poster

Pátek třináctého

 • USA

  Friday the 13th

 • Slovensko

  Piatok trinásteho

Horor

USA, 2009, 93 min (SE: 106 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Flipnic
  ***

  No hodnotit tento "horror" je docela obtížné, protože je hrozně rozpolcený ... Je v něm spousta suprových věcí, ale taky spousta sraček, který ho skutečně ubíjí. Rekame?! Ale běžte!! Jak můžete nazývat remakem film, který má asi 10 dílů, pokračování či verzí?! Prostě já to bral jako další díl "Jasona" a hotovo. Tahle vyvražďovačka mi nikdy k srdci nepřirostla, ani zabiják Jason ne, mým favoritem byl vždy Michael z Halloweenu, který byl esencí čistého zla a ne prohnilou tupou zombií ... Všechny díly Pátku 13tého jsem viděl tam i nazpět už jako děcko asi 3 x a teď jsem dostal tohle... Plusem filmu je jednoznačně úžasný vizual a smysl pro detail, kamera atd. Neuvěřitelný spád, akčnost, dynamika, brutalita v Pátku 13tého nevídaná, zacházející až mírně do exploitačních směrů (začátek ...), mnoho vražd, všechno je vidět na kameru, kamera před ničím neuhne, Jason porcuje, probodává, drtí a láme v slušně rozjetém stylu a k tomu nesmím zapomenout na nahotu sex a kozičky... Paráda, konečně brutální slasher (že to ale trvalo ...). Ale pak tu máme mínusy ... Jason "dostal rozum" a má vlastní dílničku, klade pasti, utíká, občas se "teleportuje" (na to už jsem ale zvyklý od posledních dílů...), je mazaný jak opice a chybí mu to správné charisma (nevím čím to, ale prostě jsem to tak cítil ...). Jeho postava je stejně tvůrci "zničená", jako postava Michaela v posledním Halloweenu (2007), kde čisté zlo bylo vyměněno za oběť nefungující americké rodiny. Obě postavy takhle vlastně byly "pošpiněny" ... No a pak tu máme postavy-oběti a to je jednoznačně kámen úrazu. Jako nechápu, kde vyhrabali tyhle herce, ale to bylo něco příííšerného!! V týpkovi, o kterém jsem si myslel, že bude hlavní bouchač, jsem se zklamal úplně nejvíc. Jeho jediná věta byla snad pořád jen "This way!!" Stejně tak veškeré scény, dialogy a chování už tak přerostlých teenagerů byly naprosto ochotnické a trapné, ubohé ... Bylo mi jedno, koho Jason naporcuje, nechápal sem jejich nesmyslné chování, chození sem a tam bez nějakého smyslu ... jako nečekám od horroru nic superinteligentního, klidně se to může jen řezat hlava nehlava od začátku do konce, ale tihle "herci" by si zasloužili "maliny" jeden vedle druhého, stejně jako scénárista, který snad zaspal termín a pak udělal jen pár poznámek ... No nic, já na ty slahery stejně nikdy nebyl ... z tohohle jsem mírně v rozpacích. Úplná blbost to není, je to koukatelný akční, brutální nářez ... v rámci tradice-kultu však naprostý odpad ...(19.7.2009)

 • EdaS
  ***

  Mordy a kozy, to je oč tu běží (a v rámci subžánru běželo vždycky). Nečekal jsem originalitu, ale slušně natočený slasher a to nový Pátek třináctého splňuje s prstem v nose. Do kina jsem se neobtěžoval, ale doma (a v extended verzi) mě to obstojně pobavilo. Jo a Julianna Guill má fakt krásné... tělo.(6.6.2009)

 • akisha
  *

  Zbytečná, fádní, kozatá nuda. I kdyby to mělo nějaký polehčující kvality, tak pro mě je to naprosto iritující záležitost, furt jen kozy, "kůl" hudba, Jason, jekot, kozy, Jason, jekot... Absolutně bez nápadu, podobající se 97 minutovému hudebnímu klipu. (a to ještě děsivě nudnému). Mezi všemi těmi hvězdičkami hrajícími postupně eliminované bandy adolescentů jasně vystupuje Jason, který prokázal i přes hokejovou masku a němost, že má víc hereckých dispozicí, než ti všichni dohromady. Některé remaky by se prostě měli zakázat.(7.10.2009)

 • Aluska88
  **

  Tvůrci se nemusí ani moc snažit, aby takto zprznili jednu z nejkultovnějších hororových postav. Film je směsicí moderních hororových klišé a postupů, jež jsou určeny pro cílovou skupinu v teenagerském věku, která lační po "masakrových" filmech, obohacených sexuálními narážkami a poznámkami, rádoby vtipnými a trapnými hláškami, které z úst vypouštějí charakterově velmi důkladně a důmyslně propracované postavy:) Spousta z nich bude takové filmy titulovat jako "upa super nejwětší mazeeec". Něco jako budování atmosféry, napětí, kus originality či zajímavá kamera je zde zřejmě velkou neznámou. Čekala jsem, že to nějak podobně dopadne, ale přece jen jsem si říkala, co kdyby to bylo alespoň o trochu lepší, než čekám. Bylo to horší, a o dost. Za tohle by se měl pan režisér, Michael Bay, a spol., propadnout velmi hluboko, nejlépe až do té precizní Jasonovy podzemní "dílny", kde by jim ikona hororu měla pořádně "napráskat" svou mačetou, až by byli červení (nejen za ušima:)(26.9.2009)

 • gouryella
  **

  Stokrat omlete porad dokola bez jakekoliv inovace, pro koho se tohle toci???(24.6.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace