Víno roku

Bottle Shock

Víno roku

Komedie / Drama

USA, 2008, 110 min

Poměrně příjemné a pár zajímavých momentů se taky našlo, ale myslím, že už teď nevím, o čem to bylo... Přitěžující okolností je Vínu roku také moje záliba ve filmech, kde se vinice třeba jen mihnou. Zkrátka nebylo to vůbec špatné, ale nejsem si jistá, že bych ho chtěla vidět znovu.(1.6.2009)

Také přijemný film s jako vždycky skvělým Alanem Rickmanam.(19.5.2009)

Tenhle film to měl se mnou strašně snadný. Já totiž miluju farmařinu. A nemusí se jednat jen o vinice, ale mě by nadchly i záběry na ovocné sady nebo chmelnice, prostě cokoliv přírodního za hezkého počasí. I proto miluju jižní Moravu, která má trošku ráz i samotné Kalifornie. Víno roku je především oddechový film, který se snaží na nás přenést trochu té pozitivní nálady a atmosféry prosluněných vinic. A to se mu myslím povedlo. 75%(15.11.2011)

Predvídateľné, ale milé, téma vína dodala štandardnému scenáru správny šmrnc (i keď ho nepijem). Hrejivý film plný slnka aj horúcej prašnej pôdy. Kalamita s hnedým vínom bola nervy drásajúca ;-)(8.7.2013)

Optimisticky naladená a s polo prenikavým voňavým buketom prerozprávaná jednohubka, v ktorej francúzska vinárska "high society" (a nielen ona) škrípe zubami nad kalifornskou pýchou viníc Château Montelena Chardonnay. Chúťky na pohárik isto provokujúca, ale z hľadiska pozerateľnosti vo viacerých smeroch stagnujúca istotka, ktorá nepatrí do šrotu, ale ani do vytríny. Milá, nekonfliktná ochutnávka plná zastaralých a osvedčených prímesov. Vychutnať a zabudnúť...(2.10.2009)

• - Scény z pařížské ulice byly natočeny v Sonomě v Kalifornii. Použitá auta byla propůjčena členy Arcane Auto Society Car Club. Majitelé pak byli členy komparsu ve scénách, kde se jejich auta objevovala. (Caszidy)