Zoznam filmov, z ktorých boli vybrané akčné scény v chronologickom poradí..

Drunken Master 2, Blade, Fist of Legend, Snatch, Crouching Tiger Hidden Dragon, Scarface, Crossing the Line, The Players Club, Gladiator, Timecop, The Bruce Lee Story, They Live, Black Mask, FIrst Blood, Killer (kitano)

kitano

Na prvy pohlad sa tento "dokument" moze zdat len nepodarenou snahou o akusi zbierku tych najlepsich bojovych scien z filmov, na druhy pohlad hlupou zbierkou bojovych scien z ktorych niektore tam nemaju co robit. Staci si vsak pustit komentar od Tsui Harka a karta sa obracia. Zrazu tu mame vyber tych najrozmanitejsich bojovych sekvencii. Od kung-fu, cez poulicne boje az po prestrelky, s mnoha rozdielnymy zameraniami na vysledny efekt. Hark zaujimavo opisuje jednotlive postupy a zamery rezisera, detaily okolo filmov a hercov a ja som hned vydel vsetko inak. Dalsie plus je komentar akcneho choreografa Jamesa Lewa, ktory zasa detailne opisuje konkretnu akciu, triky a postupy. A jeden superbonus naviac - maly film, kde vam James Lew sam predvedie ako sa suboje natacaju, a ako si mozete take nieco natocit sami. Ak mam hodnotit ako fanusik bojovych filmov (a to teda som), nemozem neudelit najvacsie hodnotenie. Paradny zdroj zaujimavosti a informacii z oblasti bojovych (akcnych) filmov - lahodka pre fanusikov. Samozrejme len ako kompletne DVD - inak tento dokument nema ziadnu hodnotu.(9/10) ()