Na odstřel

Jeux de pouvoir

Na odstrel

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA / Velká Británie / Francie, 2009, 122 min

Dobře odvedená filmařina a i když Russell Crowe je opravdu herecký bůh, tak nad tři hvězdičky se nedostanu s ním ani bez něj. Dobře poskládané osazenstvo zastiňUje hodně složitý příběh, ve kterém se ztrácím do teď. Snad ani tvůrci nevěděli, jak to doopravdy je. Rozuzlení sice nečekané, ale nikoliv velkolepé.(27.9.2009)

vcelku průměrný thriller, který pěkně utíká, moc se při něm necuká a na konci si neříkáte Ach jo:-)(17.8.2009)

Svižný politický thriller, který vyznívá rozhodně nadprůměrně. Však se také na režisérské židličce uvelebil talentovaný Kevin Macdonald. Trošku jsem se musel usmívat, při pomyšlení že reportér je lepší než detektivové a skutečně si na takového čmuchala Russell Crowe hraje. Herecké obsazení je více než skvělé a naštěstí se mi zdálo že Ben Affleck udělal ve svém hereckém výkonu mírný progres a určitě zaznamenal zlepšení. Řešená akce působí věrohodně a scénu v podzemních garážích jsem si vychutnával se zatajeným dechem.(9.11.2009)

Ač mírně pupkatý, ukázal Maximus Decimus Meridius, že péro je mnohdy ostřejší, než meč.. Politicko-ekonomická moc vs. sedmá velmoc. Rozplétací tanec na tenké linii mezi policejním případem a novinářským příběhem, aneb není potřeba interpretací ani názorů, když máte možnost nakrmit tiskárenské stroje drtivými fakty.. Macdonaldovo vyšetřování Pizzaboygate bezesporu slušně odsýpá a může se opřít o velmi dobré herecké výkony (Crowe, Bateman, Wright), ale těžko se smiřuji s nyní moderními twisty za každou cenu, obzvláště pokud jsou vykonstruované a mávají arogantně rukou nad dosavadním děním. Není nutno před jménem Gilroy automaticky stahovat kalhoty, neboť i jeho brod často bývá daleko a sklouzává do konfekční produkce.. Ostatně, co taky čekat od filmu, jehož nejlepší scéna je první příjezd Cala a jeho švédského odpadkového koše na místo činu za songu "The Night Pat Murphy Died" a co marně schovává Afflecka do stínů digitálních kamer, aby (ne)vynikl jeho široký herecký rejstřík..(25.2.2013)

• D.Moore

Novinařina ne s kapkou, ale s pořádným kýblem všeho, co nemám rád na současné hollywoodské produkci. Reportéři, kteří všude vlezou, neschopní policisté, pitomá přestřelka, během níž naprostý amatér unikne naprostému profesionálovi, k tomu duchaprostý scénář završený velice očekávatelným koncem, všudypřítomná naivita... Nic úchvatného nebo alespoň zábavného a po pravdě říkám, že hodina a čtvrt filmu byla pryč a já ho chtěl vypínat. Bída, bída, bída(1.6.2013)