poster

Na odstřel

 • USA

  State of Play

 • Francie

  Jeux de pouvoir

 • Slovensko

  Na odstrel

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA / Velká Británie / Francie, 2009, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  ***

  Mrtvej černoch, běloch v kómatu a nehoda slečny Bakerové v metru. Osobní vztahy v politické sféře, politická moc a kongresman v průseru…. R.Crowe jako novinář, který má kontakty a sehnat informace není problém. (A taky má hezkej účes.) Krom toho trousí sarkastické poznámky, které pobaví. Stejně jako fakt, že firemní konspirace ohrožují nejvyšší místa je jasné, že R.Crowe utáhne celý film hravě sám. I když je tu ,,velkých“ hráčů víc, jeho investigativní hipík dokáže stáhnout pozornost a zájem jen na sebe. Ke 4* chybí kratší stopáž a tedy vynechání zbytečně ukecaných pasáží, ve kterých se nic extra neděje. Ale příznivci thrillerů, kde se situace mění každou minutu nebudou zklamaní. Jako já. PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ **(2.10.2009)

 • Matty
  *****

  Všichni prezidentovi muži pro 21. století. Mix politického thrilleru, romantického dramatu a buddy movie zaštítěný novinářským filmem (čili solidním napínákem, vydatně prošpikovaným humorem). Rachel McAdams sleduji (s chutí) již delší dobu, Russel Crowe zraje jak víno, které vám zaručeně zvedne náladu, ale oba dva i všechny ostatní strká do náprsní kapsy značkového saka „opřesdržkusikoledující“ Jason Bateman. Špičková řemeslná úroveň drží film nad vodou navzdory pár scénáristickým zaškobrtnutím (postava kongresmana je vážně na odstřel), pročež a taky pro závěrečné titulky, kdy jsem skoro zamačkával nostalgickou slzu, bez výčitek a dlouhého váhání k nezpochybnitelným čtyřem jednu po starých dobrých časech smutnící hvězdičku přidám. 90% (more) Zajímavé komentáře: Marigold, Shaqualyck, Botič(31.5.2009)

 • Botič
  *****

  Nad tištěnými médii se pomalu smráká a noviny si už nedokáží udržet své místo ve společnosti, takové jaké kdysi mívaly. A byť jsou spotřebním zbožím určeným k rychlé konzumaci při cestě do práce spolu s rychle stárnoucími informacemi, jenž na sklonku nového dne ztrácejí na atraktivitě, aby v konečné fázi skončily v odpadkovém koši či jako vystýlka podmostního obydlí nejednoho bezdomovce. Pryč ale s polemikou. I když jí State of play nepřímo vyvolává a divák tíhnoucí k novinářské sféře pociťuje jistou nostalgii nad zašlými časy. K pochopení celkového kontextu je zapotřebí jistý Dušínovský komplex mající za vinu posedlost s níž se novináři snaží přijít na kloub té složité hříčce a konceptuálně jí nechápou jako případ, v němž jde o život ale jako příběh, jehož součástí se ve výsledku, ať už chtějí či ne, stávají. Byť zůstávají v pozadí a ukryti pod své vlastní jméno v kolonce autor. Přičemž je velmi příjemné sledovat snímek, který si s těmito hodnotami nepřímo hraje, i když je na prvním místě snaha pobavit. Snímek State of Play vychází z několik let starého britského seriálu v němž hrál ještě do té doby nepříliš známý James McAvoy. Zápletka zůstala stejná jen se změnila lokaci a rozkošatělý příběh byl okleštěn o vedlejší linie. Je bezpochyby jasné, že State of play prošumí kiny a zapadne na DVD, ale byla by škoda jej posílat hned do věčných lovišť, protože si svou šanci zaslouží. Konspiračních thrillerů není nikdy dosti a těch odehrávajících se v žurnalistickém prostředí už vůbec ne. State of play nenudí ani chvíli a hlavně baví. 8/10 PS: poletující helikoptéra v řadě scén byla značně rušivým prvkem a vyvolat pocit paranoi se použitím těchto záběrů moc nedařilo a spolu s českým překladem jsou to snad jediné výtky...(18.5.2009)

 • Tosim
  *****

  Paráda. Kevin Macdonald si vybírá závažná témata, je to poznat a tohle není jen pásový thriller z novinářského prostředí. Vzpomněl jsem si při jeho sledování na International a Na odstřel vede pět ku třem, marná sláva.(21.12.2009)

 • Lynn
  ***

  "Na odstřel" je celkem slušný thriller z novinářského prostředí... jenže má bohužel spoustu "konkurentů" se kterými jej lze (někdy více, někdy méně) docela slušně porovnat... a z tohoto srovnání nevychází moc vítězně. Nezachrání to ani Croweův k sežrání sarkastický novinář ze staré školy... Ano, herecky je tento snímek obsazen špičkově (Helen Mirren, Robin Wright Penn, dokonce i Ben Affleck). Co s tím ale, když je ke konci scénář až tragicky překombinovaný, takže se v té pavučině intrik i pozorný divák stratí...(13.9.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace