Nevim, čim to je, ale když Scorsese točí o mafiánech nebo o životě ve špinavejch ulicích velkoměsta, tak exceluje. Když se pustí do něčeho jinýho, obvykle z toho moc nadšenej nejsem. Zase jsem měl velký očekávání a zase se moje očekávání nenaplnilo. Řemeslně je to zvládnutý na jedničku. Dokonce i DiCaprio, kterýho od dob Titanicu nějak nemusim, zahrál dobře. Problém vidim v samotnym příběhu. Vyšetřování pacientů někde ve cvokárně neni zrovna nic, co by mě přikovalo k obrazovce a tak se tady sází hlavně na rádoby šokující pointu. Tu jsem navíc odhadnul asi tak v půlce filmu... Je to takovej nadprůměrně natočenej průměr.(21.6.2011)

Precizně vymyšlená hra s divákem. Scorseseho atmosféra byla neuvěřitelná! Od režie přes kameru až po scénář naprostá dokonalost. DiCaprio ve skvělé formě. Scorseseho myšlenková mozaika dokáže diváka přivázat k židli od prvních minut a v závěru silně zasáhnout (psychicky zdeptat). SHUTTER ISLAND je depresivní, tajemný, (soundtrackově) zdrcující Thriller roku! Scorsese opět potvrzuje dar od boha. Kde je Oscarová nominace pro Leonarda DiCaria?(28.9.2011)

No docela to ušlo a závěr byl překvapující, ale že bych z toho spadl na prdel, tak to né :-) Ale jelikož jsem v poslední době viděl desítky sraček, musím dát vyšší hodnocení :-)(11.4.2010)

Ještě den po projekci těžko hledám slova. Vymazlený scénář stále vrtá v hlavě, herecké výkony mám před očima a Martin Scorsese po průměrném Letci a odporném šlápnutí vedle jménem Departed boduje tak, až mi bere dech. Hraje si na Hitchcocka, na Kubricka, křičí do světa lásku ke starým filmům a každých pár minut mě ždíme. Jednou ze mě samou bezmocí málem dostane slzy, o pár minut později mě gradovanou tísnivostí skoro zabije. A celou dobu má nade mnou neskutečnou kontrolu a vodí si mě po všech koutech Shutter Islandu, jak jen chce. Na stará kolena jeden z naprostých vrcholů jeho filmografie.(18.3.2010)

Ne, ne. Tentokrát mě režisér pan Scorsese ani náhodou nedostal. Na filmu šlo až moc vidět, jak sází na tu "velkou" pointu, která měla za chvilinku přijít a šokovat. Působilo to na mne až moc prvoplánovaně. Film je sice nepředvídatelný, ale moc křečovitý. Leo roli ale zvládl a zahrál zase kvalitně jako vždy. Kdyby hlavní roli neměl on, tak jdu o hvězdu ještě níže. A kam se poděla ta atmosféra z traileru?(7.3.2010)

• - Film měl původně vyjít už v říjnu 2009, ale premiéra byla později posunuta na únor 2010. (Chatterer)

• - Spoiler: Filmové zpracování příběhu narozdíl od literární předlohy, ve které je celý děj formulován jako vyprávění z deníku doktora Sheehana (Mark Ruffalo), neobsahuje mimo jiné jednu poměrně zajímavou pasáž, kde se v závěru příběhu Teddymu (Leonardo DiCaprio) téměr podaří z ostrova skutečně uprchnout. Pasáž se nachází těsně přes závěrečnou scénou v majáku a Teddy v ní doplave do přístavu k trajektu, který však na pokyn správce nakonec neodpluje. (FIBO)

• - Ve filmu is zahrají i dva herci, kteří v minulosti hráli známé sériové vrahy. Ted Levine si zahrál Buffalo Billa ve filmu The Silence of the Lambs (1991) a John Carroll Lynch si zahrál hlavního podezřelého ve filmu Zodiac (2007). (Chatterer)