Tichý Američan

Masky:

Anita Morgan

Kostýmy:

Norma Moriceau

Jeden z důkazů toho, že Brendan Fraser by se neměl bát vážných rolí. V kombinaci s rozvážným Cainem je jejich sžíravá žárlivá chemie napínavá téměř k nesnesení. Kdyby i onen předmět sváru v podobě krásné Vietnamky byl o něco výraznější, měl by Noyce na kontě kousek vpravdě mistrovský. Ta atmosféra tajemného Saigonu přesto zůstává v srdci zatraceně dlouho.(25.1.2006)

Specialista na thrillery Phillip Noyce, (2x Jack Ryan Harrisona Forda) se tentokrát vydal do vod romantiky ve válečném prostředí. Standardně výborný (ačkoliv překvapivě odtažitý až nesympatický) Michael Caine, zdatně sekundující Brendan Fraser ale bohužel nepříliš výrazný a unavený Noyce. Typický film na jedno podívání a rychlé zapomenutí.(31.10.2011)

Oblíbené téma milostného trojúhelníku, trocha politiky, ale upřímně mi chybělo napětí, hlavní postavy ve mně nevyvolaly nějaké sympatie.. Pilířem zde byl kvalitní příběh (Graham Greene) a herecké výkony. Od Michaela Caine se to stává samozřejmostí, ale velmi překvapil herec velehloupých komedií Brendan Fraser, čiší z něho charisma a dramatické ambice. A je jenom dobře, že to je po delší odmlce Noyceho nehollywoodský (tudíž malý, milý) film.(8.1.2006)

Dobře vystavěný amer.válečný snímek.(24.2.2010)

Hodně jsem váhal mezi *** a ****, nakonec dávám "jen" ***, protože mě tichý američan ničím výrazně neoslovil, je takový moc akademický. Ale Caine je každopádně hodně dobrý a Fraser mu zdatně přihrává.(22.10.2004)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Grahama Greena. (Terva)

• - Michael Caine vyhrál na Mezinárodním filmovém festivalu v Bangkoku cenu Kinnaree v kategorii nejlepší herec. (Terva)

• - Miramax zaplatil za práva k natočení filmu 5 500 000 amerických dolarů. (Terva)