Růžový panter 2

The Pink Panther 2

Ružový panter 2

Komedie / Dobrodružný / Krimi / Mysteriózní

USA, 2009, 88 min

Najprv som chcel iba stručný komentár, no potom mi to nedalo. Musím obžalovať novodobý humor. A pritom stačí tak málo. Ale po poriadku. Aj keď príbeh sa veľmi nelíši od jedničky, Steve Martin je akoby ešte vaic blbší a zadebnený, ako v jednotke. Triviálny príbeh však držia mimo vtipné scénky (úplné maličkosti ako zavesenie si čiapky na pápežskú stráž, sem tak vtipná hláška), než nespočetné množstvo trápnosti a la pádou, "komických" afektov a iných debilít, ktoré potápajú príbeh. Potom sa už aj ja čudujem, že do takého to niečoho idú také veľké mená ako Cleese, Molina, alebo Reno. Pritom stačí tak málo, a mali by sme rovnocenného pokračovateľa Sellersových geniálnych panterou. Spomeňme si koľko afektou za všetky časti urobil Sellers, a koľko Martin a vidíme: ku akému humoru sa dostáva novodobé publikum. Inak by som tohto pantera zobral ako trpkú komédiu, kde sa niekde zasmejete, inde vám je z trápností smutno. Oplatí sa však pre pár dobrých a kvalitných vtipou, ktoré sú zapeklito skryté.(27.5.2009)

• Caelos

Jednička je celkem nenáročná sranda, ale tohle je vážně úplně zbytečné pokračování. Zasmál jsem se akorát vtipům vykradeným z jedničky.(23.10.2009)

• Enšpígl

Tady se příliš tlačilo na pilu. Jacques Clouseau byl sebevědomý imbecil ne pomatený magor. Například s tím přeříkáváním Clouseau měl svůj slovník (telefén, bápež, atd ), ale nepřeříkával se 5x za větu. Steve Martin postavu Clouseaua naprosto nezvládl a svému originálu Sellersovi se ani nepříblížil. Možná by nebylo špatný se na postavu Clouseaua už jednou provždy vysrat a zkusit točit novou sérii s nějakým novým policejním debilem, protože to by alespoň u mě mělo určitě vyšší hodnocení než kurvení a hlavně naprosté nepochopení filmového originálu. Pouhé tupé vykrádání původního pantera. Například pachatel musí každýmu, kdo zná mustr orinální panteří serie být znám v podstatě hned jak se objeví na scéně. Záhadou pro mě zůstává přítomnost tolika zvučných hereckých značek. Jako samostatná komedie docela ucházející, jako něco co si hraje na něco, naprosto k zblití.(19.3.2010)

Oproti prvnimu dilu slusny zlepseni. Pribeh neni buhvijakej, ale krome asi ctvrthodinovyho hluchyho mista nekdy po hodine filmu to je paradni jizda, kde se neustale neco deje. No Steve Martin je sice porad stejny hovado, navic vypada jak Hitlerovo bracha, ale nastesti uz nemluvi jako naprostej kreten, samozrejme ma porad uchylackej prizvuk a obcas si nakou kravinu kecnout neodpusti (ano, opet dojde na hamburger), ale nastesti se s kretenskejma prerekama tvurci mirnili a je to jedine dobre. A co se tyce ostatnich, smysl Renoa mi opet unika a Tym snu ve slozeni Garcia, Molina a Matsuzaki je sice fajn, ale ty role mohli klidne zamaznout nejakejma neznamejma jmenama a nic by se nestalo. Klinea nahradil Cleese, coz je dobre a na chvily se tu mihne Irons, coz je prijemny prekvapeni. Fakt se divim, ze do takovyhle kokotiny ukecali takovou paradni sestavu. No a co se tyce vtipu, samozrejme dojde i na par traparen, ale prislo mi, ze i kdyz je tu vtipu spousta, nejsou sem rvany uplne za kazdou cenu, ty povedeny tentokrat prevazujou a sem tam se najde nejakej spickovej, kterej me fakt rozesmal. Takze celkove na stary Pantery to porad nema, ale oproti prvnimu dilu znatelny zlepseni a solidni zabava.(11.6.2009)

• moviesfan

Ač není tato komedie kdovíjaký zázrak, baví dobře. Mnohé scénky jsou si podobné z předchozího filmu, což je na škodu. Clouseau je French Idiot, jak hlásá novinový článek a já s tím souhlasím. Idiot, který umí pobavit svou hloupostí.(18.6.2009)