Bitva o planetu Terra 3D

Battle for Terra

Battle for Terra

Animovaný / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2007, 85 min

Moc pěkný film o pohledu z obou stran válečných zákopů; tak trochu Sever proti Jihu. Něpříliš vydařené animace a po vizuální stránce spíše průměr, děj měl na mě trochu.. ok, až moc rychlý spád a podivně volené dialogy mě také místy zarážely. Celkově to je ale pěkný animáček se silnou myšlenkou, která graduje na konci.. měl jsem co dělat, abych udržel slzy. Věřím, že kdyby tenhle film vyšel v roce 2010, tak by o něm každý řekl, že kopíruje Avatara a ještě blbě. Žel, byl tu dřív a uchoval si čest na poli kinematografie s originálním nápadem.. 75%(17.8.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,647,083Tržby Celosvetovo $6,192,000▐ V skutku vydarený počin, ktorý skutočne pripomenie Avatar-a, animačne možno nie prvotriedne, v podstate ukážka môže aj odradiť ako sprvoti mňa ale podľa toho čo animátory ponúkli sa to dalo v pohode zniesť a vôbec to nerušilo dej ako iné rýchlo kvasené počítačové animáky posledných rokov(2005-2011), akcia slušná, štipka napätia a emócii. /80%/(9.4.2012)

Ať mi po tomhle filmu NIKDO neříká, jaký je Avatar super mega úžasný film! Jasné kopírování.....Animace se mi líbila, Terriané bylí rozkošní, lidé jak jinak hrozně debilní.. A co hlavní, příběh byl rozhodně promyšlenější a zajímavější než nějaká těžba kamene na Pandoře! Osobně bych si film prodloužila klidně o půl hodinky, po tom závěrečném boji, vůbec by to filmu na té báječnosti neubralo.(16.4.2010)

Příběhově tak trochu předchůdce Avatara, ovšem s nehezkou animací a ještě více jednodušším příběhem. Což ale u animáku zrovna nevadí, zvláště když i tak se jedná o docela zajímavý počin. Terra je totiž hlavně sci-fi, ve které se pořád něco děje a mezery mezi jednotlivou akcí nejsou dvakrát dlouhé. Akce samotná je navíc hodně dobře natočená. Úlitby pro malé děti tady, kromě malého roztomilého robota, nejsou skoro žádné, což je taky příjemná změna. Celé to navíc rychle odsýpá. Jen je škoda té špatné animace a celkem odfláklými vztahy mezi postavami, které mnohdy nepůsobí moc uvěřitelně. I tak se ale jedná o celkem příjemné překvapení. 70%(19.12.2010)

Odporná animace postav, zbytek nadprůměr v daném žánru. Nečekal jsem nic, takže film nemohl jinak než potěšit.(4.5.2010)

• - Film byl natočen technologií TriOviz Inficolor 3D. (Terva)

• - Film měl premiéru 8. září 2007 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (Terva)