Tohle je Sparta!

Meet the Spartans

Komedie

USA, 2008, 83 min

• B!shop

Uz jsem videl hodne parodii podobnyho razeni, jako treba Epic movie a podobne, ale neco tak trapnyho si nepamatuju. Jediny, cemu se dalo obcas zasmat, bylo, kdyz si clovek vybavil sceny z 300 a videl je v podani bandy dementu, coz bylo ale malokdy, protoze i kdyz to v podstate kopiruje komplet pribeh, tvurci tam jen tak hazou jednu kravinu pres druhou a misty to spis vypada jak reklama. Aspon, ze herci jsou aspon trochu svalnaty, hudba neni z nejhorsich a vizualni stranka neni uplne odflakla. Navic ma film, kdyz nepocitam zaverecny titulky a trapny vystrizeny sceny, nebo co to melo bejt, fakt neuveritelnejch 64 minut a diky tomu nestihne nudit. Parkrat jsem se trochu usmal, ale jinak to je desna sracka.(17.4.2008)

• Gilmour93

This is sračka! Snaha zacílit na americkou popkulturu, umělé celebrity a dementní zábavné pořady je možná chvalitebná, ale vše je činěno prostředky, jejichž ubohost nelze označit jinak, než za zhovadilou. Vzhledem k dosavadní filmografii režisérského dua trpce lituji, že se nezachovaly některé spartánské zvyky. Třeba ten, jak starší kmene posuzovali, zdali je novorozeně bez vad a fyzicky zdatné a pokud nebylo, tak jej svrhli ze skály. V rámci budoucí ochrany diváckého vkusu by pak z ní otec Seltzer a otec Friedberg jistě poslali rychlými pohyby dlaně své syny ještě ve skupenství kapalné touhy směrem k supy ohlodaným kostičkám na úpatí..(11.7.2011)

• xxmartinxx

Zřejmě by to mohlo být horší, jen mě ale opravdu nenapadá jak a čím. Moje fantazie(díky bohu) nesahá tak daleko...(2.9.2008)

• -bad-mad-wolf-

Je poněkud blbé, pokud film využívá aktuálních bulvárních trendů, protože za dva roky nikdo nebude tušit, o čem je řeč. Je poněkud blbé, pokud jich využívá naprosto debilně. Je poněkud blbé, pokud film stále sází na zvracení, slintání, tlusťochy a hromadně se vzrušující davy chlapů před silikonovou sexbombou, kterou se tvůrcům povedlo propašovat do obsazení. Je poněkud blbé, pokud parodické chvíle přicházejí naprosto nekoordinovaně, nesmyslně a nefunkčně. Je poněkud blbé, že tvůrce ještě nikdo nepopravil za zločiny na filmovém poli.(14.5.2008)

• ajuska

Že já se na takové filmy vždycky ze zvědavosti kouknu... Může mi např. někdo vysvětlit, proč musí být v každé parodii z poslední doby breakdance taneční číslo? Jeho humoristický potenciál mi asi nějak uniká, protože já z podobných momentů cítím akorát trapnost dotaženou do neskutečné výše. O nechutnostech, příšerných rádoby fórech (často ještě přiblble polopaticky vysvětlených) a nefunkčních popkulturních odkazech (taky doslovně vysvětlených) se už radši ani rozepisovat nebudu. Pokud tohle má být směr novodobé parodie, tak se s tímto žánrem brzy rozloučím.(12.8.2008)

• - Velikost zobáku tučňáka poté, co jej Leonidas (Sean Maguire) zabije a jeho zobák si nechá jako přívěšek, neodpovídá velikost původní. (dc125)

• - Královna Margo (Carmen Electra) tvrdí, že obě její ňadra jsou pravá. Prsa Carmen Electry ale pravá nejsou. (vojtaruzek)

• - Vedle filmu 300: Bitva u Thermopyl (2006) paroduje snímek také komedii Shrek (2001), pěveckou soutěz Superstar nebo počítačovou hru GTA San Andreas. (Indy21)