Merlinův učeň (TV film)

Merlin's Apprentice

Merlinov učeň

Dobrodružný / Fantasy

USA / Kanada, 2006, 176 min

Překvapivě dobré na telveizní snímek. S výbornými hereckými výkony a slušným scénářem. Jako pohádka v historickém hávu legendy to není vůbec špatné. 60%(30.12.2009)

• Terva

Za Sama Neila.(24.3.2012)

• pufina

O hereckém výkonu Sama Neilla nemá snad už cenu ani mluvit, ale příběh sám o sobě nic moc. Zápletka byla tak chabá a předvídatelná, že nemůžu hodnotit víc. Na to, že film má skoro 3 hodiny, tak bych očekávala něco kvalitnějšího a zajímavějšího..(30.10.2011)

• KarKulA

Pro téma staroanglických pověstí mám slabost a tu jednu hvězdu tomu dám i za svého oblíbeného Sama Neilla - což nemění nic na tom, že zpracování to je hodně nedůstojné - ochotnické představení v otřesných kostýmech, plné primitivních triků a hlavně hodně slaboduchým scénářem. Něco tajemného uvnitř mého nitra mě ale nutilo tu hrůzu dokoukat až do konce (že by moc magického grálu?). S původím Merlinem toto opravdu nic společného nemá. Škoda.(29.10.2011)

• lioncel

Nicol Williamson byl v _Excalibur_ naprosto dokonalým Merlinem .. jestli se mu někdo někdy dokázal následně alespoň přiblížit, tak to byl bez pochyb jen Sam Neill … a dnes je pro většinu mladších diváků pravým Merlinem právě jen on sám …(23.7.2010)