Komentáře uživatelů k filmu (543)

 • paascha
  ***

  Film o AIDSáckých buznách, jak má být, a to včetně happyendu. O skutečném stavu věci vypovídá především fakt, že jediný pomohl negr(8.8.2011)

 • lesumir
  **

  Moc dlouhé, moc táhlé, moc ...(11.7.2006)

 • kulyk
  ***

  Trošku radosti do toho umírání, ne, kurva? Proplakal jsem se téměř do spánku. Ne, prokrkal, furt si to pletu... Herecky samozřejmě vynikající. Především hynoucí Tomík v roli Mirdy Dušínů, který si při trošce zRychlonožkování Hojera naMetelkoval do krve nějakou nepěknou Červenku (náčku).(13.4.2015)

 • MISSha
  ***

  Dobrý film,ale asi jistě podruhé bych ho zhlédnout nedokázala. Film byl pro mě velice přeceňovaný,samoúčelný a neskutečně utahaný.Chvílemi mi přišlo že tohle psychologické drama je pouze postavené na vynikajícím výkonu Toma Hankse, který právem za tuhle roli dostal cenu akademie,za ním zdatně sekunduje Denzel Washington v roli obhajujícího advokáta.Viděla jsem hodně filmů s homosexuální tématikou která mi nevadí,ale tenhle film se mi jeví jako velice průměrné psychologické drama o diskriminaci postiženého virem AIDS a prožíváním,smrtelné nemoci až do samého konce,které na mě bohužel, moc nezapůsobilo.(8.8.2009)

 • freddy
  *****

  Tohle je úžasný film. Ale co především ho povyšuje do kategorie úžasného filmu je absolutně působivé herectví Toma Hankse. Hanks zde zahrál naprosto famózně a lépe to prostě zahrát nešlo. Navíc je zde nezapomenutelná scéna s árií z opery Andrea Chénier od Umberta Giordana, která se vryje navždy do paměti snad každému, kdo tenhle film zhlédne. Téma filmu je také velmi zajímavé a dokáže diváka zaujmout a vtáhnout do děje. Prostě jedním slovem nádhera. Úžasný filmový zážitek, který se příliš často nevidí. Naprosto zasloužený Oscar pro Toma Hankse. Tenhle film je prostě klasa a mne se velmi líbí. Skládám poklonu všem tvůrům, ale hlavně Tomu Hanksovi za to, jak tuto svou psotavu uchopil. Samozřejmě dávám maximální hodnocení a už nezbývá nic jiného, než zvolat BRAVO!(28.12.2007)

 • Sarkastic
  ****

  No, abych řekl pravdu, Philadelphii jsem se hodně dlouho vyhýbal, protože mě pronásledovala vidina dojáku, který mě bude citově vydírat. Skoro se mi ani nechce věřit, že 2 roky po Mlčení jehňátek natočil Demme něco tak....jiného. K mému milému překvapení, se režisér nevyžíval v citovém vydírání (ne že by to někdy nebylo na hraně, ale dokázal to vždycky ukočírovat). Co se týče myšlenky filmu; kdybych Philadelphii viděl v době natočení (tj. v roce 1993), asi bych byl ze snímku opravdu unešený, chválil a doporučoval bych ho každému, ale tohle téma jsem už viděl ve spoustě jiných snímcích, takže můžu jen konstatovat, že se mi to líbilo a zaujalo mě to. Nějvětší slabinou filmu je pro mě neúměrná délka (záverečné domácí video bych vyloženě vystřihl). Ale přestože se nepovažuju za nějak super velkého fanouška Toma Hankse, musím uznat, že mě jeho homosexuální právník dostal. A líbila se mi i práce maskérů, kteří se na něm opravdu vyřádili. Hodnotím 4*; kdybych film viděl v době vzniku, nejspíš by to byl plný počet.(17.5.2009)

 • Rimsy
  *****

  Výtečné dílo, výtečný Tom Hanks. Skvělý a poutavý příběh. Co chtít víc?:-)(26.6.2006)

 • cheyene
  *****

  Silné a dojemné drama, které se snaží do světa vykřičet, že homosexuálové nejsou o nic méně lidé než heterosexuálové a že mají také svá práva a nemělo by se s nimi zacházet s opovržením. Zároveň ukazuje, jak člověka postupně ničí zákeřná nemoc. Snímek Philadelphia stojí na brilantních hereckých výkonech Toma Hankse, Denzela Washingtona a samozřejmě též Antonia Banderase, který tu hraje až třetí housle. Jako divák jsem s postavou Andrew Becketta soucitil, ale stejně jako protistrana při soudní při jsem se nezbavil dojmu, že za nákazu smrtelným virem si mohl sám, tudíž v tomto ohledu byl můj pohled na věc smíšený. Přesto by však neměl být člověk diskriminován, ať už je jeho sexuální orientace jakákoliv a ať má kteroukoliv nemoc. Závěr snímku je dost emotivní a utvrdí diváka v pěti hvězdičkovém dojmu.(10.10.2012)

 • Madsbender
  ****

  A zasa raz jedna z tých veľkých súdnych drám, týkajúcich sa horúcich a nepríjemných tém, ktoré otriasajú spoločnosťou. Tieto filmy tradične stoja na hercoch a silných príbehoch - inak tomu nie je ani vo Philadelphii a Hanks to samozrejme svojím adekvátnym výkonom za podpory Washingtona potvrdzuje. Avšak filmy ako Kedy zabiť alebo Kto seje vietor sa ma oslovili viac - prvý sa týkal rasovej otázky, Ku-klux-klanu a klasického problému zločinu a trestu, podfarbený nepokojmi a útokmi v mestečku, kde sa veľký súd odohrával, druhý zasa búral zastaralé tradície a dogmy v prospech modernej vedy, čomu sa urputne bránila kresťanská obec. Philadelphia je v mojich očiach o stupienok nižšie, už len z toho dôvodu, že toto nie je zasa až tak vynikajúca téma, a Demme rozhodne nie je prvý, kto ju takto spracoval. To však neznamená, že sa nejedná o znamenitý film.(6.11.2013)

 • LiVentura
  *****

  Skvost americké moderní filmové tvorby, dlouho od nich něco podobného již nepřišlo.!!!(20.11.2009)

 • JohnnyD
  ****

  Tak ako ústredná melódia Brucea Springsteena aj celý film je síce výborný no budí dojem silného kalkulu. Tom Hanks sa definitívne odpútal od škatuľky roztržitého komika a prehupol sa do druhej polovice kariéry, kde sa z neho stala vedúca osobnosť hereckej generácie.(24.6.2012)

 • Boogeyman
  ****

  Je to přesně ten typ filmů, které ve mně evokují pocit, že vznikly za účelem získávání Oscarů a laciného dojímání. Protože když vezmete námět, snad už ani dojemnější být nemohl. Ale tvůrci dokázali natočit film velmi důstojně a jemně se vyhnuli většině patetických přeháněk. A nakonec jim ty Oscary přeju.(5.2.2006)

 • gogo76
  *****

  Koncert hereckých viezd, hlavne T.Hanks, ktorý oscara získal naozaj zaslúžene. Príbeh je stále aktuálny s výbornou a nadčasovou skladbou od Bruce Springsteena "Streets of Philadelphia". Vždy keď ju počujem, spomeniem si na tento film. 90%.(27.12.2009)

 • Spiker01
  ***

  Tom Hanks si toho oscara v netypické roli rozhodně zasloužil, ten song je taky skvělý, ovšem mně se zkrátka nepodařilo přistoupit na ten tón vyprávění a takový dojem to na mě neudělalo, ačkoliv uznávám důležitost tohle oslavovaného kousku...6/10(16.1.2017)

 • Beckett51
  *****

  Nejlepší soudní drama a jeden z nejemotivnějších filmů co jsem kdy viděl. Na konci jsem uronil nefalšovanoou slzu. Je mi líto, že spousta zdejších uživatelů tento film jednoduše nepochopilo.(17.12.2012)

 • 666teen
  **

  Fňuk, smrk. Jedno oko nezůstalo suchý. Kolik lidí by brečelo, kdyby byl Hanks převlečenej za heterosexuálního bezdomovce?(15.3.2010)

 • Ruut
  ***

  Moc černobílý.(4.8.2007)

 • salahadin
  *

  Samoúčelná obhajoba homosexuálů (vždyť to dneska přece není jenom normální, ale i hezké že?), ti jsou zde prezentováni skutečně v tom nejlepším světle a z filmu se ideologicky stává nechutná propaganda. Film od A do Z nabitý patosem a u scén, kdy se Banderas s Hanksem objímali se mi prostě zvedal žaludek (nemůžu za to), prostě typický, nejtypičtější aspirant na Oscara...bohužel! Takových filmů můžete točit mraky, místo gaye dáte Roma, muslima s plastovou M16, Inda, Vietnamce se stánkem, Venezuelana s drogama, černocha s čímkoli....diskriminace je všude, slzopudný film se o ní točit nemá.(9.7.2006)

 • Legas
  ****

  Jak natočit film o AIDS a o předsudcích vůči homosexuálům, aby to pochopilo i dvanáctileté dítě? PHILADELPHIA! Příliš okatě napovídající záběry by sice mohly sloužit jako návod pro začínající amatérské filmaře, jak spolehlivě odvyprávět příběh, ale jaký divák po takhle polopatickém, uplakaném a přibarveném zákusku touží? Divák řadový, divák odpočinkový. A musím se přiznat, že včera jsem se také zaškatulkoval mezi odpočinkové diváky a film jsem si užil. I přes výše zmíněné výhrady se na Philadelphia pěkně kouká a mám tam své oblíbené momenty.(24.5.2007)

 • Webb
  ***

  [6/10] (Clinica Estetico, TriStar) (Technicolor /// Produkce: Edward Saxon /// Scénář: Ron Nyswaner /// Kamera: Tak Fudžimoto /// Nepůvodní hudba: Howard Shore, Bruce Springsteen, Neil Young /// Oscar: Tom Hanks (herec), Bruce Springsteen (píseň) /// Nominace na Oscara: Ron Nyswaner (scénář), Carl Fullerton, Alan D´Angerio (masky), Neil Young (píseň) /// MFF v Berlíně: Tom Hanks (Stříbrný medvěd - herec)) [1001 FILMŮ, KTERÉ MUSÍTE VIDĚT, NEŽ UMŘETE](11.2.2009)

1 2 3 4 5 6 8 15 21 28
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace