poster

Na odstřel

 • USA

  State of Play

 • Francie

  Jeux de pouvoir

 • Slovensko

  Na odstrel

Krimi / Drama / Thriller / Mysteriózní

USA / Velká Británie / Francie, 2009, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • genetique
  ****

  V deji filmu sa objavujú mnohé momenty, v ktorých mohol príbeh skĺznuť do priemerného politického thrilleru, a ktorý by potom len s veľkou námahou vykukol do nadštandardných kvalít. Tieto momenty sa ale tvorcom podarilo úspešne eliminovať a príbeh sa rýchlo stáva nepredvídateľným a pútavým, s inteligentnou zápletkou, ktorá sa zamotáva ako klbko. Tento veľký spletený závin faktov a zaujímavých udalostí sa nakoniec podarí rozmotať až v samotnom závere. Záver samotný možno nemusel byť až taký poprekrúcaný, ja osobne som mal s ním trošku problém. S politickou tématikou u mňa niekedy nastáva problém, pretože sa s ňou zvyšuje frekvencia zívania za minútu. Odstránenie aj tohto problému sa autorom podarilo hlavne vďaka pestrému a svižnému deju, pikantným dialógom, decentným hláškam a dokonca nechýbali ani náznaky akčných scén. Pred, i za kamerou sa objavili viacerí moji prominentní favoriti a tak som sa rozhodol by prísny a nezhovievavý, a borci dokázali, že si moju obľubu udržia aj naďalej. 80%.(31.5.2009)

 • Isherwood
  ***

  Když už z traileru vytušíte pointu, je něco špatně. State of Play je bezesporu vynikající thriller. Zvláště pro ty, kteří mají rádi konspirační teorie a jejich rozplétání je společně s hrdiny filmu baví. Bohužel ne moc pro takové diváky, kteří už mají něco nakoukáno. Kevin MacDonald sice vypráví chytře, velmi důmyslně klade indicie a je moc fajn pozorovat snaživé herce, kterak hledají jednotlivé drobečky ven z tajemného lesa. Jenže tak nějak celou zápletku skládá bez silnější razance, či výraznějšího autorského obtisku. Jako televizní řemeslník pro HBO by s tímhle bodoval, v áčkovém thrilleru prohrává na body s klišé. Čistých 70%, ale na čtyři to ale prostě nezaokrouhlím.(19.8.2009)

 • ripo
  ****

  Kvalitný politický thriller, do ktorého perfektne zapadol tukom obrastený Russell Crowe. Tempo filmu je vždy dostatočné na to, aby divák od filmu neodišiel ....(29.10.2009)

 • Matty
  *****

  Všichni prezidentovi muži pro 21. století. Mix politického thrilleru, romantického dramatu a buddy movie zaštítěný novinářským filmem (čili solidním napínákem, vydatně prošpikovaným humorem). Rachel McAdams sleduji (s chutí) již delší dobu, Russel Crowe zraje jak víno, které vám zaručeně zvedne náladu, ale oba dva i všechny ostatní strká do náprsní kapsy značkového saka „opřesdržkusikoledující“ Jason Bateman. Špičková řemeslná úroveň drží film nad vodou navzdory pár scénáristickým zaškobrtnutím (postava kongresmana je vážně na odstřel), pročež a taky pro závěrečné titulky, kdy jsem skoro zamačkával nostalgickou slzu, bez výčitek a dlouhého váhání k nezpochybnitelným čtyřem jednu po starých dobrých časech smutnící hvězdičku přidám. 90% (more) Zajímavé komentáře: Marigold, Shaqualyck, Botič(31.5.2009)

 • Slasher
  ****

  Bordelář z Washington Globe (stylový Crowe) se snaží očistit svého kamaráda, skandálem provinilého kongresmana (příjemný Affleck), zapleteného s firmou, co vydělává na válce proti terorismu a chystá se získat monopol na státní bezpečnost (takže bu bu bu). Stupňování napětí, závěrečný zvrat, roztomilá agitka za čtení tištěných novin… V celku povedený vyšetřovací thriller. [HD](5.12.2010)

 • - Při stavbě lokací filmaři vycházeli především z osobních návštěv The Washington Post a Los Angeles Times. (jenik71)

 • - Můžeme narazit na několik narážek, že postava Russela Crowa pochází z Pittsburghu. Svého spolubydlícího na koleji například nazve výlučně pittsburghským slangovým slovem "Yinzer" (yinz znamená v této oblasti něco jako "vy všichni"). Dále si můžeme všimnout několika suvenýrů v jeho kanceláři i domově pocházejících od fotbalového týmu Steelers Pittsburgh. Další narážka na Calův pittsburghský původ je, když nazve svého přítele kongresmana Stephena Collinse (Ben Affleck) jako "Sliberty". Tento výraz označoval obyvatele předměstí East Liberty právě ve městě Pittsburgh. (Othello)

 • - Helen Mirren natočila všechny své scény během 4 dnů. (Caszidy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace