Zázraky se nedějí

Henry Poole Is Here

Drama / Komedie

USA, 2008, 100 min

Je mi skutečně proti srsti tohle americké rádoby "nevinné" přesvědčování o Bohovi a správné víře. Ať má každý svou víru a dá sám na sebe, nemusíme snad chodit s davem do kostela a modlit se přesně ve stejný čas. Jsem na toto téma si velmi háklivá, protože si uvědomuji, že tam mělo jít spíš o otázku nějakého zázraku, což je krásná věc, tomu bych ráda věřila. Je však můj pocit, že tím chtěli přesvědčit víc ateistů, že jen tohle je ta správná cesta? Já mám svou hlavu, s davem zásadně nejdu!(19.2.2012)

Zhrzený muž, potrefená věřící ženská a němá holčička? To bude asi nějaká sestava do bláznivé komedie, chtělo by se říct. A když už jsou takové postavy zasazeny do dramatu, tak z toho určitě vzejde nějaká směšná fraška, by si člověk pomyslel. Ale opak je pravdou, byl to krásný příběh, který měl hloubku, předvedl zajímavý námět a donutil člověka k zamyšlení. Celý film dokreslovala nádherná hudba (té si u filmů moc nevšímám, takže tohle je ode mě opravdu kompliment). Řekla bych, že to byla jedna z nejlepších rolí Luka Wilsona a že touto postavou všem ukázal, že umí odvést skvělý výkon a nemusí se předvádět jenom v praštěných komediích.(30.1.2010)

Depresivni film s ocekavanou antidepresivni vyvrcholenim a ocekavanou pointou, ktera tomu dost ubrala. Luke Wilson tuhle roli pojal, jako by vubec nicemu nerozumel a jen smutne valil oci, ze tomu proste nerozumi - a svete div se ono to stejne nejak fungovalo.(18.1.2009)

po vizualní strance uzasne po strance scenare take ale. 4 hvezdy to nebudou protoze to skoniclo moc sladce melo to zkoncit po padu strechy ano bylo by to zle holcicka by uz nikdy nemlluvila ale co(10.10.2008)

Výborné drama se spoustou myšlenek. 5 hvězd nedávám jen z toho důvodu,že pro oči skoro vůbec nic nenabízí.(6.10.2008)

• - Film je v USA k dispozici v křesťanských knihkupectvích v upravené verzi pro celou rodinu. (Terva)

• - Reyhan Harmanci ze San Francisco Chronicle označil film za "podivný a málo promyšlený". (Terva)

• - Natáčení probíhalo v Kalifornii. (Terva)