Tichý Američan

Masky:

Anita Morgan

Kostýmy:

Norma Moriceau

Velmi, velmi pomalu plynoucí příběh vypráví Phillip Noyce za pomoci hereckého umu Michaela Cainea a snahy Brendana Frasera, krásné kamery a takřka hypnotické Armstrongovy hudby. Ačkoliv jsem si po prvních pár minutách myslel, že "vím na čem jsem", scénář mě během hodiny a čtyřiceti minut dovedl překvapit a nenudit. Moje hodnocení by mohlo být vyšší, byl-li by Tichý Američan ještě o něco víc strhující a dramatický (to přece velmi, velmi pomalu plynoucí filmy umí taky) - takhle dávám čisté čtyři a jdu se podívat po Greenově předloze.(18.2.2011)

Nadherna adaptace klasickeho dila G.Greena, kteremu ale chybi jakasi jiskra. Presto ale vykon M.Caina je dokonaly a B.Fraser dokazuje, ze umi zahrat i vazne role.(7.9.2003)

Dobře vystavěný amer.válečný snímek.(24.2.2010)

Má to rešpektuhodný príbeh, skvelých hercov i decentné spracovanie. Ale je to až prehnane krotké a tiché. Emocionálne a čo do diváckeho prežitku tiché.(11.6.2003)

Film, kde se objeví Michael Caine snad ani nemůže být špatný (s výjimkou Slečny drsňáka). Překvapivě výborný byl i Brendan Fraser, kterého si spojuji spíše s filmy typu Mumie či Dožeň co se dá. V Tichém Američanovi dostal velice dobře napsanou roli. Vůbec celý film o tom, co všechno předcházelo válce ve Vietnamu je výborný. Sice má pár drobných chybek, ale v celkovém kontextu jde o prvotřídní film, který vřele doporučuji.(6.3.2005)