Vyletět z hnízda

Craig Lucas

Elyse Friedman

Yaron Orbach

Ahrin Mishan

Každá rodina má svoje.(29.7.2010)

Těžko stravitelná věc s velmi dobrým Perrym (ovšem úděsný dabing), která sice navodí dojem, že Váš život je vlastně docela v pohodě, nicméně navodí dosti otázek o konání jedinců v tomto dílku, kdy mi občas zůstával rozum stát. Možná neobyčejný film o "obyčejných" věcech, které jsme už ale mockrát viděli někde jinde. Celkově to je dramatický průměr, který nenadchne, ale ani neurazí. 5/10.(9.8.2010)

Už naozaj veľmi dlhý čas som nevidel film s Matthew perrym a preto som sa rozhodol, že to dáko zmením. A som veľmi šťastný, že som si pustil práve birds of America. Nekomerčné filmy mám veľmi rád a hlavne tie americké a to hneď z dvoch dôvodov - za prvé nám ukazuje americkú spoločnosť, bez vyumelkovanosti a bez klišovitosti, ktorá prináleží veľkým režisérom a tak máte možnosť stotožniť sa s charaktermi a vzhľadom na to, že sa nejedná o tkz. efektné filmy, herci poctivo hrajú a nespoliehajú sa na prostredie alebo efektnosť - a za druhé, nekomerčným snímkom vždy patrí a aj patrila neskutočne krásna hudba - v mysle mám Dan in real life alebo Garden state - ktoré boli plné krásnych melódií. Rovnako je tomu aj tu. Perry je skrátka stvorený pre ľudí, ktorý nevedia čo zo sebou a s jeho Chandlera tu neuvidíte ani náznak ale vôbec to nie je na škodu. Craig Lucas sa zamerial na budovanie charakterov, ktorý každý stratil svoju cestu. A hľadanie tej cesty okorenené o prívetivý humor, ktorý síce nerozhrehotá ale svojským spôsobom vás pohľadí na duši, je jednoducho nezabudnuteľné. Možno že by sa tam hodila väčšia rebélia, hlavne ku koncu, ale zase nerobme z hrdinov tejto snímky niečo čo nie sú. Veľmi pekný film.(21.3.2009)

• markuc

Tak u tohohle filmu jsem fakt nechapal, o co jde. Asi jsem uplne blbej, ale pointa takovehoto dila mi naprosto unika. Co se tyce komedialnich prvku - zasmal jsem se vsehovsudy jednou a to na konci filmu - co se tyce dramatickych prvku - tak ty jsem nezaregistroval vubec. Pro me nulovy zazitek a celkove naprosta nuda a sed - zbytecnost.(14.9.2008)

Skvela oddychovka, ktera je idealni pro sychrave unavene odpoledne. Kdy nikam nespechate a tim padem vam nebude vadit pomalejsi tempo. Ale i tak velice mily, prirozeny a snimek o jedne rodine, ktera si zase k sobe najde cestu. Musim vyzdvihnout prijemne herecke vykony M. Perryho a Bena Fostera.(3.11.2008)

• - Natáčení probíhalo převážně ve městě Darien v americkém státě Connecticut. (Terva)

• - Film měl premiéru na filmovém festivalu Sundance 2008. (Terva)