Bezhlavý jezdec

David Worth

Alan Howarth

Scénografie:

Serban Porupca

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +docela sympatičtí herci, postavy se chovají celkem rozumně, triky, dobře zpracované prostředí -slabší atmosféra, bát se asi opravdu nebudete/// Takhle nějak jsem si zhruba představoval film o bezhlavém jezdci, který si svůj handicap vybíjí na mladých teenagerech. Takže se vlastně jedná o klasickou vyvražďovačku, kde postupně bude parta kamarádů strácet hlavy nad situací do které se dostali. Sic se najde pár nedostaků v jednání této skupinky, ale nejde o žádnou tragédii. Naopak v rámci žánru si vedli obstojně. Snad jen závěrečný souboj s Bezhlavým byl směšněj, ale jinak bych tento film určitě nezatracoval./// Celkem 75%///(21.9.2009)

• 666teen

Wormwood není Sleepy Hollow, Ferrante není Burton a toho blbečka bez hlavy nebudu k Walkenovi vůbec přirovnávat, to by mě mohlo stát hlavu.(20.9.2009)

A já byl spokojený! Zapomeňte na Ospalou díru, klasický příběh je přenesen do současnosti (trochu mi připomněl 2001 maniaků). Místo historické legendy (ze které se jen vychází) tu máme sympatický slasher. Skupinka sedmi mladých se na cestě za zábavou vydá zkratkou (njn, otřepané klišé, ale budiž) a skončí v městečku, kde už na ně čeká bezhlavý jezdec (společně s osazenstvem, co se páří mezi sebou, tudíž o zrůdy není nouze). A hlavy létají jedna radost! Sekera či kapota auta, to je úplně jedno. A také se dost střílí s náležitými doprovodnými rudými gejzírky. Jedinou slabinu bych viděl v laciných digitálních efektech, ale nebylo jich příliš, a proto je shovívavě přehlédnu. Tak nízké hodnocení si tahle zábavná vyvražďovačka nezaslouží.(20.8.2015)

Bezhlavý jazdec a incestná dedinka. Že pozerám na trash mi došlo, ešte než sa stihla zmeniť časová rovina (cca 3 minúty). Zo súčasnosti stačilo pár dialógov, aby som si uvedomil, že tento štýl odniekiaľ poznám. A hen kto to natočil! Mr. Ferrante, tá akcia - ten humor, to ste museli byť Vy. Náklad stupidity od začiatku do konca, miestami regulérna komédia, zvyšok ťažký výsmech. Díky za ďalšiu jazdu(29.8.2015)

• Campbell

Blbost o legendě o bezhlavém jezdci. Zatím se ujalo jen málo filmů které by dosahovaly kvalit a tahle legenda se mi zdá poněkud prokleté. Nicméně tenhle film je sračka o skupině idiotů co se někam vyrazí a jelikož opět nikoho neposlechnou tak začnou umírat. Je to blbost bez herců a jakkékoliv atmosféry(Což dost promeškaly), a film má navíc příšerný efekty který všechno totálně prokurvily. Jediný proč dávám tak "vysoké" hodnocení je díky cool bezhlavýmu herci a pár krvavejm scénám. Jinak je to sračka.(17.3.2014)