Růžový panter 2

Ružový panter 2

Komedie / Dobrodružný / Krimi / Mysteriózní

USA, 2009, 88 min

• Fr

Ve světě se ztrácí artefakty. Skládá se dream team. Velitelem bude..… Již úvod, kdy se na place objeví sebepoškozující se J.Cleese a S.Martin dávající pokutu jasně ukáže, jakým směrem se bude humor ubírat. Že půjde o zábavu pro dospělé může věřit snad jen H.Zwart. Ovšem dítě mé se baví při titulcích, baví ho zkomolená mluva (která bohužel od časů Petera Sellerse ztratila notně na vtipu). Škoda jen pokusů o sexuální humor. To totiž děti nepobaví. Pro mne jeden z těch filmů, které shlédnu s maximální mírou sebeobětování. Ale co bych pro děti neudělal. Prostě film pro děti kolem 10ti let. A já raději podrobněji nehodnotím.(15.9.2009)

• -bad-mad-wolf-

Házená s lahvemi a odražená kulka mě rozesmály, další dva nebo tři momenty lehce pobavily. Vše ostatní je většinou děsivě trapné, o strašidelně otravném Martinovi ani nemluvě. Danému tématu předváděný humor vévodit nemůže, pokud může vévodit vůbec něčemu.(3.11.2010)

Navzdory všem výtkám a potupným komentářům je to po všech stránkách příjemné překvapení. Oproštěn od nutkání srovnávat s původní sérií, mohl jsem si v klidu vychutnat jiného, typicky "martinovského" Clouseaua, který se ve svém druhém dobrodružství posunul od dementa spíš k sympatickému podivínovi, ubral na ztřeštěnosti, přidal na svižnosti, a zaplnil plochu příběhu řadou bizarních dialogů (výborná deduktivní přestřelka), vtipných momentů (scéna s vínem) a úsměvných blbinek ("chochoba").(8.3.2010)

• jonyyy

50%(30.6.2009)

• predators

Vrhnout se na druhý díl po skoro totálním neúspěchu dílu prvního, to chce slušnou dávku odvahy. Nebudu se opakovat, platí zde to samé, co před lety. To, že herecké výkony jsou na samém dnu...hereckých výkonů :-), to bych ještě pochopil. Ale, proč Clouseau mluví jak dement, to nepochopím... 10%(13.6.2009)

• - Tvůrci se rozhodli ukázat ve filmu pohlednicovou verzi Paříže a inspirovali se tak filmy jako Madeline, Červený balónek nebo Ratatouille. Film jako takový se odehrává v moderní, mírně anachronické Paříži. (HappySmile)

• - Steve Martin je jeden ze tří lidí, kteří pracovali na scénáři. Napsal kupříkladu celý začátek. (Pumiiix)

• - Spoiler: Steve Martin se rozhodl, že se inspektor Clouseau na konci filmu ožení s Nicole, protože všechny jeho předešlé filmy, které končily svatbou, měly komerční úspěch. (HappySmile)