Nic než pravda

Nothing But the Truth

Drama / Thriller

USA, 2008, 103 min

Nothing But the Truth je dalším filmem, do kterého jsem šel, aniž bych o něm něco věděl. Teda, věděl jsem pouze to, že v hlavní roli je Kate. A po skončení tohoto vynikající snímku musím říct, že pokud jsem do teď bral Kate jen jako ozdobu, ač sebehezčí, tak mi dokázala, že fakt umí. Když si to vezmete kolem a kolem, tak zjistíte, že v tomhle filmu záleží na tom, jak moc uvěříte Kate tu novinářku, která chrání svůj zdroj. Já jí to uvěřil a možná proto se mi tento snímek tak líbil. Máme tu hned několik témat - novináři vs. spravedlnost, pak taky osobní témata (u postavy Rachel matka vs. novinářka). Tento snímek mě překvapil a to fakt mile. Hlavně obsazením - Farmiga skvělá, Dillon byl parádní hajzl a Alda zase advokát. Jediný, kdo mi tam nepasoval, byl Schwimmer. Nevím proč, ale tady byl nijaký. Ve všech scénách jsem neviděl manžela Rachel, ale Davida, jak se snaží odříkat text a rychle vypadnout. Co mě nejvíc dostalo, byl samozřejmě závěr a odhalení zdroje. To totiž dalo už takhle silnému snímku další, zcela silnější stránku. Ano, zamávalo to se mnou. Protože když jsem tak uvažoval po skončení filmu, tak jsou činy Rachel daleko jasnější, stejně jako důvod, proč opravdu nemohla porušit důvěru a prozradit zdroj. Tento film můžu doporučit každému, kdo by se chtěl podívat na nějaké hodně solidní drama a plus se přesvědčit o tom, že Kate Beckinsale opravdu není jen velice pěkná ozdoba filmů.(13.2.2010)

[imdb: 7.5/10] | me: Film, ktorého začiatok ma príjemne naladil, avšak postupne už na deji nenaberal. Herecké výkony ako hlavnej predstaviteľky Kate tak aj ostatných vedľajších ról sú dobré, ale nemajú extra priestor na nejaké veľké herectvto. Dej postupom času začína strácať na intenzite a človek už čaká na nejaký zvrat, buď pozitívny alebo negatívny, ktorý by dodal šťavu tomu čo sa doposiaľ udialo, ale nič take sa nestane a celé až na menšie dejové zmeny to končí tak ako to začalo ... Samotný príbeh ma nedojal, skôr som nadobúdol odpor k hlavnej postave. 108 minút ubehlo a ja som na konci nestihol skonštatovať nič pozitívne, čo by ma donútilp povedať, že to stálo za to. Dávam 70 %, lebo ako som už povedal , ... to čo tam bolo zahraté bolo zaraté dobre.(22.3.2009)

Na tak závažnú tému, kedy si tvorcovia tohto filmu zobrali na paškál ohrozenie bezpečnosti amerického národa, nie veľmi vydarený snímok, ktorý by mal vyvolať nejaký mimoriadny pocit úzkosti, sklamania či zadosťučinenia zato, že jedna z novinárok obetuje vlastný život aby ochránia identitu svojho informátora. Určite si väčšina spomína na film "Pár správnych chlapov", ktorý mal na rozdiel od tohto filmu hĺbku a vážnosť. Divák miestami doslova prepadal pocitom, akoby sedel v súdnej sieni, či bol samotným "Tomom". A tu? Tu sa o tom debatuje takmer bez emócií, akoby rozoberali recept na nejakú oškvarkovú pomazánku. Za ďalšie, celkom nerozumiem tomu, o čom to tu "chlebodarca čsfd" píše. Právničina tu z 3/4 snímku nedostáva žiadny priestor. V samotnej súdnej sieni sa divák z celkovej stopáže ocitá maximálne 5 minút. Žiadne právnické kľučky ani nič podobné. Nebyť toho prekvapivého rozuzlenia, ktoré z časti napravilo reputáciu tohto snímku, neboli by to ani priemerné tri.(7.1.2016)

Příběh reportérky, která napíše článek, v němž odhaluje tajnou agentku CIA a protože odmítne uvést svůj zdroj, musí jít do vazby.. Můj první dojem byl opravdu velice mylný-"To to bude celou dobu o nějakým odtajnění vládní agentky? Tak to bude fakt "zajímavý"(ironicky myšleno)", ale ono to zajímavé opravdu bylo. Z nevýrazného námětu se brzy vyklube napínavé (bojím se říct "strhující") drama o nepochopitelně zásadové novinářce. Pro mě její chování bylo opravdu nepochopitelné a to do posledního momentu. Přestože to Kate Beckinsale zahrála opravdu na jedničku, její postava mi šíleně lezla tím svým rozhodnutím na nervy. Za celé to trápení to nestálo. Jako inteligentní drama se to bohužel jen tváří, protože je to celé poskládané více méně jen z logických chyb. Ale přesto, že to tak je, nenudila jsem se ani minutu a film můžu vřele doporučit.. Mimochodem,Alan Alda podal zase jednou nejsympatičtější výkon.(24.10.2012)

Kvalitná súdna dráma o jednej silnej a charakternej novinárke, ktorá je pre svoje zásady ochotná obetovať to najcennejšie čo má. Výborná Beckinsale a hviezdny lesk a zanietenosť ostatného hereckého ansámblu vyzdvíhajú film nad úroveň štandardného scénáru.(9.2.2010)

• Rod Lurie

• - Film je lehce inspirován skutečnými událostmi ze života agentky CIA Valerie Plame a novinářky Judith Miller. (D3VIL)

• - Ve skutečnosti byl film inspirován skutečností velmi, velmi volně. Novinářka Judith Miller strávila ve vězení pouhých 85 dní a Pulitzerovu cenu ve skutečnosti opravdu dostala. Ovšem ta neměla s touto kauzou nic společného. Získala ji totiž před tímto incidentem. (Martrix)

• - Filmovalo sa v meste Memphis a okrese Shelby County v americkom štáte Tennessee. (MikaelSVK)