Vyletět z hnízda

Craig Lucas

Elyse Friedman

Yaron Orbach

Ahrin Mishan

Skvela oddychovka, ktera je idealni pro sychrave unavene odpoledne. Kdy nikam nespechate a tim padem vam nebude vadit pomalejsi tempo. Ale i tak velice mily, prirozeny a snimek o jedne rodine, ktera si zase k sobe najde cestu. Musim vyzdvihnout prijemne herecke vykony M. Perryho a Bena Fostera.(3.11.2008)

• Janek

Možná by to fungovalo, ale to by nesmělo existovat mnoho zajímavějších a lepších filmů na obdobná témata. Birds of America jsou pro mě nudní a neobjevní. Styl vyprávění a příběh samotný je natolik klasický, že jsem se několikrát přistihl, že se skutečně nefalšovaně nudím. O atmosféru se to snaží (i když tak nějak moc okatě - např. sourozenci hulí trávu) a někdo jí určitě podlehne (herci jsou koneckonců zajímavý, i když jsem trochu nepochopil roli Hilary Swank). Měl jsem podobný problém jako u rovněž červeného Igbyho; s postavami jsem absolutně nesoucítil. Ale za pokus to stojí.(8.9.2008)

V mnoha ohledech zajímavý film a při tom i tak jednoduchý. Jde vidět, že je film částečně postaven na dobrých hereckých výkonech, kombinace Perry, Foster, Goodwin, Graham a Swank byla jednoznačně výborná. A závěrečné hovno tomu dodalo korunu, brilantní!(8.2.2012)

• Rosaviva

Tak vám nevim, na to, že to tu má poměrně vysoké hodnocení, mě to teda opravdu moc nevzalo, na to, že to má jen 89 minut jsem měla pocit, že to je možná až moc. Sice to poměrně plynulo, ale posledních dvacet minut už na mě bylo moc. 2*(3.12.2010)

Na film jsem se celkem těšil, hrají v něm moji dva oblibení herci a naopak moje neoblíbenkyně Hilary S. v nesympatické roli, což sedlo. Film celkem příjemně plynul a má co nabídnout. Během filmu jsem to viděl na 4 hvězdičky, ale trošku mě zklamal závěr tak váhám. Celkově celkem zajímavý film o životě "zvláštní" rodinky. Bylo to dobrý, až asi na dvě situace, které mi přišly trošku trapné. Je to na hraně průměru, ale 4 nakonec dám s odřenýma ušima. 70%(1.10.2010)

• - Natáčení probíhalo převážně ve městě Darien v americkém státě Connecticut. (Terva)

• - Film měl premiéru na filmovém festivalu Sundance 2008. (Terva)