poster

Vyletět z hnízda

 • USA

  Birds of America

 • Slovensko

  Vyletieť z hniezda

Komedie / Drama

USA, 2008, 89 min

Režie:

Craig Lucas

Scénář:

Elyse Friedman

Kamera:

Yaron Orbach

Hudba:

Ahrin Mishan
(další profese)
 • elgato
  ***

  Až na podruhé, kdy člověk zná charaktery všech postav, jsem si tohle dílko vychutnal v každém záběru. Scéna kde vítá "univerzální šťastná americká matka" Jaye u sousedů domů: - Ahoj! Vítej doma. Ráda tě vidím. - Vážně? - Ano, vážně! Chceš se seznámit s mým malým chlapečkem? ... ťuťu ňuňu řekni ahoj! Ahoj Jayi. - Je v pořádku? - Ano, proč? - Jeho hlava je nějaká neforemná. - Jayi...!! - Jaká je diagnóza? ...atd ... doplněná výbornym herectvim mi vyhnala slzy smíchu. Výborný film, který potěší a pohladí. Ačkoli nemám filmu co vytknout ve srovnání s podobnými filmy o potrhle upřímném lidství spíše průměr.(5.11.2009)

 • markuc
  *

  Tak u tohohle filmu jsem fakt nechapal, o co jde. Asi jsem uplne blbej, ale pointa takovehoto dila mi naprosto unika. Co se tyce komedialnich prvku - zasmal jsem se vsehovsudy jednou a to na konci filmu - co se tyce dramatickych prvku - tak ty jsem nezaregistroval vubec. Pro me nulovy zazitek a celkove naprosta nuda a sed - zbytecnost.(14.9.2008)

 • ORIN
  ***

  Filmů o dysfunkčních rodinách na americké nezávislé scéně pomalu ale jistě přibývá. Tento patří svým obsazením k těm kvalitnějším, leč po obsahové stránce je stejně dysfunkční jako postavy ve filmu, dramatická výstavba téměř veškerá žádná. Jde spíše o sérii scének, které drží pohromadě jen díky hereckým výkonům Matthewa Perryho, Lauren Graham, Bena Fostera a Ginnifer Goodwin.(12.10.2008)

 • pufina
  ****

  V mnoha ohledech zajímavý film a při tom i tak jednoduchý. Jde vidět, že je film částečně postaven na dobrých hereckých výkonech, kombinace Perry, Foster, Goodwin, Graham a Swank byla jednoznačně výborná. A závěrečné hovno tomu dodalo korunu, brilantní!(8.2.2012)

 • Tygrys
  **

  Birds of America si určitě své fanoušky najde, a ne málo. Já sice mám filmy tohoto typu rád, ale tito tři sourozenci - podivíni mě nějak zvlášť neoslovili. Pokaždé když se objevila scéna, o které jsem si pomyslel, že film nakopne správným směrem se hned vzápětí objevila taková, co film srazila opět do podprůměru. Souhlasím s Jankem, jen ten Igby byl výborný :) 2,5*(28.10.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace