Moondance Alexander

Scénografie:

Myron Hyrak

Kostýmy:

Carol Case

Klasický průměrný televizní film, vhodný hlavně pro mládež. Herecké výkony nejsou špatné / hraje tu i mírně obtloustlý Don Johnson/ a pokud se o víkendu odpoledne budete nudit, tak na tuhle dobu je to vhodný film.(25.6.2009)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Prostředí 5/10/// PLUS: jméno hlavní postavy, z herců Don Johnson a oblíbená Kay Panbaker, krásný, milý a neškodný film, tedy především vhodný pro mladé slečny s poníky a děti a taky samozřejmě pro ty co mají rádi koně tak nějak všeobecně MÍNUS: naopak nevhodné pro zbývající část publika, moc přeslazené, přeslušnělé (to je ale slovo) a taky některé dialogy vystřižené jak z telenovely***Celkem 60%***Mému dědovi a jeho poníkovy by se tohle líbilo :-) Tím chci říct, že si Moondance Alexander své diváky ať už na tribuně nebo před televizí jistě najde. Rozhodně to však není film pro každého a laskavá a nedramatický laťka filmu to jen podtrhuje./// PS: Přitom není výjimkou kdy rodinný film svými emocemi dokáže strhnout celé spektrum diváků a dojmout je k slzám.(23.11.2012)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $37,895Tržby Celosvetovo $-║ Neškodný oddychový rodinný film o koníkoch, akých je už nespočet. /40%/(31.5.2010)

K mému překvapení tohle byl vcelku zdařilý film. Ono se říká, že nejlepší je nemít žádná očekávání, a pak se nechat příjemně překvapit, nežli mít očekávání velká a pak být zklamán. V tomhle případě jsem se na film podíval, protože nic lepšího v TV v tu chvíli neběželo, ale do děje jsem se dostal velice rychle a celý film velice příjemně a velice rychle utekl. Samozřejmě i v tomto případě dochází k obvyklému postupu, že štěstí a nadšení hlavního hrdiny či hrdinky vystřídají nějaké obtíže, aby nakonec ten hlavní hrdina dospěl do šťastného závěru. Takhle tomu bylo i v tomto případě, a i když jsem podobný vývoj příběhu předvídal, tak tentokrát mi absolutně nevadilo, že jsem měl pravdu, protože film to byl neuvěřitelně optimistický a pohodový a pokud ve mně nějaký film dokáže vyvolat pocit pohody a optimismu, tak si také zaslouží být patřičně oceněn. A musím se také přiznat, že ač nemám příliš rád filmy o koních (což ale není chyba koní jako zvířat, spíše zkrátka v televizi pořady a filmy o koních nevyhledávám, týká se to i dostihů, parkurových závodů, atd.), tak tenhle film mě nadchl a tomu koníkovi jsem vítězství přál. Co se týče hereckých výkonů, tak Kay Panabaker hlavní roli zvládla bravurně, a vzhledem k tomu, že je to i hezká holka, tak bylo po celou dobu filmu nač koukat. Don Johnson v roli trenéra pak byl velice příjemným spoluhráčem pro hlavní hrdinku. Z výsledku jsem tedy nadšený a neváhám udělit filmu nadprůměrné čtyři hvězdy, protože z mého pohledu si to zaslouží.(31.5.2010)

• Rakosnicek77

Taková nedělní oddychovka s podprůměrnou úrovní příběhu. Moc jsem se nebavil, navíc mně maximálně rozčiloval ten úděsný český dabing!(24.5.2015)

• - Natáčení probíhalo v kanadské Albertě. (Terva)

• - Poté, co Moondance (Kay Panabaker) spadne z kola, je vidět špinavý flek od bahna na jejím pozadí. Když však dojede ke stáji se "Strakáčem", flek je poloviční. (Geriel)