poster

Informátoři

 • USA

  The Informers

 • Německo

  Informers

Krimi / Drama / Thriller

USA / Německo, 2008, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tommassi3
  ***

  "Když vám zemře dítě, neustále si představujete, jak by asi vypadal jeho další život, na který už ale nikdy nedojde.. Ale Bruce žil plným životem !! A v tom je jistá útěcha.." Plný život ?? Nebo život plný koksu, povrchních canců, sexu nebo chlastu ?? Někdo ten rozdíl jen dost těžko chápe.. Stejně tak se zdá naprosto jisté, že tohle agresivně povrchní a ploché zobrazení nesmírně agresivně povrchního a plochého prostředí plného charakterů, které jsou sice zdánlivě živé, byť tohle jsou spíš krásní zombíci, nicméně ve vztahu k divákovi vesměs neztotožnitelné, zjevně naprostou většinu nedokáže dostatečně zaujmout, když narativně nepříjemně vyprázdněný snímek režiséra Jordana, nikoliv však Neila, ale Gregora, od klokanů, zvládá pouze navodit dokonalou depresi.. Na jeho obhajobu nezbývá než dodat, že ona zásadní potíž tkví už v samotné knižní předloze Breta Eastona Ellise, který se tentokrát svému Americkému psychu nepřiblížil ani na dohled..(17.5.2015)

 • nipandelm
  ***

  The Informers je film plný sexu, vztahů a 80´s hudby, takže chápu, že né každému se tento mix zalíbí, ovšem až tak bídné hodnocení si podle mně nezaslouží. Není to žádný filmový zázrak, ale rozhodně na jedno podívání bohatě stačí. Scénář a dialogy ujdou, i když některé postavy se v klidu mohly vynechat, protože nakonec vyzněly zcela naprázdno a zbytečně. Režie je ucházející, hudba velmi dobře poslouchatelná. Bohužel některé (včetně mě) asi zarazí velice laciná podoba, v některých scénách to pozadí až bije do očí, což není zrovna dvakrát dobře, když je film situován mezi ty movitější postavy. No co, chybička se vloudila. A herci? Hmm, tak to bude asi ten důvod, proč si film vetšina z nás pustila, že? Kdo potěší je určitě opět výborný a stylový Mickey Rourke, obtloustlý Brad Renfro, pro kterého byla tato role poslední v jeho kariéře, a Kim Basinger s Winonou Ryder, na které se moc hezky dívá. Z hvězd mě zklamal pouze Billy Bob Thorton, ač ho mám moc ráda, tady mi jeho výkon vůbec nesedl.(22.7.2010)

 • dr.horrible
  *

  nie(9.4.2013)

 • viperblade
  *

  Chcete vědět o čem to je? Amber Heard je zde většinu filmu bez trička. A to je doslova vše. The Informers je film, který neví, čím chce být. Jestli artovým filmem o jedné generaci (aneb i dříve herci/zpěváci brali drogy, jen je tolik nenachytávali) či dramatem nad několika osudy lidí, kteří sice mají všechno, ale přitom ví, že jim pořád něco schází. Ono námět a myšlenka filmu není od věci, ale to by snímek musel mít lepší scénář (režie byla super, navíc už vím, že když tomuto režisérovi dá někdo opravdu parádní námět, tak z toho vznikne skvělý film). Ano, scénář je tady to, co drhne. Například - v jedné dějové lince přijde rocková hvězda na pokoj, tam je fanynka a hvězda ji začne mlátit. Ale pak se nedozvíme nic dál a tím tato linie prakticky končí, žádné pokračování, nic… rockovou hvězdu pak vidíme, jak jde v klidu na další koncert… Nevím, jestli tohle měl být záměr, tak nevyšel. Za Amber a za… jo, za Amber dávám 20 %. Doufám, že se tohohle námětu někdo chytne za pár let, hlavně nějaký dobrý scenárista…(6.1.2012)

 • ConanVJ
  *

  Ta 1* je za Mickeyho Rourkea jinak bych hodnotil i hůř. Celkově mě film vůbec nebavil a dokoukal jsem ho jen proto, že jsem nemohl usnout :D:D:D Ale tak co, už to příště nebudu ani pouštět. Za mě 5% :)(29.4.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace