Underworld: Vzpoura Lycanů

Underworld 3: Vzbura Lykanov

Akční / Fantasy / Dobrodružný / Thriller

USA, 2009, 89 min

• Javert

Je opravdu dost poznat, že Tatopoulos moc zkušeností nemá. Celkovému vyznění filmu nepomůže ani sic přitažlivá, ale svojí pseudodrsností spíše k smíchu, Rhona Mitra.(15.2.2009)

• BadoXXII

Najslabší diel série. Nevydal sa ale úplne márnou cestou a pohľad do minulosti je zaujímavý. Nové, ale aj dobre známe postavy, intrigy, vzťahy a jedno veľké povstanie Lycanov. Príbeh však občas pôsobí nedotiahnuto a hlúpo. Okrem solídnej úvodnej akčnej naháňačky trpia všetky nasledujúce akčné scény veľmi rýchlym a chaotickým strihom, ktorý znemožnuje akýkoľvek krvavý pôžitok z akcie.(20.2.2012)

Rozpočet $35miliónov Tržby Celosvetovo $90,633,999(18.6.2009)

• hellstruck

Pokud jste viděli první dva díly, tenhle opomenete a rovnou přeskočíte na nejnovější, myslím, že se naprosto nic nestane. Šla jsem na Underworld do kina bohužel neinformovaná a dost mě tedy zaskočil směr, jakým se příběh ubíral (dějově je to vlastně před všemi díly) a hlavně absence Kate Beckinsale, která pro mě byla docela klíčová. Určitě zajímavé zpracování, akce, ale ta hlavní představitelka mě tam docela s*ala.Celkově obsazení zkrátka nic moc.(19.1.2012)

• Kaka

Jako prequel to není úplně zlé. Rhona Mitra byla sázka na jistotu a i zbytek hereckého osazenstva je víceméně pořád stejně kvalitní. Co se ve třetím upířím dobrodružství už tolik nepovedlo byla atmosféra a celkové výtvarné zpracování. Přece jen tma a dunivá hudba mi jdou spíše do moderního nočního velkoměsta, kde to působí mnohem přítažlivěji a atraktivněji, nežli do středověkého hradu s katapulty obehnaný zdmi. Ani triky nebyly zrovna výstavní, ale už od prvních momentek bylo jasné, že se šetřilo kde se dalo. Několik scén bylo originálních (scény s dřevěnými kopí) a překvapila závěrečná čtvrtina filmu jejíž dějové zvraty byly značně nečekané a dobře vpasované do příběhu. Jestli bude čtyřka, zajímalo by mne o čem. Působí to na mne jako uzavřená trilogie, která je kvalitativně tak tak ve standartech.(8.5.2009)

• - Natáčení probíhalo na Novém Zélandu. (Epistemolog)

• - Kvůli tomu, že Kate Beckinsale nechtěla pokračovat dále, se natočil tento prequel. Kdyby ale Kate roli přijala, natáčelo by se pokračování druhého Underworldu. (Pattrick)

• - Patrick Tatopulose, pro kterého byl snímek režijním debutem, spolupracoval i na předchozích dílech série. V těch byl zodpovědný za digitální efekty a masky. (korbitch22)