Konečně spolu

Konečne spolu

Komedie / Drama / Romantický

USA / Velká Británie, 2007, 96 min

• ConanVJ

Hodně špatný film, který mi přišel nekonečný. Obsazení mizerné, příběh nudný a celé to bylo absolutně nevtipné. 0% :((11.7.2016)

Výborné obsazení (především Firth obsazený do pro něj netypické úlohy), chytrý scénář a především skvěle a nápaditě odvedená režijní práce samotné Helen Hunt. Po Gone Baby Gone další povedený režijní debut v rukách herce. (43. MFF KV - 10.7.8)(15.7.2008)

Má oblíbenkyně Helen Hunt se tentokrát rozhodla obsadit kromě postu herečky i post režisérky a myslím si, že si na svou prvotinu vedla celkem dobře. Snad jen mohla do svého snímku zasadit více humoru a vysvětlit panu Broderickovi, že má HRÁT a ne kurvit její film. I to ještě nenarozené dítě předvedlo lepší výkon než pan Broderick.(26.8.2010)

• StarsFan

Filmy o vztazích mám ráda, ale tohle se Helen Hunt skutečně nepovedlo. Původně zajímavý scénář zazdily příšerné dialogy v naprosto nedůvěryhodných situacích (který chlap si bude na den přesně pamatovat, před kolika týdny poprvé potkal ženu, která se později stane jeho přítelkyní?), děsivá hlavní hrdinka April (nedokážu pochopit, proč se k ní Frank v podání Colina Firtha po všech jejích lžích stále vracel) a odporně neinovativní režie, které může k boji o nejnudnější filmový obraz konkurovat maximálně tak německý televizní film podle předlohy Rosamundy Pilcherové. A ještě něco. Je mi jasné, že Helen chtěla pojmout svoji hrdinku maximálně civilně, takže je April v průběhu celého filmu nenalíčená a mírně řečeno sešlá (což jí dávám jen ke cti), ale aspoň měla říct make-up artistům, že ve filmu bude hrát dceru Bette Miller a že by tedy měla vypadat mladší než Bette. Na jednu stranu je hezké podtrhnout těžký život první hrdinky strhaným vzhledem a úspěch druhé naopak omlazujícím make-upem, ale ve chvíli, kdy daná první hrdinka (mladší o 18 let) vypadá jako matka druhé, tu něco nehraje. Když Colin odhadoval její věk na 34 let, měla jsem chuť poslat mu vodícího psa, protože větší důkaz sleposti už snad nalézt nejde. A když ona uvažovala nad návratem ke svému bývalému manželovi působícímu dojmem mírně retardovaného vesničana, který doposud mentálně nepřekročil hranici 12 let, uvažovala jsem, jestli by v nemocnici neměla také navštěvovat oddělení psychiatrie. Tenhle film je zkrátka místy tak blbý a nerealistický, až to bolí. Zvlášť při podobně výborném hereckém obsazení.(9.7.2010)

Velice zajímavý a sympatický film, který mě dokázal zaujmout a nejednou překvapit vývojem děje. Z filmu, od kterého jsem nic nečekal a který jsem nikterak zvlášť netoužil vidět se vyklubalo docela příjemné romantické komediální drama, které nabídlo zajímavý pohled na témata jako adopce a co dělat, když se ukáže biologická matka, či na téma rodičovství v trochu pozdějším věku. Takže dějově velmi jednoduchý film, se kterým ale nemám jediný problém, příběh to byl zajímavý, dokázal zaujmout a herci byli hodně příjemní. Helen Hunt mám v oblibě už od filmu Lepší už to nebude, a i když už nevypadá tak mladě jako tehdy, tak pořád je to hezká ženská, na kterou se dobře dívá a která rozhodně umí hrát. Colin Firth zahrál taktéž hodně dobře, také patří k hercům, které mám docela rád, takže výborná volba obsadit ho do tohoto filmu. Bette Midler a Matthew Broderick pak příjemně doplňují Huntovou s Firthem. Co se týče režie, tak tam není co vytknout, Helen Hunt to zvládla hodně dobře a film má vše, co by asi takový správný romantický film ze života měl mít. Když tento můj proud myšlenek tedy nějak uzavřu, tak jsem viděl příjemný film, který je na deštivé odpoledne jako stvořený a který měl co nabídnout, za což jsem rád, protože čas s tímto filmem strávený rozhodně nemusím považovat za ztracený. Uděluji čtyři hvězdy.(16.6.2010)