Rejkjavík (neoficiální název)

Reykjavik Whale Watching Massacre

Harpoon

Horor / Komedie

Island, 2009, 90 min

Islandská komediální anti-Greenpeace buranská vyvražďovačka (vyloženě jako slasher to ale -pravda- příliš nepůsobí). Je to o mezinárodní skupince turistů, kteří se plaví podívat na velryby, ale místo toho narazí na hovadskou rodinu zpruzených velrybích lovců. A není to nic než průměr a místy celkem dobrým humorem. Co se týče smrtí, vrahů, nebo zábavy, nic co by stálo za koment - prostě taky průměr. On se tenhle film asi dá brát za odpověď všem těm snahám ochránců velrybích životů (což je momentálně docela žhavý téma) : Podívejte na to ze strany obyvatel Islandu, jejichž obživou byl po generace právě tento lov... Někteří z nás nemají na vybranou, než zešílet a začít kuchat vaše kamarády. A o co vám kurva jde, vždyť jsou to stejně jen 'dirty stupid sea monsters'.... Něco na ten způsob:) Vytřískat se z toho dalo víc. Nebýt zajímavého prostředí, původu a toho velrybího tématu, je to vyloženě zapomenutelná záležitost.(1.6.2010)

• Campbell

Dost velké zklamání, čekal jsem solidní a hlavně nevšední vyvražďovačku, a dostal jsem podprůměrný slasher kterej postrádá všechno co dobrý slasher má mít. Vraždy jsou zcela obyčejné a není tu žádná vražda která by mě aspon trochu zaujala. Postavy jsou ploché a k žádné jsem si nenašel cestu všechny mi přišly strašně odbyté a jejich chování mě spíše rozesmívalo. A ani Leatherface to nezachránil. Atmosféra je nulová stejnak jako smysl vražd. Prostě nic extra a jedno velké zklamání.(12.8.2012)

Tak na Whale Watching Massacre jsem se velmi těšil už z toho důvodu, že jsem nedávno na Islandu měl také možnost zhlédnout tyto úchvatná stvoření. Takže jsem byl samozřejmě velmi zvědavý, jak se s tím islandští tvůrci poperou. Námět, i když originální, totiž značně zaváněl neúspěchem. Když ale přimhouřím oči nad špatnými hereckými výkony (především ten černoch je katastrofa sama), vygradované v nepochopitelném předzávěru, tak jsem velmi spokojen. Překvapený jsem se totiž dočkal v podstatě všeho, co jsem očekával. Má to napětí, slušnou zápletku a také povedené efekty. Mrazivé prostředí okolního moře podtrhuje hrůzu naháněných obětí a některé scény, jako harpunování, se mi vryly do paměti jak z nějakého kultovního snímku. Také se mi dost líbilo, že scénář neopomněl i charakterovou proměnu lidí v krajně nouzových situací a člověk se i uchechtne, čeho jsou lidé pro přežití schopní. Pár drsně se tvářících se zvratů sice žádné překvapení nevyvolaly, ale jinak jsem se dost pobavil. Nepopírám, že jsem tolerantní a ovlivněn návštěvou místa děje, ale u mě je to na silnější čtyři hvězdy. Nejlepší soundtrack z filmu 80%(21.1.2013)

Jo, Slušnéj Masakr na Rybářské Lodi.. Z Filmu je cítít Špína a Rybina!! Záporáci jsou 3 z toho Maminka, Mazánek aneb Debil a Drsnák! A Skupinka 10 lidí a všechny typy Lidských Ras !! Vraždy jsou vcelku slušné .. Hlavně střela z Harpuny neměla Chybu !! Je to fajn Přírustek mezi Slashery z Islandu ! :) A jelikož jsem dlouho žádný dobrý neviděl.. tak si 4* zaslouží !:)(21.12.2012)

• Orvokki

Islandská vyvražďovačka na rybárskej lodi. Žiadne napätie, dobrá hudba, herci ktorých si nijak výrazne nezapamätáte. [MFF Cinematik 2011, Piešťany](13.9.2011)

• - Ve scéně, kdy je jeden z věznitelů střelen světlicí do oka, padá do vody. Po několika následujících scénách je ale zpět na lodi a suchý. (Listeroman)

• - Na Islandu byl film představen jako zástupce žánru "Tryllir", což je něco mezi thrillerem a hororem. (Cheeker)

• - Gunnar Hansen ztvárnil postavu kapitána Pétura, ale během post-produkce byl jeho hlas předabován. (Cheeker)