Deunan, mladá válečnice a Briareos, veterán kyborg-válečník, jsou oba partneři a milenci. Jakožto členové E.S.W.A.T. elitní speciální jednotky, která hlídá Olympus, jsou povoláni, když se objeví nějaký problém. Dva bojovníci najdou svůj vztah, který je testovaný novou cestou pomocí příjezdu nového člena do jejich řad. Tím je experimentální Bioroid Tereus. (KoubaX)

T2

V prvom rade mi tu nesedela počítačová animácia, jednak nebola taká vicibrená aby nekazila dojem a za druhé pôvodná animovaná mi v tomto prípade sedela viac ako to bolo u predchodzoeho dielu, ďalej minutáž je premrštená miestami to dosť nudí, taktiež príde na samoúčelnú akciu, či okukaný stret s Matrixom. /45%/ ()

ywo666

Musím dať 5. Už jednotka bolo blízko piatich hviezdičiek a kľudne ma aj roztrhajte, dvojka mi prišla lepšia, aj keď iba o nanometer. Mne ten príbeh nejak sedel. Vcelku jasný, bez zbytočného hĺbania a otáznikov, ale pritom nie jednoduchý ani hlúpy. Taký ideálny aby z toho nebola tupoduchá akčná režba, ale ani filozofia schovaná v kopancoch a výstreloch. Oba diely som pozeral po sebe a 2 ma proste zaujala viac. Aj kritizovaný počítačový vizuál mi dokonale sadol aj keď verím, že je so súčasnou tehnológiou by sa to dalo spraviť lepšie. Postrehol som aj inými spomínané vykrádačky, ale tentoraz mi vôbec nevadili. Počas celého filmu citiť ruku Johna Woo, ktrého nejako nemusím, ale verte neverte, v tomto prípade mi to padlo dobre. Appleseed 2 je proste pre mňa vec, kde ešte aj chyby ktoré som objavil mi ako chyby neprišli 5*, aj keď s odretými ušami. Proste poriadny akčný nášup. ()

kitano

Na dnešnú dobu prekvapivo slabá animácia, ktorú ďaleko prekonáva aj prvý diel. Obohraná sci-fi rozprávočka funguje tak na polovičné otáčky a nesie sa na krídlach (ne)únosného množstvá pátosu a klišé. Celé to sála takou menej serióznou, béčkovou atmosférou - a to ako spracovaním, tak aj obsahom. O výbornom soundtracku z jednotky si taktiež možete iba nechať zdať. Vobec, po všetkých stránkach podstatne horšie pokračovanie. (4/10) ()

sniper18

Je to dosť dobrý animovaný akčný sci-fi film, ktorý je pokračovaním slušnej jednotky. Má celkom dobrý príbeh, ktorý sa nesie v podobnom duchu ako predchádzajúci diel, takže opäť v budúcnosti spolu žijú ľudia a čiastoční cyborgovia, ktorých zranenia boli nahradené mechanickými časťami. Výborná policajtka, špička vo svojom odbore, ktorá svojho partnera nechce za žiadnu cenu meniť, ale práve je zranený a tak dostane za úlohu odskúšať v akcii nový typ, ktorého pozná už z minulosti. Síce táto trojica sa až tak moc nemusí, ale vzájomné nezhody musia skončiť, lebo práve niekto získava kontrolu nad mysľami rôznych ľudí a tak musí trojica spojiť svoje sily a zakročiť proti tejto veľmi nebezpečnej hrozbe. Spracovanie je celkom slušné, toto pokračovanie na rozdiel od jednotky už skôr vsadilo na jednoduchosť, čo mu aj prospelo, dej nie je zbytočne prekombinovaný, ale správne dynamický a celý čas sa na to dobre pozerá. Akcie je tu pomerne dosť a som s ňou nadmieru spokojný. Tvoria ju hlavne rôzne prestrelky, ktoré sú obsahovo a aj vizuálne veľmi dobre zvládnuté, poteší aj mnoho výborných spomaľovačiek, na akciu je tu rozhodne radosť pozerať. Len škoda, že tou najlepšou je hneď prvá akcia. Spokojný som aj s postavami, hlavné duo ostalo nezmenené, nesklamú ani nové postavy, tu nie je problém. Animácia je tu o triedu lepšia ako v jednotke, opäť skvelo vyzerá prostredie, aj rôzna technika, ale na postavách to vidno najviac, vizuálne je to veľmi dobre zvládnuté. Appleseed Saga: Ex Machina určite nepatrí medzi to najlepšie, čo sa dá v tomto žánri nájsť, ale aj tak je to vydarená akčná zábava s dobrým vizuálom. 74% ()

depony

Poměrně velké zklamání. Jakkoliv se mi v prvním díle Appleseedu líbila animace, tak ať už s ní tady udělali cokoliv, celkem dost ji zbabrali. Navíc příběh ubral na zajímavosti, části příběhu znám z jiných filmů, tudíž to ztratilo i originalitu. A na konci mne dostala ona Borgská královna - co tam dělá Star Trek, to nevím :) ()