I TOTO JE DEMOKRACIE.... Zpochybňování Demokracie !! Nebo jen výsledku voleb....?? Opravdu dravá rekonstrukce........... Co tak hraný dokument o volbě naší hlavy státu ??? Strhující a hodně poučné......(13.4.2009)

Nesmírně strhující "kecací" film, který jsem si užil od první do poslední minuty. Že se autoři tu a tam přiklonili na stranu Ala Gora mi nevadilo ani v nejmenším, protože děj i přesto dokázali po většinu stopáže udržet v neutrální pozici mezi republikánským a demokratickým táborem a divákovi umožnili perfektní náhled pod pokličku oněch slavných voleb. Ano, ano, tomu říkám panečku demokracie. Zlatý náš zastaralý volební systém, napadá mě, když vidím, jak promakané lístky a jak skvělá počítadla hlasů používají v pokrokovém zámoří. Člověk jde volit, má na to jen pět minut, a když odchází od urny, ještě aby se modlil za to, že jeho hlas bude započítán tomu, komu započítán být má (pokud vůbec započítán bude). Docela děsivé. Co se filmu týče, napsán je opravdu velice vtahujícím způsobem a řekl bych, že bude srozumitelný i lidem, kteří o floridském přepočítávání nic nevědí. Zahrán je zrovna tak (Kevinem Spaceym, Tomem Wilkinson a Laurou Dern obzvlášť). Pravda je, že v poslední zhruba čtvrtině začnou neustálé soudní žaloby létající z obou stran trochu otravovat, ale říkám si, že ono to otravné doopravdy bylo, tak co bych rýpal. Čtyři a půl hvězdy. Po You Don´t Know Jack další velký bod pro HBO.(6.2.2012)

Pomerne dlho som sa rozhodoval medzi troma a štyrmi hviezdičkami. Mám rád filmy a seriály z tohto prostredia (Západné krídlo, Prezidentské voľby a pod.). Ukazujú na akých tenkých nitkách často visia osudy ľudí a vlastne aj krajiny, aké prostriedky sa používajú na dosahovanie cieľov a akú úlohu v tom zohráva zmanipulovaný dav. Film je obsadený výbornými hercami, a to dokonca aj v epizódnych úlohách a ako celok pôsobí veľmi vierohodne. Jeho najväčší prínos spočíva v poukázaní limitov demokracie a škodlivosti improvizácie.(1.12.2013)

O politiku v jakékoli podobě a vše, co s ní souvisí, jsem se nikdy nijak výrazně nezajímal, nicméně Roachova exkurze do centra dění nejkontroverznějších voleb prezidenta v USA mě velice zaujala. V první řadě má film naprosto skvělé herecké obsazení, ze kterého nejvíce vyčnívá Kevin Spacey a zejména neuvěřitelná Laura Dern. Samotný příběh je pojat ve formě dokumentárního dramatu, které přesně popisuje průběh velice bouřlivých a vysoce konkurenčních voleb. Místy jsem jen zíral, čeho jsou někteří politicky zainteresovaní lidé schopní, ale je to prostě jejich práce, hledat špínu na protivníka. Zkrátka hodně dobře a přesvědčivě natočený TV film z produkce HBO, který ukazuje politiku a volby v tom horším světle - i když záleží na úhlu pohledu.(28.7.2013)

Chce si tu ještě někdo stěžovat na politickou špínu během zvolení Václava Klause? :-D(10.2.2009)

• - Prezidentské volby v USA se zakládají na většinovém volebním systému, kdy prezidenta volí volitelé na základě toho, kterému kandidátovi dali občané v jejich státu nejvíce hlasů. Počet volitelů pro každý stát se pak odvíjí od počtu občanů žijících ve státě. Proto také o vítězi voleb v roce 2000 nakonec mělo rozhodnout několik stovek hlasů voličů na Floridě, ačkoliv Al Gore ve zbytku Spojených států Bushe porazil o půl milionu hlasů. (StarsFan)

• - Většina herců se setkala se svými reálnými předobrazy ještě před začátkem natáčení. Z hlavních postav setkání odmítla jen Katherine Harris a to i přesto, že ji o to herečka Laura Dern s režisérem Jayem Roachem a scénáristou Dannym Strongem několikrát prosili. (StarsFan)