Vánoční koleda

A Christmas Carol

Vianočná koleda

Animovaný / Komedie / Drama / Rodinný

USA, 2009, 92 min

Zemeckis rozhodně ví, jak využít třetí prostor, neumí se ale krotit. Atmosféra je fajn, horové momenty velmi potěší, je ale neuvěřitelná škoda, že efektní atrakce dostala přednost před kouzlem původní povídky. Naprosto většinu filmu tak tvoří vata. Efektní, plastická, ale zbytečná a velice záhy monotonní. Vánoční koleda by se klidně mohla jmenovat "O staříkovi, co dvě hodiny někam padal a strašně u toho řval". Zarážející je také velká rozdílnost kvality animace různých charakterů. Proč je Vydřigroš jako živý, zatímco pouliční pěvci jsou jak ze Shreka a Vydralův duch zůstal na úrovni první Mafie?(21.11.2009)

Vo "Vianočnej kolege" okrem rolničiek, zasneženej krajiny a pekného vianočného príbehu 3D vizuálizácia pracuje ako samostatný jav. Sugestívne zachytáva nálady, obrysy, farby... postavy a efekty kmitajú mimo projekčnú plochu, na tvárach postavičiek vidno aj tú najmenšiu vrásku...čím živší vizuál, tým lepší zážitok. Vianočná koleda rozhodne v 3D!(30.11.2009)

Zemeckis sa znovu o krok priblížil tomu, o čo sa už roky snaží - digitálne dôveryhodnému 3D filmu. Už len treba prestať obsadzovať dospelých hercov do rolí detí a viac sa pohrať s vedľajšími postavami. Inak je Vianočná koleda krásnym vianočným filmom, ktorý často vytvára nádhernú starosvetskú atmosféru. Dokonalý film to určite nie je, budúca vianočná klasika ale dozaista áno!(12.12.2009)

Tady se nekdo pos*al, kdyz to zaskatulkoval do kolonky "rodinny".(16.11.2009)

|| Scenár: Robert Zemeckis / Predloha: Charles Dickens - A Christmas Carol | Hudba: Alan Silvestri | Produkcia: Jack Rapke, Steve Starkey, Robert Zemeckis | Distribúcia: Walt Disney Pictures, ImageMovers Digital | Štúdio: Walt Disney Pictures Motion Pictures | Rozpočet: 200 miliónov $ | Tržby: 325,286,646 $ || Antianimák, aký tu ešte nebol. Zo začiatku ma tá formálna stránka tak odpudzovala, že som bol na pochybách, či to budem pozerať ďalej. Zemeckis však pojal látku Dickensa tak osobne a jedinečne, že si ma nakoniec zatiahol úplne do deja a podmanil si ma i svojou divnosťou. Je priam neuveriteľné, že sa niečo tak nehollywoodské vôbec dokázalo vynoriť z komnát Disney zámku. Faktom je, že rodinný trhák sa z toho stať nemohol. Jednoznačne záležitosť pre starších. 78% | HD, THX, EN DTS |(30.1.2014)