poster

Nová dcera

 • USA

  The New Daughter

Thriller / Horor / Mysteriózní

USA, 2009, 103 min

 • EvilPhoEniX
  **

  Fakt slabé.. Jak se áčkový Herec mohl k tomuhle Upsat grr... Koukat se na to dalo, příliš jsem se nenudil, Ale napětí či strachu jsem se nedočkal...(24.5.2012)

 • uiu
  ***

  Dcerku posednou indiánští duchové a námět na slabý horor je hotový. Asi hodinu filmu se tam pořádně nic neděje, jen Kevin Costner dokola opakuje, že se jeho dcera chová "jinak" (a přitom se nechová jinak než obyčejný puberťák - odsekává rodičům, neodpovídá na otázky, chvíli je tátova hodná holčička a pak ho pošle do prdele). Pak najednou začnou všichni v jejich okolí umírat a nakonec nám ukážou bandu podivných indiánsko-predátorských monster. Na můj vkus hodně slabý odvar, který se první hodinu vůbec nedá nazývat hororem (spíš rodinným dramatem) a v posledních minutách může být i trochu napínavý, ale mě rozhodně neděsil. Velkým mínusem je zbytečně dlouhá stopáž, která není pro filmy tohoto typu moc dobrá a několikrát jsem se dívala na hodiny, kdy už to bude končit. Ovšem nezatracuji ho a myslím, že jsou lidi, kterým by se tato tématika mohla líbit. Já osobně si myslím, že Američané ublížili Indiánům už dost a cpát jejich mytologii do hororu a dělat z nich masové vrahy je už trochu moc.(5.8.2010)

 • Omnibus
  **

  Také "Držitel Ceny Akademie®" je jen člověk a musí se nějak živit v údobí mezi svými dobrými filmy. A co takovej život filmové hvězdy stojí peněz! To máte - jídlo, prádlo, žrádlo, složenky, milenky, chůvy, bodyguardi, zahradníci, právníci... a samozřejmě taky doplňování sbírky uměleckých artefaktů. Například o strašidelného tahacího kačera, co mu fakt strašně strašidelně vržou kolečka. Takže Kevina docela chápu, že si kvůli prachům střihne roli i v nějakém tom prefabrikovaném paskvilu. Zbytečná ztráta času.(31.1.2013)

 • jhsoft
  **

  Tak tohle mě moc neoslovilo..., začlo to celkem dobře a bavilo mě to,ale zhruba od půlky filmu jsem se neustále díval na hodinky kdy to už skončí..., a ten konec? To posrali uplně...,no nic snaha byla.(24.7.2011)

 • Bloody13
  ****

  Stokrát ohraná písnička, tentokrát ještě trochu jinak. I když atmosféra od samého začátku dává tušit v něco zlého, napětí se tentokrát smrsklo na několik konkrétních scén, které se vám pokusí rozproudit krev. Možná to bude tím, že tvůrci odhalili své potvory z lesa příliš brzy. Jinak je to vesměs klasické "bububu mystery", jejich vžitých postupů se dokonce zarytě drží, takže je celkem s podivem, že se podařilo do hlavní úlohy obsadit Kevina Costnera. Ten, jak je vidět, si na stará kolena vybírá docela zajímavé projekty. Však nejednoho z nás překvapil svou rolí charakterního zabijáka v thrilleru Mr. Brooksovi. Nuda se mi nedostavila, celé je to hezky natočené, a k mé radosti jsem se dočkal i několika pavouků (yeeaah). Závěr se mění ve slušné drama, dobře graduje, a do toho skončí otevřeným koncem, což je jedině dobře. Na dobré konce tu přece máme pohádky.(31.8.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace