Film, pri ktorom uz v jeho prvej tretine odhadnete jednu z point (a ta dalsia sa vyrovna usmevu Oh Dae-su v zavere Oldboya, aby som si az par minut neskor uvedomil, ze ta v Shutter Island zachadza este ovela dalej, resp. spat do minulosti v pribehu) a zaroven si aj napriek tomu dokazate vychutnat kazdy dalsi moment az do zaveru, sa neda nemat rad. Urcitym sposobom je to synonymom onoho znameho mudra "nie je dolezity ciel, ale cesta k nemu a co vsetko na nej prezijes".(25.2.2010)

Bezchybne natočený mysteriózny thriller, ktorého prevarenú pointu (pomôcka : Kabinet istého Dr.) sme s Tommym uhádli po 10 minútach. Nebyť tejto drobnosti je to plný kotol. Po nepodarku Departed, vitaj nám späť Marty. 9/10(28.2.2010)

,,Nezapomeňte na nás, protože my jsme také žili, milovali a smáli se“..... Tak tenhle film mě dostal ! Super scénář, filmařina a Leoš, který určitě jednou dostane Oskara! No a co, že se dá pointa odhadnout, to ostatní – ostrov, záhada (že by Ztraceni čuměli) a brilantní střídání žánrů (psycho, krimi, thriller, horor) bylo moc fajn. V tomhle mám jasno. Stejně i o tom, zda-li ŽÍT JAKO MONSTRUM, NEBO ZEMŘÍT JAKO SLUŠNÝ ČLOVĚK. Nebo je snad chorobomyslnost nakažlivá? Asi jo. Dám 5*. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Dosud vám žádnej dobrák nevyzradil pointu. 2.) Máte před lobotomií. 3.) Představujete si děti jako živé panenky. 4.) Máte pocit, že vám všichni lžou. 5.) Když se řekne Šestý smysl, nemyslím na sex, ale na film. PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ***(24.5.2010)

No docela to ušlo a závěr byl překvapující, ale že bych z toho spadl na prdel, tak to né :-) Ale jelikož jsem v poslední době viděl desítky sraček, musím dát vyšší hodnocení :-)(11.4.2010)

Přestože jsem pointu prokoukl po cca půl hodině, přestože si myslím, že Martin Scorsese je pár filmů za svým vrcholem, přestože jsem byl skeptický k jeho novince a přestože mě ten film i během výroby a "problémům" s nasazením stále míjel obloukem, jsem ve výsledku naprosto spokojen. Geniální filmařina ve 137 minutách dokonalé vizuální, hudební i atmosférické dokonalosti pod taktovkou mistra svého řemesla. Detaily jako "vracející se dým" nebo působivé přechody mezi snem a realitou dává i feelingu krásných 50. let punc neopakovatelnosti. Kdyby od teď točil Martin všechny filmy takto stylizované, precizní a nabité, nezlobil bych se.(4.6.2010)