Přestěhovali se do nového města, nemají přátele ani peníze. To nevypadá na vydařené Vánoce. Pro Saundersovy se letošní Vánoce nevyvíjejí dobře. Museli se přestěhovat z Los Angeles do kanadského Edmontonu, takže nejstarší Danny, dvanáctiletý Brian i šestiletá Mary přišli o všechny přátele, ale navíc otec Wayne přišel o práci a matka Judy uvízla v Los Angeles na letišti kvůli předvánočnímu návalu. Waynea tak čeká noční můra všech mužů. Musí sebrat děti a vyrazit s nimi na nákupy do nejvelkolepějšího obchodního centra ve městě a možná i na světě, i když si nemůže dovolit moc utrácet. Zatímco se snaží zorientovat v bludišti obchodů a návalu zákazníků, nadšená Mary si pod dohledem bratrů vystojí frontu k Santovi, jemuž se na klíně svěří s přáním mít pro tatínka milion dolarů, aby se nemusel trápit. Zdá se, že na Santu zapůsobila, protože o chvíli později před ní přistane velká taška plná peněz. Zatímco nejstarší Danny se seznámí s atraktivní blondýnkou a snaží se na ni zapůsobit, Brian s Mary se vrhnou do nákupů. Netuší, že taška, patřící Leovi a Sheldonovi Cardozovým, je plná falešných stodolarovek, které mají předat bezohlednému šéfovi, a že je bratři, kterým taška spadla z ochozu, viděli a okamžitě se pustili po jejich stopách. Jenže chytit mazané a vynalézavé děti není snadné. (TV Nova)

jenik71

Vánoční nákupy tří sourozenců a jejich otce (P.Swayze) se během chvilky mění v honičku s trojicí lumpů. Ti svou nemotorností přijdou o tašku, která je plná falešných peněz a která se dostane do rukou dětem. Obří nákupní centrum v Edmontonu tak zažívá nefalšovaný předvánoční shon a souboj o falešný milión... Čistě z pohledu dospělého člověka bych dal **, ale jako dítě (kterým je film určen především) by mě tato komedie pravděpodobně bavila víc. Průměr je tedy *** a to je také moje hodnocení. ()

honajz

Dva roky starý vánoční snímek by se k nám nejspíše nedostal, nebýt úmrtí Patricka Swayzeho, který ve filmu hraje.   Rodina se dvěma dospívajícími kluky a holkou se přestěhovala z USA do kanadského Edmontonu. Děti to nesou špatně. Rodina navíc nemá ani floka. Kamarády tu nemají. A maminka zůstala viset na letišti v L.A. Protože je čas Vánoc a bez stromečku a dárků Vánoce nejsou, rozhodne se otec (Patrick Swayze) vzít děti do obchoďáku. Jenže ten si vyhlédlo i trio neschopných podvodníčků, aby zde roztočilo falešné peníze. A právě k těm se dostanou děti... Na rozdíl od jiných, sladkobolnýcn vánočních příběhů, tento má chytrý scénář a dialogy, často ironické, ale hlavně vtipné, nehraje si na úžasnou a perspektivní americkou rodinu, ale pojmenovává i negativa. Samozřejmě, že hlavní linie je "dětská" a podle toho vypadají atrakce, ale na pozadí je pořád ten dospělácký úsměšek cítit. Ale i radost ze hry. Jistě vám bude brzy jasné, jak se věci budou mít, i nakonec ten sladkobolný konec nastane, ale mezitím se dá tuhle odlehčenou jízdu docela užít.  Disk je typická mizérie - načne jej protipirát, dvě reklamy, tři upoutávky, zase reklama, a v hlavním menu jsou další trailery, ale to je tak všechno. Navíc zvuk u filmu je v obou případech jen stereo. Fuj. ()

Bblondie

Takový slabší Sám doma...myslím, že husarské kousky dětí jsou zábavné vždy, ať už více, či méně, Patricka Swayzeho jsem viděla zase z trochu jiné stránky a neskutečně hloupá Carmen Electra mě ani nebavila, spíš mě vytáčela...Není to snímek, který by něčím vybočoval z řady, je to jedna z průměrných rodinných komedií, která ve vánočním čase celkem potěší. ()

dobytek

Největší potenciál tohoto filmu se ukrýval v kozách Carmen Electry. Ten ale zůstal naprosto nevyužitej. Je to fakt smutnej pohled, když člověk sleduje někdejší idoly, jako byla božská Carmen a Patrick Swayze (tady záleží na pohlaví a sexuální orientaci, kdo byl pro vás idolem), jak se ztrapňujou v takový sračce. Čumět na "roztomilý" fakany a čekat, jakou udělaj hroznou legraci, to fakt neni nic pro mě. Hvězdičku dávám opravdu jen za Carmen Electru, která má pořád, co nabídnout a za nebožtíka Swayzeho. Toho je mi vážně líto, že krátce před smrtí vzal roli v takový kravině. Mimochodem ten dezolát, co hrál staršího syna Patricka Swayzeho, vypadal jak ukrajinec. Tomu už chyběla akorát lopata a bunda z koženky. ()

Lovely.Bones

2. letošní adventní film je teda velká hrůza. Nesympatické obsazení, klišoidní zápletky, charakterové modely a hrůzné herecké výkony. Tohle si budu představovat, jako ten nejtriviálnější, necharismatický vánoční škvár, který který si akorát honí slávu na (už tak dost) zprofanovaném svátku Vánoc. Nepoštět ani v nouzi a jenoznačně, ani dětem ;-) Ikdyž, za Carmen tam jednu tuhvězdičku dám. Sorry, ale je tu opravdu tak moc špatná, až to na mě něco zanechalo... ()

• Postavu Mary Saundersovou ztvárnili hned dvě herečky, a to dvojčata Zoe Schlagel a Amy Schlagel. (metal.storm)
  • Nákupné centrum, kde sa odohráva príbeh, sa volá West Edmonton Mall. Situované je v Edmontone v štáte Alberta v Kanade. (RatBoj)