Komentáře uživatelů k filmu (543)

 • Zajdo
  ****

  Film ma navnadil hned od úvodu svojou piesňou Streets of Philadelphia od Bruca Springsteena. Film vystihol pomerne slušne diskrimináciu a strach z vtedy neznámej choroby. Herecké výkony či už Washingtona alebo Hanksa boli skvelé, no film po emotívnej stránke somnou nezamával ako som očakával. Celkom ma zaujíma ako by som ten film vnímal v dobe jeho vydania.(11.5.2012)

 • thunnus
  ***

  Velice patetický film, který mě nějak minul. Hanksova postava hraje na city až příliš a vývoj Washingtonovy je celkem předvídatelný a očekávatelný. Myslím, že je to hodně přeceňovaný film. Není špatný, ale ani zas nějak úžasný.(24.8.2012)

 • vyfuk
  *****

  Nevěděl jsem co mi film dá. Nakonec jsem si uvědomil o co jde... Hanks v roli homosexuála bojující s diskriminací a právem - to je výborné. U filmu jsem se bavil a nenudil. Akorát mě mrzí, že Hanks musel umřít tak brzo. Ani si ty peníze nestihl užít... k čemu mu potom vlastně chudákovy byli. Jinak moc pěkný film, za kterého si Hanks Oscara zasloužil. A po pravdě by si ho mohl zasloužit i Washington.(4.1.2013)

 • Lilloos
  ***

  Právnické filmy mě nikdy nebraly (ironií je, že jsem se tím jednu dobu chtěla živit), ale tenhle má přeci jen něco do sebe. A ikdyž člověk od začátku tuší, jak to dopadne, závěr ho stejně rozseká.(25.1.2015)

 • Evander
  ****

  Dobrý film s excelentním Tomem Hanksem v hlavní roli a výtečnou hudbou Howarda Shora. Mezi top filmy však, dle mého názoru, nepatří. 80%(27.7.2015)

 • rexino
  ****

  Treba pokladať za vzácne že takýto film s touto citlivou tématikou vznikol. Dnes by to už "moderní" filmári potrebovali "osviežiť" šokujúcimi scénami a určite, nie tak nezaujatým postojom, aký ponúkol tento film. Je ale pravda, že film si išiel od začiatku po jasné finále a počas tejto cesty k finále sa uňho nenašlo nič, čo by si zaslúžilo aj tú piatu hviezdu. Ale aj tak si myslím, že ide o hodnotný film.(25.8.2015)

 • laepus
  *****

  Herecký koncert. Soudní drama se vším, co k tomu patří. Od začátku beznadějný případ (jak to vždycky bývá) proti silné korporaci. Jeden z prvních mainstreamových filmů, který se nebál opravdu hrábnout do téma homosexuálů. V tomto je to průlomový snímek. A chtěl bych vidět někoho, kdo se při závěrečné scéně a Springsteenově písni nerozbrečí. Já vždycky.(1.4.2016)

 • Kochanski
  *****

  takových filmů může být třeba 1000... vždy jsou pro tu naši odpor společnost dobré.(30.8.2003)

 • Hogo Fogo
  *

  Uslzená usmoklená nuda. Trápna hra na politickú korektnosť. Keď som videl ako sú všetci chápaví a tolerantní ako majú všetci radi ten teplý vzor všetkých cností, skoro som sa pozvracal.(20.1.2006)

 • ex.it
  *****

  Tom Hanks, strhující příběh a nenucený soucit. Jen tohle a vznikne krásný, pozoruhodný a srdcervoucí film.(10.1.2008)

 • Elin
  *****

  Film, kterému se dostalo tolik pozornosti, kolik mu právem náleží. Velmi vážné téma (které v první polovině devadesátých let, bylo velikým strašákem) je výborně a s citem zpracováno a neznám nikohö, koho by film nějak neoslovil. Kdo neviděl, nechť co nejdřív napraví.(20.2.2008)

 • DocBrown
  ***

  Tenhle film prisel v dobe, kdy jsem jeste vsechny ty dojaky a moralizovani zral a charakterni homousi se mi jeste nezprotivili. Takze z tehdejsiho pohledu za tri, ale natocit to dnes, tak by bylo me hodnoceni daleko horsi. Nakonec jedine co mi utkvelo v pameti byl vtip s jogurtem a Streets of Philadelphia.(4.4.2009)

 • Jerryy
  *****

  Řekl bych klasika, stejné jak povinná literatura. Tohle by měl opravdu vidět každý.(1.10.2009)

 • RadimFišer
  **

  Průměrný film. Důvod proč jsem se na něj díval byla mnohem hezčí písnička od Bruce Springsteena. Z tohoto pohledu to byla legenda. Ale vnitřní členění je spíše průměrné až nudné.(22.12.2009)

 • elisheva
  *****

  Kdyby tenhle film natočil někdo dneska, byl by to lehce nadprůměrný počin. Ale tohle se povedlo v době, kdy to v USA ještě tolik vřelo, kdy si všichni mysleli, že AIDS je záležitost gayů (netvrdím, že někteří pořád tak nepřemýšlejí). Proto hodnotím tak vysoko, s ohledem na tehdejší stav společnosti.(17.7.2010)

 • Wolvie
  ***

  Laciný doják se skvostnými hereckými výkony zůstane pořád laciným dojákem.Jonathan Demme pro mě navždy zůstane režisérem jednoho geniálního filmu a žádné další zásluhy už mu k dobru přičítat nebudu.Výkon Toma Hankse je nicméně glorifikován naprostým právem.(12.12.2010)

 • Páně
  ****

  Jistě si zaslouží místo na výsluní, neboť je vlaštovkou v roce 1993 ještě nemnoho vídanou. Přesto se však nemohu zbavit jakési pachuti jistého promrhání jinak skvělého potenciálu. Tento film by pravděpodobně v rukou schopnějšího režiséra jistě vstoupil do dějin ještě více razantnější formou. Ovšem i tak se jedná o nadkvalitní dílo podepřené dobrou hudbou i skvělými hrereckými výkony.(26.5.2011)

 • Šindy
  *****

  I po letech a po opakovaném zhlédnutí neztrácí Philadelphia ani špetku ze své síly. Jonathan Demme dokázal velmi trefně a bez explicitních obrazů poukázat na jedny z největších problémů společnosti – diskriminaci a zejména předsudky. Nikoliv jenom vůči AIDS, ale celkově. Síla Philadelphie není v soudní síni nebo v moudrech, která zazní, ale ve vyobrazení homosexuálů jací také jsou – lidské bytosti. Záběry „face to face“ pak potrhují nepříjemnost vzájemné konfrontace s něčím „jiným.“ Spolu se skvělými hereckými výkony Toma Hankse a Denzela Washingtona je Philadelphia slyšet, i po téměř dvou desítkách let, velice nahlas a ještě velmi dlouhou dobu bude.(21.2.2012)

 • Iwiiik
  *****

  Dvacet let po natočení tohoto depresivního soudního dramatu už sice není jeho poselství tak aktuální, ale to jen dokazuje, jak důležitá jsou poselství tohoto typu. Andrew Beckett je vykreslen, jako oběť diskriminace v té nejryzejší podobě a Jonathan Demme si pro jeho ztvárnění nemohl vybrat lepšího protagonistu, než je Tom Hanks. Bruce Springsteenovi se navíc podařilo díky písni Streets of Philadelhia nesmazatelně vtisknout emoce snímku do uší všech, kteří ji poslouchají z rádií či kompaktů dodnes. Jedna z těch největších kinematografických klasik ve svém žánru vůbec.(4.4.2012)

 • Hanoda
  ***

  Pro mě to bylo trochu utahané a nudné, kdyby by byl film tak o 20 minut kratší, určitě by to bylo 80-90%.(16.8.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace