Konečně spolu

Konečne spolu

Komedie / Drama / Romantický

USA / Velká Británie, 2007, 96 min

• kalap

Najhoršie na tom filme bolo to,že Helen Hunt , ako dcéra v tom filme vyzerá staršie, ako jej matka.Boh dobra a lásky a Boh hnevu je tá istá bytosť.(28.11.2008)

Ještě že má Helen tolik rozumu a soudnosti, že nehraje rozjuchanou romantickou krásku jako jistá Sandra B. Naopak zahrála velmi dobře poněkud odkvétající ženu. Colin Firth mi tentokrát vůbec nevadil, nebyl to jen neslaný nemastný suchar, jak má často ve zvyku. Jasně, není to bůhví jak vydařený film, je tam spousta vět, které neměly nikdy zaznít, ale rozhodně se na to dalo dívat, i když je to poněkud bolestné vidět, jak Helen stárne, no ale čas nezastavíš.(10.2.2010)

• StarsFan

Filmy o vztazích mám ráda, ale tohle se Helen Hunt skutečně nepovedlo. Původně zajímavý scénář zazdily příšerné dialogy v naprosto nedůvěryhodných situacích (který chlap si bude na den přesně pamatovat, před kolika týdny poprvé potkal ženu, která se později stane jeho přítelkyní?), děsivá hlavní hrdinka April (nedokážu pochopit, proč se k ní Frank v podání Colina Firtha po všech jejích lžích stále vracel) a odporně neinovativní režie, které může k boji o nejnudnější filmový obraz konkurovat maximálně tak německý televizní film podle předlohy Rosamundy Pilcherové. A ještě něco. Je mi jasné, že Helen chtěla pojmout svoji hrdinku maximálně civilně, takže je April v průběhu celého filmu nenalíčená a mírně řečeno sešlá (což jí dávám jen ke cti), ale aspoň měla říct make-up artistům, že ve filmu bude hrát dceru Bette Miller a že by tedy měla vypadat mladší než Bette. Na jednu stranu je hezké podtrhnout těžký život první hrdinky strhaným vzhledem a úspěch druhé naopak omlazujícím make-upem, ale ve chvíli, kdy daná první hrdinka (mladší o 18 let) vypadá jako matka druhé, tu něco nehraje. Když Colin odhadoval její věk na 34 let, měla jsem chuť poslat mu vodícího psa, protože větší důkaz sleposti už snad nalézt nejde. A když ona uvažovala nad návratem ke svému bývalému manželovi působícímu dojmem mírně retardovaného vesničana, který doposud mentálně nepřekročil hranici 12 let, uvažovala jsem, jestli by v nemocnici neměla také navštěvovat oddělení psychiatrie. Tenhle film je zkrátka místy tak blbý a nerealistický, až to bolí. Zvlášť při podobně výborném hereckém obsazení.(9.7.2010)

Mnohokrát omleté téma, ale zpracované svižně a vtipně.(14.7.2008)

Kto už ma po krk tých hollywoodskych trhaníc, výbuchov kopačiek "scifi-wifi-mysterov" nech si pozrie túto "rosamundu pilcher“ v anglo - americkom prevedení. Naviac keď tam hrajú moji obľúbenci Huntova s Firthom. Film má príbeh, gradáciu poskytuje dramatičnosť aj úsmev. Tak do toho. Kúpte žene čokoládu, fľašku červeného Burgundu , zakrúťte sa do deky a kukajte. Dávam 4 b.(16.2.2013)