Underworld: Vzpoura Lycanů

Underworld 3: Vzbura Lykanov

Akční / Fantasy / Dobrodružný / Thriller

USA, 2009, 89 min

• Mahalik

Na rovinu: pokud chcete vidět vlkodlaky, kteří se zahryzávají do krků nebohých upírů, udělejte si výlet na Konopiště, poněvadž tamní (brutální) sbírka uřízlých hlav lesní zvěře, je Lycanům dost podobná. Možná tam někde uvidíte i Patricka Tatopoulose, jehož skalpovaná hlava bude mít to nejčestnější místo, v jakékoli síni. Stvořil totiž ten nejzbytečnější film, co jsem kdy viděl. P.S. Michaela Sheena nechte, prosím, být. On je jediná světlá vzpomínka, co mi z Underworldu zůstane.(7.8.2009)

Třetí díl není o nic lepší nebo horší než předešlé dva. Je jiný ato díky prostředí ve kterém se odehrává. Tím jsem byl nejvíce zasažen a uchvácem, brnění, kuše, meče, hrady to je moje. K představitelům nemám žádné výhrady, hrají dobře a uvěřitelně. Rhona sice není Kate a Kate zase není Rhona, obě jsou to půvabné a šarmantní upírky. Největší a nejlepší podívaná je ta řežba, kosička, mlátička, krvavá lázeň, půlení, čtvcrení, rozsekávání, odsekávání, nabodávaní a už nevím, co ještě xD Prostě parádní bitky, na ostří nože (spíše teda meče), bitky jsou efektní a celkem přehledně natočené. Příběh vyprávěn poutavě, film utekl jako voda, mohlo to být o něco delší. Je to klasická "bezmozková" efektní upíří režba z prostředí středověku? se špetkou té romantiky:) Krásný začátek a zároveň konec trilogie.(1.3.2009)

Rhona Mitra sa mi tu strašne páčila a túto časť aj keď nie je najlepšia mám rada.(14.1.2013)

Asi nejslabší ze všech dílů, chvílemi se jedná spíše o dobrodružnou pohádku. Herecké obsazení je dobré, ale samotný příběh není žádný zázrak. Pro mně trošku zklamání, pouze průměr.(23.5.2009)

• Kaka

Jako prequel to není úplně zlé. Rhona Mitra byla sázka na jistotu a i zbytek hereckého osazenstva je víceméně pořád stejně kvalitní. Co se ve třetím upířím dobrodružství už tolik nepovedlo byla atmosféra a celkové výtvarné zpracování. Přece jen tma a dunivá hudba mi jdou spíše do moderního nočního velkoměsta, kde to působí mnohem přítažlivěji a atraktivněji, nežli do středověkého hradu s katapulty obehnaný zdmi. Ani triky nebyly zrovna výstavní, ale už od prvních momentek bylo jasné, že se šetřilo kde se dalo. Několik scén bylo originálních (scény s dřevěnými kopí) a překvapila závěrečná čtvrtina filmu jejíž dějové zvraty byly značně nečekané a dobře vpasované do příběhu. Jestli bude čtyřka, zajímalo by mne o čem. Působí to na mne jako uzavřená trilogie, která je kvalitativně tak tak ve standartech.(8.5.2009)

• - Kvůli tomu, že Kate Beckinsale nechtěla pokračovat dále, se natočil tento prequel. Kdyby ale Kate roli přijala, natáčelo by se pokračování druhého Underworldu. (Pattrick)

• - Natáčení probíhalo na Novém Zélandu. (Epistemolog)

• - Patrick Tatopulose, pro kterého byl snímek režijním debutem, spolupracoval i na předchozích dílech série. V těch byl zodpovědný za digitální efekty a masky. (korbitch22)