Informátoři

Informers

Krimi / Drama / Thriller

USA / Německo, 2008, 94 min

• teutates

O čom to vlastne bolo? Asi mi ušli podstatné súvislosti, pretože prelínanie dejov tuna je, ale podľa mojích odhadov to v konečnom výsledku nemá zmysel... zbytočne "hviezdne" obsadenie, chaotické prevedenie bez hĺbšej myšlienky, kde každý "šuka" každého na vrchole potravinového reťazca plného drog a iného rôzneho "fetu"... 3/10(20.9.2009)

• Terva

Film nás informuje o znuděné mládeži, sexu a drogách a o všem, co můžete ve městě andělů dělat, když máte bohaté rodiče. A že musíte dělat hnusné věci, pokud chcete uspět. Zářný příklad pro každého. Ještě štěstí, že Informátoři nejsou metalová kapela.(5.9.2009)

• WoWoW

Tak za prvé jsem vlastně nepřišel na to kde měl tenhle film schovaný příběh, pač ať jsem ho hledal jak jsem hledal nic moc jsem nenašel. A druhá věc, co mě fakt štvala, že prakticky všechny postavy (včetně stylového Rourka) byli opravdu hloupé, tupé a dementní.(16.12.2009)

• honajz

Hollywood 80. let - sex, drogy a násilí. Deprese, drogy, sex, depka, žádná naděje... Tím je řečeno šest osudů tohoto rádoby uměleckého díla. Nihilismus je základem už knih autora předlohy, B. E. Ellise. A skutečně záleží na vašem světonázoru - pokud plujete rovněž ve vodách nihilismu, asi budete nadšeni. Ostatním tato skládanka nudných, znuděných a nudících se postav, které z nudy vytrhne trocha koksu, sexu nebo chlastu, může přijít nejen nudná, ale o přes držku. Děj to v podstatě nemá žádný, vztahy se zde ani nijak nevyvíjejí, jde prostě o popis mraveniště, kde se páří každý mravenec s každým a dokonce jeden unese druhého a nakonec jeden onemocní a vzdychá na pláži... Poslyšte, mně to přišlo jako jeden díl seriálu Beverly Hills 90210 s opačným znaménkem, jen ty atributy, na kterých to stojí, zůstaly stejné a stejně pitomé.(24.8.2009)

"Když vám zemře dítě, neustále si představujete, jak by asi vypadal jeho další život, na který už ale nikdy nedojde.. Ale Bruce žil plným životem !! A v tom je jistá útěcha.." Plný život ?? Nebo život plný koksu, povrchních canců, sexu nebo chlastu ?? Někdo ten rozdíl jen dost těžko chápe.. Stejně tak se zdá naprosto jisté, že tohle agresivně povrchní a ploché zobrazení nesmírně agresivně povrchního a plochého prostředí plného charakterů, které jsou sice zdánlivě živé, byť tohle jsou spíš krásní zombíci, nicméně ve vztahu k divákovi vesměs neztotožnitelné, zjevně naprostou většinu nedokáže dostatečně zaujmout, když narativně nepříjemně vyprázdněný snímek režiséra Jordana, nikoliv však Neila, ale Gregora, od klokanů, zvládá pouze navodit dokonalou depresi.. Na jeho obhajobu nezbývá než dodat, že ona zásadní potíž tkví už v samotné knižní předloze Breta Eastona Ellise, který se tentokrát svému Americkému psychu nepřiblížil ani na dohled..(17.5.2015)