poster

Bezhlavý jezdec

 • USA

  Headless Horseman

 • Slovensko

  Bezhlavý jazdec

Horor

USA / Rumunsko, 2007, 87 min

Kamera:

David Worth

Hudba:

Alan Howarth

Scénografie:

Serban Porupca
(další profese)
 • 666teen
  *

  Wormwood není Sleepy Hollow, Ferrante není Burton a toho blbečka bez hlavy nebudu k Walkenovi vůbec přirovnávat, to by mě mohlo stát hlavu.(20.9.2009)

 • darkrobyk
  ****

  A já byl spokojený! Zapomeňte na Ospalou díru, klasický příběh je přenesen do současnosti (trochu mi připomněl 2001 maniaků). Místo historické legendy (ze které se jen vychází) tu máme sympatický slasher. Skupinka sedmi mladých se na cestě za zábavou vydá zkratkou (njn, otřepané klišé, ale budiž) a skončí v městečku, kde už na ně čeká bezhlavý jezdec (společně s osazenstvem, co se páří mezi sebou, tudíž o zrůdy není nouze). A hlavy létají jedna radost! Sekera či kapota auta, to je úplně jedno. A také se dost střílí s náležitými doprovodnými rudými gejzírky. Jedinou slabinu bych viděl v laciných digitálních efektech, ale nebylo jich příliš, a proto je shovívavě přehlédnu. Tak nízké hodnocení si tahle zábavná vyvražďovačka nezaslouží.(20.8.2015)

 • Campbell
  **

  Blbost o legendě o bezhlavém jezdci. Zatím se ujalo jen málo filmů které by dosahovaly kvalit a tahle legenda se mi zdá poněkud prokleté. Nicméně tenhle film je sračka o skupině idiotů co se někam vyrazí a jelikož opět nikoho neposlechnou tak začnou umírat. Je to blbost bez herců a jakkékoliv atmosféry(Což dost promeškaly), a film má navíc příšerný efekty který všechno totálně prokurvily. Jediný proč dávám tak "vysoké" hodnocení je díky cool bezhlavýmu herci a pár krvavejm scénám. Jinak je to sračka.(17.3.2014)

 • Caelos
  *

  Bezhlavý jezdec splňuje všechny aspekty špatného a nudného hororu, jakých zvláště v poslední době vznikají stovky, tisíce. Špatní herci, efekty, odporné digitální efekty, teenage look. Proč to vůbec píšu, je to prostě blbost, fandové hororu ruce pryč.(19.2.2011)

 • WANDRWALL
  **

  Mnohokrát zpracované téma o bezhlavém jezdci, jak literárně tak filmově. A přece tenhle bezhlavý jezdec ví co dělá. A diváka trošku může i poděsit.... Amatérští filmaři si mohou klidně natočit sami film o bezhlavém jezdci, není to nic těžkého a na amatérských filmových festivalech mohou s dobře udělaným filmem zaujmout nudící se porotu...(28.5.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace