poster

Tichý Američan

 • USA

  The Quiet American

 • Německo

  Der stille Amerikaner

 • Slovensko

  Tichý Američan

Drama / Válečný / Romantický

USA / Německo / Austrálie, 2002, 101 min

Režie:

Phillip Noyce

Předloha:

Graham Greene (kniha)

Producenti:

Antonia Barnard

Střih:

John Scott

Masky:

Anita Morgan

Kostýmy:

Norma Moriceau
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kaka
  ***

  Řemeslně špičkově zvládnutý film. Je sice pravda, že snímek občas trochu ztrácí tempo, ale například taková scéna výbuchu na náměstí je podána velmi naturalisticky. Michael Caine je skvělý, Fraser ujde nic světoborného). Noyce je přesně ten tvůrce, který odvede vždy slušnou práci. Tedy neoslní, ale ani neurazí, stejně tak jeho filmy.(24.6.2004)

 • novoten
  ****

  Jeden z důkazů toho, že Brendan Fraser by se neměl bát vážných rolí. V kombinaci s rozvážným Cainem je jejich sžíravá žárlivá chemie napínavá téměř k nesnesení. Kdyby i onen předmět sváru v podobě krásné Vietnamky byl o něco výraznější, měl by Noyce na kontě kousek vpravdě mistrovský. Ta atmosféra tajemného Saigonu přesto zůstává v srdci zatraceně dlouho.(25.1.2006)

 • Chrustyn
  ***

  Specialista na thrillery Phillip Noyce, (2x Jack Ryan Harrisona Forda) se tentokrát vydal do vod romantiky ve válečném prostředí. Standardně výborný (ačkoliv překvapivě odtažitý až nesympatický) Michael Caine, zdatně sekundující Brendan Fraser ale bohužel nepříliš výrazný a unavený Noyce. Typický film na jedno podívání a rychlé zapomenutí.(31.10.2011)

 • POMO
  ***

  Má to rešpektuhodný príbeh, skvelých hercov i decentné spracovanie. Ale je to až prehnane krotké a tiché. Emocionálne a čo do diváckeho prežitku tiché.(11.6.2003)

 • Djkoma
  ****

  Velmi hezky natočený film o lásce, žárlivosti a lži. Výborné herecké obsazení, kterému vládne Michael Caine jako starý korespondent píšící pro London Times. Jeho roztomilá japonská milenka Do Thi Hai Yen a dravé mládí zahrané Brendanem Fraserem mu dokonale kryjí záda. Milostný trojúhelník, v kterém se dva muži za pomoci lží, lásky a chtíče snaží získat jednu ženu. To vše se odehravá na pozadí Vietnamské války s Francouzi. Jde tu o klidnou poetickou výpravu do duše stárnoucího muže. Jako kniha jistě perfektně napsané. Jako film vyzní jeho krása a děj jen z polovičky a nedostane se nám plného pochopení a v žití do hlavního hrdiny. Jako odpočinkový film na sobotní večer však krásné a příjemné.(19.2.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace