Pátek třináctého

Friday the 13th

Piatok trinásteho

Horor

USA, 2009, 93 min (SE: 106 min)

• Ded@M@tes

Velké zklamání, tak lze hodnotit. Zrovna byl pátek třináctého a já přemýšlel co si pustím za film, a když už datum napovídalo, tak tento film byla jasná volba. Koukání na Blu-ray tomu dávalo tu správnou atmosféru, jenže se s toho filmu vyklubal nudný horor, měl jsem pocit, jak kdybych to vše už v nějakých hororech viděl. Škoda, že si ze scénářem trochu nepohráli. Skoro mi to přišlo jako pohádka, taky jsem se po filmu šel na chvíli natáhnou na postel a usnul. A ani se tomu nedivím. ( Hodnocení: 3/10 )(13.11.2009)

No plus je, ze tu blbne Jason a ne matinka jak v originale a taky, ze se s tim Nispel nijak zvlast nesere, zbytecne nezdrzuje a obcas se odhodla i k nejaky ty brutalitce, ale to je asi tak vsechno. Uvod filmu prijemne naladi, sice stupidni zapletka o trave v lesich, ale budiz, behem ctvrt hodiny uz ma Jason grilovacku a je jasny, ze tohle hlavni hrdinove nebudou. Ty sem dotahnou az po vcelku nudny pulhodince, aby se presunuli do nejaky vily, ktera se k rozpadlejm chatkam a hromade vidlaku v okoli moc nehodi. Prvni problem je, ze jsou vsechny postavy naprosto nezajimavy a nesympaticky a herecky na takovy urovni, ze bych to snad lip zahral i ja. Jediny plus je, ze se zensky neboji ukazovat kozy. No a pak to je vicemene klasicka vyvrazdovacka, kde je jasny, kdo chcipne a kdo prezije, Jason ma sice svoji macetu, ale nepohrdne ani nejakym jinym nastrojem a vsechny hezky krvave masakruje. Tady je jedinej problem v tom, ze tahle dvoumetrova nemyslici hromada svalu beha po lese, vyrabi pasti v podzemni dilne, leze na strechy a tak nejak ma asi teleport, protoze se dokaze behem sekund premistovat naprosto potichu na vzdaleny mista, aby moh pubertakum bafnout za zady. Coz po pravde receno se da skousnout dvakrat, trikrat, ale kdyz takhle probehne vetsina zabiti, zacne to bejt lehce usmevny. Jinak k tomu neni moc co dodat, naprosto stupidni beckova vyvrazdovacka s nulovym pribehem, super stupidnim smysl nedavajicim koncem, kterej slouzi jako pripadna priprava pro druhej dil, nezajimavejma pubertakama a nemit v hlavni roli jednu z hororovejch ikon, nestekne po tom ani pes.(30.1.2011)

ROK 2009 Byl silný, co se týče HORORŮ.. A tohle trošku zaostává .. Je to taková ta Správná Tuctová Vyvraždovačka! Kozy Byli, Sex Byl,Modelky, modelové FAJN, Jason SUPER... Ale GORE mě už bohužél nedokázalo zaujmout.. nic nového, nic zázračného, 50000x ohraného a pro mně už i otravného .. A jak tak koukám, na tenhle film se téměř zapomnělo ! Průměr !:)(3.1.2013)

Jasone, musí být potrestáni! Zabij, ve jménu své matky!….. Solidní předělávka. Přiznávám, že si původní filmy nepamatuji a souhlasím, že si tato legenda vzpomínku zaslouží. Jason, muž s mimořádným talentem být ve správný čas na správném místě, stále dokáže s mačetou divy. Ženy ječí, muži křičí. Avšak nejen mačetou mrtev je člověk. Tvůrci ctí pravidla žánru a očekávat něco víc je jako věřit, že se Titanic nepotopí. PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ *** Co uvidíme (možná) příště? To bude dobrý Jasone. Ty se určitě vrátíš!(17.6.2009)

• bestlama

Ano, Jason je klasika ... ignoruje předchozí díly a víte proč? Protože je to remake ... A víte proč? Protože už nechtěli po Jason X dále pokračovat a raději to restartovali :) Perfektní podívaná plná krve, a teen fracků :)(20.5.2009)