• Isherwood
  ****

  HBO boduje! Dravá rekonstrukce nejkontroverznějších amerických voleb, výborně obsazená, chytře napsaná a relativně nestranná, se zakuckává pouze v místech, kdy je postav v dění a vyřčených jmen tolik, že nezainteresovaný divák prostě nestíhá. I přesto si ale odnese pocit, že volební systém Spojených států je postavený na hlavu a na přelomu tisíciletí dostala jejich posvátná ústava pořádně na prdel. 4 a ½.(2.3.2009)

 • Ridick
  ****

  pozor!! toto nie je politicka drama, toto je skor pravnicky exkurz do sveta interpretacie zakonov a hladanie drobnych trhlin...(23.10.2008)

 • murakamigirl
  *****

  Ne-u-ve-ri-teľ-né !!! Radšej keby som to nikdy nevidela.(30.1.2009)

 • baribal
  ****

  Očekával jsem vysokou "dokumentární" kvalitu a té jsem se dočkal, ale čekal jsem že samotný film bude i do určité míry zabávný a dramatický. Nechci film moc kritizovat, protože i podle mého hodnocení je vidět, že se jedná o zdařilé dílo, bohužel se však jedná o film, která se sám stává dokumentem. Na půli cesty těmito dvěma protipóly, například film Prezidentské volby zafungoval přesně jak měl, zabýval se zhruba podobnou situací ohledně prezidentské kampaně a i když všichni víme, jak to s Palin dopadlo, tak jsem se bavil o poznání více. Oba filmy jsou televizní, oba mohli být pojaty jak jako dokument, tak jako film a u obou víme, jak jejich příběhy dopadou. Ten o prezidentských volbach ty poslední dva faktory zvládl o poznání lépe. RECOUNT jako dokument takřka bezchybný, jako filmová zábava pro nezaujatého průměrný.(12.6.2013)

 • mysiak
  ***

  Kontroverzné, dokumentárne..ale kúsok fádne, chýba tomu tempo...(29.6.2010)

 • - Prezidentské volby v USA se zakládají na většinovém volebním systému, kdy prezidenta volí volitelé na základě toho, kterému kandidátovi dali občané v jejich státu nejvíce hlasů. Počet volitelů pro každý stát se pak odvíjí od počtu občanů žijících ve státě. Proto také o vítězi voleb v roce 2000 nakonec mělo rozhodnout několik stovek hlasů voličů na Floridě, ačkoliv Al Gore ve zbytku Spojených států Bushe porazil o půl milionu hlasů. (StarsFan)

 • - Většina herců se setkala se svými reálnými předobrazy ještě před začátkem natáčení. Z hlavních postav setkání odmítla jen Katherine Harris a to i přesto, že ji o to herečka Laura Dern s režisérem Jayem Roachem a scénáristou Dannym Strongem několikrát prosili. (StarsFan)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace