poster

Tichý Američan

 • USA

  The Quiet American

 • Německo

  Der stille Amerikaner

 • Slovensko

  Tichý Američan

Drama / Válečný / Romantický

USA / Německo / Austrálie, 2002, 101 min

Režie:

Phillip Noyce

Předloha:

Graham Greene (kniha)

Producenti:

Antonia Barnard

Střih:

John Scott

Masky:

Anita Morgan

Kostýmy:

Norma Moriceau
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Renton
  ***

  Scénář: Christopher Hampton, Robert Schenkkan .. Na tomto filmu mne přitahoval pan herec Michael Caine. Po skončení už vím, že kromě jeho skvělého herectví, bych o nic jiného nepřišel. Film je o lásce, žárlivosti a blížící se válce, ale je zpracován dosti chladně, podivně a milostná linie dvou mužů kolem jedné dívky byla vyloženě nejslabším článkem. Mnohem zajímavější byl pohled na Vietnam ještě před americkou intervencí resp. intervencí armády, protože americkými podnikateli a nejrůznějšími podvratnými živli byla prošpikována už dlouho před tím. 50%.(5.3.2006)

 • Kaka
  ***

  Řemeslně špičkově zvládnutý film. Je sice pravda, že snímek občas trochu ztrácí tempo, ale například taková scéna výbuchu na náměstí je podána velmi naturalisticky. Michael Caine je skvělý, Fraser ujde nic světoborného). Noyce je přesně ten tvůrce, který odvede vždy slušnou práci. Tedy neoslní, ale ani neurazí, stejně tak jeho filmy.(24.6.2004)

 • Lynn
  ****

  Film, kde se objeví Michael Caine snad ani nemůže být špatný (s výjimkou Slečny drsňáka). Překvapivě výborný byl i Brendan Fraser, kterého si spojuji spíše s filmy typu Mumie či Dožeň co se dá. V Tichém Američanovi dostal velice dobře napsanou roli. Vůbec celý film o tom, co všechno předcházelo válce ve Vietnamu je výborný. Sice má pár drobných chybek, ale v celkovém kontextu jde o prvotřídní film, který vřele doporučuji.(6.3.2005)

 • Houdini
  ***

  Oscar 1 nominace: Herec HR - Michael Caine(3.3.2004)

 • Chrustyn
  ***

  Specialista na thrillery Phillip Noyce, (2x Jack Ryan Harrisona Forda) se tentokrát vydal do vod romantiky ve válečném prostředí. Standardně výborný (ačkoliv překvapivě odtažitý až nesympatický) Michael Caine, zdatně sekundující Brendan Fraser ale bohužel nepříliš výrazný a unavený Noyce. Typický film na jedno podívání a rychlé zapomenutí.(31.10.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace