Rejkjavík (neoficiální název)

Harpoon

Horor

Island, 2009, 90 min

• POMO

Prísľub oživenia subžánru vyvražďovačiek originálnym prostredím, vyústený v stelesnenie filmovej imbecility.(19.10.2010)

• iamek

Horor z Islandu ? Hodně lákavá představa. Jenže bohužel Rejkjavík se zařadil po bok miliónu jiných nudných slasherů bez špetky nápadu. Gore efekty skvělé, ale to u současného hororu je už prostě povinnost. Nejvíce do očí bijí tragické herecké výkony a mizerný scénař. Tady budete vyloženě fandit vrahounům.(4.6.2012)

Islandská komediální anti-Greenpeace buranská vyvražďovačka (vyloženě jako slasher to ale -pravda- příliš nepůsobí). Je to o mezinárodní skupince turistů, kteří se plaví podívat na velryby, ale místo toho narazí na hovadskou rodinu zpruzených velrybích lovců. A není to nic než průměr a místy celkem dobrým humorem. Co se týče smrtí, vrahů, nebo zábavy, nic co by stálo za koment - prostě taky průměr. On se tenhle film asi dá brát za odpověď všem těm snahám ochránců velrybích životů (což je momentálně docela žhavý téma) : Podívejte na to ze strany obyvatel Islandu, jejichž obživou byl po generace právě tento lov... Někteří z nás nemají na vybranou, než zešílet a začít kuchat vaše kamarády. A o co vám kurva jde, vždyť jsou to stejně jen 'dirty stupid sea monsters'.... Něco na ten způsob:) Vytřískat se z toho dalo víc. Nebýt zajímavého prostředí, původu a toho velrybího tématu, je to vyloženě zapomenutelná záležitost.(1.6.2010)

Úlet z Islandu, který rozhodně nenadchne samozvaného náročnějšího diváka. A něčím výjimečným patrně nebude ani pro rozmlsaného vševiděla. Nenáročný věčný hororový panic jako já však bude naprosto spokojen. Klasický slasher okořeněný černým humorem mi poskytl hodinku a půl dokonalého oddechu a pohodové zábavy. Ani na minutu se nebere vážně, a přitom nepůsobí jako křečovitá komedie za každou cenu. Už do očí bijící multikulturní obsazení hrající všemi barvami, zase však chyběl Eskymák, je jasnou známkou toho, že Rejkjavík se vydá cestou muhehe a nikoliv new age slasheru ve stylu Tarkovského, který tak stále zůstává neobjeven. Tahle vybíjená je přes všechna rozpoznaná klišé přesně tím, proč tenhle žánr miluju. Pětková pohoda. Viděno během Challenge tour 2015: 30 dnů se světovou kinematografií(12.4.2015)

Myslím že môj prvý horror z Islandu, a na počudovanie kvalitná záležitosť. Slasher na lodi, no vcelku originálne. Vraždy taktiež fajn, hlavne japončík to dobre schytal. Niečo nelogické sa tu samozrejme nájde, no kto sa chce pri filme baviť, tak predsa pritom nebude rozmýšlať.(5.10.2010)