Milenci

Milenci

Two Lovers

Drama / Romantický

USA, 2008, 106 min

Nejúžasnější na celém snímku je závěrečný citát jako varování, zcela vystihující předchozí příběh o nezadržitelnosti touhy, která nedbá domluv rozumu a slepě vrhá svého nositele do záhuby. Milostné drama výjimečné pouze osobností a výkonem Joaquina Phoenixe.(7.5.2012)

Navzdory sehranému tandemu James Gray a Joaquin Phoenix jsem toho od filmu s názvem Milenci moc nečekal. Nutnost volit mezi Vinessou Shaw a Gwyneth Paltrow je opravdu ďábelská! :) Jenže tenhle film má inteligentnější scénář, než bývá v žánru romantických dramat zvykem. Zejména hlavní postavy se chovají jako skuteční lidé – a dvě z nich jsou v takovém psychickém stavu, že ani nemohou být předvídatelné. Ale navzdory všem kráskám (i Isabella Rossellini v roli hrdinovy matky do této množiny stále patří), je to zejména v úvodu zmíněná dvojice, díky níž je ten film tak dobrý.(2.11.2009)

Priznávam, že presladené a nereálne romantické filmy, to nie je nič pre mňa. Ale reálna romantika zo života s poctivou psychológiou postáv, bez nejakých ťažko uveriteľných zvratov, to vždy môžem. Po výbornom Núdzovom východe s C. Winslet, tu je niečo z podobného súdka a s takým hereckým esom, akým je J. Phoenix, som si film nenechal újsť. Celý film je trošku v pochmúrnom duchu, obraz s vyblednutými farbami, ale aspoň zopár úsmevných momentov tu je. Pobavila ma tanečná Phoenixova vsuvka na diskotéke, hotový robocop... Najviac si cením to,ako sa tento film výrazne odlišuje od sladkých romantických filmov, akých ročne vznikajú desiatky. V kútiku duše dúfam, že si J. Phoenix rozmyslí svoj odchod a vráti sa k filmu, pretože by mi fakt chýbal. Takmer každý film s ním je zážitok. 80%.(31.1.2010)

Film vo mne nezanechal ziadne emocie... Ani zaporne, ani pozitivne... Dopozerala som, zatvorila okno, napisala komentar na csfd a zabudla... Nie sice na vsetko, niektore sceny boli vdaka Joaquinovi naozaj skvele, ale to je vsetko. Postavy sa spravaju nelogicky, su vrcholne nesympaticke a tempo filmu je hrozne ubijajuce. Skoda, film mal velky potencial.(25.2.2009)

"Nikdy neopouštějte toho, kdo vás miluje pro někoho, kdo se vám líbí, protože ten, kdo se vám líbí, vás opustí pro toho, koho miluje." Přesně tímhle citátem se asi inspirovali autoři tohoto snímku. Alespoň já jsem odcházel z kina s danou pointou, která ve mně zanechala smutný a tísnivý pocit. Určitě by byla věčná škoda pro světový film, kdyby Joaquin Phoenix opravdu praštil s hraním, on vévodí hereckému obsazení a odvádí opravdu vynikající výkon. Gwyneth a Vinessa představují příhodné protiklady, ale přece jen za Joaquinem mírně zaostávají. Vinessa se mi víc líbila jako Joshova zlá přítelkyně ve 40 dnech a 40 nocích.(19.11.2008)