Růžový panter 2

Ružový panter 2

Komedie / Dobrodružný / Krimi / Mysteriózní

USA, 2009, 88 min

• kingik

Takže ono to jednou nestačilo. Steve Martin coby slavný inspektor Jaques Clouseau se vrací, aby podruhé zprznil nepřekonatelnou legendu. Navíc, je to ještě horší než minule. Smutné je sledovat Johna Cleeseho v roli Dreyfuse, smutné je sledovat Alfreda Molinu, smutné je sledovat Andy Garciu, jak jsou ve svých rolích trapní. Snad jediný, kdo si tu roli vysloveně užívá, je Steve Martin, a aby taky ne, když si sám k téhle kravině napsal scénář. Na Petera Sellerse opět nemá a asi mu to ani nikdo neřekl. Snaží se ho imitovat, jak to jen jde, jeho mluvený projev komolící každé druhé slovo je přímo otřesný a pokus navrátit legendu v režii Haralda Zwarta, to snad ani nešlo. Ale abych jen nehanil. Jsou zde i scény, které pobaví (výslech papeže, Clouseauovo obhlížení terénu, nebo Clouseauovo tančení v masce toreadora v luxusní restauraci) jsou tím lepším, co tahle slátanina nabízí. A koneckonců, i ta Aishwarya Rai v záporné roli má něco do sebe. Ale celkově je to pěkná trapárna. Clouseau nakonec případ ztraceného vzácného diamantu zvaného Růžový panter zdárně vyřeší, stane se hrdinou, ožení se a snad už dá pokoj. 40%(10.11.2009)

• jonyyy

50%(30.6.2009)

• johnn333

Je smutné, když musí nedostatek vtipů v hollywoodské vysokorozpočtové komedii kompenzovat český překladatel, který Clouseauovo šišlání transformuje do rádoby vtipných zkomolenin. Steve Martin není marný (jeho první dialog s Alfredem Molinou nad ukradeným Růžovým panterem a lekce etikety s Lily Tomlin jsou dokonce vtipné!) a jeho vatikánských eskapádám jsem se zasmál, jako celek se ale Růžový panter neskutečně vleče (zvlášť po příjezdu z Říma), standardní dějové čachry standardně nudí a zbytek humoru zejména destrukčního charakteru fungoval už jen na spolusedícího 11 letého bratra. Ale dík za Jeremyho Ironse. 50%(27.2.2009)

• slatkac

O dost horší než jednička.(22.6.2011)

• Slarque

Druhé parazitování na slavné značce mi kupodivu přišlo o trochu snesitelnější (nebo už jsem předem čekal nejhorší?), ale pořád je dost ubohé. Nahrazení režisérského diletanta přece jen schopnějším tvůrcem prostě nemohlo zachránit všechno, navíc Shawn Levy měl nad filmem stále produkční kontrolu. Obsazení je smutným dokladem, že i skvělí herci musejí z něčeho platit účty (30%).(7.3.2015)