Vzpoura v Kautokeinu

• Švédsko

Kautokeino-upproret

The Kautokeino Rebellion

Dánsko / Norsko / Švédsko, 2008, 100 min

Velice drsný, ale nádherný film. Surová přírda, suroví lidé a věčné problémy - s alkohlismem, krutou církví, zneužívání moci a také kusus Evropy, o které moc nevíme.(16.12.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $5,015,531(10.9.2010)

Vzpoura v Kautokeinu zaujme prostředím, v němž se odehrává, ale také vykreslením událostí, které přiměly Laponce k jejich činu.(4.4.2016)

Prototyp nasíracího filmu nikoliv ve smyslu rostoucího naštvání se na film samotný, ale ve smyslu postupného nasírání se společně s hlavními postavami, což zprostředkovává vynikající emocionální zážitek samo o sobě. Krásná krajina, hudba a velké množství sobích komparzistů se rovněž počítá. Zato božský Nikolaj byl nasazen jen do čtyř scén, aby se s ním příliš neplýtvalo.(16.10.2013)

Ako sa mi otváral nôž vo vrecku a pred očami robilo červeno, tak do toho mi hrala nádherná muzika! Tomu som moc nerozumel (tej kombinácii), ale aspoň som skrz tú hudbu nevyhodil laptop cez zatvorené okno!(23.5.2012)