poster

Na odstřel

 • USA

  State of Play

 • Francie

  Jeux de pouvoir

  (Francie)
 • SK název

  Na odstrel

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA / Velká Británie / Francie, 2009, 122 min

 • Marigold
  ***

  Moc pěkná režie a dobří herci, ale scénář jen těžko kočíruje tři roviny příběhu: thriller, politicko-žurnalistické moralizování a osobní drama. Úvod je výtečný, plný neokoukané a velmi rytmické Macdonaldovy režie, ale pak se všechno tak nějak tříští, rozmělňuje, odpařuje... čitelné nadnárodní spiknutí se snaží srovnat i se závažnějším myšlenkový podhoubím, ale je to lopotné a dost rozvláčné. Závěrečné twisty možná překvapí, ale už tak trochu chatrný dojem z předchozího vyprávění nezalátají. V závěru tak Na odstřel není ani originální thriller, ani film, který by oslovil nějakým poselstvím. Má od každého trochu a od ničeho dost. Přesto se hlavně dík režiii a hercům drží více než se ctí. [70%](18.5.2009)

 • 3DD!3
  ****

  Kdy byl hodný a kdo zlý? Kdo udělal chybu a kdo ne? Politika je svinstvo a novinařina většinou taky a když se dobří lidi přimíchají do jednoho nebo do druhého podepíše se to na nich většinou tím nejhorším možným způsobem. Zhruba o tomhle celé tohle výtečně zahrané detektivní drama je. Crowe předvádí svůj standard a Ben Affleck je čím dál tím lepší. Jediné co nechápu je český název filmu. Tenhle snímek totiž rozhodně není na odstřel.(23.8.2009)

 • Shakers
  ****

  Dosť dobrá novinárska kriminálka, ktorá dokáže zaujať nie len zvučnými hereckými menami na čele s opäť perfektným Russellom Croweom, ale aj príbehom, ktorý je zaujímavý a ktorý končí doslova až v poslednej minúte filmu. Potešila aj hudba Alexa Heffesa, ktorá vytvára vo vypätých scénach dobrú atmosféru. Chcelo by to snáď len strhujúce tempo, ktoré sa buhužial od novinárksej kriminálky čakať nedá. Oblúbený soundtrack: The Cab Ride Home. 85% - 4*(7.7.2014)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Můžeme narazit na několik narážek, že postava Russela Crowa pochází z Pittsburghu. Svého spolubydlícího na koleji například nazve výlučně pittsburghským slangovým slovem "Yinzer" (yinz znamená v této oblasti něco jako "vy všichni"). Dále si můžeme všimnout několika suvenýrů v jeho kanceláři i domově pocházejících od fotbalového týmu Steelers Pittsburgh. Další narážka na Calův pittsburghský původ je, když nazve svého přítele kongresmana Stephena Collinse (Ben Affleck) jako "Sliberty". Tento výraz označoval obyvatele předměstí East Liberty právě ve městě Pittsburgh. (Othello)

 • - Russell Crowe dal scénář nejdříve přečíst Ridley Scottovi, aby mu pomohl s rozhodnutím, zda má roli přijmout. (Caszidy)

 • - Ve scéně na konci filmu, kde jde Cal McAffrey směrem k nemocnici, je její budova v reálu sídlem ministerstva pro bydlení a městský rozvoj. (Caszidy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace