Futurama: Milion a jedno chapadlo

Futurama: The Beast with a Billion Backs

Animovaný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2008, 90 min

Bender rocks! :D Další nášup absurdit, hlášek a odkazů .. tak jak to mám rád. :)(15.6.2008)

Druhá filmová Futurama je v mých očích přesně taková jak se o jisté "věci" vyjádří v průběhu děje Leila - "Je to nudné. Nemá to šťávu." Osobně mi více sedl minulý pokus, který možná nebyl zase až tak humorný, ale aspoň držel pohromadě jako jeden celek a postavy někam posunul. Tohle jsou prostě jen tři běžné epizody s tím, že pouze "první" je výborná (takřka by se i dala svou kvalitou zařadit do prvních sezón seriálu) a zbylé stěží průměrné. A i ty vtípky a gagy, kterých tu je zhruba tolik co chapadel lásky ve filmu, tady sice hrají jednoznačný prim, ale jsou to spíše recyklované variace na ty použité již v seriálu samotném. O zklamání však nemůže být řeč. Pouze je to takové, jak to jen vyjádřit, zhola zbytečné.(15.6.2008)

BENDEOVA HRA bola peklo, BENDEROVO PARADNI TERNO bolo ako tak fajn a moj obľúbeny futuramácky celovečerák bude asi tento. Nie je tú síce až taká veľká kadencia hlášok a vtipov, ale pár scén je slušne nekompromisných ("Chcem za to tvoje prvorodené dieťa." alebo "On sa s nami pári"). Navyše sa to skladá z drobných fajn zápletiek, ktoré vytvárajú celkovú tému. A keď tvorocvia nevedeli ako ďalej, jednoducho to skončili. Dobre odvedená robota...(4.11.2012)

Serial je nesmirne vtipny a originalni, ale filmy nestoji za nic.(9.6.2008)

Ve zkratce: o malý fous lepší než první Futurama film, o větší fous horší než seriál. S tím že s jeho prvními a nejlepšími sériemi se opravdu nedá srovnávat... ale to na druhou stranu žádný animovaný komediální seriál, takže to není moc překvapivé. Jinak jde pořád o velmi zábavnou záležitost s dokonalé napsanými postavami, které dělají s vesmírem takové psí kusy, že by z toho Einstein spáchal harakiri. 8/10(8.7.2008)

• - Scéna, ve které se Bender ocitne tváří v tvář Jívovy, je odkazem na snímek Piráti z Karibiku - Truhla mrtvého muže (2006) , kde se v podobné situaci ocitl Jack Sparrow (Johny Depp) a kraken. (StrYke)

• - Při útoku chapadel monstra na město můžeme sledovat postavičky běžící do budovy pojišťovny. Jméno této pojišťovny zní „Space Farm“, což je narážka na „State Farm“ (velkou americkou síť pojišťoven). Slogan State Farm říká „Life, Auto and Fire“. Slogan Space Farm zní „Life, Auto and Monster“. (HellFire)

• - Když žil Fry s Colleen, volal Dial-A-Joke 8.128 krát. (HellFire)