Zázraky se nedějí

Henry Poole Is Here

Drama / Komedie

USA, 2008, 100 min

Je mi skutečně proti srsti tohle americké rádoby "nevinné" přesvědčování o Bohovi a správné víře. Ať má každý svou víru a dá sám na sebe, nemusíme snad chodit s davem do kostela a modlit se přesně ve stejný čas. Jsem na toto téma si velmi háklivá, protože si uvědomuji, že tam mělo jít spíš o otázku nějakého zázraku, což je krásná věc, tomu bych ráda věřila. Je však můj pocit, že tím chtěli přesvědčit víc ateistů, že jen tohle je ta správná cesta? Já mám svou hlavu, s davem zásadně nejdu!(19.2.2012)

• gudaulin

Pro sympatického misantropa, životního skeptika, co upřednostňuje racio před emocemi a zarputilého ateistu představuje tenhle kousek tentýž symbol, co pro obhájce lidských práv koncentrační tábor. S očima rozšířenýma hrůzou jsem sledoval příliv pozitivní energie, lásky a boží milosti. Připadal jsem si jako kovboj, který po únavné anabázi na Středozápadě při nahánění dobytka přijde místo do Trigger Whiskey Saloonu do Kolaloka baru, kde ho obsluhují příslušníci Armády spásy a kážou mu o boží milosti. A mělo být hůř. Čím více štěstí, lásky a zázraků kondenzovalo na obrazovce, tím ve mě sílil pocit, že se na mých varlatech odehrává taneční festival a se zbytkem těla si pohrává Hannibal Lecter. Se závěrečnými titulky jsem měl pocit úlevy jako cestovatel po Sahaře, když v dáli spatří oázu. Celkový dojem: 25 % za herectví zúčastněných.(9.11.2014)

Krásny film z nádychom melanchólie a skutočnej strany nádeje. Luke Wilson hrá podľa mňa neprekonaateľne. Tento film má zaujímavý príbeh, ktorý treba pozorovať so srdcom na dlani aby ste ho pochopili a aby sa vám doňho zapísal. Dej je síce pomalý, lenže ak máme cítiť to, čo cíti hlavný hrdina, musí byť pomalý. Dokonale sa s Henrym empaticky scítite. Veľmi pekné 90%(22.11.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,836,515Tržby Celosvetovo $1,879,368(2.7.2009)

• rt12

Výborná hudba, jinak byl pro mně film tak pozitivní až byl nudně pitomý.(3.11.2013)