poster

Merlinův učeň (TV film)

 • USA

  Merlin's Apprentice

 • Slovensko

  Merlinov učeň

Dobrodružný / Fantasy

USA / Kanada, 2006, 176 min

 • pufina
  **

  O hereckém výkonu Sama Neilla nemá snad už cenu ani mluvit, ale příběh sám o sobě nic moc. Zápletka byla tak chabá a předvídatelná, že nemůžu hodnotit víc. Na to, že film má skoro 3 hodiny, tak bych očekávala něco kvalitnějšího a zajímavějšího..(30.10.2011)

 • KarKulA
  *

  Pro téma staroanglických pověstí mám slabost a tu jednu hvězdu tomu dám i za svého oblíbeného Sama Neilla - což nemění nic na tom, že zpracování to je hodně nedůstojné - ochotnické představení v otřesných kostýmech, plné primitivních triků a hlavně hodně slaboduchým scénářem. Něco tajemného uvnitř mého nitra mě ale nutilo tu hrůzu dokoukat až do konce (že by moc magického grálu?). S původím Merlinem toto opravdu nic společného nemá. Škoda.(29.10.2011)

 • lioncel
  **

  Nicol Williamson byl v _Excalibur_ naprosto dokonalým Merlinem .. jestli se mu někdo někdy dokázal následně alespoň přiblížit, tak to byl bez pochyb jen Sam Neill … a dnes je pro většinu mladších diváků pravým Merlinem právě jen on sám …(23.7.2010)

 • jasiska
  **

  Film má dva diely. Zatiaľčo prvý diel síce nie je filmovým klenotom, ale jeho pozeranie nikomu nejako výrazne neublíži, dokonca by sa dal nazvať osviežujúcim, druhý diel by už slabším povahám ublížiť mohol. Neviem či boli horšie niektoré herecké výkony alebo scenár (boli tu proslovy, že burcujúce prezidentské reči v katastrofických filmoch sú šuvix), ale myslím si, že (napriek tomu, že na happyendy by som už mala byť navyknutá) prvoplánový, neuveriteľne naivný a neprepracovaný záver bol bezkonkurenčne najhorší. Potom, ako sa bez nejakého zjavného dôvodu Grál rozhodol, že Jack je ho hoden, všetci vstali z mŕtvych a pomerili sa s nepriateľmi, ktorí dovtedy oslavovali víťazstvo v bitke nad ich mŕtvolami. Absurditu filmu teda už nemohlo korunovať nič lepšie ako veta: "Prasa mi povedalo ako sa dostať do krajiny mŕtvych." Dve hviezdičky dávam len za to, že predstaviteľ Jacka bol sympaťák, tému Kamelotu a Svätého Grálu mám rada a prvý diel sa v podstate ešte dal pozerať.(28.12.2007)

 • Tommassi3
  *

  "Nejlepším rytířem Kamelotu je žena !! A to pro tebe nic není ?!"(7.12.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace