• jhrasko

ONA: Čo s nami bude ? ON: Ja neviem ani, čo bude za 10minút. ONA: Ale ja viem. Odchádzam. "Zajtra je to stretnutie s ľudmi z ministerstva. Dúfam, že ho neprespíš alebo aspoň nepretrtkáš.." "Človek je chvíľu na čerstvom vzduchu a hneď ma dodrbanú pleť." CHCETE EŠTE VIAC? JA NIE! P.S. GP ak niekedy, a verím, že čoskoro, tak nie prosím takto !(13.9.2010)

„Bola si zasa u toho satanistu?“ – „Mama, on je gotik.“ – „A berieš antikoncepciu?“ Filmy o kríze stredného veku môžu osloviť len divákov s krízou stredného veku. Režisér Fischer našťastie dostal zábavný scenár spisovateľa, básnika a anestéziológa Viliama Klimáčka a kvalitné herecké obsadenie. Janko Kroner so svojimi šedinami dozrieva vo vynikajúceho dramatického/charizmatického herca, ktorý si vie v správny čas zo seba urobiť srandu (kto povedal, že sa to v drámach nemôže?). Mladí si potom prídu na svoje vďaka „novej SK generácii“ – odviazaný mladý Geišberg a predovšetkým Táňa Pauhofová („Škriatok“), ktorej je Kroner v civile dlhoročným mentorom, ktorý jej naprieč jej komplikovaným umeleckým/ľudským dospievaním kryje chrbát. Preto bolo nakrúcanie hŕstky prasačiniek pre oboch zrejme nepríjemné. Nie tak pre diváka. Síce toho mohlo byť viac, ale aj toto poteší. Pauhofová sa vôbec rada vyzlieka (aj keď nemusí - ŽENY MÔJHO MUŽA)... P.S. „Granát“ pôsobil ako niečo, čo malo byť v Monty Python, ale Terry Jones povedal, že to už je príliš.(28.1.2010)

• anderson

Rád to opäť zopakujem a aj keď mám TÁŇU rád, poviem to vulgárne: Slovenská kinematografia je v hajzli a nezachráni to ani TÁNINA sexi riť(ka). :-) (smiech cez slzy) A absolútne súhlasím s užívateľom -Mates-. A prisahám Vám, že ak na Slovensku raz vznikne nejaký zmysluplný hraný film, pošlem jeho tvorcovi blahoprajný telegram a zadarmo mu budem robiť reklamu. (5.2.2009)(5.2.2009)

Na slovenské pomery ostatných rokov maximálna spokojnosť. Bál som sa, že film v prvom rade nebude sám sebou a bude sa stále hrať na niečo čím nie je. Tieto obavy ma už v prvých minútach našťastie opustili. Herecká základňa je úplne prirodzená, bavil ma tak Kroner, ako Pauhofová, veľmi dobre pôsobil aj Landl a ostatní. Spočiatku som si nevedel zvyknúť na Halčákovú, ale dajme tomu, že plynutím času obstála aj ona. Samotný príbeh je uveriteľný, reálne pôsobiaci, bavili ma vtipne napísané rozhovory, x-krát som sa príjemne pobavil alebo aspoň pousmial. Emočne Polčas rozpadu funguje na výbornú. Potešili aj erotické scény. Konečne nejde len o umelé vzdychy oblečených ľudí, ale vizuálne šteklivo a vzrušujúco pôsobiace splynutia. Toto, na slovenskú produkciu, vysoké hodnotenie nie je prejav zaujatého slováka, ale reálne ohodnotenie dobre odvedenej práce. Normálne sa prestávam báť o našu kinematografiu. Vladimír Fischer vzkriesil to čo bolo už prakticky mŕtve. Dík za to.(13.1.2008)

Ani nemusím nijak přihlížet k tomu, že režisér je v oblasti celovečerního filmu debutantem. Natočil to totiž opravdu výborně. Stejně povedené je i obsazení, hlavně krásná a talentovaná Táňa Pauhofová, pro niž mám ostatně slabost. Proč tedy jen tři hvězdičky? Protože je tu ještě scénář, který se chvílemi drží, ale občas sklouzává do kvalitativně mnohem nižších pater.(8.11.2008)