Informátoři

Informers

Krimi / Drama / Thriller

USA / Německo, 2008, 94 min

• WoWoW

Tak za prvé jsem vlastně nepřišel na to kde měl tenhle film schovaný příběh, pač ať jsem ho hledal jak jsem hledal nic moc jsem nenašel. A druhá věc, co mě fakt štvala, že prakticky všechny postavy (včetně stylového Rourka) byli opravdu hloupé, tupé a dementní.(16.12.2009)

• st.ranger

Z počátku se film jeví jako Magnolie o bohatých. Jenže Informers jsou naprosto o ničem, nijak neskončí, nic nevysvětlí a to je zde mnoho scén, které ani k ničemu nevedou. Překvapuje mě, jak se několik slavných jmen k tomuto mohlo dostat.(6.2.2010)

Příběh, který byl natočen podle literární předlohy, se odehrává v Los Angeles, konkrétně v roce 1983 a je zahlcen takovým množstvím různorodých postav, že se v něm divák ztrácí a hůře orientuje a hlavně je to velmi zvláštní film už svým pojetím i vyzněním. Nevázaný sexuální i bisexuální život, drogy, rocková hudba i hrozba choroby AIDS jsou zde předvedeny v dekadentním stylu a divák si nemůže najít k žádné postavě ani špetku sympatie, protože vlastně proč sympatizovat s feťákem, násilníkem, nevěrným manželem,, nebo věčně nadrženou mladou courou, co má smrtelnou nemoc a ještě ani o ní neví. Nutno však dodat, že tyto postavy hrají samí dobří herci a zjištujeme zde u nich následující: Kim Basinger to pořád sluší, Jon Foster nemá charisma a tudíž se pro hlavní roli nehodí, Mickey Rourke má násilníky v krvi, Rhys Ifans nemá v roli manažera kapely Informers chybu, Winona Ryder nám dost zestárla, zesnulý Brad Renfro, kterému je film věnován, byl docela talent, Amber Heard to nejvíc sluší, když toho na sobě moc nemá a Billy Bob Thorton se moc herecky nepředvedl, ale není divu, když dostal tak málo prostoru. Režisér Gregor Jordan to neměl s převodem náročné knihy na plátno vůbec lehké, ale jeho snahu je třeba ocenit, i když to není moc výrazný film, ale přesto mírně provokativní film to je určitě.(21.10.2009)

• ConanVJ

Ta 1* je za Mickeyho Rourkea jinak bych hodnotil i hůř. Celkově mě film vůbec nebavil a dokoukal jsem ho jen proto, že jsem nemohl usnout :D:D:D Ale tak co, už to příště nebudu ani pouštět. Za mě 5% :)(29.4.2013)

Na to jaký jsem čekala brak, jsem byla celkem příjemně překvapena. Zápletka filmu o odvrácené straně slávy je zajímavá, bohužel ji brzdí průměrné zpracování. Taky je zajímavé, jak si tvůrci potrpí na jména větších hvězd, když přitom nejlepší postavy i výkony patří méně známým hercům. Zéjmena Brad Renfro se ve své poslední roli ukázal ve velmi dobrém světle. Ke konci taky naštěstí trochu opadne nuda. 6/10(21.8.2009)