poster

Bitva o planetu Terra 3D

 • USA

  Terra

 • USA

  Battle for Terra

Animovaný / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2007, 85 min

 • JohnCZ
  ****

  Co Terra lehce ztrácí méně detailní animací, to dohání příběhem a scénářem, který je na poměry amerických animovaných filmů rozhodnější nadstandardní. Žádná infantilní blbinka pro děti se tentokrát nekoná, Terra se překvapivě bere naprosto vážně a ačkoli příběh zas tak originální není, jeho podání se opravdu povedlo. I po umělecké stránce to není další rutinní animák, ale solidní špetka fantazie a nových myšlenek je tu znát. Do toho fakt nádherná hudba a akce jak ze Star Wars. Závěr je sice dost zidealizovaný a těžko reálný, ale happy end by asi ani jinak udělat nešel. Morální poselství to má a rozhodně nejen pro ty nejmenší. I když pro ty to kvůli absenci humoru a trošce (decentního, pořád je to dětský animák) násilí taky tak úplně není.(25.7.2015)

 • Webb
  ****

  Velice originální a zajímavý koncept od námětu až po scénář, který připomíná na konci tohoto roku uvedeného Avatara. Btw, po tomto animáku se na něj těším ještě více. Místy slabší animace se v tomto případě dá odpustit.(4.10.2009)

 • blackrain
  ****

  Stejně jako uživatel naigoto ani já nechápu jak mě tenhle animák mohl minout, ale stalo se to. Možná, že je dokonce lepší, že jsem na něj narazila až teď.(1.1.2011)

 • klerik
  ****

  Scenár podobne rutinný a neoriginálny ako pri AVATAROVI ale Tsirbas dokáže povedať podstatne viac ako Cameron a ešte mu k tomu stačí 70 minút čistého času. Film ťaží zo svojho nejednoznačného zaradenia rozprávka/dospelácka military sci-fi zápletka. Skvelá nekompromisnosť a nečiernobielosť dobra a zla. Je to my alebo oni...(23.4.2011)

 • Caelos
  ****

  Hodně povedený animák s "hlubší" myšlenkou. Na Terru bych si chtěl někdy zajet na dovolenou. Vizuálně paráda plná fantazie.(10.2.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace