Futurama: Milion a jedno chapadlo

Futurama: The Beast with a Billion Backs

Animovaný / Komedie / Sci-Fi

USA, 2008, 90 min

Vynikajúci film...skvelé hlášky - Son of a Bit:)...je to cool...je to Futurama(5.5.2009)

Futurama se nehodí pro film. Tento celeovečerák je toho důkazem, chybí mu vyváženost a kompaktnost. Skvělé fóry a ujeté nápady vyzní soustředěné ve dvacetiminutové epiozodě zkrátka vtipněji, zde jsou v delší stopáži rozmělněny a břitký humor je tak částečně otupen. Věřím, že pro spoustu fandů, znamenáná už jen název Futurama plný počet hvězdiček, ale já jsem přesvědčený, že tento film nedosahuje kvalit seriálu.(18.6.2008)

Celkem slabý odvar, v porovnání se seriálem. Moc jsem se nezasmál, příběh už tradičně jednoduchý. Doufám, že třetí film bude lepší.(23.6.2008)

Zdá se mi to o krapet lepší než první Futuramí celovečerák, hlavně nápad je zajímavý, tempo ale opět kolísá až nehezky - prostě složte 4 průměrné epizody Futuramy do jednoho celku a vyjde vám zhruba toto... 7/10(1.7.2008)

Serial je nesmirne vtipny a originalni, ale filmy nestoji za nic.(9.6.2008)

• - Název odkazuje na frázi „the beast with two backs“, termín vztahující se k sexuálnímu spojení dvou lidí a běžně používané Williamem Shakespearem. (HellFire)

• - Při útoku chapadel monstra na město můžeme sledovat postavičky běžící do budovy pojišťovny. Jméno této pojišťovny zní „Space Farm“, což je narážka na „State Farm“ (velkou americkou síť pojišťoven). Slogan State Farm říká „Life, Auto and Fire“. Slogan Space Farm zní „Life, Auto and Monster“. (HellFire)

• - Scéna, ve které se Bender ocitne tváří v tvář Jívovy, je odkazem na snímek Piráti z Karibiku - Truhla mrtvého muže (2006) , kde se v podobné situaci ocitl Jack Sparrow (Johny Depp) a kraken. (StrYke)