poster

Tichý Američan

 • USA

  The Quiet American

 • Německo

  Der stille Amerikaner

 • Slovensko

  Tichý Američan

 • Velká Británie

  The Quiet American

Drama / Válečný / Romantický

USA / Německo / Austrálie, 2002, 101 min

Režie:

Phillip Noyce

Předloha:

Graham Greene (kniha)

Střih:

John Scott

Scénografie:

Roger Ford

Masky:

Anita Morgan

Kostýmy:

Norma Moriceau
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  ****

  Phillip Noyce bohužiaľ až na staré kolená dostal dostatok voľnosti, pretože ak nepočítame ešte austrálske ÚPLNE BEZVETRIE, tak jeho hollywoodska tvorba je plná rutiny a nudy, hoci mu vo filmoch hrali esá ako je Ford, Washington či Jolieová. Až zaujímavý politický špionážno-romantický triler o tichom Američanovi ukazuje, že Noyce vie stvoriť sajgonskú atmosféru, pričom vynikajúci sú i herci; kým u Michaela Cainea to čakáte, Brendan Fraser prekvapil podobne, ako v BOHOCH A MONŠTRÁCH.(14.9.2006)

 • Malarkey
  ***

  Tichý a nevýrazný film o tichém a ne příliš známém muži, který tiše dokázal ve Vietnamu něco, co se tiše smylo do prázdnoty, aby nakonec vznikl tento film s názvem Tichý Američan. Při sledování jsem byl velice příjemně překvapen tím, jak si Amíci přiznali fakt, že kecat do vlády jinejm by se nemělo a pokud už se stane, tak se na to může doplatit a to tak, že hodně až smrtelně. Atmosféra doby je zvýrazněná naprosto skvěle. Jako válečný film se to ale brát nedá, jelikož hlavní příběhová linie je milostná a právě proto jsem se u filmu vcelku nudil. Zachránilo to právě ono pozadí, které se mi osobně velice líbilo. I samotné herecké výkony byly klasicky na standardně vysoké úrovni jak od Michaela Caina tak překvapivě od Brendana Frasera. Nebýt příliš nevýrazné milostné příběhové linie stal by se Tichý Američan legendou, ale bez té milostné příběhové linie by zase nemohl vzniknout tento film. --- Není to Thé? - Generál Thé - Kdo ho povýšil? - On sám, dokonce si sestavil svoji vlastní armádu.(20.5.2007)

 • Lynn
  ****

  Film, kde se objeví Michael Caine snad ani nemůže být špatný (s výjimkou Slečny drsňáka). Překvapivě výborný byl i Brendan Fraser, kterého si spojuji spíše s filmy typu Mumie či Dožeň co se dá. V Tichém Američanovi dostal velice dobře napsanou roli. Vůbec celý film o tom, co všechno předcházelo válce ve Vietnamu je výborný. Sice má pár drobných chybek, ale v celkovém kontextu jde o prvotřídní film, který vřele doporučuji.(6.3.2005)

 • Djkoma
  ****

  Velmi hezky natočený film o lásce, žárlivosti a lži. Výborné herecké obsazení, kterému vládne Michael Caine jako starý korespondent píšící pro London Times. Jeho roztomilá japonská milenka Do Thi Hai Yen a dravé mládí zahrané Brendanem Fraserem mu dokonale kryjí záda. Milostný trojúhelník, v kterém se dva muži za pomoci lží, lásky a chtíče snaží získat jednu ženu. To vše se odehravá na pozadí Vietnamské války s Francouzi. Jde tu o klidnou poetickou výpravu do duše stárnoucího muže. Jako kniha jistě perfektně napsané. Jako film vyzní jeho krása a děj jen z polovičky a nedostane se nám plného pochopení a v žití do hlavního hrdiny. Jako odpočinkový film na sobotní večer však krásné a příjemné.(19.2.2006)

 • LiVentura
  ****

  Dobře vystavěný amer.válečný snímek.(24.2.2010)

 • - Natáčanie snímky prebiehalo po celom Vietname, a tiež vo filmových štúdiách v Austrálii. (MikaelSVK)

 • - Robert Schenkkan a Christopher Hampton vyhráli na filmovém festivalu Fajr cenu Crystal Simorgh v kategorii nejlepší scénář. (Terva)

 • - Miramax zaplatil za práva k natočení filmu 5 500 000 amerických dolarů. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace