Vévodkyně

The Duchess

Vojvodkyňa

Drama / Historický / Romantický / Životopisný

Velká Británie / Itálie / Francie, 2008, 110 min

Chladné, odtažité, naducané a pyšné jako účes Georgiany, bez emocí, citů a pocitů. Vévodkyně ve mně vyvolala jen velmi malé množství empatií a R. Fiennes mi znovu potvrdil mou narůstající domněnku, že jeho dřívější role mě prostě zaujaly víc (ostatně mu to ani nevyčítám, prostě musel hrát suchara). Teď zůstanu u britské produkce - a to i ve stejném historickém období (přelom 18. a 19. století), ale raději se přesunu na východ do carského Ruska a pustím si Oněgina.(20.12.2008)

Ralph Fiennes a Keira Knightley opět výborný výkon, ale celkově je to jeden z nudnějších filmu, který je při první půlhodině zajímavý, ale když se tatáž problematika řeší po celý film, tak to celkově ztrácí na atraktivitě i když se herci snaží jak můžou. Jinak Dominic Cooper je mě velice nesympatický a tak tuhle červenou knihovnu z historického prostředí hodnotím 2,5 hvězdičky...(31.12.2008)

Rozpočet £13,5miliónaTržby USA $13,848,978Tržby Celosvetovo $40,294,717Tržby za predaj DVD v USA $8,092,211 //počet predaných kusov 482,205║ Až moc jednotvárny intrigánsky dej, bez nejakej strhujúcejšej výstuže, proste dej, ktorý dohromady nemá čo ponúknuť. /40%/(13.3.2009)

I když jde téma filmu mimo mě (neznám příliš tuto historii a celkově je historie má slabá stránka), film mě uchvátil po celou svou délku. Keira Knightley zahrála svou roli velice dobře, i když by si někdo mohl myslet, že to je na ni veliké sousto. Omyl, po Pokání další skvěle odehraná postava. Příběh není bezchybný, může nudit, ale většinu toho vynahradí vynikající výprava a kostýmy, které jsou takřka dech beroucí.(21.2.2009)

Načančaná historická, romanticko-dramatická podívaná na základě života skutečných postav, která se honosí perfektními kostýmy, krásnými exteriéry a interiéry, líbivou hudbou a hvězdnou hereckou dvojicí. Keira Knightley je pěkná mladá žena, ovšem staromódní účesy jí vůbec nesluší (samozřejmě je to otázka vkusu), takže nejlepší pohled na ni byl, když zahodila paruky a byla přirozená. Ralph Fiennes se svoji chladností a pichlavýma očima předvádí standartně dobrý výkon, takže mu jeho roli věříte se vším všudy. Vévodkyně je příjemná podívaná, ale nezanechala ve mně hlubší dojem, tudíž dávám "jen" 4*.(12.4.2011)