Vyletět z hnízda

Craig Lucas

Elyse Friedman

Yaron Orbach

Ahrin Mishan

Matthew Perry n.1 - velmi zajímavé drama s několika málo prvky komedie. Režie je zvládnutá, stejně jako výkony Matthewa Perryho, Bena Fostera a dalších. Zajímavě se to rozjíždělo, ale pak se film moc nevyvíjel, což je škoda. Mohlo to být třeba bláznivější jako je Darjeeling limited. Nebo přinést nějakou závažnější myšlenku.. Scénář jaksi ustrnul na půl cesty. Nicméně závěr je povedený (což bývá velká slabina spooousty snímků) a celkově je to příjemné pokoukání:) Věřím, že mi některé momenty zůstanou v paměti (narozeninové brko, honička na bruslích..) Na toto téma existuje množství dalších filmů, ale mám pro ně slabost, takže hodnotím jak hodnotím, tak 75%.(15.10.2008)

• Rosaviva

Tak vám nevim, na to, že to tu má poměrně vysoké hodnocení, mě to teda opravdu moc nevzalo, na to, že to má jen 89 minut jsem měla pocit, že to je možná až moc. Sice to poměrně plynulo, ale posledních dvacet minut už na mě bylo moc. 2*(3.12.2010)

Čekal jsem větší zapojení Hilary Swank a trošku více té "vtipnosti" ale jako oddechové drama s Matthew Perrym super. Škoda že mu tak pokazily dabing a nenechali stejný, každopádně bych si hodnocení představoval lehce přes 70%, proto 4/5(13.10.2012)

Už naozaj veľmi dlhý čas som nevidel film s Matthew perrym a preto som sa rozhodol, že to dáko zmením. A som veľmi šťastný, že som si pustil práve birds of America. Nekomerčné filmy mám veľmi rád a hlavne tie americké a to hneď z dvoch dôvodov - za prvé nám ukazuje americkú spoločnosť, bez vyumelkovanosti a bez klišovitosti, ktorá prináleží veľkým režisérom a tak máte možnosť stotožniť sa s charaktermi a vzhľadom na to, že sa nejedná o tkz. efektné filmy, herci poctivo hrajú a nespoliehajú sa na prostredie alebo efektnosť - a za druhé, nekomerčným snímkom vždy patrí a aj patrila neskutočne krásna hudba - v mysle mám Dan in real life alebo Garden state - ktoré boli plné krásnych melódií. Rovnako je tomu aj tu. Perry je skrátka stvorený pre ľudí, ktorý nevedia čo zo sebou a s jeho Chandlera tu neuvidíte ani náznak ale vôbec to nie je na škodu. Craig Lucas sa zamerial na budovanie charakterov, ktorý každý stratil svoju cestu. A hľadanie tej cesty okorenené o prívetivý humor, ktorý síce nerozhrehotá ale svojským spôsobom vás pohľadí na duši, je jednoducho nezabudnuteľné. Možno že by sa tam hodila väčšia rebélia, hlavne ku koncu, ale zase nerobme z hrdinov tejto snímky niečo čo nie sú. Veľmi pekný film.(21.3.2009)

Filmů o dysfunkčních rodinách na americké nezávislé scéně pomalu ale jistě přibývá. Tento patří svým obsazením k těm kvalitnějším, leč po obsahové stránce je stejně dysfunkční jako postavy ve filmu, dramatická výstavba téměř veškerá žádná. Jde spíše o sérii scének, které drží pohromadě jen díky hereckým výkonům Matthewa Perryho, Lauren Graham, Bena Fostera a Ginnifer Goodwin.(12.10.2008)

• - Film měl premiéru na filmovém festivalu Sundance 2008. (Terva)

• - Natáčení probíhalo převážně ve městě Darien v americkém státě Connecticut. (Terva)