poster

Pátek třináctého

 • USA

  Friday the 13th

 • Slovensko

  Piatok trinásteho

Horor

USA, 2009, 93 min (SE: 106 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • paascha
  *

  Snad jen k úcty k tradici nedám odpad, ale váhám, váhám...(11.6.2009)

 • Flipnic
  ***

  No hodnotit tento "horror" je docela obtížné, protože je hrozně rozpolcený ... Je v něm spousta suprových věcí, ale taky spousta sraček, který ho skutečně ubíjí. Rekame?! Ale běžte!! Jak můžete nazývat remakem film, který má asi 10 dílů, pokračování či verzí?! Prostě já to bral jako další díl "Jasona" a hotovo. Tahle vyvražďovačka mi nikdy k srdci nepřirostla, ani zabiják Jason ne, mým favoritem byl vždy Michael z Halloweenu, který byl esencí čistého zla a ne prohnilou tupou zombií ... Všechny díly Pátku 13tého jsem viděl tam i nazpět už jako děcko asi 3 x a teď jsem dostal tohle... Plusem filmu je jednoznačně úžasný vizual a smysl pro detail, kamera atd. Neuvěřitelný spád, akčnost, dynamika, brutalita v Pátku 13tého nevídaná, zacházející až mírně do exploitačních směrů (začátek ...), mnoho vražd, všechno je vidět na kameru, kamera před ničím neuhne, Jason porcuje, probodává, drtí a láme v slušně rozjetém stylu a k tomu nesmím zapomenout na nahotu sex a kozičky... Paráda, konečně brutální slasher (že to ale trvalo ...). Ale pak tu máme mínusy ... Jason "dostal rozum" a má vlastní dílničku, klade pasti, utíká, občas se "teleportuje" (na to už jsem ale zvyklý od posledních dílů...), je mazaný jak opice a chybí mu to správné charisma (nevím čím to, ale prostě jsem to tak cítil ...). Jeho postava je stejně tvůrci "zničená", jako postava Michaela v posledním Halloweenu (2007), kde čisté zlo bylo vyměněno za oběť nefungující americké rodiny. Obě postavy takhle vlastně byly "pošpiněny" ... No a pak tu máme postavy-oběti a to je jednoznačně kámen úrazu. Jako nechápu, kde vyhrabali tyhle herce, ale to bylo něco příííšerného!! V týpkovi, o kterém jsem si myslel, že bude hlavní bouchač, jsem se zklamal úplně nejvíc. Jeho jediná věta byla snad pořád jen "This way!!" Stejně tak veškeré scény, dialogy a chování už tak přerostlých teenagerů byly naprosto ochotnické a trapné, ubohé ... Bylo mi jedno, koho Jason naporcuje, nechápal sem jejich nesmyslné chování, chození sem a tam bez nějakého smyslu ... jako nečekám od horroru nic superinteligentního, klidně se to může jen řezat hlava nehlava od začátku do konce, ale tihle "herci" by si zasloužili "maliny" jeden vedle druhého, stejně jako scénárista, který snad zaspal termín a pak udělal jen pár poznámek ... No nic, já na ty slahery stejně nikdy nebyl ... z tohohle jsem mírně v rozpacích. Úplná blbost to není, je to koukatelný akční, brutální nářez ... v rámci tradice-kultu však naprostý odpad ...(19.7.2009)

 • Isherwood
  odpad!

  Fakt, že Michael Bay z pozice producenta przní jednu hororovou klasiku za druhou, mi vadí ze všeho nejméně. Nejvíc mě vytáčí to, že tak koná skrze ruce režiséra, kterému by kdokoliv soudnější nesvěřil ani reklamu na německý prací prášek. Nispel absolutně netuší, co znamená pojem ‚světlo‘, že mezi postavami musí být alespoň jeden sympaťák a že i když jsou klišé slasherů dávno obehraná, je dobré ctít atmosféru, žánrová pravidla a hlavně bavit. A on neumí ani jedno. Pouze rutinně vrší jeden obrázek tekoucí krve za druhým, občas proložený záběrem na kozy a chvilkovými záchvěvy nadsázky a promyšleného vtipu. Já se ale spíš zachvěl pokaždé, když mi pohled na hodiny připomněl, jak moc dlouho do konce ještě zbývá. Ale děcka se k sobě v kině určitě choulila, to zas jo.(5.7.2009)

 • MM_Ramone
  ***

  Nie som zrovna priaznivcom remake filmov. Málokedy sa im podarí dosiahnúť kvality pôvodného titulu. V tomto prípade som bol zvlášť obozretný. Horrorová séria "Piatok trinásteho" patrí totiž moje najobľúbenejšie. Jasona Voorheesa považujem za slasher horrorového kráľa. Takže som sa nechcel znechutiť nejakým lacným nepodareným remakeom. No všimol som si, že do tohto projektu vrazil peniaze Michael Bay a réžie sa chopil Marcus Nispel. Ten už má na svedomí aj výborný remake "Texaského masakru motorovou pilou". A zdá sa, že s oživovaním slasher klasiky to pánovi Nispelovi ide celkom dobre. Zvládol Leatherfacea a neurobil hanbu ani Jasonovi Voorheesovi. ***(2.2.2016)

 • B!shop
  ***

  No plus je, ze tu blbne Jason a ne matinka jak v originale a taky, ze se s tim Nispel nijak zvlast nesere, zbytecne nezdrzuje a obcas se odhodla i k nejaky ty brutalitce, ale to je asi tak vsechno. Uvod filmu prijemne naladi, sice stupidni zapletka o trave v lesich, ale budiz, behem ctvrt hodiny uz ma Jason grilovacku a je jasny, ze tohle hlavni hrdinove nebudou. Ty sem dotahnou az po vcelku nudny pulhodince, aby se presunuli do nejaky vily, ktera se k rozpadlejm chatkam a hromade vidlaku v okoli moc nehodi. Prvni problem je, ze jsou vsechny postavy naprosto nezajimavy a nesympaticky a herecky na takovy urovni, ze bych to snad lip zahral i ja. Jediny plus je, ze se zensky neboji ukazovat kozy. No a pak to je vicemene klasicka vyvrazdovacka, kde je jasny, kdo chcipne a kdo prezije, Jason ma sice svoji macetu, ale nepohrdne ani nejakym jinym nastrojem a vsechny hezky krvave masakruje. Tady je jedinej problem v tom, ze tahle dvoumetrova nemyslici hromada svalu beha po lese, vyrabi pasti v podzemni dilne, leze na strechy a tak nejak ma asi teleport, protoze se dokaze behem sekund premistovat naprosto potichu na vzdaleny mista, aby moh pubertakum bafnout za zady. Coz po pravde receno se da skousnout dvakrat, trikrat, ale kdyz takhle probehne vetsina zabiti, zacne to bejt lehce usmevny. Jinak k tomu neni moc co dodat, naprosto stupidni beckova vyvrazdovacka s nulovym pribehem, super stupidnim smysl nedavajicim koncem, kterej slouzi jako pripadna priprava pro druhej dil, nezajimavejma pubertakama a nemit v hlavni roli jednu z hororovejch ikon, nestekne po tom ani pes.(30.1.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace