Víno roku

Bottle Shock

Víno roku

Komedie / Drama

USA, 2008, 110 min

Přemýšlím, jak by asi Víno roku vypadalo, kdyby ho napsali a natočili Britové, a říkám si, že by nejspíš bylo lepší. Obzvlášť pokud by se pak Rickmanův snob Spurrier stal regulérní hlavní postavou a nehodil se jen k prokládání předvídatelného a místy i nudného děje něčím dobrým (prakticky každá jeho scéna je totiž skvělá). I tak se ale na Víno roku docela dobře dívá, ačkoliv letecké záběry na prosluněné vinice se brzy okoukají.(16.1.2016)

Pro pivaře asi nic moc, ale pro milovníka dobře vyzrálých Bobulí, přetavených ve zlatavé Chardonnay o Dobrém ročníku, silná pocitovka, která unáší po kalifornských vinicích s lehkostí pírka vznášejícího se ve větru. Atmosféra dokonalá, uvolnění maximální. Po tomhle filmu budete mít žízeň a moc bych se divil, kdyby nějaká ta lahvinka po projekci nepadla. 7+/10 a dobrý pocit z toho, že by mohl i český divák prokouknout a začít zkoušet jiná vína než ta z prosluněné Provence či Moravy. Tak vytáhněte korek, zahýbejte skleničkou a dejte si doušek. Udělá vám dobře. ;)(4.5.2009)

Dobrý ročník je jenom jeden, ale proč si jen tak neotevřít lahvinku dobrého Chardonnay a neužít si film, který si ani sám nedělá vyšší ambice, než přinést trochu pohody a slunce do vašeho obývacího pokoje.(21.9.2015)

Prijemna slnecna komedia, ktorej by vsak nezaskodilo lahsie casove preriedenie. Uprimne lutujem ludi, ktori sa na film vyberu do kina a pri sledovani sa napchavaju popcornami so sytenym napojom, pretoze flasa vina a syr s chrumkavym pecivom je to, co k tomuto filmu rozhodne patri :)(11.8.2009)

Tenhle film to měl se mnou strašně snadný. Já totiž miluju farmařinu. A nemusí se jednat jen o vinice, ale mě by nadchly i záběry na ovocné sady nebo chmelnice, prostě cokoliv přírodního za hezkého počasí. I proto miluju jižní Moravu, která má trošku ráz i samotné Kalifornie. Víno roku je především oddechový film, který se snaží na nás přenést trochu té pozitivní nálady a atmosféry prosluněných vinic. A to se mu myslím povedlo. 75%(15.11.2011)

• - Scény z pařížské ulice byly natočeny v Sonomě v Kalifornii. Použitá auta byla propůjčena členy Arcane Auto Society Car Club. Majitelé pak byli členy komparsu ve scénách, kde se jejich auta objevovala. (Caszidy)