Jigeum saranghaneun saramgwa salgo issumnika?

• Jižní Korea 지금 사랑하는 사람과 살고 있습니까? (více)

Dva manželské páry se sejdou u svého známého v baru na skleničku, ale obyčejná sklenička vede k tomu, že každý z páru se zakouká do partnera toho druhého. Jeden manželský pár je spolu jen o zvyku, druzí se ještě přitahují, ale vše nejde tak, jak si představují. Schůzky obou mileneckých párů pokračují, až vyústí v konec, jenž by si nikdo z nich nikdy nepředstavil, když si u oltáře slibovali "Až na věky". (balone)

Pethushka

Po My wife got married od stejného režiséra mi to přijde jako docela normální film. Čekala jsem, že to bude zvrhlejší, a jsem mile potěšena, že nebylo. O to to bylo reálnější. Herecky mi to přišlo dost vyvážené. Věřím, že tady si přijde na své téměř každý. Hezký film, 4*. ()

sniper18

Je to celkom dobrá romantická dráma. Má pomerne dobrý príbeh o módnej dizajnérke, ktorá dostane za úlohu starať sa určitý čas o zovňajšok vplyvného muža, aby mohol plnohodnotne reprezentovať a aj napriek tomu, že si spočiatku vôbec nesadli medzi nimi postupne vzniká milenecký vzťah. Lenže počas spoločného posedenia preskočila iskra aj medzi manželom módnej návrhárky a manželkou vplyvného muža a tak si spolu začnú aj oni. So spracovaním som spokojný, síce dej po celý čas neponúkne nič výnimočné a chýba mi tu nejaká skutočne zaujímavá situácia, ale aj tak si moc nemôžem sťažovať. Chválim hlavne tú odlišnosť vzťahov, či už pôvodných, ale aj neskorších, teda zatiaľ čo módna návrhárka má so svojim manželom stále dobrý vzťah, ale už funguje hlavne na priateľstve, tak vplyvný muž svoju manželku úplne zanedbáva a city medzi nimi sú prakticky nulové. Preto nikto nie je so svojim stavom úplne spokojný a musia to hľadať inde a tak vznikajú dva nové vzťahy, jeden založený hlavne na vášni a druhý zase na vzájomnom porozumení a romantike. A tak hlavne kvôli tejto rozmanitosti sa na to po celý čas dobre pozerá, jedine ma trochu mrzí, že viac priestoru má práve ten vášnivý vzťah medzi módnou návrhárkou a vplyvným mužom, pričom mne viac sadol práve ten druhý s ich manželmi, ale to je už skôr len detail, bavilo ma to od začiatku až do konca. Sadlo mi aj prerozdelenie žánrov, celý čas sa to nesie v takom ideálnom pomere romantiky, drámy, čiastočne aj komédie a navyše doplnené aj o nejakú tú erotiku, ale len v decentnom množstve a prevedení. S hereckým obsadením som dosť spokojný, dvojica mojich obľúbencov, teda opäť výborná Uhm Jung-Hwa, alebo aj Park Yong-Woo, získala si ma aj veľmi sympatická druhá časť ženského obsadenia, zaostáva jedine postava vplyvného muža, ale ani on nesklame. A mimo nich už nikto nemá viac priestoru. Réžia a technická stránka sú výborné, vydarená vizuálna stránka, dobrý výber prostredí, po tejto stránke je to radosť pozerať. Som spokojný, síce príbeh nie je nič výnimočné, ale aj tak ma dej bavil a k tomu je to ešte aj veľmi dobre natočené a zahrané, takže nemám problém. 75% ()

May

Je fascinujici, jak tenhle film dokaze rozpoltit osobnost, jak clovek nevi, jestli v okamziku sledovani touzi vice po romanticke lasce ci po te vasnive. Ackoliv se obe linie postupne vice a vice protinaji az vyvrcholi v lehce pateticky konec, tezkost s jakou je podana otazka Zijete prave s nekym, koho milujete? a humor, ktery vice ci mene prochazi kazdym detailem tohoto dramatu o neshodach v partnerstvi, usti pouze k faktu, ze vsechno, co vam mozna schazi, najdete ve spriznene dusi. Uvodni sekvenci, podmalovanou pro me naprosto genialni hudbou, ve ktere se zrcadli rutinnost dvou vztahu, ktere se jiz omezily jen na stale stejne otazky a odpovedi, povazuji za jednou z nejlepsich scen, co jsem kdy videla. ()