Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dobytek
  ***

  Nevim, čim to je, ale když Scorsese točí o mafiánech nebo o životě ve špinavejch ulicích velkoměsta, tak exceluje. Když se pustí do něčeho jinýho, obvykle z toho moc nadšenej nejsem. Zase jsem měl velký očekávání a zase se moje očekávání nenaplnilo. Řemeslně je to zvládnutý na jedničku. Dokonce i DiCaprio, kterýho od dob Titanicu nějak nemusim, zahrál dobře. Problém vidim v samotnym příběhu. Vyšetřování pacientů někde ve cvokárně neni zrovna nic, co by mě přikovalo k obrazovce a tak se tady sází hlavně na rádoby šokující pointu. Tu jsem navíc odhadnul asi tak v půlce filmu... Je to takovej nadprůměrně natočenej průměr.(21.6.2011)

 • pan Hnědý
  ****

  Precizně vymyšlená hra s divákem. Scorseseho atmosféra byla neuvěřitelná! Od režie přes kameru až po scénář naprostá dokonalost. DiCaprio ve skvělé formě. Scorseseho myšlenková mozaika dokáže diváka přivázat k židli od prvních minut a v závěru silně zasáhnout (psychicky zdeptat). SHUTTER ISLAND je depresivní, tajemný, (soundtrackově) zdrcující Thriller roku! Scorsese opět potvrzuje dar od boha. Kde je Oscarová nominace pro Leonarda DiCaria?(28.9.2011)

 • LIVINGDEAD
  ****

  No docela to ušlo a závěr byl překvapující, ale že bych z toho spadl na prdel, tak to né :-) Ale jelikož jsem v poslední době viděl desítky sraček, musím dát vyšší hodnocení :-)(11.4.2010)

 • novoten
  *****

  Ještě den po projekci těžko hledám slova. Vymazlený scénář stále vrtá v hlavě, herecké výkony mám před očima a Martin Scorsese po průměrném Letci a odporném šlápnutí vedle jménem Departed boduje tak, až mi bere dech. Hraje si na Hitchcocka, na Kubricka, křičí do světa lásku ke starým filmům a každých pár minut mě ždíme. Jednou ze mě samou bezmocí málem dostane slzy, o pár minut později mě gradovanou tísnivostí skoro zabije. A celou dobu má nade mnou neskutečnou kontrolu a vodí si mě po všech koutech Shutter Islandu, jak jen chce. Na stará kolena jeden z naprostých vrcholů jeho filmografie.(18.3.2010)

 • TheMaker
  ***

  Ne, ne. Tentokrát mě režisér pan Scorsese ani náhodou nedostal. Na filmu šlo až moc vidět, jak sází na tu "velkou" pointu, která měla za chvilinku přijít a šokovat. Působilo to na mne až moc prvoplánovaně. Film je sice nepředvídatelný, ale moc křečovitý. Leo roli ale zvládl a zahrál zase kvalitně jako vždy. Kdyby hlavní roli neměl on, tak jdu o hvězdu ještě níže. A kam se poděla ta atmosféra z traileru?(7.3.2010)

 • - Film měl původně vyjít už v říjnu 2009, ale premiéra byla později posunuta na únor 2010. (Chatterer)

 • - Spoiler: Filmové zpracování příběhu narozdíl od literární předlohy, ve které je celý děj formulován jako vyprávění z deníku doktora Sheehana (Mark Ruffalo), neobsahuje mimo jiné jednu poměrně zajímavou pasáž, kde se v závěru příběhu Teddymu (Leonardo DiCaprio) téměr podaří z ostrova skutečně uprchnout. Pasáž se nachází těsně přes závěrečnou scénou v majáku a Teddy v ní doplave do přístavu k trajektu, který však na pokyn správce nakonec neodpluje. (FIBO)

 • - Ve filmu is zahrají i dva herci, kteří v minulosti hráli známé sériové vrahy. Ted Levine si zahrál Buffalo Billa ve filmu The Silence of the Lambs (1991) a John Carroll Lynch si zahrál hlavního podezřelého ve filmu Zodiac (2007). (Chatterer)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace