Jan Saudek - V pekle svých vášní, ráj v nedohlednu

Dokumentární

Česko / USA, 2007, 100 min

Bob Sean Clark
  • Iggy

Hrozně se mi líbí název filmu V pekle svých vášní, ráj v nedohlednu, jinak to ale není nijak zvlášť zajímavý ani objevný film, stačí se podívat na jakýkoli jiný dokument o Saudkovi nebo rozhovor s ním. Saudek je sice originální člověk, ale zas tak moc co říct nemá…(24.9.2008)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $89,000(24.8.2010)

Výborné zachycení umělcova života, který vůbec nebyl jednoduchý. Dokument je to mírně nadprůměrný. Velice se mi zamlouvala práce s filmovou kamerou, hloubkou ostrosti a v neposlední řadě také kompozičně. Autoři pojali dokument o umělci umělecky, což je jejich veliké plus. Na druhou stranu se Adolf Zika ptá na můj vkus příliš neosobitě. "Co bylo nejtěžší?" Jan Saudek ale vždy odpoví srozumitelně a jasně. Jde o energického a ulítlého muže v letech, který se s životem umí poprat. Exoti, kteří se tomuto světoznámému umělci těžko někdy vyrovnaní a hodnotí dokument odpadem, tak bysi měli uvědomit, že hodnotí audiovizuální dílo a nikoli subjektivní pohled na Jana Saudka.(6.1.2008)

• hirnlego

Šulin Zika si honí šulina - ne nad Saudkem, ale pomocí Saudka.(19.5.2015)

• PinokKio

Jeho obrázky mám rád, pro jeho filozofii ovšem pochopení nemám .. a tady mluví až moc.(24.1.2010)