Nová dcera

The New Daughter

Thriller / Horor / Mysteriózní

USA, 2009, 103 min

• Omnibus

Také "Držitel Ceny Akademie®" je jen člověk a musí se nějak živit v údobí mezi svými dobrými filmy. A co takovej život filmové hvězdy stojí peněz! To máte - jídlo, prádlo, žrádlo, složenky, milenky, chůvy, bodyguardi, zahradníci, právníci... a samozřejmě taky doplňování sbírky uměleckých artefaktů. Například o strašidelného tahacího kačera, co mu fakt strašně strašidelně vržou kolečka. Takže Kevina docela chápu, že si kvůli prachům střihne roli i v nějakém tom prefabrikovaném paskvilu. Zbytečná ztráta času.(31.1.2013)

• petero

Luis Berdejo (scenárista [REC]) nenapísal scenár k The New Daughter. Ten by nebol sviežim závanom ani pred 30 rokmi a zdá sa že ako režisér tiež nemá čo ponúknuť. Nech len pekne vypiluje svoj ďalší scenáristický kúsok s Pacom Plazom - [REC] Genesis. Ivana Baquero (El Laberinto del Fauno) tiež akosi sklamala a tak jedinou istotou je stále dobrý Kevin Costner.(21.5.2010)

Typická Costnerovská blitka typu White Noise (áno, viem že tam nehral :)) alebo Na krídlach vážky. Neurazí, nenadchne a za dva dni si na to človek ani nespomenie.(3.6.2010)

Říkal jsem si, hraje tam Costner, půjde o mysteriózní horor, to by nemuselo být špatné. Taky jsem si zprvu tenhle film jakžtakž užíval, prostředí vypadalo slušně a já se těšil, jakou roli v tom všem bude hrát ona mohyla. Jenže tvůrci všechno posrali tím, že nám ukázali ony (polobohy) moc brzo a já měl po náladě. Pak už jsem jen více méně znuděně seděl a čekal, kdy bude konec. Atmosféra totiž místy neskutečně stagnovala, napětí si větší polovinu filmu vzalo náhradní volno a herecké výkony obou dětských protagonistů taky dost průměrné. Kde originalita moc příležitosti nedostane, tam to ani Kevin nezachrání.(26.5.2013)

• Faidra

Faidra Postradatelná si vám dovoluje zprostředkovat několik rad pro začínající autory od Jacka Torrance osobně. 1. Nestaň se spisovatelem, 2. Když už se jím staneš, nedostaň se do tvůrčí krize a osobních problémů, 3. Když už se do nich dostaneš, nestěhuj se na samotu, kde vlkodlaci dávají dobrou noc, 4. Když se staneš, dostaneš a odstěhuješ - tak se nediv!(20.4.2013)

• - Natáčení probíhalo ve městě McClellanville nedaleko toku řeky Santee v Jižní Karolíně. (Terva)

• - John James (Kevin Costner) nosí hodinky značky Panerai. (dyfur)

• - James Gammon, představitel Rogera Wayna, zemřel šest měsíců po uvedení filmu do kin. (Terva)