poster

Jan Saudek - V pekle svých vášní, ráj v nedohlednu

 • anglický

  Jan Saudek

  (festivalový název)

Dokumentární

Česko / USA, 2007, 100 min

Režie:

Adolf Zika

Scénář:

Adolf Zika

Producenti:

Adolf Zika

Střih:

Bob Sean Clark
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mononoke.
  *

  Saudek je takový komediant, že to snad ani není možné. Doporučuji všem milovníkům jeho fotek, z "dokumentu" tryskají emoce, vášně a je stejně kýčový jako jeho fotky. Čekala jsem například pohled do fotografovi "kuchyně", Zika (který v 90tých letech udělal jednu sérii dobrých ženských aktů a od té doby jede pořád to samé) se navíc projevil (po těch pár pronesených větách) jako naprostý dutohlav a namyšlený floutek, ale je to přesně ten typ člověka, který může Saudka skoro nekriticky obdivovat a sedí mi to k němu, Saudkovi role bohemskeho rádoby génia sedí a hrozně se v ní vyžívá, ale nevěřím mu, že takový skutečně je. Všichni kdo máte Saudka rádi pro jeho fotky se proberte a půjčte si knížku o Sudkovi nebo Drtikolovi. Jeden drtikolův akt vám toho dá mnohem víc než všechny ty Saudkovi nabubřelé nevkusy. (LFŠ 2008)(2.8.2008)

 • Terva
  odpad!

  Ach jo, pane Saudek.(23.3.2009)

 • dzej dzej
  ***

  Mírně nadprůměrný dokument, který je zajímavý především kvůli fanfarónské a v lecčems inspirující osobnosti Jana Saudka, režisér filmu ve svém dokumentu spíše jen otravuje: svými banálními dotazy a neschopností vytěžit z takto kvalitního tématu více...(8.11.2008)

 • charlosina
  ****

  Námět, scénář, režie: Adolf Zika. Bezpochyby obdivovatel Jana Saudka, což bylo znát. // Už v úvodu nás tvůrce upozornil, že je to dokument PRAVDĚ podobný. // Fotograf Jan Saudek je bezpochyby rozporuplná osobnost (což v tomto ohledu docela potvrzuje i Zika svým rozporuplně pojatým dokumentem). Je to "introvertní extrovert" nebo spíše "extrovertní introvert"...? Jeho charisma, přirozená exhibicionalita, postoj, cynismus, otevřenost zapůsobí rázně: buď ho milujete, nebo ho nemůžete vystát. Navíc, když někdo takhle otevřeně mluví o sobě, o tom, co podělal a co zas ne, a svěřuje se takhle do kamery, u mnoha lidí to vyvolá pocit nedůvěry a pochybnosti. Tak jo, nemusíte mu to žrát, ale o tom to tak úplně není, ne? // Myslím, že se Zika snažil natočit intimní portrét Jana Saudka, a v tomhle směru se mu to povedlo. Dal mu prostor mluvit o čemkoli a Saudek toho využil.(28.3.2008)

 • swamp
  ***

  Zajímavý pohled na neodhalenou duši Jana Saudka..je ovšem tento pohled stále zajímavý?! Jana Saudka, jako umělce či člověka nijak zvlášť neobdivuji (tedy kromě jeho fyzické kondice..ta je v jeho věku neuvěřitelná), přesto jsem byl zvědav, co se o něm od Adolfa Ziky dozvím. Bohužel, Saudek je takový jaký je..arogantní a myslí si, že všechny přechytračí. Režisérovi dal nahlédnout pouze tam, kam chtěl, a když už se Zika začal dostávat hlouběji (nejspíš kvůli špatnému psychickému stavu Saudka), pan umělec s ním zkrátka přestal na měsíc komunikovat. Tečka.(25.5.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace