Nová dcera

Luiso Berdejo

John Travis

Checco Varese

Paul Brooks

Příjemně strašidelný horor s Kevinem Costnerem v hlavní roli. Je o spisovateli, který se poté, co se s ním rozvedla manželka, nastěhuje do domu, který se nachází na prokletém místě poblíž staré pohřební mohyle opředené mnoha strašidelnými mýty. A s jeho dcerou se začnou rázem dít podivné věci. Tajemné šlápoty na podlaze, pavouci v šuplíku a slaměná panenka asi sotva někoho vyděsí, ale film jako celek obstojně funguje, i když si dovedu Costnera představit, jak by ještě před pár lety s takovým scénářem producenta hnal ze dveří. Dneska už si tolik vyskakovat nemůže, a tak tuhle roli přijal a zahrál ji dobře. Vše se odvíjí v pomalém tempu, ale bavilo mě sledovat postupnou proměnu dcery na prahu dospělosti a chtěl jsem zjistit, co za ní vězí. Vysvětlení sice nebylo tak maximálně srozumitelné, jak jsem potřeboval, ale za to, že režisér Luiso Berdejo spolu s hudebním skladatelem Javierem Navarretem prokazovali urputnou snahu vyděsit i v tom nejklidnějším záběru, si ode mě tento horůrek vysloužil dobré hodnocení. 60%(31.10.2011)

• berusche

Jaj, ja se tak tesila :( Ze zacatku jsem si rikala, ze po dvaceti minutach to bude urcite zajimavejsi, vzdyt preci Kevin by mohl byt alespon minimalni zarukou. Musim rict, ze pointa me zklamala, stejne tak dejova nevyvijejici se linie (no dobra, ona se sice vyviji, ale od nikud nikam, ze?). Zas na druhou stranu, zvuky jsou desive, to se musi nechat, i kdyz si na ne v polovine filmu asi zvyknete. Prisery jsou bohuzel takove nedopracovane, no ty jejich tlamicky, skoro bych se jako divák urazila, cim ze me to tady tvurci krmi :D ... Predstavitelka "nove dcerky" mi oproti jinym nevadila, je to docela hezka holcina ;)(13.10.2010)

• FilmFan24

Ani ryba ani rak a to se nabízelo možností a otázek. Kdo s koho? Co bude? Jak bude? A nakonec nic z toho! Zbyl jen utrápený Kevin Costner, který tam nebýt nestojí film ani za zlámanou grešli.(5.7.2011)

• verbal

Tomu, co tančil s vlky už asi úplně došly Ty, co točí světem! Ovšem sledujete-li rádi Kevina, jak 100 minut ze 107 chodí po domě a jeho okolí, kde občas něco zaskřípe či zavrčí, budete ten film milovat!!(13.5.2010)

Problém Nové dcery tkvie v tom, že v podstate nemá trochu rozhľadenejšieho diváka čím zaujať. Je to proste priemerný, neoriginálny horor podľa nepríliš známej poviedky, ktorý v žánrovej produkcii rýchlo zapadne. Obsadenie Kevina Costnera do hlavnej úlohy je čisto marketingovým ťahom, keďže prakticky nemá čo hrať a balansuje medzi polohami vážny-znepokojený-vystrašený, ktoré pokryje aj jednoduchá mimika jeho rokmi vycvičenej tváre. Momenty napätia striedajú dlhé minúty zbytočne naťahovaných vatovitých scén za účelom dodržania stopáže. Epizódka s odborníkmi na indiánsku kultúru a históriu je dokonalou ukážkou amatérskej filmárčiny a ani Noah Taylor tomu nepomôže. Lenže pri Nové dcere som sa po dlhej dobe skutočne bál, a nie, naozaj som sa nebál toho, koľko to ešte potrvá. Depresívny záver proti srsti už len požehnal tretiu hviezdičku.(18.3.2013)