Zázraky se nedějí

Henry Poole Is Here

Drama / Komedie

USA, 2008, 100 min

Naprosté překvapení! Luke Wilson si docela dobře poradil s vážnou rolí (poslední film, co jsem s ním viděl, byla 'komedie' Idiocracy), navíc mi svým převtělením do jiného žánru připomněl Adama Sandlera ve výborném Reign over me. Dalším důležitým článkem Henryho Poola, který se mohl roztrhnout, bylo téma víry. Pro mě, jakožto spíše ateisticky (nekamenujte mě.. já raději ukřižování:D) myslícího člověka, to mohl být element zásadní - alespoň co se filmového znechucení týče. Ovšem otázka víry je v celém filmu (tedy kromě zázraků) omílána poměrně decentně, přestože je vlastně i pomyslným nosníkem celého filmu.. no zkrátka tak, že mi to nevadilo, ba naopak. Film vlastně nebyl o zázracích, jak by se mohlo zdát, ale o víře v zázraky či obecně o víře (fakt, právě jsem tady napsal něco, co je vlastně jasné všem:D). A pro úplnost a korektnost, nejsem ateista - jen se neškatulkuji do krabiček s nápisy křesťan.. či do těch menších - katolík / evangelík.. :D viva la zen(26.11.2008)

po vizualní strance uzasne po strance scenare take ale. 4 hvezdy to nebudou protoze to skoniclo moc sladce melo to zkoncit po padu strechy ano bylo by to zle holcicka by uz nikdy nemlluvila ale co(10.10.2008)

• sochoking

Príbeh chlapíka, ktorý si do omietky vyškrábal machuľu Ježíšovho ksichtu, aby mu babky z dediny nosily žrádlo zadara a aby mohol opíchať krásnu susedu a popritom bezstarostne chlastať. Potiaľto to bolo ok, ale ku koncu sa s tými náboženskými kecmi až príliš srali a to mi vadilo. Navyše pani Esperanto by som najradšej strelil zaucho!(8.8.2012)

Soundtrack John Frizzell: 1. Believe ,2. Promises ,3. Only You ,4. All Roads Lead Home ,5. 10 (This Time Around) ,6. Silhouette ,7. I'm Not Who I Was ,8. Morning Yearning ,9. Lucky Man ,10. Devil's Arcade ,11. Why Can't You ,12. Hold On(12.5.2011)

• rt12

Výborná hudba, jinak byl pro mně film tak pozitivní až byl nudně pitomý.(3.11.2013)