Na slovenské pomery ostatných rokov maximálna spokojnosť. Bál som sa, že film v prvom rade nebude sám sebou a bude sa stále hrať na niečo čím nie je. Tieto obavy ma už v prvých minútach našťastie opustili. Herecká základňa je úplne prirodzená, bavil ma tak Kroner, ako Pauhofová, veľmi dobre pôsobil aj Landl a ostatní. Spočiatku som si nevedel zvyknúť na Halčákovú, ale dajme tomu, že plynutím času obstála aj ona. Samotný príbeh je uveriteľný, reálne pôsobiaci, bavili ma vtipne napísané rozhovory, x-krát som sa príjemne pobavil alebo aspoň pousmial. Emočne Polčas rozpadu funguje na výbornú. Potešili aj erotické scény. Konečne nejde len o umelé vzdychy oblečených ľudí, ale vizuálne šteklivo a vzrušujúco pôsobiace splynutia. Toto, na slovenskú produkciu, vysoké hodnotenie nie je prejav zaujatého slováka, ale reálne ohodnotenie dobre odvedenej práce. Normálne sa prestávam báť o našu kinematografiu. Vladimír Fischer vzkriesil to čo bolo už prakticky mŕtve. Dík za to.(13.1.2008)

• anderson

Rád to opäť zopakujem a aj keď mám TÁŇU rád, poviem to vulgárne: Slovenská kinematografia je v hajzli a nezachráni to ani TÁNINA sexi riť(ka). :-) (smiech cez slzy) A absolútne súhlasím s užívateľom -Mates-. A prisahám Vám, že ak na Slovensku raz vznikne nejaký zmysluplný hraný film, pošlem jeho tvorcovi blahoprajný telegram a zadarmo mu budem robiť reklamu. (5.2.2009)(5.2.2009)

• rastlinka

Tak toto pôsobilo neskutočne silene, akoby sa všetci snažili silou-mocou tlačiť na emócie diváka, no tu to nefungovalo ani náhodou (aspoň nie na mňa). Ukážka toho, že máme krásne a sexi herečky, charizmatických hercov, ale to je asi tak všetko... A milostné scény Pauhofovej s Kronerom - totálne neprirodzené medzi týmito dvoma hercami!(3.1.2010)

Moderná rozprávka o tom, čo všetko môže posrať jeden blbý chlap, keď ho drapne druhá puberta. Jednu vec nechápem - keď Táňa Pauhofová vo všetkých erotických scénach kľudne ukazovala svoje malé prsia, prečo pri tom umeleckom striptíze na vernisáži vymenili jej pomaranče za cudzie silikónové pomelá?(21.10.2010)

Oddechový film, který slovenskou kinematografii nepozvedne ani nepotopí. Soutěžní sekce Febiofestu 2008(14.3.2008)