poster

Pátek třináctého

 • USA

  Friday the 13th

 • Slovensko

  Piatok trinásteho

Horor

USA, 2009, 93 min (SE: 106 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gilmour93
  *

  Tak se nám tým Crystal Lake Machetes pokusil oživit brankářskou legendu Jasona Vorheese. Betony, lapačku a vyrážečku suší na dně jezera, místo brankářské hole třímá symbol názvu klubu a vzhledem k tomu, že novým koučem je packal Nispel, nemůže jeho celek nyní směřovat jinam, než do sestupových vod plných sraček.. On totiž pan režisér točil dle premisy, že když je noc, tak je tma, když je tma, není nic vidět a když není nic vidět, skryje se i diletantství v oblasti budování atmosféry, či napětí. A ono ne. Tohle nezachrání ani několik párů pohupujících se nádob se silikonem.. Vždycky když sleduji remaky hororů, v nichž má své kostnaté prsty pan Bamblbí Bay, mám pak celý den pátek třináctého s černou kočkou, co přeběhne silnici a stěhovákům na chodníku proskočí zrcadlem..(23.9.2011)

 • larelay
  *

  Tak toto bol blivajz, aky som uz davno nevidela... Hercov nasli asi v modelingovej agenture, dialogy im pisal asi nejaky zhulenec z Chewieho bonga, originalnost vyvrazdovania zostala asi niekde na urovni cloveka s IQ vypalenej ziarovky, to si hadam ani Jason nezasluzil... Mna uz nikto na hole (hnusne umele) kozy nenalaka, ani na akoze sex (co to boha bolo???) a same fuck, dude... no proste velmi velmi nepodarena a nevtipna parodia :)(18.2.2009)

 • Flipnic
  ***

  No hodnotit tento "horror" je docela obtížné, protože je hrozně rozpolcený ... Je v něm spousta suprových věcí, ale taky spousta sraček, který ho skutečně ubíjí. Rekame?! Ale běžte!! Jak můžete nazývat remakem film, který má asi 10 dílů, pokračování či verzí?! Prostě já to bral jako další díl "Jasona" a hotovo. Tahle vyvražďovačka mi nikdy k srdci nepřirostla, ani zabiják Jason ne, mým favoritem byl vždy Michael z Halloweenu, který byl esencí čistého zla a ne prohnilou tupou zombií ... Všechny díly Pátku 13tého jsem viděl tam i nazpět už jako děcko asi 3 x a teď jsem dostal tohle... Plusem filmu je jednoznačně úžasný vizual a smysl pro detail, kamera atd. Neuvěřitelný spád, akčnost, dynamika, brutalita v Pátku 13tého nevídaná, zacházející až mírně do exploitačních směrů (začátek ...), mnoho vražd, všechno je vidět na kameru, kamera před ničím neuhne, Jason porcuje, probodává, drtí a láme v slušně rozjetém stylu a k tomu nesmím zapomenout na nahotu sex a kozičky... Paráda, konečně brutální slasher (že to ale trvalo ...). Ale pak tu máme mínusy ... Jason "dostal rozum" a má vlastní dílničku, klade pasti, utíká, občas se "teleportuje" (na to už jsem ale zvyklý od posledních dílů...), je mazaný jak opice a chybí mu to správné charisma (nevím čím to, ale prostě jsem to tak cítil ...). Jeho postava je stejně tvůrci "zničená", jako postava Michaela v posledním Halloweenu (2007), kde čisté zlo bylo vyměněno za oběť nefungující americké rodiny. Obě postavy takhle vlastně byly "pošpiněny" ... No a pak tu máme postavy-oběti a to je jednoznačně kámen úrazu. Jako nechápu, kde vyhrabali tyhle herce, ale to bylo něco příííšerného!! V týpkovi, o kterém jsem si myslel, že bude hlavní bouchač, jsem se zklamal úplně nejvíc. Jeho jediná věta byla snad pořád jen "This way!!" Stejně tak veškeré scény, dialogy a chování už tak přerostlých teenagerů byly naprosto ochotnické a trapné, ubohé ... Bylo mi jedno, koho Jason naporcuje, nechápal sem jejich nesmyslné chování, chození sem a tam bez nějakého smyslu ... jako nečekám od horroru nic superinteligentního, klidně se to může jen řezat hlava nehlava od začátku do konce, ale tihle "herci" by si zasloužili "maliny" jeden vedle druhého, stejně jako scénárista, který snad zaspal termín a pak udělal jen pár poznámek ... No nic, já na ty slahery stejně nikdy nebyl ... z tohohle jsem mírně v rozpacích. Úplná blbost to není, je to koukatelný akční, brutální nářez ... v rámci tradice-kultu však naprostý odpad ...(19.7.2009)

 • J*A*S*M
  **

  Tak jakpak dopadl nový Friday the 13th z pohledu člověka, který většinu původních dílů neviděl, protože ho 80's vyvražďovačky paradoxně přestaly bavit dřív, než se k této zásadní sérii vůbec dostal? No, přestože mi logicky odpadá rozhořčení nad "znesvěcením" oblíbené postavy, nemůžu říct, že by byl tento film nějak zvlášť příjemným hororovým zážitkem. Ukazuje se tu docela podivuhodně smutná skutečnost, že v současné době pod pojmem remake vznikne buď naprostá kopie, anebo naopak paskvil, který by se, kdyby nešlo hlavně o zisk ze "zavedené značky", mohl jmenovat úplně jinak (což jsem poznal i já, ačkoli si už přesně nepamatuju, kdy a jaké Pátky jsem to vlastně viděl). No ale i nezaujatě je Nispelův Friday the 13th pouze normálním teenagerským slasherem (v tom nejhorším smyslu slova), kterých jsou spousty, a další spousty jich bohužel po nečekaném úspěchu tohohle kousku v USA nejspíš vzniknou. Až je mi z té představy nevolno. Remake Texaského masakru se mi upřímně líbil, tudíž jsem i od tohoto filmu očekával přinejmenším mírně nadprůměrnou zábavu, no bohužel jsem se dočkal pouze spousty otravných adolescentů a několika nenápaditých vražd. PS: Po uvedení filmu do českých kin prorokuji hororovým diskuzním fórům zvýšený počet příspěvků od čtrnáctiletých dívčin ve stylu "Pátek třináctýho je upe mocinky best horůrek, žeo..." 4/10(17.2.2009)

 • AngelAngie
  odpad!

  Tenhle remake původní verze z roku 1980 pasuji na jednu z nejdebilnějších předělávek vůbec. Nesnáším, když se jedná vůbec o remake a tvůrce si dovolí natahovat úvodní titulky, ze kterých už jde cítit smrad z toho, že to prostě plesnivý... a taky, že bylo! Když jsem před jménem režiséra viděla titulek na "casting" bylo mi jasný, že film bude stát úplně za hovno, protože tohle se mi v mnoha případech osvědčilo jako laciné lákání... herci byli do jednoho na facku, idiot vedle idiota, stejně tak herečky, prostě otřes! Malé plus za občasně povedené záběry... PS: To bylo ale cool, když se film uvedl hl. titulkem svého názvu až po 20. minutě, vau!(25.12.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace