Konečně spolu

Konečne spolu

Komedie / Drama / Romantický

USA / Velká Británie, 2007, 96 min

Dalo se...(4.10.2012)

Mnohokrát omleté téma, ale zpracované svižně a vtipně.(14.7.2008)

75 % - Helen Hunt na režijní sesli mě příjemně překvapila a Helen Hunt v hlavní roli potěšila, stejně jako většina tohoto kousku. Příjemné, hodně civilní drama, kde s výborně hrající Hunt tvrdí muziku možná ještě lepší, sarkastický Firth. V závěru mi ale přišlo, že nastavené tempo se rozpadá, kompaktní obsah lehce rozbředává. Snad honění příliš mnoha zajíců najednou: reší se tu tolerance ve vztazích, nacházení důvěry, touha po dítěti. Těžko říct, má-li být hlavní linkou osa dcera-matka nebo žena-partneři. Ale celkově nadprůměr.(28.7.2008)

Neurazí, ale za těch necelých sto minut strhnout prostě nedokáže. Ač je tahle záležitost solidně napsaná a velmi dobře zahraná (Helen Hunt fandím už dlouhé roky), lehce rozesměje i zabrnká na vážnou notu, nezapadá do nemalé skupiny filmů, o které bych chtěl někdy znovu zavadit.(3.10.2012)

• Payushka

Silene unavny, neoriginalni film o jakesi situaci, v niz se nachazi Helen Hunt. Coz o to, tuhle herecku mam celkem rada, ovsem v Konecne spolu vypada na 50 (ackoliv ji postava C. Firtha smele hada 35 - oh my god, jako by byl slepy!). Nevim, co se s ni stalo, ale visi na ni kuze, ani ten jeji typicky usmev ji uz neslusi, vypada jak po anorexii. Kde jsou ty doby, kdy z ni i kanec Nicholson byl paf.(8.9.2008)

• - Táto komédia je režisérskym debutom oscarovej herečky Helent Hunt, ktorá sa po počiatočných rozpakoch rozhodla prijať aj hlavnú úlohu. Podstatnú rolu v tom zohral aj príliš nízky rozpočet, ktorý jej nedovolil zaplatiť ďalšiu hviezdu. (Tolf)

• - Cameo gynekológa Dr. Masaniho si zahral spisovateľ Salman Rushdie. Slovo "Masan" (žena "Masani") predstavuje v indickej mytológii vampirického démona, ale je tiež bežným indickým menom, ktoré nosili/nosia slávni indickí herci, speváci a politici. V kontexte so silne zdôraznenými židovskými motívmi vo filme a tým, čim sa Rushdie preslávil ("Satanské verše"), pôsobí jeho rola o to pikantnejšie. (hudy78)

• - Film vznikol podľa rovnomenného románového bestselleru americkej spisovateľky Elinor Lipman. (Tolf)