Underworld: Vzpoura Lycanů

Underworld 3: Vzbura Lykanov

Akční / Fantasy / Dobrodružný / Thriller

USA, 2009, 89 min

• Ernia

Hlavní dojmy z filmu? Nepříjemná hlavní hrdinka, vykulené oči Luciana, divně mluvící černoch, prapodivná krev, samá tma.. prostě takový maškarní. Naštěstí to mělo jen hodinu a půl. Jediným světlým bodem by byl Bill Nighy, ale ten tu neukazuje nic, co bychom od něj už dávno neviděli. Přijde mi, že hraje furt stejně a to mě tady už nebavilo. Stejně jako celý film(18.4.2009)

• Mahalik

Na rovinu: pokud chcete vidět vlkodlaky, kteří se zahryzávají do krků nebohých upírů, udělejte si výlet na Konopiště, poněvadž tamní (brutální) sbírka uřízlých hlav lesní zvěře, je Lycanům dost podobná. Možná tam někde uvidíte i Patricka Tatopoulose, jehož skalpovaná hlava bude mít to nejčestnější místo, v jakékoli síni. Stvořil totiž ten nejzbytečnější film, co jsem kdy viděl. P.S. Michaela Sheena nechte, prosím, být. On je jediná světlá vzpomínka, co mi z Underworldu zůstane.(7.8.2009)

• NinadeL

Nápad natočit celý díl série jen jako jeden velký flashback není tak úplně mimo a navíc jsem si docela pošmákla herecky. Rhona Mitra je na pohodu už od 3. série Nip / Tucku, zvažuju kvůli ní i The Gates. Elizabeth Hawthorne vždycky ráda uvidím i mimo seriálovou produkci a největším hitem Rise of the Lycans se samozřejmě stala hra "najdi všechny záběry s Craigem Parkerem".(31.7.2012)

Třetí díl není o nic lepší nebo horší než předešlé dva. Je jiný ato díky prostředí ve kterém se odehrává. Tím jsem byl nejvíce zasažen a uchvácem, brnění, kuše, meče, hrady to je moje. K představitelům nemám žádné výhrady, hrají dobře a uvěřitelně. Rhona sice není Kate a Kate zase není Rhona, obě jsou to půvabné a šarmantní upírky. Největší a nejlepší podívaná je ta řežba, kosička, mlátička, krvavá lázeň, půlení, čtvcrení, rozsekávání, odsekávání, nabodávaní a už nevím, co ještě xD Prostě parádní bitky, na ostří nože (spíše teda meče), bitky jsou efektní a celkem přehledně natočené. Příběh vyprávěn poutavě, film utekl jako voda, mohlo to být o něco delší. Je to klasická "bezmozková" efektní upíří režba z prostředí středověku? se špetkou té romantiky:) Krásný začátek a zároveň konec trilogie.(1.3.2009)

• Zíza

To je špatné. To už není ono. Předchozí dva díly mám vcelku ráda (jedničku víc jak dvojku), ale tohle se mi nelíbilo. Nuda. A navíc ten dabing?! Proč mu říkala lásko? A proč měl na sobě ten kabát, co nosil i o pár století později? A co ten černoch tam? A proč…? To je fuk. Slabý díl, špatný scénář a celkově velké zklamání.(1.2.2012)