Vánoční koleda

A Christmas Carol

Vianočná koleda

Animovaný / Komedie / Drama / Rodinný

USA, 2009, 92 min

Solidní vánoční biják, jeho největší síla tkví v Zemeckisově schopnosti navodit jakoukoliv atmosféru, kterážto se nejvíce odráží na úvodní temné dvacetiminutovce a mladistvě rozjančeném závěru, z něhož vánoční nálada doslova kape. O to víc zamrzí bezpohlavnost a estrádovitost zbytku (setkání s duchy jsou vesměs utrpení), což nejenže narušuje dramatickou strukturu, ale ve své primitivnosti a předvídatelnosti nudí víc, než je zdrávo. Proč machrovat s nekonečnými průlety po Londýně a okolí, když se dá tnout do vztahů, na nichž závěrečné poučení beztak staví? Nechápu. A stále mám pocit, že být to celé natočené s živými herci, byl by výsledek o řád lepší a zajímavější.(16.11.2009)

Vizuálně perfektně zpracovaná moralitka o nápravě "nevěřícího tomáše", který podlehl svodům pozemských statků a přestal být člověkem.. :-)(6.6.2013)

No pribeh kazdej zna, takze k tomu se nema cenu vyjadrovat, proste klasika uz hodnekrat zfilmovana. Tohle stoji ale na necem jinym, neni to ani docela povedena animace (i kdyz sem tam nejaka vec vypada odflakle), je to hlavne atmosfera. Na animovanou pohadku to ma prekvapive strasidelnou atmosferu a to skoro po celou dobu filmu, takze to neni jen blbinka pro maly deti. Co se tyce dabingu, vetsinu hlasu clovek spolehlive pozna a to i podle jejich animovanejch xichtu, ktery docela sedi. Takze ja jsem spokojenej, dospelejsi animak, solidni animace, slusne odsejpajicich devadesat minut. Slusny 4*.(21.3.2010)

A mohlo by to být i za víc, kdyby ovšem Zemeckisovi nevnutili disneyáci pár povinnejch taškařic pro celou rodinu, který z celýho filmu trčej jak pěst na oko. Přitom scéna se stínem je až krásně hororová a celé to má v sobě Dickense víc než většina hraných adaptací. Jen škoda, že jsem to viděl až po vánocích.(21.1.2011)

Tady se nekdo pos*al, kdyz to zaskatulkoval do kolonky "rodinny".(16.11.2009)