Je těžké být dobrý (festivalový název)

• Srbsko

Teško je biti fin

• slovenský

Je ťažké byť dobrým

It's Hard to Be Nice

Velká Británie / Slovinsko / Srbsko / Německo / Bosna a Hercegovina, 2007, 102 min

• bassator

43rd KVIFF 2008 - EAST OF THE WEST - FILMS IN COMPETITION - Na Východ od Západu - Soutěžní sekce, AUDIENCE AWARD - Divácká cena deníku Právo (Divácká cena: 1234) - 1.4/186(22.8.2009)

Je těžké... najít balkánský film, který vyznívá pozitivně.... To je on. I když...(7.12.2015)

Dráma o neľahkom živote taxikára-pologangstera, ktorý sa snaží stať sa lepším človekom. Téma je to síce trochu prevarená, ale zasadenie príbehu do Sarajeva tomu dodáva (aspoň pre mňa) punc zvláštnosti a snímok vďaka tomu pôsobí relatívne originálne. Vážnosť sa tu navyše strieda s humorom a výsledkom takejto kombinácie je film, ktorý dojme, pobaví a miestami možno trochu šokuje, ale čo je najhlavnejšie - divák sa s hlavnými postavami stotožní veľmi ľahko a dianie sa tak stáva ešte uveriteľnejším. Posledných pár minút ma však trochu sklamalo; vzhľadom na koniec filmu mi smer, ktorým sa snímok ku koncu uberie, pripadal príliš samoúčelne a zbytočne. Fakt škoda toho záveru, Je ťažké byť dobrý minulo maximálne hodnotenie len kvôli nemu.(4.7.2008)

Povedený snímek ukazující život v současném Sarajevu a zaroveň vypravující zajímavý příběh jednoho taxikáře, který není zrovna čestný, ale snaží se to kvůli své rodině změnit. Jen jeho okolí to moc nechápe...(13.7.2008)

Dobry casting. Dobre zahrane. Pekny film. Len ten mesiac na konci si mohol reziser odpustit.(21.3.2011)