Víno roku

Bottle Shock

Víno roku

Komedie / Drama

USA, 2008, 110 min

Asi bychom neměli od takovýhleho filmu chtít moc, vždyť popisuje docela skutečnej život kalifornských vinařů a úplně skutečnou ochutnávku století (když to přeženu). A mezi vinaři to zase akcí a superhumorem lítat nemůže a ochutnávka takhle opravdu proběhla, takže je to vlastně historickej film. K tomu dobře uvolněná hippie atmosféra, nádherný Napa Valley a dokonalej Rickman. A o víně rozhodně poučný, i když malinko prokalifornsky tendenční :-). Ale zase... viz dodatek. Dodatek pro zasmání: Jako vítěz bílejch vín byl např. Chateau Montelena z Kalifornie, dost o hlavu porazil slavný burgundský kousky. A světe div se, podle norem EU nesmí bejt do Evropy dovážený žádný víno s označením Chateau, Village, apod. Prej by se tím "mátli zákazníci". Chudinky. Sladká francouzká pomsta... Hned si objednávám Montelenu z Ameriky :-).(28.6.2011)

Film začínal krásnými vinicemi, byly to nádherné záběry na začátek filmu. Celkově byl film velmi příjemný, zajímavý a takový poklidný. Alan Rickman si zde zahrál britského znalce vína z Francie, který jede do Kalifornie poznávat nová vína. A vidět Chrise Pine v dlouhých blond vlasech taky stojí za to. Jsem docela na rozpacích, jaké hodnocení mám filmu dát. Jestli 3 nebo 4 hvězdičky. Na jednu stranu vynikající film, na druhou místy plynul moc pomalu a trošku nudil. Ale zase se to poté povzneslo do té vyšší úrovně napětím některých scén a příjemným hereckým obsazením. Takže hodnotím 4 (za ty krásně strávené necelé dvě hodiny) ale je to 3 a půl.(16.1.2010)

Příjemná vinařská komedie ze slunné Kalifornie, z které dobrá nálada a pohoda přímo vyzařují. Připomnělo mi to české Bobule, i když v trochu jiném ("americkém") stylu.(29.1.2009)

Když film začínal, první co mě napadlo bylo - proč každý film, který pojednává o víně, vinařství, vinohradech .. začíná záběry na vinice? Ano, je to krásné, je to velmi atmosferické a člověk hned dostane chuť na jednu skleničku, ne-li chuť se jít do té vinice projít, ale .. proč nějaký nemůže začít třeba rychlostřihem při výrobě? Nebo očesáváním vinic? Proč vždy letecké záběry? Tak to je první věc, která mi hned ukázala, že nic nového neuvidím. Dále herci, dobře, budu akceptovat to, že se nejedná o bůhvíjak velké dílo, ale když je někdo nevýrazný, nudný a nebo naopak přehrávající, tak nebudu přimhuřovat oči .. příběh? Ale jo, hezký .. ale to je tak vše, co bych k tomu asi řekla. Zlatá Bokovka nebo Dobrý ročník, ne-li i české Bobule.(7.2.2009)

Příjemná vinařská komedie, tentokráte z prosluněné Kalifornie, kde se o nejlepší víno na světě pokouší hipíci a Mexičani. A vychází jim to... Ačkoli jsem nikdy kalifornské víno nepila, věřím, že musí být dobré... A nic nepotěší víc, než nakopat zadky Francouzům, (jedním skečem vtipně podchyceny Německo-Francouzské vztahy). Alan Rickman je boží a jeho angličtina je rovněž boží. Zkuste, uvidíte.(28.12.2008)