poster

Nic než pravda

 • USA

  Nothing But the Truth

Drama / Thriller

USA, 2008, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Arx
  *****

  Inteligentní drama natočené podle skutečné události. Film sedí na velmi kvalitním scénaři a skvělých hercích. Kate Beckinsale zřejmě nadobro opustila role latexových hrdinek a vybírá si opravdu pečlivě filmy v kterých může uplatnit svůj herecký talent. Tahle volba se jí opět vydařila. 90%(19.3.2009)

 • gudaulin
  **

  To, že je nutné chránit novinářův zdroj, mi nemusel nikdo vysvětlovat ani před zhlédnutím filmu, takže se můžu plně věnovat hodnocení toho ostatního. Kdybych měl definovat pojem filmová rutina, tak bych ho mohl s úspěchem aplikovat právě na tohle drama. Rutinní scénář i rutinní režie zabíjí potenciál námětu, takže zbývají jen slavná jména v hereckém obsazení, ale ani tady se nic vyjímečného nekoná. Dialogy šustí papírem, na můj vkus se tam objevuje až moc velkých slov, mučednických tváří a průhledné citové manipulace divákem.. Ten film je moc návodný, a proto v mých očích neúčinný. Velké odhalení pointy, které mnozí komentující označují jako úderné, šokující atd., jsem nikoliv uhodl, ale výrazně předpokládal už tak po čtvrtině filmu, v podstatě byl zdroj vzhledem k výchozí situaci velmi pravděpodobný. Se znalostí pointy ovšem chování hlavní hrdinky nejméně od okamžiku odhalení sekundárního zdroje informací přestává být sympatickým bojem za správnou věc a osobní integritu, ale dogmatismem, na který doplácí nejen hlavní postava, ale především její okolí. Celkový dojem: 45 %.(27.10.2013)

 • T2
  ***

  Rozpočet $11,5miliónaTržby Celosvetovo $186,702▐ súdne drámy vždy niečo zaujímavé ponúknu, tento krát dostane zabrať novinárske prostredie /60%/(5.10.2014)

 • Aky
  ****

  Pěkně vystavěné drama kolem novinářské etiky, které trpí jedině tím, že promlouvá a prohlašuje po americku vzletně, čímž se stává trošku méně věrohodné. Necelé 4*.(14.3.2014)

 • Malarkey
  ****

  Nic než pravda vypráví nesmírně zajímavý příběh, který je potřeba, i v současném světě, stále si uvědomovat. Pan režisér Rod Lurie do svého, na první pohled, absolutně nenápadného filmu, sehnal ty nejlepší Hollywoodská esa. Kate Beckinsale, Matt Dillon, Alan Alda, Vera Farmiga a David Schwimmer u takového filmu na mě vyskakují jako naprosto nečekané karty a já okamžitě žhavil ovladač, abych se na film mohl podívat. Ten pak prochází stavem klidovým, následně stavem soudním, který se nachází v řadě amerických filmech, aby mě nakonec přenesl do stavu šokového. A že byl závěr šok, o tom netřeba dlouze mluvit.(24.12.2011)

 • Rod Lurie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace