Pátek třináctého

Friday the 13th

Piatok trinásteho

Horor

USA, 2009, 93 min (SE: 106 min)

Postrádá to tu nezaměnitelnou atmosféru původních Pátků 13.ého,kterou asi jen velmi těžko lze znovu vzkřísit,stejně jako samotného Jasona,který tu obzvlášť působí dojmem nadlicky silného vraždícího maniaka,obohaceného sice o určitou dávku invence,ale jinak bez zjevné špetky jakékoli chytlavé originality,ty vraždy se sice zdají být Jasonovým stylem,ale ani to a hrstka výrazně sebevědomého mládí nezachrání tohle současné připomenutí jedné mimořádné legendy hororového slasheru.(26.4.2009)

Jason je zpátky, vrátil se a s nim i jeho kamarádka mačeta se kterou sme já i on prožili už tolikrát radost a štěstí, ale bohužel se vrátil v trošku moc béčkový formě, ale neva, Marcus Nispel naštěstí vynechal story původního prvního dílu s maminkou a rovnou vyslal do boje Jasona, což bylo jen ku prospěchu věci a pod mačetu mu poslal hned dvojí várku teenagerů, kdy hlavně ta druhá byla docela vydatná porce, ale nic co by Jason nezvlád a s čim by si neporadil, takže sem rozhodně nebyl ochuzenej o solidní porcovačky a vyvražďovaní ve velkým, ale jinak film postrádá nějakej výraznější příběh, vlastně se jedná o tuctovou kempovou vyvražďovačku, ale Jason je prostě a jednoduše slasherová legenda všech legend a scéna kdy si nasazuje hokejovou masku mě natolik rozradostnila, že jdu na neobjektivní 4*(5.6.2009)

• Gilmour93

Tak se nám tým Crystal Lake Machetes pokusil oživit brankářskou legendu Jasona Vorheese. Betony, lapačku a vyrážečku suší na dně jezera, místo brankářské hole třímá symbol názvu klubu a vzhledem k tomu, že novým koučem je packal Nispel, nemůže jeho celek nyní směřovat jinam, než do sestupových vod plných sraček.. On totiž pan režisér točil dle premisy, že když je noc, tak je tma, když je tma, není nic vidět a když není nic vidět, skryje se i diletantství v oblasti budování atmosféry, či napětí. A ono ne. Tohle nezachrání ani několik párů pohupujících se nádob se silikonem.. Vždycky když sleduji remaky hororů, v nichž má své kostnaté prsty pan Bamblbí Bay, mám pak celý den pátek třináctého s černou kočkou, co přeběhne silnici a stěhovákům na chodníku proskočí zrcadlem..(23.9.2011)

• TheRaven

Netušil jsem, že Jason má takový komediální talent.(31.3.2010)

Na tento horror jsem se velice těšil a konečně jsem si ho dnes vychutnal. Zejména velké plus dávám za parádní zvuk DD 5.1. - dvakrát jsem se sebou leknutím škubl. Také herecké výkony byly na úrovni. Bylo vidět, že to není žádný béčkový horror. A jelikož "Pátek 13" je pro mne horrorová SÉRIE THE BEST, dávám 100%(6.6.2009)

• - Richard Burgi ztvárnil ve filmu postavu jménem šerif Bracke, tvůrci postavu pojmenovali po autorovi knihy Crystal Lake Memories: The Complete History of Friday the 13th, kterou sepsal Peter M.Bracke. (Stocki)

• - Brzkému stádiu produkce se jako řídící měl věnovat režisér a producent John Moore, který byl na tento post zvažován. (Stocki)

• - Derek Mears je v poradí ôsmy herec, ktorý sa objavil v úlohe Jasona Voorheesa. (NostraMovies)