poster

Jan Saudek - V pekle svých vášní, ráj v nedohlednu

 • anglický

  Jan Saudek

  (festivalový název)

Dokumentární

Česko / USA, 2007, 100 min

Režie:

Adolf Zika

Scénář:

Adolf Zika

Producenti:

Adolf Zika

Střih:

Bob Sean Clark
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Siegmund
  *****

  DVD s tímto filmem jsem si koupil jen proto, že bylo skutečně za pakatel. Dnes vím, že jsem udělal moc dobře. Ne že by pro mne sourozenci Saudkové byli neznámým pojmem, ale byli mi lhostejní, stejně tak jako mi byla lhostejná jejich tvorba, i když jsem znal jsem jak Janovy fotografie, tak i Kájovy kresby. Teprve zajímavý „skorodokument“ Adolfa Ziky mi Jana přiblížil. Byl jsem mile překvapen, jak pěkně se Jan Saudek vyjadřuje, třeba i ve srovnání s vyjadřováním tvůrců v rozhovorech v bonusech. Soukromý život dílo Jana Saudka jsou velmi zvláštní. Já bych tak žít nemohl a ani nechtěl. Na druhou stranu je také pravda, že bych ani nedokázal vytvořit to, co vytváří on. Ve filmu jsem postrádal přiblížení technik, kterými vznikají fotografie s podivným nábojem.(16.5.2009)

 • Ainy
  *****

  No, hustý teda ... Film o něm jsem sice ještě neviděla, ale prý tam bylo řečeno i to, jak se rozešli se Sárinou a co mu provedla, mrcha jedna. V tomto dokumentu jsme si mohli poslechnout i jeho současnou, patrně o padesát let mladší, partnerku, která na toto téma v rozhovoru také narazila. Rozhovor s ní proběhl taky zajímavě. Před kamerou seděla obézní, mladá paní v tílku, v náručí batole sající z jejího velkého prsu. Ta si z toho viditelně nedělala žádné vrásky. Televize netelevize, mimčo má hlad. Každopádně jsem se i v brzkou ranní hodinu od jeho příběhu nemohla odtrhnout a úplně jsem zapomněla na spánek. Tiše jsem panu Saudkovi záviděla tu vynikající fyzičku. V sedmdesáti uběhnout několik kilometrů po parku a pak si ještě pro formu hodit množství výmiků a shybů ... svou čelist jsem sbírala z prachu verandy.(17.5.2015)

 • Iggy
  **

  Hrozně se mi líbí název filmu V pekle svých vášní, ráj v nedohlednu, jinak to ale není nijak zvlášť zajímavý ani objevný film, stačí se podívat na jakýkoli jiný dokument o Saudkovi nebo rozhovor s ním. Saudek je sice originální člověk, ale zas tak moc co říct nemá…(24.9.2008)

 • dzej dzej
  ***

  Mírně nadprůměrný dokument, který je zajímavý především kvůli fanfarónské a v lecčems inspirující osobnosti Jana Saudka, režisér filmu ve svém dokumentu spíše jen otravuje: svými banálními dotazy a neschopností vytěžit z takto kvalitního tématu více...(8.11.2008)

 • Terva
  odpad!

  Ach jo, pane Saudek.(23.3.2009)

 • - Generální ředitel Národní galerie prof. Milan Knížák oficiální žádost producenta o rozhovor do filmu o Janu Saudkovi odmítl. (hippyman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace