poster

Víno roku

 • USA

  Bottle Shock

 • Slovensko

  Víno roku

Komedie / Drama

USA, 2008, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  ****

  Nečekal jsem, že se dočkám tak skvělého filmu. Tady se to jevilo podle zdejších názorů spíše do průměru. Ve skutečnosti je ale Víno roku neuvěřitelně pozitivní a příjemně lehká komedie, která vypráví jeden zajímavý a pro mnohé fanoušky vína dost významný příběh ze světa vína a jedné nepatrné porážky francouzské nadvlády. Chris Pine byl skvělej a Alan Rickman si toho buržousta fakt užíval. Na to, že nejsem na víno, jsem po shlédnutí měl chuť si nějaké takové speciální opatřit, nechat ho deset let válet ve sklepě a pak si ho s veškerou slávou otevřít při nějaké jedinečné příležitosti. K tomu mi tenhle film trošku připomínal Dobrý ročník. Akorát tu francouzské vinice vystřídaly ty kalifornské. Jinak to ale atmosférou a pohodou bylo hodně podobné.(22.3.2014)

 • bouncer
  ****

  Příjemná vinařská komedie ze slunné Kalifornie, z které dobrá nálada a pohoda přímo vyzařují. Připomnělo mi to české Bobule, i když v trochu jiném ("americkém") stylu.(29.1.2009)

 • Folpa
  ****

  Také přijemný film s jako vždycky skvělým Alanem Rickmanam.(19.5.2009)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Víno je sluneční svit zachycený ve vodě." Snad každý snímek o lásce k vínu, tento pochopitelně nevyjímaje, má v sobě takovou dávku laskavosti a poetiky, že i zapřísáhlý abstinent dostane chuť pozorovat čistotu a zabarvení vína v bezbarvé tenkostěnné skleničce, očichat jeho vůni, poválet ho na jazyku a na závěr láskyplně vyplivnout.(13.7.2011)

 • JOHN.NY
  ****

  Od dob Bokovky rozhodně nejlepší film o víně. Krásné prostředí Napa Valley a příběh, který navždy srazil sebejistým Francouzům hřebínek. Výborný Alan Rickman si mě dostal kvůli své neřehlédnutelné jiskře v očích, která značila, že právě ochutnal něco znamenitého. Je mi jasné, že tento film bude většina lidi považovat za zbytečnost a kýč, protože nevidí, co ve se za přípravou vína skrývá. Pro mě to však byla krásná ukázka tak trochu jiného umění, protože polovina rodiny vinohrady vlastní a vidím, co je to láska k vínu. Jako každá jiná láska i takhle má svá úskalí a není jednoduchá. Přesně jak říkal Galileo Galilei - Wine is sunlight held together by water...(2.2.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace