poster

Zázraky se nedějí

 • USA

  Henry Poole Is Here

Drama / Komedie

USA, 2008, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radek99
  *****

  Zkušený režisér a videoklipový specialista Mark Pellington se tentokráte rozhodl zpracovat vážnější téma - jeho posmutnělá komedie je dalším z řady příspěvků do nikdy nekončící pře o střetu racia a víry. Spolu s hlavním hrdinou prochází divák velmi jednoduchým příběhem, který zajímavým dělá forma a především rafinovaná výstavba děje - postupně odhalované tajemství z počátku filmu přeroste v metafyzickou úvahu o hnací síle života a byť je film primárně o víře, divák je staven před toto téma nenásilně a bez citového vydírání. Víra je tu prezentována coby placebo a její vnímání je specificky americké, ale přesto tento vyhraněný rastr neruší a přináší řadu silných okamžiků. Význam má též tónování snímku (převládají chladnější odstíny a barvy v čele s modrou) a hudba s místy až videoklipovými pasážemi (původní profese Marka Pellingtona se nezapře) - např. omývání omítky podpořené skladbou Song Two s grungeovým feelingem od britských Blur. Henry Poole Is Here je spíše menším přemýšlivým snímkem odkazujícím k linii americké kinematografie reprezentované např. Americkou krásou a jako takový je dokonalý.(4.3.2010)

 • AppleCore
  *****

  Pellington o sobě dal po dlouhý době zase vědět a stojí to vážně za to. Krásnej a jednoduchej film.(23.3.2009)

 • mysiak
  ****

  Jedno sa musí uznať...Luke Wilson je na túro rolu ako vyšitý...veľmi zvláštny a o to nemenej zaujímavý film...ktorý ma zaujal a priniesol mi opäť raz niečo do života...treba veriť na zázraky(21.3.2009)

 • petero
  ****

  „A čo teraz?“ Od Marka Pellingtona som mal zatiaľ česť vidieť len The Mothman Prophecies, no tak sa mi zdá, že Henry Pool is Here disponuje rovnako tajomne mysterióznou atmosférou, čomu napomáha ako kamera, tak aj hudba a naozaj sa nejedná o nejakú blbú komédiu ako môže zvádzať plagát a prítomnosť hlavného predstaviteľa, ale ide o miernu drámu v príbehu človeka ktorý tu dlho nebude a viery v nemožné. Mám rád, keď smutné filmy pôsobia pozitívne.(10.2.2010)

 • prsvl
  odpad!

  Falešný jako reklama na prací prášek. Nevim jestli mě štvalo víc, že každej záběr byl podbarvenej nějakou otravnou a rádoby dramatickou hudbičkou (chvíle bez hudby by se daly počítat na sekundy, maximálně na pár minutek) nebo byl dramaticky zpomalenej, nebo jestli byla horší protivnost hlavního hrdiny a vtíravost dalších postav. Film je klišé za klišé bez jakýhokoli momentu překvapení, přestože se očividně tváří tak, že má diváka šokovat. Takovou kravinu už jsem dlouho neviděl. Mimochodem moje holka na konci brečela, ale ne kvuli tomu, že by ji film dojal, ale kvůli tomu jak byl špatněj. Já se jen smál.(6.7.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace