Růžový panter 2

The Pink Panther 2

Ružový panter 2

Komedie / Dobrodružný / Krimi / Mysteriózní

USA, 2009, 88 min

Překvapivě mnohem lepší než jednička z roku 2006. Je tam pár momentů, které jsou dokonce výborné (!).(3.2.2009)

O něco málo povedenější než první díl. Vtipy zůstavají stejné, Clouseau neustále pomotává písmenka až to časem začne lézt na nervy. I přes tyhle nedostatky se u pantera zasmějete od srdce. A o to přece v komedii jde. Nečekejte žádný nadupaný scénař a skvělé herecké výkony. Na tohle tady máme jiné filmy.(26.2.2009)

Najprv som chcel iba stručný komentár, no potom mi to nedalo. Musím obžalovať novodobý humor. A pritom stačí tak málo. Ale po poriadku. Aj keď príbeh sa veľmi nelíši od jedničky, Steve Martin je akoby ešte vaic blbší a zadebnený, ako v jednotke. Triviálny príbeh však držia mimo vtipné scénky (úplné maličkosti ako zavesenie si čiapky na pápežskú stráž, sem tak vtipná hláška), než nespočetné množstvo trápnosti a la pádou, "komických" afektov a iných debilít, ktoré potápajú príbeh. Potom sa už aj ja čudujem, že do takého to niečoho idú také veľké mená ako Cleese, Molina, alebo Reno. Pritom stačí tak málo, a mali by sme rovnocenného pokračovateľa Sellersových geniálnych panterou. Spomeňme si koľko afektou za všetky časti urobil Sellers, a koľko Martin a vidíme: ku akému humoru sa dostáva novodobé publikum. Inak by som tohto pantera zobral ako trpkú komédiu, kde sa niekde zasmejete, inde vám je z trápností smutno. Oplatí sa však pre pár dobrých a kvalitných vtipou, ktoré sú zapeklito skryté.(27.5.2009)

• mil@n.fanatik

Blbovninka, doslova, kde se ale člověk zasměje!! Proto 2*. Jedničku jsem (zatím) neviděl a tak nemohu srovnat..... 50%(23.3.2010)

Než cokoliv napíšu, tak se musím přiznat, že tohle bylo mé vůbec první setkání s filmy o růžovém panterovi. Jako dítě jsem snad kdysi dávno nějaký z těch filmů viděl, ale vůbec si nepamatuji podrobnosti, a tak tohle beru jako že je to mé první setkání s touto sérií. A myslím si, že to bylo setkání vcelku vydařené. Přiznávám, že ke sledování filmu mě přilákaly hlavně televizní upoutávky, díky nimž to vypadalo, že tohle bude vtipná záležitost. V tomto ohledu film nikterak výrazně má očekávání nezklamal, u některých scének a hlášek jsem se opravdu pobavil, za což může tak trochu šílený scénář, ale především za mé pobavení vděčím Steveovi Martinovi, který je ve své roli skutečně perfektní a přirozený, jeho hlášky, jeho grimasy, to jak si se svou postavou vyhrál, to všechno mě dokázalo hodně pobavit, obzvláště tedy scéna v restauraci (mám na mysli scénu s vinotékou) byla geniální. A nakonec trochu toho detektivního napětí zde bylo také a film vlastně dokázal na konci trochu překvapit, i když kdo bude zlodějem jsem tak trochu tušil už když se tato postava na scéně objevila poprvé (jen jsem nevěděl, jak to udělala a jak se na to přijde, a právě v tomto spočívala ona překvapivost), a nakonec právě ona předvídatelnost děje rozhodla o tom, že filmu udělím jen lepší tři hvězdy.(19.1.2013)