Zázraky se nedějí

Henry Poole Is Here

Drama / Komedie

USA, 2008, 100 min

Pokus o vážnou tématiku. Celkem brzy je jasné, jak to asi skončí. Hudba dobrá, pomáhá vytvářet slibný náběh na něco lepšího, ale k dokonalosti tam nakonec něco chybí. Zkrátka nefunguje to nakonec jako něco, za co bych chtěl rozdávat ceny a ještě pár dní nad tím přemýšlel.(21.3.2014)

V mnoha směrech netradiční drama se opírá o solidní herectví Lukea Wilsona a poměrně zajímavé uchopení náboženské tématiky. Henry Poole se ocitl na hranici života a smrti, neví, kudy kam, nicméně uznávaný videoklipař Mark Pellington o atmosféře a záhadných a osudových okolnostech naopak už něco ví (Proroctví z temnot). Nuže, co si budeme nalhávat, jeho poselství je nejisté, řada scén se neuvěřitelně vleče a co ten závěr?!? Přesto leccos zahladí slušivý soundtrack.. 65%(30.1.2009)

Henry Poole is here je film o hledání víry a lásky. Luke Wilson se do role Henryho náramně hodí a i ostatní herci mu zdatně sekundují. Jenže vedle vydařených a dechzastavujících scén je tu i řada ohraných, neoriginálních a nudných scén. Jen tak naokraj podle traileru jsem myslel, že to bude komedie ve stylu Wese Andersona. O to víc mě milo překvapilo tohle komorní drama. 70%(2.11.2008)

Pellington o sobě dal po dlouhý době zase vědět a stojí to vážně za to. Krásnej a jednoduchej film.(23.3.2009)

Vcelku milý film s hodně sympatickým hlavním "hrdinou". Luke Wilson konečně dokázal, že umí velmi přesvědčivě zahrát i na vážnější strunu. Byl jsem mile překvapen, když film nakonec skončil zcela jinak, než jak jsem si ve svých dvou plánovaných scénářích představoval.(17.3.2009)

• - Reyhan Harmanci ze San Francisco Chronicle označil film za "podivný a málo promyšlený". (Terva)

• - Natáčení probíhalo v Kalifornii. (Terva)

• - Film je v USA k dispozici v křesťanských knihkupectvích v upravené verzi pro celou rodinu. (Terva)