Pátek třináctého

Friday the 13th

Piatok trinásteho

Horor

USA, 2009, 93 min (SE: 106 min)

• Gimli

Bez nápadu, bez napětí, beze strachu. Je to dokonale sterilní.(18.1.2014)

• choze

Primitivní splácanina celé série, kterou je spolu s devítkou nejlépe ignorovat. Revoluci nikdo nečekal a nechci nic slyšet ani o tom, že takhle blbé to bylo vždycky - s tím, co fungovalo v 80. letech (dva vychytané mordy a ukázané kozy), už o dvacet let později, kdy jsou vyvražďovačky mnohem chytřejší, vtipnější a nápaditější (VŘÍSKOT, NEZVRATNÝ OSUD) a horory celkově krvavější a brutálnější (SAW), prostě nevystačíte. A udělat ze zlověstně pomalého Jasona skoro parkouristu a nacpat ho do podzemních tunelů z HORY MAJÍ OČI 2... No nic, musím si na uklidněnou rychle pustit FREDDY VS. JASON. Půl hvězdy za luxusní kozy i smrt America Olivo.(16.9.2009)

• Cervenak

25 minút do úvodného titulku? Uf, to je rekord. A zároveň je to jediná zaujímavá vec na tomto paškvile. Videl som všetky Piatky, sú medzi nimi rýdze odpady, ale tento sa mimoriadne vydaril. Marcus Nispel by už mal konečne dostať súdny zákaz približovať sa ku kamerám či iným veciam, ktoré súvisia s filmárčinou. Scenáristi sa za tento imbecilný zlepenec budú škvariť vo vriacom oleji v najväčšom kotle, aký v Pekle majú. A producenti z Platinum Dunes? O tých už je dávno postarané - tí poslúžia ako palivo, ktorým bude Lucifer podkladať pod ten kotol. Najhorší film, aký som tento rok videl. A to rátam aj Mamma Mia!(5.6.2009)

Je celkem škoda, co provedli Jasonovi, když ho převlékali do moderního kabátu...asi holt vrah, který řeší všechno s klidem dneska není moc cool. Takže Jason nám tu běhá a nedivil bych se, kdyby byl pod maskou nějaký zkušený parkourista...navíc to podzemí? Proboha... Navíc i bodycount není kdovíjak vysoký (sice ctí název filmu, ale my chceme více mrtvol!), na druhou stranu tu alespoň stříká krev a vypouštějí kozy :) Ovšem v případě různých úmrtí se mohli trochu více odvázat...opakuje se tu totiž skoro neustále jeden otravný pattern. NIcméně, pokud mám Pátek přirovnat k Valentýnu, tak tu máme jasného vítěze. Navíc jsem byl v tomto případě po dlouhé době v kině sám, takže se dostavil ten pravý filmový zážitek :D(4.5.2009)

• AngelAngie

Tenhle remake původní verze z roku 1980 pasuji na jednu z nejdebilnějších předělávek vůbec. Nesnáším, když se jedná vůbec o remake a tvůrce si dovolí natahovat úvodní titulky, ze kterých už jde cítit smrad z toho, že to prostě plesnivý... a taky, že bylo! Když jsem před jménem režiséra viděla titulek na "casting" bylo mi jasný, že film bude stát úplně za hovno, protože tohle se mi v mnoha případech osvědčilo jako laciné lákání... herci byli do jednoho na facku, idiot vedle idiota, stejně tak herečky, prostě otřes! Malé plus za občasně povedené záběry... PS: To bylo ale cool, když se film uvedl hl. titulkem svého názvu až po 20. minutě, vau!(25.12.2009)