Mighty Boosh (TV seriál)

Mighty Boosh, The

Komedie / Fantasy / Muzikál

Velká Británie, 2004, 20x27 min

Netypický seriál s dvojkou lidí, která je absurdní až na hranu :-) Howard Moon je člověk, který své chyby nevidí a svůj život považuje za zajímavý a poslouchá jazz. Zatímco Vince je stylový frajírek, kterého každý obdivuje. Crazy zápletky od příběhu vysavače až po démona v těle důchodkyně :-). Velmi pestré převleky a někdy hodně dobře znějící písně.(25.10.2009)

Místy vtipné, místy trapné. Místy zajímavé, místy nudné. Měl jsem možnost shlédnout přednášku a dva díly seriálu a nemohu říct, že bych byl nějak nadšen. Pro mě se jedná průměrnou záležitost a Noel Fielding je mnohem lepší v IT...(1.3.2009)

1. série. První díl mě přímo nadchl, většinu času jsem se svíjel smíchy a chtělo se mi tančit a rapovat do rytmu mého tlesajícího srdíčka, speciálně vyhrazeného pro tenhle styl humoru. Nevím, jestli zážitky z následujících dílů potom prostě jen vybledly ve srovnání nebo na ně prostě už nezbylo dost střelného prachu ve scénáři, faktem je, že už jsem je z většiny strávil v klidové pozici. Což je trochu škoda. Pořád ale - sranda to je, zj. kdykoli dojde na muzikální vložky, ústřední duo je příjemně svěží a většina vedlejších postav je patřičně lahůdková (za všechny degen s magetofonem, Fossil). Takže po první sérii - spokojenost a nezávazné doporučení. 70%(28.5.2008)

Come with us now on a journey through time and space to the world of the Mighty Boosh. Surrealistické peklíčko jen pro diváky otrlé a zvyklé na halucinace za bílého dne "Eels up inside ya.."(24.7.2010)

Nedivím se, že je z tohoto seriálu mnoho lidí zmateno. Obláště přátelé amerických sitcomů mají květák vedle, že umělý smích neoznačuje místa, na nichž bychom se všichni měli za pupky popadat. No a pak je tu to proklaté srování s Pythonem, že? Zatímco často srovnávavný Monty Python jsou "trapný skeče vo hovně", Mighty Boosh jsou naopak "trapný skeče s pointou" zasazený do celkového příběhu. Tedy do příběhu "vo hovně", abychom si rozuměli. Čili mi vůbec nedochází, proč tyhle dva seriály lidi pořád porovnávaj, když jsou až natolik diametrálně odlišný. Mighty Boosh je podle mnohých trapná nuda, která nesahá Monty Pythonům po kolena, zatímco já tvrdím, že Monty Pythoni vykradli tenhle seriál přes časoprostorovou kapsu a tak si svou nudnou trapností jeden s druhým nezadají, ani co by se loosovi za kostým vešlo. Čili ano, takto se dělá kvalitní trapnosranda. A vy ostatní, kdož se neklaníte kárli MODů, se jděte vostrouhat.(7.6.2012)