Ne, ne. Tentokrát mě režisér pan Scorsese ani náhodou nedostal. Na filmu šlo až moc vidět, jak sází na tu "velkou" pointu, která měla za chvilinku přijít a šokovat. Působilo to na mne až moc prvoplánovaně. Film je sice nepředvídatelný, ale moc křečovitý. Leo roli ale zvládl a zahrál zase kvalitně jako vždy. Kdyby hlavní roli neměl on, tak jdu o hvězdu ještě níže. A kam se poděla ta atmosféra z traileru?(7.3.2010)

Myslela jsem si, že pro mě bude Leonardo vždycky ten kluk z Titaniku, který mi i přes herecké nadání dokáže svou sladkou tvářičkou, vyvolat žaludeční problémy. Jenže on už je z něho pořádný chlap, který do svých rolí dává vše a já mu to žeru. Tak jako v Prokletém ostrově. Celý děj, před strhující pointou, odvádí práci hodnou zlaté sošky :o) Příběh o tolika neznámých se Vám snaží pomalu dávat čísla k vypočtení výsledku, který stejně spočítáte špatně. Proto tleskám, hercům a panu režisérovi, že mi dali takhle zabrat :o) Ještěže existují na konci učebnice výsledky :o)(25.4.2010)

3,5* nahoru za geniální náznak se skleničkou(!) ... Číst předlohu, ta odřená čtyřka by to nebyla ani náhodou - na druhou stranu, další zhlédnutí by, vzhledem k "pointě", mohlo být přinejmenším.. zajímavé.(27.2.2010)

Přestože jsem pointu prokoukl po cca půl hodině, přestože si myslím, že Martin Scorsese je pár filmů za svým vrcholem, přestože jsem byl skeptický k jeho novince a přestože mě ten film i během výroby a "problémům" s nasazením stále míjel obloukem, jsem ve výsledku naprosto spokojen. Geniální filmařina ve 137 minutách dokonalé vizuální, hudební i atmosférické dokonalosti pod taktovkou mistra svého řemesla. Detaily jako "vracející se dým" nebo působivé přechody mezi snem a realitou dává i feelingu krásných 50. let punc neopakovatelnosti. Kdyby od teď točil Martin všechny filmy takto stylizované, precizní a nabité, nezlobil bych se.(4.6.2010)

Rozpočet $80miliónov Tržby Celosvetovo $294,772,842(6.7.2010)

• - Film je založený na rovnomennej knihe, ktorej autorom je Dennis Lehane. Na jej spracovanie do filmovej podoby bola najatá Laeta Kalogridis. (Greenpeacak)

• - Spoiler: Filmové zpracování příběhu narozdíl od literární předlohy, ve které je celý děj formulován jako vyprávění z deníku doktora Sheehana (Mark Ruffalo), neobsahuje mimo jiné jednu poměrně zajímavou pasáž, kde se v závěru příběhu Teddymu (Leonardo DiCaprio) téměr podaří z ostrova skutečně uprchnout. Pasáž se nachází těsně přes závěrečnou scénou v majáku a Teddy v ní doplave do přístavu k trajektu, který však na pokyn správce nakonec neodpluje. (FIBO)

• - Po filmech Gangy New Yorku (2002), Skrytá identita (2006) a Letec (2004) se jedná již o čtvrtou spolupráci režiséra Martina Scorseseho a herce Leonarda DiCapria. (vyfuk)