Růžový panter 2

Ružový panter 2

Komedie / Dobrodružný / Krimi / Mysteriózní

USA, 2009, 88 min

• tron

„Aha, to je vaše meno. Myslel som, že si objednávate špagety.“ Len Boh a Peter Sellers (momentálne sa pravdepodobne nachádzajúci v choromyseľnej alternatíve pekla) vedia, ako sa Steveovi Martinovi do pokračovania dosť mizerného (ale komerčne prekvapivo úspešného) amerického Ružového pantera, podarilo nahovoriť okrem Jeana Rena ešte Jeremyho Ironsa, Andyho Garciau, Alfreda Molinu a Johna Cleesea („Okamžite letíte do Paríža!“ – „Ale ja lietať neviem!“ – „Vy idiot! Predsa lietadlom!“ – „Aha...“). Keď je niektorý z nich na scéne (najlepšie všetci), začnú sa diať veci, no stále je to niečo ako tiež bombasticky obsadená komédia KURZ SEBAOVLÁDANIA, ktorej však tiež chýbal lepší scenár. Americký RUŽOVÝ PANTER 2 je rozvláčny, fádny, matný a pomalý. Iba zriedka chytí dych (vinotéka, "Ste ako môj brat, ale sexi a v sukni.", kamerový bezpečnostný systém, komín, pápež). Následne sa však tempo zasa na ďalších 20 minút zasekne a my sa musíme pozerať na trápneho Martina, ktorý je ale tentokrát o pár milimetrov menej trápny, ako minule (alebo si len začínam zvykať?) a niekde pri desiatej časti by sa na to mohlo začať dať pozerať.(21.4.2011)

• Phobia

A to bylo vtipné, jo? Aha... tak haha... Vydržela jsem ten destilát trapnosti s nejvyšším úsilím jen v průběhu večeře a přemýšlela, jestli radši nepřepnout na nějakou zasranou "Pojišťovnu neštěstí", "Ordinaci v růžové prdeli" nebo podobnou telehovnelu. Fakt nevím, jestli byl ten lovecký salám tak hnusný už z výroby, nebo mi zhořknul na jazyku při sledování mdlé taškařice slavného jména, která snad může potěšit jen duchem nejprostější případy ve cvokhauzech. A to nejsem fanoušek jiných výtvorů s tímto názvem, neadoruju předchozí filmy, ale tohle byl skutečně "humor" nejprimitivnějšího ražení, homo habilis by u toho s nadšeným hýkáním mlátil prackama o zem v pravěké imitaci "standing ovations". 20% za obsazení (tím nemyslím Stevea Martina), i když se některým hercům opravdu divím, že do toho lejna dobrovolně šlápli.(17.1.2013)

• LIVINGDEAD

NUDA, NUDA a ještě jednou NUDA a nevytrhla to ani má oblíbená herečka Aishwarya Rai.......(6.6.2009)

• Xmilden

Při sledování prvního dílu restartovaného (restaurovaného) nebo (retardovaného), jak by se vyjádřil jistě Steve Martin, sem si jako jeden z mála nestěžoval. Kouzelné se jevily přežblepty Jacquese Clouseau. Bohužel v druhém díle již kouzlo pominulo a komických situací je tady jako šafránu. Jean Reno tentokráte nemá co hrát. Hvězdný Dream Team žádnou špetkou humoru nepřispěje. Těžko se smát scéně kdy někdo strčí hlavu do dortu nebo spadne ze schodů. Celý film je tentokráte tedy opřen o našeho geniálního inspektora Popletu. Pro mě osobně se jedná o dost prázdnou a ne moc povedenou komedii, která se jeví maximálně jako mile hloupoučká. 40%(8.9.2009)

Ve své podstatě stejné jako jednička. Stále je zacíleno na deset slovních zkomolenin za minutu, přestřelenou nešikovnost a naprostou sociální neschopnost a díky tomu se na pana inspektora nejde zlobit.(5.3.2011)