Víno roku

Bottle Shock

Víno roku

Komedie / Drama

USA, 2008, 110 min

Poměrně příjemné a pár zajímavých momentů se taky našlo, ale myslím, že už teď nevím, o čem to bylo... Přitěžující okolností je Vínu roku také moje záliba ve filmech, kde se vinice třeba jen mihnou. Zkrátka nebylo to vůbec špatné, ale nejsem si jistá, že bych ho chtěla vidět znovu.(1.6.2009)

Na jedno dvouhodinové posezení je Bottle Shock pěkný příběh, který si asi o něco více vychutná divák, co holduje dobrému vínu. Prostě takový typický "based on true story!" snímek, který se ve všem drží zlaté (mírně nad)průměrné střední cesty: herci, otřepanými zvraty, lacinými vtípky a sladkým happyendem. Mám radši kyselejší.(5.2.2012)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $4,078,607Tržby Celosvetovo $4,287,720(14.12.2008)

Pro me pohodovy prosluneny snimecek s paradnim Rickmanem. Clovek hned dostane chut na decinku... nebo celou lahev ;) Na A Good Year samozrejme kvalitou zdaleka nedosahuje. !3,5*!(12.8.2009)

Ťažko povedať, čím si v tak nabitej konkurencii Bottle shock zaslúžil právo kinodistribúcie v našich končinách, pričom toto konštatovanie nie je rozhodne myslene urážlivo. Po všetkých stránkach totiž ide o príjemný a pohodový vinársky snímok, ktorý však širšie publikum docení len ťažko. A možno ide až o príliš pohodovú záležitosť, v ktorej dej plynie len pozvoľna a k očakávanému záveru diváka dovezie bez akýchkoľvek prekvapujúcich odbočiek. Čo samozrejme nie je vyložene na škodu, už len kvôli možnosti vidieť Chrisa Pina pred Star Trekom v diametrálne odlišnej roli to za to stojí a sklamaní nebudú zrejme ani priaznivci kvalitného vína. A po skončení som sám dostal chuť na pohárik a za to menšie plus.(11.5.2009)

• - Scény z pařížské ulice byly natočeny v Sonomě v Kalifornii. Použitá auta byla propůjčena členy Arcane Auto Society Car Club. Majitelé pak byli členy komparsu ve scénách, kde se jejich auta objevovala. (Caszidy)