Růžový panter 2

Ružový panter 2

Komedie / Dobrodružný / Krimi / Mysteriózní

USA, 2009, 88 min

• kingik

Takže ono to jednou nestačilo. Steve Martin coby slavný inspektor Jaques Clouseau se vrací, aby podruhé zprznil nepřekonatelnou legendu. Navíc, je to ještě horší než minule. Smutné je sledovat Johna Cleeseho v roli Dreyfuse, smutné je sledovat Alfreda Molinu, smutné je sledovat Andy Garciu, jak jsou ve svých rolích trapní. Snad jediný, kdo si tu roli vysloveně užívá, je Steve Martin, a aby taky ne, když si sám k téhle kravině napsal scénář. Na Petera Sellerse opět nemá a asi mu to ani nikdo neřekl. Snaží se ho imitovat, jak to jen jde, jeho mluvený projev komolící každé druhé slovo je přímo otřesný a pokus navrátit legendu v režii Haralda Zwarta, to snad ani nešlo. Ale abych jen nehanil. Jsou zde i scény, které pobaví (výslech papeže, Clouseauovo obhlížení terénu, nebo Clouseauovo tančení v masce toreadora v luxusní restauraci) jsou tím lepším, co tahle slátanina nabízí. A koneckonců, i ta Aishwarya Rai v záporné roli má něco do sebe. Ale celkově je to pěkná trapárna. Clouseau nakonec případ ztraceného vzácného diamantu zvaného Růžový panter zdárně vyřeší, stane se hrdinou, ožení se a snad už dá pokoj. 40%(10.11.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $35,922,978Tržby Celosvetovo $75,946,615Tržby za predaj DVD v USA $6,727,665 //počet predaných kusov 387,228║ Prvý diel bol ešte ako tak v znesiteľných medziach ale toto pokračovanie je jeden veľký prehmat, kde je samozrejmá snahe o zábavnosť ale v danom hereckom zložený a v pasívnom - prázdnom príbehu to proste nejde tak ako by malo. /25%/(26.1.2010)

• Enšpígl

Tady se příliš tlačilo na pilu. Jacques Clouseau byl sebevědomý imbecil ne pomatený magor. Například s tím přeříkáváním Clouseau měl svůj slovník (telefén, bápež, atd ), ale nepřeříkával se 5x za větu. Steve Martin postavu Clouseaua naprosto nezvládl a svému originálu Sellersovi se ani nepříblížil. Možná by nebylo špatný se na postavu Clouseaua už jednou provždy vysrat a zkusit točit novou sérii s nějakým novým policejním debilem, protože to by alespoň u mě mělo určitě vyšší hodnocení než kurvení a hlavně naprosté nepochopení filmového originálu. Pouhé tupé vykrádání původního pantera. Například pachatel musí každýmu, kdo zná mustr orinální panteří serie být znám v podstatě hned jak se objeví na scéně. Záhadou pro mě zůstává přítomnost tolika zvučných hereckých značek. Jako samostatná komedie docela ucházející, jako něco co si hraje na něco, naprosto k zblití.(19.3.2010)

• johnn333

Je smutné, když musí nedostatek vtipů v hollywoodské vysokorozpočtové komedii kompenzovat český překladatel, který Clouseauovo šišlání transformuje do rádoby vtipných zkomolenin. Steve Martin není marný (jeho první dialog s Alfredem Molinou nad ukradeným Růžovým panterem a lekce etikety s Lily Tomlin jsou dokonce vtipné!) a jeho vatikánských eskapádám jsem se zasmál, jako celek se ale Růžový panter neskutečně vleče (zvlášť po příjezdu z Říma), standardní dějové čachry standardně nudí a zbytek humoru zejména destrukčního charakteru fungoval už jen na spolusedícího 11 letého bratra. Ale dík za Jeremyho Ironse. 50%(27.2.2009)

• IQ Tiqe

"Hallo, do you remember me?" Jo, párkrát jsem se zasmál, ale vše ostatní byla trapárna.(28.5.2009)

• - Snímek se umístil na 31. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)

• - Navzdory rozsáhlé propagační kampani zaměřené především na Francii - hlavní hrdina je francouzský detektiv a hraje zde jeden z nejpopulárnějších francouzských herců Jean Reno - film ve Francii zažil velký komerční propad. Ve většině zdejších multiplexů se promítal jen týden. (HappySmile)

• - Steve Martin přijal bez rozmýšlení roli i v tomto pokračování, protože miluje postavu Clouseaua a nechtěl si nechat ujít příležitost zopakovat si komedii, ve které hraje velkou roli mimika. (HappySmile)