Moondance Alexander

USA, 2007, 90 min

Michael Damian

Janeen Damian

Mark Thomas

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Prostředí 5/10/// PLUS: jméno hlavní postavy, z herců Don Johnson a oblíbená Kay Panbaker, krásný, milý a neškodný film, tedy především vhodný pro mladé slečny s poníky a děti a taky samozřejmě pro ty co mají rádi koně tak nějak všeobecně MÍNUS: naopak nevhodné pro zbývající část publika, moc přeslazené, přeslušnělé (to je ale slovo) a taky některé dialogy vystřižené jak z telenovely***Celkem 60%***Mému dědovi a jeho poníkovy by se tohle líbilo :-) Tím chci říct, že si Moondance Alexander své diváky ať už na tribuně nebo před televizí jistě najde. Rozhodně to však není film pro každého a laskavá a nedramatický laťka filmu to jen podtrhuje./// PS: Přitom není výjimkou kdy rodinný film svými emocemi dokáže strhnout celé spektrum diváků a dojmout je k slzám.(23.11.2012)

K mému překvapení tohle byl vcelku zdařilý film. Ono se říká, že nejlepší je nemít žádná očekávání, a pak se nechat příjemně překvapit, nežli mít očekávání velká a pak být zklamán. V tomhle případě jsem se na film podíval, protože nic lepšího v TV v tu chvíli neběželo, ale do děje jsem se dostal velice rychle a celý film velice příjemně a velice rychle utekl. Samozřejmě i v tomto případě dochází k obvyklému postupu, že štěstí a nadšení hlavního hrdiny či hrdinky vystřídají nějaké obtíže, aby nakonec ten hlavní hrdina dospěl do šťastného závěru. Takhle tomu bylo i v tomto případě, a i když jsem podobný vývoj příběhu předvídal, tak tentokrát mi absolutně nevadilo, že jsem měl pravdu, protože film to byl neuvěřitelně optimistický a pohodový a pokud ve mně nějaký film dokáže vyvolat pocit pohody a optimismu, tak si také zaslouží být patřičně oceněn. A musím se také přiznat, že ač nemám příliš rád filmy o koních (což ale není chyba koní jako zvířat, spíše zkrátka v televizi pořady a filmy o koních nevyhledávám, týká se to i dostihů, parkurových závodů, atd.), tak tenhle film mě nadchl a tomu koníkovi jsem vítězství přál. Co se týče hereckých výkonů, tak Kay Panabaker hlavní roli zvládla bravurně, a vzhledem k tomu, že je to i hezká holka, tak bylo po celou dobu filmu nač koukat. Don Johnson v roli trenéra pak byl velice příjemným spoluhráčem pro hlavní hrdinku. Z výsledku jsem tedy nadšený a neváhám udělit filmu nadprůměrné čtyři hvězdy, protože z mého pohledu si to zaslouží.(31.5.2010)

• Pepinec

Další důkaz toho, že Amerika je zemí nekonečných možností a stát se v ní může opravdu všechno. Sledovat tuhle rajskou omáčku bylo osvěžující asi tolik, jako když do sebe v létě nalijete zvětralou minerálku. Ale za to už teď vím, kde Štefan Spielbergů našel inspiraci...(27.10.2012)

No no, dejme tomu... 3* s odřenýma ušima, protože to v mých očích vypadalo, že ta holka opravdu umí jezdit, a nebyla to taková ta protivná nána, která si na všechno stěžuje.(2.9.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $37,895Tržby Celosvetovo $-║ Neškodný oddychový rodinný film o koníkoch, akých je už nespočet. /40%/(31.5.2010)