Underworld: Vzpoura Lycanů

Underworld 3: Vzbura Lykanov

Akční / Fantasy / Dobrodružný / Thriller

USA, 2009, 89 min

• Shit

Bohužel nejhorší ze všech tří dílů. Ještě bych tak nějak přežil, že triky nejsou zrovna vytříbený, i když na nich film docela stojí a že místo Kate Beckinsale je tady typově sice hodně podobná Rhona Mitra, ale její postava je nudná a Rhona se taky zrovna nějak nepředře, nicméně už sem jaksi nezvlád překousnout ten stupidně vymyšlenej děj o vzpouře kvůli lásce, debilního Lycana Luciana a hlavně to, že sem se nudil a tešil se na konec, jako kdyby se jednalo o německou romantiku z Primy. Jedinej, kdo si tak nějak zaslouží pochvalu je Bill Nighy, ten je tady stejně jako v předchozích dílech super, obzvlášť když se nasere. Minulý díly možná pro někoho byly filmovej odpad, ale rozhodně se tomu nedalo brát, že to je prostě zábavný, ale tohle bohužel je příběhově ještě horší a jako bonus to extra nudí. 2,5*(11.2.2009)

• AngelAngie

Jak já tuhle trilogii nesnáším! Okaté kostýmování, make-up, vše přehnané, herecky nulové, ach upíři a vlkodlaci... když opomenu to, že tohle je jedna z věcí, která mě opravdu nepřitahuje, tak i kdyby to bylo alespoň zajímavé, tak bych se nechala ukecat a pohltit a poté bych byla schopná dát vyšší hodnocení, ale tohle?! Vždyť ani ty kontaktní čočky jim nevěřím... jedinné plus je pro mě Rhona, je zatraceně sexy a mám ji raději jak Kate Beckinsale... Hvězda za kameru.(29.5.2009)

• tron

Nezaujímavý prequel k prvej časti, ktorá ma bavila (80%) a druhej, ktorá ma bavila menej (60%). Snímke ublížil predovšetkým odchod Kate Beckinsaleovej, naopak potešia solídne masky a drsné akčné scény. Ale ako minule, i teraz sú postavy priemerné a scenár hlúpy a zároveň zbytočne komplikovaný (čo je niekedy to isté). Nebavilo ma to.(28.5.2011)

• akisha

První dva Underworldy úspěšně spojovaly Bladea s Matrixem a společně tvořily celkem snesitelné vykradené béčko, těžící hlavně ze sexy vzhledu obou hlavních protagonistů, ucházející "drsné" hudby a zdání, že to je pohled na upíry a vlkodlaky zatím neviděný a zajímavý. Jo, a taky z Billa Nighyho. Takže třetí díl by měl být to samé, akorát o pár set let dřív. Proč to tak není? Trojka se prostě tváří moc vážně, což znamená, že většinu času je směšná. Všichni víme, že to je snůška nesmyslů, tak se to vážně ani brát nedá. Lucian možná vypadal jako leader, když měl vizáž Pepy Vojtka a kožený kabát, ale tady jako nabušený vlkodlak dost pohořel. K tomu ultra směšná sexuální scéna na kraji propasti, kde Sheen vlaje s výrazem jak kdyby byl na Ruským kole. Navíc se z dobrých důvodů neobjevila ani Kate, která určitě vynášela svou krásou první dva díly výš, než by si možná zasloužily. Zbyl nám jen obvykle výborný Bill Nighy, ale ani v jeho silách není, aby tohle zachránil.(27.2.2011)

Rozpočet $35miliónovTržby USA $45,802,315Tržby Celosvetovo $91,327,197Tržby za predaj DVD v USA $46,730,696 //počet predaných kusov 2,287,305║ Asi nikdy nepochopím o čo presne v tejto sérii ide ale nevadí, po filmovej stránke to je odbité rovnako ako prvý diel(jedine druhý ako tak uspokojil), príbeh nijak zvlášť nefunguje(obyčajná 100x videná planina) a nemá ani na čom stavať, ide tu len o akúsi vraždivosť medzi lycanmi a upírmi, čo už v tretom pokračovaní nie je nič nové a maximálne to príde otravné... horšie je že ani po akčnej stránke to nenadchne, je to prevažne domrvené zmeteným strihom, takže v tomto ohľade si nič dostatočne nevychutnáme, trikovo priemer, režisér to natočil bez najmenšej invencie takže ťažko povedať aj o nejakom klasickom rutinérstve - proste nehrozí, maximálne tak oko poteší celkom sympatická odroda Kate Beckinsale v podobe herečky Rhony Mitra. /35%/(14.6.2009)

• - Patrick Tatopulose, pro kterého byl snímek režijním debutem, spolupracoval i na předchozích dílech série. V těch byl zodpovědný za digitální efekty a masky. (korbitch22)

• - Natáčení probíhalo na Novém Zélandu. (Epistemolog)

• - Kvůli tomu, že Kate Beckinsale nechtěla pokračovat dále, se natočil tento prequel. Kdyby ale Kate roli přijala, natáčelo by se pokračování druhého Underworldu. (Pattrick)