poster

Nic než pravda

 • USA

  Nothing But the Truth

Drama / Thriller

USA, 2008, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fr
  ***

  Skvělá reportáž rozjíždí v Americe další aféru s koncovkou ,,gate“…. INSPIROVÁNO SKUTEČNOU UDÁLOSTÍ. Jelikož se jedná o národní bezpečnost, myšlenka, že vláda nechá bez povšimnutí pobíhat zrádce odhalujícího jména agentů CIA je absurdní. A tak probíhá souboj novinářky, která dokazuje, že žena bojovnice se nemusí jmenovat zrovna Xena, proti vládě. Nečekejte ohnivé projevy právníků či soudní drama. Spíše následky a důsledky takové války. Pro obě strany! A cítíme, že tím špatným je stát. Ovšem závěr mne nechává pocitově rozpolcen! Ale bez něj by to byl jen obyčejný film o mučednici a systému, který ji chce zlomit. Takto je tu alespoň důvod k zamyšlení! A když tak přemýšlím, tak nevím, jestli 3* nebo 4*. PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *** Co uvidíme (možná) příště? K.Beckinsale jako právnička, A. Alda na lavici obžalovaných! Bude se zpovídat za zločiny napáchané na personálu MASH? Obvinil ho Frank? Nebo snad Klinger?(12.3.2009)

 • cukorek
  ****

  Aj keď K. Beckinsale mám výnimočne rád, hodnotím to na 70%. Výkon a herecké odovzdanie tu bolo bez chybné, to čo ma sklamalo bolo slabšie a málo pikantné zrealizovanie skutočnosti, ktorá sprevádzala jej pobyt vo vezení. Strata manžela a odlúčenie syna, jej síce ubralo hrdinský úsmev z tváre, ale trpkosť pobytu vo vezení pocítila minimálne. Jeden incident za rok sedenia bol skutočne málo, očakával som, že jej psychika dostane viacej zabrať a ona konečne dostane rozum a rozviaže svoj novinársky jazyk. Namiesto maximálneho vystupňovania drámy sa tak do popredia dostalo vlažnejšie ťahanie po súdoch a tak emócie opadli.(12.8.2013)

 • kleopatra
  ****

  V rychlokvašenym a bezohlednym světě, kde má pravda tolik verzí, kolik je lidí a kolik je jejích příjemců, se našla bytost, která se vzdala kariéry i rodiny a upřednostnila cosi posvátného. Co to bylo, se dozvíme až úplně na konec. Sevřelo mi to srdce, přísahám.(19.12.2009)

 • Malarkey
  ****

  Nic než pravda vypráví nesmírně zajímavý příběh, který je potřeba, i v současném světě, stále si uvědomovat. Pan režisér Rod Lurie do svého, na první pohled, absolutně nenápadného filmu, sehnal ty nejlepší Hollywoodská esa. Kate Beckinsale, Matt Dillon, Alan Alda, Vera Farmiga a David Schwimmer u takového filmu na mě vyskakují jako naprosto nečekané karty a já okamžitě žhavil ovladač, abych se na film mohl podívat. Ten pak prochází stavem klidovým, následně stavem soudním, který se nachází v řadě amerických filmech, aby mě nakonec přenesl do stavu šokového. A že byl závěr šok, o tom netřeba dlouze mluvit.(24.12.2011)

 • Ant
  *****

  Tenhle film mě dostal, jak bych to vůbec nečekala. Velice lidský a působivý film, ať už je podle skutečné události nebo ne. Doslova lahůdkové obsazení od hlavních až po vedlejší role v čele s Kate Backinsale, která je film od filmu lepší, a v těhle malých dramatech jí to jde nejlépe. Film velmi dobře zachycuje bezvýchodnou situaci, v které se mohou novináři ocitnout, odmítnou-li zradit svou důvěryhodnost a svědomí. Postavy jsou tak dobře napsané, že není problém se do nich po pár minutách vžít, což mi u filmu poslední dobou chybí čím dál víc.(29.1.2009)

 • Rod Lurie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace