Bůh stvořil Adama a Evu proto, aby oni tvořili dále za něj. A tak plodili bílé, černé, Vietnamce, Mongolce, křesťany, buddhisty, Španělky, Angličany, Hitlera, Medvídka Pú, hloupé, chytré (a přechytralé), génie, krásné a ošklivé, nemocné a nevyléčitelné, bisexuály, lesby, homosexuály atd. A všechno jmenované je normální. Dá se to nazývat vývojem popřípadě evolucí?! Proto filmy tohoto charakteru dokáží někomu zvednout mandle, jiné bohužel utvrdit v tom, co cítí, a to je nenormální. O to víc mě štve, že mě Philadelphie neusadila pořádně na prdel. Téma je mi vysoce blízké a Hanks je můj oblíbený herec, takže mě mrzelo, že nepodal výkon, u kterého jsem na něj zvyklá a že příběh je mi hozen jako břečka ve věznici se slovy: „A teď si to sežer!“. Moje emoce se nedokázaly pořádně otevřít a já nevím proč? Každopádně kecy typu: „Může si za to sám, svým špatným chováním“ nebo „Bůh nestvořil Adama a Edu!“ , mi budou ležet v žaludku ještě hodně dlouho s úvodním proslovem na téma „FAKT“. Dlouho jsem tak ohavnou scénu neviděla. Fujky.(10.11.2010)

Dobrý film,ale asi jistě podruhé bych ho zhlédnout nedokázala. Film byl pro mě velice přeceňovaný,samoúčelný a neskutečně utahaný.Chvílemi mi přišlo že tohle psychologické drama je pouze postavené na vynikajícím výkonu Toma Hankse, který právem za tuhle roli dostal cenu akademie,za ním zdatně sekunduje Denzel Washington v roli obhajujícího advokáta.Viděla jsem hodně filmů s homosexuální tématikou která mi nevadí,ale tenhle film se mi jeví jako velice průměrné psychologické drama o diskriminaci postiženého virem AIDS a prožíváním,smrtelné nemoci až do samého konce,které na mě bohužel, moc nezapůsobilo.(8.8.2009)

Ano, ve Philadelphii je možno pocítit určitý kalkul a možná i poněkud samoúčelné zbagatelizování tématu homosexuality + AIDS, ale to zdaleka nestačí na zruinování jinak velmi pěkného filmu (o nepěkných věcech). Jednak ten útok na city je vybudován precizně a ve výsledku skutečně funguje, takže přináší divákovi dosti silný zážitek a také ani ta sonda do hlubin "nenávistivé" společnosti není úplně k zahození, naopak až nebezpečně připomíná realitu... Je zajímavé sledovat reakce okolí na ožehavé téma a vývin postav (D. Washington), scenáristé zkrátka neodvedli vůbec špatnou práci a Tom Hanks? Zasloužený Oscar mluví za vše... 8/10(25.9.2008)

V podstatě strašně okatý doják, který proti tehdejšímu brojení proti homosexualitě šel cestou totálního odporu. Hrdina Andy je zde podáván jako prototyp takřka dokonalého a hodného člověka, skvělého právníka a čestného muže, a strana soupeřící je až odporně omezená (ti odporní dědci mi v paměti nějakou tu dobu setrvají, ale přesto je všechny s přehledem převálcuje Mary Steenburgen se svým ohavným "Fakt"). Celá Philadelphia je vlastně strašlivě neobjektivní a černobílá, ale na svojí dobu ohromně odvážná, navrch s dokonalými hereckými výkony. I přes svoje jasné výtky musím dát pět, protože mě ten film zasáhl, a na konci slzu neuroní snad jen ten nejomezenější a nejbigotnější hlupák.(15.5.2007)

Solidní právnická společnost, dle názoru lehce zkostnatělého vedení, nemůže spojit své dobré jméno se zaměstnáváním nakaženého homosexuála. Tím jsou sečteny dny, ve kterých se nadějný právník Andrew Beckett hrdinně bil za svou firmu v paragrafových soubojích. Nyní poznává tvrdost dopadu na dlažbu, ale je odhodlán prokázat, že jeho výpověď je produktem diskriminace, což se v místě podpisu Deklarace nezávislosti nemůže tolerovat. V tomto snímku se protlo moralizování, klišé a velké ideje s touhou po oceněních, což je pro mne vždy zárukou kultivované nudy.(26.10.2009)