poster

Jan Saudek - V pekle svých vášní, ráj v nedohlednu

 • anglický

  Jan Saudek

  (festivalový název)

Dokumentární

Česko / USA, 2007, 100 min

Režie:

Adolf Zika

Scénář:

Adolf Zika

Producenti:

Adolf Zika

Střih:

Bob Sean Clark
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Klobouček
  ****

  Zvláštní filmově zpracovaný dokument o zvláštním umělci. Dokument je technicky ne velmi vysoké úrovni, v Čechách nevídané. Několik scén které zachycují pana Saudka v průběhu práce jsou vynikající. Zajímavá jsou i odhalení ohledně životních překážek, diskuze v divadle v Celetné, intermezza v podobě nápaditě nafilmovaných fotografií, novinových článků nebo dopisů. Scéna je filmově svícená, v postprodukci se autoři na vizuální stránce také pěkně vyřádili.. vyprávění je vyrovnané, nenudí, .. jediné co je třeba vytknout, že celková uhlazenost vyprávění formálně ubírá na pravdivosti. Jakoby tím člověkem na plátně nebyl Jan Saudek, ale herec, který má Jana Saudka hrát. Čemuž napomáhá i fakt, že několik pasáží je zcela viditelně nahraných. Každopádně výpovědní hodnotu o Janu Saudkovi dokument má a i když bych se rád dozvěděl ještě více o mistrově nitru, vnější pohled pana Ziky je fajn a v kině jsem se nenudil. Film určitě není jednostranným pohledem. Saudek je samozřejmě pozér, ale jeho póza (která je evidentně nutné především pro jeho práci) není daleko od jeho přesvědčení a světonázoru.(6.8.2008)

 • Le_Chuck
  ****

  Saudek je divný muž s nepopierateľne geniálnym okom (pokiaľ teda čučí na svet cez hľadáčik flexaretky). Jeho názory a ideologická perspektíva ma v mnohých smeroch míňa mílovými oblúkmi, ale zároveň svojim spôsobom fascinuje. Kaleidoskop života umelca, o ktorom viac vedieť nechcem, ani nepotrebujem. Spokojnosť. 75%(3.8.2008)

 • woody
  odpad!

  Děsivé. Jan Saudek se rozpovídá o všem. O Mengelem, koncentráku, STB, kolik ženských ošukal, kolik ne, kolik fotek udělal, o bratrovi, o své dceři na heroinu, o svých parchantech. A Adolf Zika jako správně mydlý a naprosto mega hustě super nestranný pozorovatel mu přitakává. Za tohle budou Lhurgovic krávy dojit ještě pět let zkyslé mléko. (LFŠ 2008)(3.8.2008)

 • Slarque
  ***

  Dokumenty by neměli točit obdivovatelé portrétovaného, to pak může uspokojit pouze další nekritické obdivovatele. Adolf Zika se neukazuje jako příliš dobrý filmař, to jen osobnost Jana Saudka film drží nad vodou. Jako vždycky jde spíš o to s kolika ženskými Jan spal, než že by šlo o jeho fotografie. Ale koukat se na to dalo (a zapomenu na to rychle).(12.5.2015)

 • hippyman
  **

  dokument, který si nebyl schopen udržet mou pozornost, je buď nezajímavý, moc dlouhý, málo šokující, nebo prostě špatně pojatý... tady je to tak od každého trochu - nic, z čeho bych si sednul na p***l, nebo snad nedejbože na ní seděl v kině... 40% P.S.: jak správně postřehl qualkalim, mnohem poutavější bylo vyprávění Ireny Obermannové ve 13. komnatě... shlédněte a porovnejte.(5.11.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace