Nic než pravda

Nothing But the Truth

Drama / Thriller

USA, 2008, 103 min

Příběh reportérky, která napíše článek, v němž odhaluje tajnou agentku CIA a protože odmítne uvést svůj zdroj, musí jít do vazby.. Můj první dojem byl opravdu velice mylný-"To to bude celou dobu o nějakým odtajnění vládní agentky? Tak to bude fakt "zajímavý"(ironicky myšleno)", ale ono to zajímavé opravdu bylo. Z nevýrazného námětu se brzy vyklube napínavé (bojím se říct "strhující") drama o nepochopitelně zásadové novinářce. Pro mě její chování bylo opravdu nepochopitelné a to do posledního momentu. Přestože to Kate Beckinsale zahrála opravdu na jedničku, její postava mi šíleně lezla tím svým rozhodnutím na nervy. Za celé to trápení to nestálo. Jako inteligentní drama se to bohužel jen tváří, protože je to celé poskládané více méně jen z logických chyb. Ale přesto, že to tak je, nenudila jsem se ani minutu a film můžu vřele doporučit.. Mimochodem,Alan Alda podal zase jednou nejsympatičtější výkon.(24.10.2012)

Dvěma slovy :Precizní drama.... Kate Beckinsale mě mile překvapila a to tím, jak přesvědčivě dokázala zahrát někoho, kdo tak silně bojuje se sebou samým. Dostát slibu mlčenlivosti, nebo vyhovět zvláštnímu žalobci ? Ztratit rodinu a svobodu, nebo zradit své zásady a zničit tím někomu život ? Je to obrovský vnitřní boj a dle mého se režisérovi i hercům povedlo vytvořit perfektní film, který Vás donutí přemýšlet nad tím, co by jste v takové situaci dělali právě Vy. Tohle výtečné '' pokoukání '' ve mně vyvolalo silné emoce a tak tomu má u filmu přece být... Na závěr mohu jen doufat, že se Rod Lurie vydá cestou, po které má našlápnuto a v budoucnu mě zas něčím odrovná.(23.3.2009)

Zaujímavý filmík. Na Beckinsale sa dobre pozerá aj vtedy keď hrá (konečne bez latexu a špicatých zubov), Dilon štandardne cool, Alda púšťa jednu perlu za druhou. Pár naozaj silných myšlienok ("Mýlite si vaše právo z vašou mocou."). Slušne fungujúca atmosféra odcudzenia a skrytého hrdinstva... Nie som práve veľkým zástancom novinárov, ale toto bol dobrý film, ktorý rozpráva príbeh kultivovane, bez toho, aby bol agitkou...(15.12.2011)

Málokdy se pointám amerických filmů podaří mi vyrazit dech. Drsné drama o novinářské cti si oprávněně uzurpovalo moji pozornost po celou dobu. A když se blížilo k finiši, stále méně jsem chápala to obrovské odhodlání Rachel Armstrongové. Pak následovalo „pic, bum, hotovo" a já jsem osiřela se zjevnou pointou a neodbytnou otázkou, jak je možné, že mi to nedošlo dřív. Tu se mi podařilo záhy zaplašit a zbyla jen úvaha, zda smí člověk obětovat vztahy se svými blízkými, aby ochránil někoho cizího.(21.2.2016)

Ježišmariá, Tým koncom to úplne posrali! A najlepšie by úplne bolo, keby zdroj nevišiel najavo vôbec. Takto som sa musel jednej * vzdať :( A ešte jedna vec; nech som sa snažil ako len vedel, stále mi tam pobehoval Ross Geller!(22.3.2009)

• Rod Lurie