Tragikomédia zo súčasnej Bratislavy o rozpade vzťahov a hodnôt, o miznutí elementárnej slušnosti z nášho života. Sympatickí a úspešní štyridsiatnici sa v zajatí každodennej banality s ľahkosťou a šarmom – akoby mimovoľne – dopúšťajú drobných podrazov, klamstiev a nevier, až sú náhle konfrontovaní s neúprosným odhalením. Autor s jemnou iróniou a humorom zachytáva rôzne bizarné, smutnosmiešne, provokujúce i nebezpečné pokusy ako prekryť utajované pocity úzkosti a nespokojnosti s osamelým, vyprázdneným životom. A pritom niekde celkom blízko nich uteká pred skutočným násilím nelegálna imigrantka z Arménska...

Majiteľ prosperujúcej firmy Viktor náhodou zachráni mladú ženu pred utopením. Vysvitne, že zachránená Mia len experimentovala s fotografovaním svojho autoportrétu vo vlnách Dunaja. Ženatý muž sa do nej zamiluje, hoci študentka fotografi e žije s výstredným muzikantom a ošetrovateľom laboratórnych zvierat Konzim a je pritom aj rebelujúcou dcérou Viktorovho priateľa z mladosti Patrika a jeho ženy Bibi. Hlavný hrdina sa zapletá do nerovného vzťahu stále viac, zatiaľ čo jeho osamelá, bezdetná manželka, bývalá lekárka Karla hľadá východisko z depresie, ktorú jej komplikuje oddané dvorenie neúnavného Valéra ako aj kleptomanské výstrelky problematickej mamy, snažiacej sa takto upútať jej pozornosť. Viktorov únik zo zabehaných vzťahov potvrdzuje aj odchod obchodnej partnerky, niekdajšej milenky z firmy. A tak sa mu postupne „zosúva“ jeho schizofrénny život až po nečakane definitívne finále... (oficiální text distributora)

Slarque

Ani nemusím nijak přihlížet k tomu, že režisér je v oblasti celovečerního filmu debutantem. Natočil to totiž opravdu výborně. Stejně povedené je i obsazení, hlavně krásná a talentovaná Táňa Pauhofová, pro niž mám ostatně slabost. Proč tedy jen tři hvězdičky? Protože je tu ještě scénář, který se chvílemi drží, ale občas sklouzává do kvalitativně mnohem nižších pater. ()

rastlinka

Tak toto pôsobilo neskutočne silene, akoby sa všetci snažili silou-mocou tlačiť na emócie diváka, no tu to nefungovalo ani náhodou (aspoň nie na mňa). Ukážka toho, že máme krásne a sexi herečky, charizmatických hercov, ale to je asi tak všetko... A milostné scény Pauhofovej s Kronerom - totálne neprirodzené medzi týmito dvoma hercami! ()

Houda666

Polčas rozpadu ma príjemne prekvapil. Film ma na hodinu a pol do seba vtiahol a tento čas rozhodne pokladám za príjemne strávený. Určite sa nejedná o klenot kinematografie (najmä čo sa týka scenáru: na mňa príliš veľa erotických scén a niekoľko hluchých miest filmu), no herecké výkony boli slušné a niektoré scény boli spracované veľmi originálne. Pri hodnotení takýchto filmov ma vytáča 5 bodový systém zavedený tu na ČSFD ... udelil by som totiž 3* a pol. Spočiatku som sa chcel vyjadriť aj k niektorým cudzím komentárom filmu, no už ma to prešlo :). Hodnotenie: 70% ()

Mordenroth

Už som prišiel na to, prečo sú naše filmy také... ehm... nedokonalé. Vieme točiť, ale nevieme písať. Preto bude vždy víťaziť forma nad obsahom. Z hovna sa totiž bič upliesť nedá. Nechcel som byť vulgárny, ale v Polčase rozpadu je tiež veľa vulgárností, takže som si to nemohol odpustiť. Po technickej stránke sa nedá filmu prakticky nič vytknúť (vyzdvihol by som predovšetkým vynikajúcu kameru). Problém predstavuje "len" debilný scenár. Už dlho som nesledoval tak slaboduchý príbeh a nepočul tak príšerné dialógy. Čo sa týka castingu, obsadenie Janka Krónera do hlavnej úlohy nepovažujem za najšťastnejšiu voľbu. Typovo bol značne nepresvedčivý, ba dokonca miestami nechcene smiešny. S ostatnými hercami som v zásade problém nemal. Ale aby som to zhrnul do jednej vety – toto je ukážkový príklad dobre (kvalitne) natočenej slovenskej nudy. Možno, že ide o polčas rozpadu (alebo rozkladu?) slovenskej kinematografie a práve na to sa snažili tvorcovia filmu v skrytej podobe upozorniť. Mimochodom, Pauhofová má pekné prsia. 30%. ()

klerik

Prekvapivo slušne natočená a pomerne účinná polodráma, ktorá by ale potrebovala trochu prehustiť scenár. Úplný záver by som si vedel predstaviť inak, ale až na hluchejšie miesta v prej polovici, slušne odvedená práca. Oproti ŽENY MOJHO MUŽA je to divácky atraktívnejšie a živšie, ale keď si spomeniem na televízne(!) TICHO, stále je čo doháňať... ()