Milenci

Milenci

Two Lovers

Drama / Romantický

USA, 2008, 106 min

Tento film ma naozaj veľa zaujal, pretože je to presne zo života, nebol to žiadny slaďák, žiadna nezmyselná romantika ako kopa presladených romantických filmov. Toto bola jednoducho realita. Aj keď bohužiaľ smutná. K príjemným momentom snímky patrí aj jej atmosféra. Dej sa odohráva v minimálnom rozpätí prostredí, byt Kraditorovcov je ale príjemný a autentický a ulice Brooklynu majú tiež svoje čaro. Celkový dojem dotvára síce skromný, ale vkusný soundtrack. Navyše herecké obsadenie je skvostné.(31.12.2014)

Joaquin Phoenix je opravdu zajímavým hercem. Ze začátku mi tu byl celkem nesympatickej, ale pak jsem ho začal chápat a přál jsem si, aby se mu dařilo. Celý film provází příjemně civilní výkony všech zůčastněných, což v kombinaci s hnusnym počasím dělá film dosti "hmatatelně" uvěřitelným. Já se nenudil.(27.8.2009)

Autentičnost a utrpení, sálající přes obrazovku vás možná úplně nepohltí, ale přesto donutí k zamyšlení. James Gray zvolil takový styl, který divákovi nedovolí s postavami sympatizovat a objektivně pozoruje trojuhelník Joaquina Phoenixe. __ Na melancholickou náladu tenhle film není správným lékem. To už teď vím.(28.7.2009)

Perfektní práce s atmosférou, výborná chemie mezi herci a v podstatě nevím, co bych vytkl. Snad jen pár situací, které si trochu nahrávají (hlavně ke konci; rozhovor s matkou na schodišti, příliš rychlý zvrat ve finále). Ale film mi vyloženě sedl, soucítil jsem s hrdiny a Phoenixovi uvěřil naprosto vše. James Gray se dříve nebo později zařadí mezi taková jména jako Scorsese či Allen. Moc dobré.(9.9.2009)

• hellstruck

Neskutečně nudný a vleklý film. Opravdu jsem nepochopila, co tím chtěl básník říci..(2.3.2011)