Underworld: Vzpoura Lycanů

Underworld: Rise of the Lycans

Underworld 3: Vzbura Lykanov

Akční / Fantasy / Dobrodružný / Thriller

USA, 2009, 89 min

Rhona Mitra sa mi tu strašne páčila a túto časť aj keď nie je najlepšia mám rada.(14.1.2013)

• johnn333

Průměr. Love story i celá zápletka kolem vzpoury Lycanů moc nefunguje, na třetím Underworldu je ale patrná určitá tvůrčí snaha neupadat do čiré debility a neproměnit sérii v totální béčko. Zkrátka a dobře, tenhle Underworld se drží těsně nad vodou i kvůli nečekaně navýšenému rozpočtu, jež se projevil na technické stránce a Billu Nighymu, který špatně hrát neumí... 50%(9.2.2009)

Cervenak má pravdu, zbytočné pokračovanie zbytočnej série. Napriek všetkému pri tejto časti som sa aspoň nenudila a zabúdala som hľadať chyby, čo je u mňa spoľahlivým znakom znechutenia. Kým prvému Underworldu som dala 1*, druhému 2*, tu som skončila na veľmi lichotivých troch - všetká tá gýčovitosť, pozérstvo aj štylizácia sa mi už zdá normálna - príčinou môže byť zvyk, akési otupovanie požiadaviek po tom, čo už divák strávil prvé dva diely... na druhej strane to bol aj slušný nářez, také akčné fantasy béčko (priznajte sa, že ste videli aj oveľa horšie) a rýchlo to odsýpa (milosrdných 92 minút poteší). Aj keď na čudne prerastený pršinos Michaela Sheena som si veru zvyknúť nevedela.(4.5.2009)

Je to vydarený historický horor, ktorý je zaujímavým dielom tejto slušnej série. Má veľmi dobrý príbeh, ktorý radikálne predchádza udalostiam prvých dvoch dielov, zobrazuje stredovek, kedy boli upíri vládnucou vrstvou a vlkodlaci žili ešte za hradbami ako divá zver. Dcéra upírskeho vládcu a prvý vyspelý vlkodlak sa do seba zamilujú, ale vlkodlak je za to uväznený a tak začne chystať vzburu svojho druhu. So spracovaním som nadmieru spokojný, síce v prvej polovici sa ešte nájde niekoľko slabších miest, ale inak je dej väčšinu času dosť zaujímavý, či už samotným stredovekým pojatím, ale hlavne tým, že sa venuje samotnému začiatku vojny so zapojením dôležitých vedľajších postáv z jednotky. Akcie je tu dosť a je na tom dobre. Je takmer totožná s bežnými historickými filmami, takže boje bojovníkov v brnení, len protivníkmi sú vlkodlaci, som spokojný s jej rozmanitosťou, nechýbajú súboje jeden na jedného, boje s presilami a aj rozsiahle akcie s množstvami bojovníkov. Poteší aj celková krvavosť a niektoré slušné nápady, len škoda horšieho strihu, niektoré scény sú pomerne neprehľadné. Najviac sa mi páči záverečný boj o hrad, streľba kolov cez okná alebo aj úvodná akcia. Herecké obsadenie je výborné, Rhona Mitra a Michael Sheen v hlavných úlohách, plno dobrých vedľajších postáv, a Bill Nighy ako hlavný záporák. Réžia je celkom slušná, aj keď v pár detailoch by sa ešte dala vylepšiť a čo sa týka technickej stránky, tak tiež nie je zlá, ale mám problém s dvomi stránkami, až prílišná tmavosť, je mi jasné, že film s upírmi má byť tmavší, ale tu je to až moc a tiež to, že je jedno, či sa dej odohráva v miestnostiach, pri hradbách alebo v lese, stále z toho cítiť štúdiovosť. Som spokojný, konečne môžem pochvláliť aj scenár a aj s tými spomínanými zápormi je to najlepší diel celej série. Objektívna kvalita filmu- 68%, film sa páči mne na 77%.(20.9.2011)

• lesumir

Při vzpouře Lycanů nastala vzpoura tvůrců. Pokud jsem u Nového Punishera napsal, že všichni prošli lobotomii, tak tady to platí dvojnásob. Nastalo to, co se u těhle blockbusterů, které se nakonec blockbustery nestanou, děje pořád. Nastalo to, čemu se říká forma nad obsah. Trošku si pohráli s nasvícením, herci dostali modré kontaktní čočky, přihodili Rhonu Mitru a místo kvalitních záběrů bitvy jsme dostali detailní záběry stříkající krve, uříznutých rukou, hlav a zbičovaných zad. To může pobavit maximálně podivíny a 14 letý děcka, který si k tomu vyhoní nad nádhernou Rhonou, která je vlastně jediným důvodem proč film vidět. Ale když umře, už Vám nic nebrání vypnout to a zapomenout. A největší perličkou je casting, který je nejvíce lol lol lol lol za poslední léta. Michael Sheen, který se dokonale hodil do role premiera Británie v Královně a baviče Frosta v Howardově Duelu s Nixonem, ale obsadit ho jako milence hlavní upírky s dlouhými vlasy a lykanskou krví? No to je džouk. Bill Nighy se sice snaží být co nejvíc strašidelný, ale vypadá jenom jako po tuberkuloze. Za tenhle film neplatit. Za tehle film peníze dostávat!(13.3.2009)

• - Natáčení probíhalo na Novém Zélandu. (Epistemolog)

• - Kvůli tomu, že Kate Beckinsale nechtěla pokračovat dále, se natočil tento prequel. Kdyby ale Kate roli přijala, natáčelo by se pokračování druhého Underworldu. (Pattrick)

• - Patrick Tatopulose, pro kterého byl snímek režijním debutem, spolupracoval i na předchozích dílech série. V těch byl zodpovědný za digitální efekty a masky. (korbitch22)