poster

Jan Saudek - V pekle svých vášní, ráj v nedohlednu

 • anglický

  Jan Saudek

  (festivalový název)

Dokumentární

Česko / USA, 2007, 100 min

Režie:

Adolf Zika

Scénář:

Adolf Zika

Producenti:

Adolf Zika

Střih:

Bob Sean Clark
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Hellboy
  *

  [LFŠ 2008] Saudka nemusím, což by ani nevadilo, a není to důvod, proč hodnotím tak, jak hodnotím. Jde o to, že samotný dokument je opravdu velmi špatně natočený, což způsobuje především Zikův téměř nektritický obdiv Saudka. Není odhaleno nic, co by o Saudkovi nebylo již předem známo, co by nebylo ve všeobecném povědomí. Saudek ze své pózy nevystoupil, a jestli ano, tak ne před kamerou, na to už ji má moc dobře naučenou. Takže dokument o ničem, skutečně, nedozvěděl jsem se vůbec nic nového, zajímavého, o Saudkovi vypovídajícího. Ani nevím, proč tomu vlastně dávám 1*. Aby nedošlo k nedorozumění, netoužím po dokumentu, který by Saudka zkritizoval, ale takhle jednostranný pohled je naprosto k ničemu. A "tím je řečeno vše."(2.8.2008)

 • Flipper
  ***

  Poriadne divný dokument, v ktorom Saudek, hovorí o milom a nemilom. Ak sa od prvých minút nedokážete odtrhnúť od všeobecných konvencii, tomuto dokumentu, neprídete na chuť, lebo hovorí človek, čo skúsil v živote asi všetko. Umelci sú však taký a ešte keď má pán umelec 72 rokov, je to niekedy pastva pre oči a niekedy dráma človeka, ktorý to s hormónmi, nemá určite v poriadku. Hovore však o obrazoch, ktoré sú niekedy o ničom a niekedy dychvyražajúce. Tak by som charakterizoval aj tento dokument. Inak klaniam sa Saudkovej fyzičke.(9.9.2008)

 • NinadeL
  ***

  "Umění je blbost. Toho se držme." Aneb ve své době kontroverzní dílko, dnes jen obyčejný dílek puzzle do skládačky o Janu pábiteli, Janu prášilovi. Jan je osobností, která si svůj díl pozornosti zaslouží, tak mu ji neodpírejme. I kdyby nás nenaučil nic jiného, než, že krása má mnoho podob, stačilo by to bohatě na záznam v paměti.(30.5.2016)

 • Iggy
  **

  Hrozně se mi líbí název filmu V pekle svých vášní, ráj v nedohlednu, jinak to ale není nijak zvlášť zajímavý ani objevný film, stačí se podívat na jakýkoli jiný dokument o Saudkovi nebo rozhovor s ním. Saudek je sice originální člověk, ale zas tak moc co říct nemá…(24.9.2008)

 • Terva
  odpad!

  Ach jo, pane Saudek.(23.3.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace