poster

Vánoční koleda

 • USA

  A Christmas Carol

 • Slovensko

  Vianočná koleda

Animovaný / Komedie / Drama / Rodinný

USA, 2009, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hellstruck
  ****

  Film může za čtyři hvězdičky poděkovat spíše mé vánoční náladě, protože ve skutečnosti jsem zklamána. Daleko víc se mi líbil zde podceněný Polární Expres. Efekty jsou sice nádherné, ale není to nic, co bychom již neviděli, nemá to vyloženě tu krásnou vánoční atmosféru. A chvílemi to byla vážně nuda.(2.3.2011)

 • Shakers
  ****

  Je to dobré, ale čakal som niečo viac. Animácia je fakt nádherná aj všetko ostatné, ale problém vidím len v príbehu a v emociach. Ten príbeh je vyrozprávaný takým spôsobom, že nie každého úplne pohltí. Niektoré pasaže boli perfektné, iné ma zas trochu nudili. Taktiež aj emócie mohli byt o niečo lepšie, pretože to vo mne nič nezanechalo. Rozhodne sa ale podarilo zachytiť atmosféru Vianoc a na vianočné obdobie je tento film ako stvorený. Update: v 3D je to ešte lepšie. 80% - 4*(26.12.2010)

 • Ampi
  *****

  Včera napadl první sníh a já viděl Vánoční koledu. Dojetí se dostavilo hned. Jim Carrey poznatelný i přes dabing. Myslím, že by Dickens měl z této verze radost.(28.11.2010)

 • genetique
  ****

  Na Zemeckisovu tvorbu som sa vždy tešil a opäť nesklamala. Bohatá fantázia, vizuál patril v jeho filmoch vždy k popredným aspektom a vždy som vedel, že sa dočkám niečoho originálneho. Mrzí ma, že som film nevidel v originálnom znení, Carreyho hlas ma vždy dostane. Začiatok a koniec filmu sú stobodové, veľmi citlivé vykreslenie postáv, veľa dobrých nápadov. Stred filmu ako sumarizácia hriešneho života však trošku Zemeckisovi uletel. 'A Christmas Carol' ponúka klasickú štruktúru rozprávky s poučnou pointou v závere, v tomto prípade jej však predchádzalo čosi, na čo by som maličké dieťa asi do kina nevzal. Deti majú mať zlé sny z horrorov a nie z rozprávok. To ale neuvádzam ako mínus, pretože film bol konštruovaný pre staršieho diváka veľmi vkusne, a do kín uvedený mesiac pred Vianocami, čo trefne naznačuje čas, za ktorý by sme ešte mali stihnúť spraviť nejaký ten dobrý skutok a spraviť svoj život lepším. 80%.(1.2.2012)

 • Psema
  ***

  Solidní vánoční biják, jeho největší síla tkví v Zemeckisově schopnosti navodit jakoukoliv atmosféru, kterážto se nejvíce odráží na úvodní temné dvacetiminutovce a mladistvě rozjančeném závěru, z něhož vánoční nálada doslova kape. O to víc zamrzí bezpohlavnost a estrádovitost zbytku (setkání s duchy jsou vesměs utrpení), což nejenže narušuje dramatickou strukturu, ale ve své primitivnosti a předvídatelnosti nudí víc, než je zdrávo. Proč machrovat s nekonečnými průlety po Londýně a okolí, když se dá tnout do vztahů, na nichž závěrečné poučení beztak staví? Nechápu. A stále mám pocit, že být to celé natočené s živými herci, byl by výsledek o řád lepší a zajímavější.(16.11.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace