Tohle je Sparta!

Meet the Spartans

Komedie

USA, 2008, 83 min

• xxmartinxx

Zřejmě by to mohlo být horší, jen mě ale opravdu nenapadá jak a čím. Moje fantazie(díky bohu) nesahá tak daleko...(2.9.2008)

Když se na to člověk jaksepatří vyladí, je to docela bžunda. Některé "fóry" jsou sice trapný v jakymkoliv stavu (třeba ten sparťanskej tlusťoch). Ale takový chytání bradavek, ručník, Method Man nebo Xerxes mě fakt bavili. You got served!!!(17.4.2008)

• Hrabka

Není to žádná parodie, která by byla v daném žánru na špici, ale i tak dokáže chvílemi pobavit. Bohužel je to jen občas, kdy se můžeme upřímně usmát a říci si, že to stálo alespoň trochu za to. Většina scén je totiž trapných, až žalostně marných. Nechápu jak C.Electra mohla tak hluboko klesnout a začít hrát v podobných filmech, ale právě ona značně film vylepšuje. Kdo nemá rád "300 : Bitva u Thermopyl" si asi příjde na své, protože některé parodie jsou vskutku úsměvné. 35%(13.1.2009)

• tron

„Postarám sa, aby ťa škrtli z dejepisu.“ – „Nech škrtnú. Neviem čítať.“ Mám rád 300 a paródie, takže na MEET THE SPARTANS som sa tešil. Mal som náladu na nechutnú splaškovú brutálnu komédiu. Vedel som, do čoho idem. Ale aj tak som sa nebavil. Vtipy sú zbytočne naťahované (skopávanie do jamy) a snímka večne otravuje reklamami (žuvačky, pivo, energetické nápoje) a nezmyselnými tanečnými a speváckymi vystúpeniami (a následným verdiktom poroty). Ak vezmeme do úvahy pozoruhodnú krátkosť (záverečné titulky idú po hodine a piatich minútach, ale trvajú dosť dlho na to, aby film ako-tak spĺňal podmienky pre celovečerný projekt), je to hrozne nudné a nechutné i na môj vkus (prepichnutie hrbu, hnusný „Azamat“ z BORATA). Otrasne malý rozpočet to definitívne pochoval do biedneho plytkého hrobu (minimálne jeden záber s nástupom vojakov sa doslova zopakuje, namiesto 300 vojakov ide do boja 10). Smial som sa raz za 45 minút (Brad a Angelina, predčasná ejakulácia).(27.5.2011)

• freddy

Tohle opravdu někomu přijde vtipné? To opravdu byl někdo ochotný dát pánům režisérům peníze na natočení takovéhle kardinální blbosti? OK, fajn, je to parodie a jako takový ten film beru, ale i v rámci parodie je to něco velmi stupidního. Tam je namačkáno všechno dohromady bez toho, aniž by to dávalo logiku. Pokud se podíváte na Scary movie, tak zjistíte, že parodie může mít logiku a držet pohromadě, ale tohle je prostě mix ve smyslu zparodujeme co půjde. Sorry, ale aby měli ve starém Řecku připojení na internet, aby tam zpívala Britney Spears, aby tam byli porotci ze soutěže American Idol, to už je prostě kravina, která nemá obdoby. Fajn, občas (ale ne moc často) jsem se i usmál, např. hláška "Když se narodil Vietnamec, tak ho rovnou dali Bradovi a Angelině" byla fakt dobrá, ale bohužel toho vtipného tam bylo skutečně pomálu. Ale i přesto tvůrcům děkuji, že jsem si díky nim mohl uvědomit, že existují i odpadové filmy. Už jsem totiž velmi dlouho neviděl špatný film a s odpady velmi šetřím, poslední odpad jsem udělil tuším před dvěma lety. Bývám totiž v hodnocení docela mírný. Ale zdá se, že nyní nastal čas udělit po dvou letech další odpad. A pokud si ho nějaký film zaslouží, tak právě tento. Sorry, ale po zhlédnutí tohohle filmu opravdu neshledávám ani jedno pozitivum a tak prostě házím odpad a doufám, že mám zase na dva roky od odpadových filmů klid.(27.1.2010)

• - Vedle filmu 300: Bitva u Thermopyl (2006) paroduje snímek také komedii Shrek (2001), pěveckou soutěz Superstar nebo počítačovou hru GTA San Andreas. (Indy21)

• - Ve scéně, kdy jdou Sparťané na výpravu, nemají helmy. O několik scén později je však již mají. (dc125)

• - Zlaté maliny: Nominace - Nejhorší film, Nejhorší režie, Nejhorší prequel, Remake, Scénář, Nejhorší herečka ve vedlejší roli (C. Electra). (Petr23)