Milarepa

Raymond Steiner

Suzy Elmiger

Zvuk:

Robert Hein

Druhého dílu se asi nedočkám :-)(9.9.2010)

• honajz

Ani by mi nevadil pokus o spíše dokumentaristický styl, jako ochotnické výkony a televizní pojetí. Zvláště ty afektované herecké výkony mi film stále srážely dolů a dolů, až i záběry na okolní přírodu přestaly fungovat.(18.2.2012)

Rozpočet $1,8miliónaTržby USA $151,114Tržby Celosvetovo $201,634(29.11.2009)

Pomsta není spravedlnost, proto bych uvítala spíše, kdyby mladík hamižné příbuzné uvrhl do bídy, než formu, kterou zvolil. Ale o životě Milarepy jsem nevěděla téměř nic, jsem tedy ráda, že jsem si mohla trochu rozšířit obzor.(8.1.2009)

MILAREPA Mi-la Ras-pa tibetský básník a jogín žil v letech 1040 až 1123. Ve světová literatuře je ale známý především jeho biografií Život Milarepy, (kterou patrně napsal jeho žák ) a která patí k největším klenotům tibetské literární tvorby. Kromě esoterické roviny těžkého mládí a dospívání Milarepy jsou ve filmu k vidění i nádherné tibetské reália včetně běžného života vesničanů, konečně jsem viděla, jak se stlouká jačí máslo, jak se v Tibetu podává čaj s campou. Dokonalý film! Těším se na druhý díl.(21.8.2008)

• - V scéne, kde padajú skaly (1:11:08), lietali reálne kamene centimetre vedľa reálnych ľudí. Rozpočet na film bol obmedzený, a tak sa musel zaobísť bez špeciálnych efektov. Asi 25 mníchov uvoľnilo na vrchu hory balvan, ktorý následne strhol lavínu. Nikto sa nezranil. (apolite)