projektu a či peniaze určenú na jeho iste nemalú gážu nemohli byť využité aj zmysluplnejšie, nakoniec je ale dobre, že tu stvárnil hlavnú rolu... New Daughter je natočená sporovlivým štýlom nízkorozpočtových moster hororov z 80. rokov - divákovi sú väčšinu stopáže servírované iba náznaky prítomnosti akéhosi zla, nevidí nič konkrétne a keď aj dochádza k nejakej násilnej scéne, prichádza strih a dej sa následne presúva do ďalšieho dňa. Všetko sa sústredí na záverečné finále, ktoré mi v tomto prípade našťastie vynahradilo 1,5 hodiny čakania na hnusáka.... nuda to ale určite nebola a ako celok funguje New Daughter aj napriek nejakým muchám vcelku dobre.(25.7.2011)

• teutates

Kevin jako neohrabaný nováček v krásném proletariánském snímečku o "hororových" bubácích, kteří obtěžují jeho milovanou dcerku. Tak povrchní a bezmyšlenkovitou srajdu jsem už dlouho neviděl. 2/10(20.7.2011)

Silne "obyčajné " - všetko tu už bolo , no a ten záver "šľahnutý " ( podľa Mňa ) DESCENTom ( nasvietenie , SFX... ) škrtí už aj tak priemerný filmový zážitok. Avšak Kevina mám až príliš rada na to , aby som spadla pod 3ku. ( mimochodom - ústredný baby/cast - nebol najšťastnejší ).Jasné popálenie - ako v prípade R. de Nira .(3.5.2010)

• FilmFan24

Ani ryba ani rak a to se nabízelo možností a otázek. Kdo s koho? Co bude? Jak bude? A nakonec nic z toho! Zbyl jen utrápený Kevin Costner, který tam nebýt nestojí film ani za zlámanou grešli.(5.7.2011)

Čertsvě rozvedený tatík se s dcerou a synem odstěhuje na samotu a dceru mu tam osouloží indiánští glumové. Costnera mám rád a byl jsem na něj zvědavý. Když jsem v úvodních titulcích zjistil, že tam hraje Ivana Baquero, zajásal jsem, mám tu holku totiž docela rád. Kevin nezklamal, hraje prostě tatíka postaveného do nezvyklé situace. Z Ivany se nám klube zajímavá herečka. Z toho mála, co jí scénář poskytl (na to, že je ona sama zápletkou) vytřískala, co se dalo. Musí se nechat, že je fajn, že se ty potvory snažili prakticky neukázat. mohlo to ale být atmosféričtější a údernější, A že se tak nestalo, za to může klasicky zbytečně natažená stopáž. Už mě nebaví si na to pořád stěžovat, ale je to tak. Ale potěšil mě závěr, jak tím, co se v něm děje, tak tím, jak je nasnímán. Hodně dobré provedení. Suma sumárům slušný, koukatelný a neurážející průměr.(20.11.2015)

• - James Gammon, představitel Rogera Wayna, zemřel šest měsíců po uvedení filmu do kin. (Terva)

• - Natáčení probíhalo ve městě McClellanville nedaleko toku řeky Santee v Jižní Karolíně. (Terva)

• - John James (Kevin Costner) nosí hodinky značky Panerai. (dyfur)