Zack a Miri točí porno

• USA Zack and Miri Make a Porno (více)

Zack a Miri jsou celý život jenom přátelé, nic víc. Nemají velké plány, bydlí ve společném bytě a žijí, jak se dá. Když jim ale vypnou vodu i elektriku, musí se nějak dostat k penězům. Rozhodnou se, že natočí film pro dospělé, aby zaplatili nájem svého bytu. Se společným přítelem Delaneym se oba vydali na konkurs pro svůj porno film, ale během natáčení si uvědomili, že k sobě cítí víc, než jsou ochotni připustit. (JOJ Cinema)

POMO

Čím to je, že v zopár momentoch jediného filmu Kevin Smith rozehreje romantickú strunu našich sŕdc silnejšie, než všetky Julie Roberts a Meg Ryan dokopy? A navyše v okolitej kolonáde humoru typu "vylízané pičky" a "vyfajčené ftáky"... Kevin Smith je svetlom v tieni hollywoodskej umelosti. ()

kOCOUR

Konec druhých Clerks roztažený na hodinu a půl = perfektní romantika po (typickém) smithovsku. Navzdory své povrchní pubertálnosti mnohokrát dospělejší než "dospělé" filmy, které si hrají na velké životní pravdy. I want more! (80-90%) ()

Blizzard

Spousta sprostých hlášek a jedna zajímavá porno parodie na Star Wars s nevšedními světelnými meči. Ujeté, že ano? Jako vystřižené z dalšího pokračování Clerks, kterým Zack and Miri Make a Porno ale rozhodně není. Toto dílo, které Kevin Smith vytvořil, směřuje více mezi masy diváků, obsahuje vlastně dva filmy v jednom, jednak část s natáčením porna a druhá část je pak samotný románek dvou hlavních představitelů. Vtipná parodie se tak zvrhne v romantické klišé, obě části jsou tak nedotaženy do konce a právě v tom vidím zakopaného psa tohoto snímku. Snaží se být dvěma filmy zároveň, ale ve výsledku není pořádně vlastně ani jedním. Navíc mi připadalo, že stejně jako pravé porno, také tento film místy postrádal jakoukoliv atmosféru, tentokrát mě Smith prostě nepřesvědčil. (6/10) ()

Matty

„Každý chce vidět soulož kohokoliv.“ Je škoda, že také Kevin Smith začíná inklinovat k sice obhroublým, ale americky smířlivým romancím, které navíc neumí napsat s citem Judda Apatowa. Na druhou stranu si dokážu představit, jaké problémy by jeho komedie o sbližování skrze porno měla bez onoho závěrečného vyměknutí. Alfu a omegu celého filmu stále představují dialogy, kdy nevěříte svým uším a scény, kdy jste stejně skeptičtí k tomu, co vám zprostředkovávají oči (jestli jste těžko rozdýchávali „sexy donkey show“ z Clerks 2, při „čokoládové polevě“ udělá váš žaludek výmyk). Když dá zelenou nějaké sprosté konverzaci, měl by Smith také dbát, aby netrvalo příliš dlouho, což bohužel ne vždy zvládá. Hodně mu pomáhají herci, obzvlášť ve vedlejších rolí. Nezapomenutelná je etuda Justina Longa „seznam Setha Rogena decentně s faktem, že seš gay pornoherec“. Páreček Banksová-Rogen sice jakž takž zvládá vybalancovat hodnověrnost jejich prapodivného vztahu, ale jiskru z vzájemné konfrontace vykřesat nedokážou. Ryze chlapskému světa rozumí Smith lépe a hloupě díky tomu nevyznívá ani hluboké moudro obalené kolem péčka. Samotné natáčení porna ukazuje podstatně více než uvidíte v běžném mainstreamové produkci, ale vždy se včas přehoupne do komické polohy, ať shazovací hláškou („Pojďme si zařádit na těchto kávových zrnech“), nebo prostým vědomím, že má jít o film nazvaný Star Whores (preferuji překlad „Hvězdné mrdky“). Nový film Kevina Smithe je odvahou námětu srovnatelný s Boratem, bohužel již nemá odvahu dotáhnout celou záležitost do stejných extrémů, být o pár řádů jízlivější. Ale taky je možné, že bych potom byl jedním z posledních pár lidí, kdo by se ještě smál. 80% Zajímavé komentáře: castor, Visáč, milicjant, lakikaki ()

Tosim

Připadalo mi, že Kevin Smith tak nějak počítal s tím, že ve vyšponovaném prostředí, jakým natáčení porna je, bude v podstatě obyčejná lovestory působit méně banálně. Nestalo se. Ovšem, co se týče humoru, zase mě dostal. Nesmlouvavě. JSOU NA OSTROVĚ NEBO MIMO OSTROV...KDO MÁ TU SRAČKU POŘÁD SLEDOVAT. ()

J*A*S*M

Skvělá komedie. Clerks mě moc nebavili, ale tohleto je neskutečně vtipný a zábavný. Jestli neni zaděláno na klasiku tady, tak už nikde. 9/10 ()

Enšpígl

No tak si pomůžu komentářem kolegy dobytka, abych rozjel vlastní blábol. Jsem na tom vlastně stejně jako on jen s tím rozdílem, že si nemapatuju ani ty kozy Katie Morgan, což je pro každý film poměrně osudový. Nejlepší z filmu Zack a Miri točí porno bylo, když Zack a Miri točili porno, zbytek kolem mě provanul aniž zafoukal. ()

Cervenak

"Let us fuck!" Zábavné? Ale áno. Miestami veľmi. Ale Kevin už sa opakuje ako poškriabaná platňa a ďalší film v štýle "roztomilá romantika zamaskovaná do prasačín a záplavy f-words" už svet asi nepotrebuje. Hlavne keď scény, v ktorých hrdinovia prestanú kliať a začnú sa skutočne zaoberať vzťahmi, sú omnoho pôsobivejšie a lepšie natočené než fóry typu "pornoherečka si análnym sexom lieči zápchu a kameraman to točí z podhľadu". ()

Isherwood

I porno je umění, jen se to musí docenit. Ale jinak je to ‚tradiční‘ Smithovská romantika, která dýchá na záda i Chasing Amy. Nejslabší Smith rozhodně ne, jen trochu jiný, možná lehce komerčnější, ale stále svůj, upřímný a hlavně zábavný. A Elizabeth Banks je anděl. ()

Malarkey

Co si myslet o filmu, který se jmenuje Zack and Miri Make a Porno a nejčastější hláška v něm je Let´s fuck? Radši nic co? :D Fakt je, že zábavnější komedii jsem dlouho neviděl, a nepochybuji o tom, že se na ní podívám rád znova. Kevin Smith má zvláštní druh humoru, který pro slabší povahy moc není, ale ti kteří mají jeho filmy rádi nebudou nikdy zklamáni, tak jako já. Jen mě zaráží pár věcí na filmu samotném a myslím si, že tím chtěl Kevin Smith v Hollywoodu dokázat pár věcí. Hlavně teda to, že násilí může být dětem podstrkováno v opravdu té nejsilnější míře, ale jakmile bude ve filmu krapet sexu (stačí jen sexistický název) je hned zaděláno na eRko a přístupnost až od osumnácti let. Fakt je, že mně už je to jedno, ale filmu to hodně uškodí, ještě když ani není jediný důvod. Jsem rád, že tahle komedie vznikla, asi mě v tomhle světě už nic nepřekvapí. --- Let´s fuck ! ()

T2

Rozpočet $24miliónovTržby USA $31,457,946Tržby Celosvetovo $42,100,235Tržby za predaj DVD v USA $21,145,201 //počet predaných kusov 1,154,247║ Suchy humor Kevina Smitha ide absolútne mimo mňa, okrem filmu Otec na plný úväzok ma z jeho tvorby nič iné nenadchlo. /20%/ ()

Djkoma

Přes svou nechuť k Sethu Rogenovi a jeho nesympatickému hlasu/vzhledu/apod jsem si pustil další film Kevina Smithe, který rozhodně nepatří mezi moje favority, jako u některých zdejších uživatelů. Přesto jsem byl příjemně překvapen. Tentokrát zde nejsou žádné šílené oplzlosti a právě naopak je zde příjemný humor, který jen jemně a nepravidelně zasahuje do sexu, i když se celý film dost týká. Jako by se Kevin Smith snažil to nepřehnat a na tenkém ledě dokázal vybruslit z každé situace se ctí a klidem. Velmi roztomilá a milá Elizabeth Banks mi dokázala velmi potěšit a ani Rogen tentokrát nebyl tak "hrozný". Tracy Lords a její hlas to je už jen malá silikonová třešnička na tomto dortu společně s pár starými známými z minulých filmů (Jay ten se nikdy neztratí). Komedie s nadhledem. ()

Renton

Scénář: Kevin Smith .. Oh you'll be sorry when I'm giving you the best orgasms of your life. Pro fanatiky. Inteligentně pojatá tutová romantická komedie, kde se jde na cestu hledání lásky opravdu netradičním způsobem, ale v tom je Smith machr, dělat tradiční věci ehm jinak. V tomto případě i přes atraktivní název/téma i prodat. Ovšem nic, co by mě nějak semlelo. Sice lepší než zhulenecký Pineapple Express (od Rogena), ale slabší než třeba Clerks II (od Smitha). Chvílemi jsem se sice nahlas zasmál, ale jinak snímek jen tak prošel skrz mě. Pamatovat si budu akorát tak herecké výkony resp. herecký výkon roztomile usměvavé Elizabeth Banks, protože Seth Rogen si tu svoji slušnou škatulku jen zase o něco více vytvrdil. Jejich "poprvé" je natočeno vskutku výtečně a je to opět hlavně díky Elizabeth, které je v té poloze neuvěřitelně přesvědčivá. Perfektní byl i Justin ‘Glen and Gary Suck Ross's Meaty Cock and Drop Their Hairy Nuts in His Eager Mouth‘ Long nebo Craig ‘black coffee‘ Robinson. Plusem je taktéž střídmá stopáž (zabiják potenciálu Judd Apatow produkce), jen ta pila mohla být přitlačena víc. Protože asi nemám takovéto sny, aby mě je Zack a Miri plně uspokojili. 70%. ()

KarelR

Rozhodně povedený, nahláškovaný a s pár výbornejma momentama, ale prostě mě to nějak úplně nedostalo. Smithovi se zase ohromně daří u romantický linky, ale už mi přišlo, že to je (nejen díky ústřední dvojce) moc velkej krok k mainstreamu, přestože tam furt jsou fóry, který normální divák ani omylem nestráví a jeho rukopis je celou dobu cejtit. Snad to při druhým podívání bude fungovat líp. Asi jsem měl moc vysoký očekávání. ()

Radek99

Hranice toho, co unese (a co si žádá) mainstreamový divák, se neustále posunují a tak se v omšelé (při vší úctě ke Kevinu Smithovi) teenagerské komedii točí porno - což je pozadí pro opravdu tuctovou romantickou love story. Nechápu to skloubení, ten romantický rozměr celý snímek spolehlivě zazdil... Ach jo, komedie Kevina Smitha, která není příliš vtipná (vyjma několika výjimek jako ,,ošvédování" tedy porno parodie Star Wars)...tak už skutečně nevím, co je v tomhle postmoderním filmovém světě jistota... :-( PS: Seth Rogen začíná být nejsilněji ukotveným hercem ,,jedné role"... ()

DaViD´82

Po dlouhé době film, kde bych uvítal ještě pár minut navrch. Takhle je to sice sexy dráždivá předehra co vyšponuje smysly na maximum, ale samotný akt je příliš krátký, aby stihl výrazněji uspokojit. Orgasmus se tedy nekoná. Ale co, slabší zásun taky zásun a slabší smithovka taky smithovka. Ovšem absenci Boba a Jaye (i když on je Mewes Jayem i v kůži Lestera), tak tu Kevinovi jen tak neodpustím. ()

Superpero

Vtipná mrdací romantická komedie se sympatickými herci. Byl jsem dost zvědavej kam až Kevin Smith dojde s tím pornem. Takže máme tu kozy a zadek. Jason Mewes dokonce ukázal dicka a zadek. Nejsměšnější scéna je ta jak Zack a Miri jdou na to a je to dosti neohrabané :) Vyměklej konec jsem čekal a nevadil mi. Kevin Smith natočil vetší pecky, ale za toho Bludnýho Holanďana to stálo. ()

Shadwell

Spolu s Tropic Thunder dvě nejvtipnější komedie roku 2008. ____ Zajímavé je, kterak se ve filmu obrací role pornografie a erotiky. Jde o to, že pornografie hrozbu nudy zažehává neúnavných opakováním aktu, při němž je případná změna partnera druhotná, zatímco erotika, která vychází z věčného návratu frustrace, stojí a padá s alespoň částečnou nedosažitelností partnera, případně s jeho sváděním. Z čistě filmového hlediska je proto spokojené manželství možným námětem pornografie, nikoliv erotiky. Přesto by kdekdo klidně poznamenal, že je tenhle film o pornu, zatímco vztahy v něm o erotice, jenomže je tomu přesně naopak – vztahy jsou zde o pornu (minimálně vztah hlavní dvojice, která se zná velice dlouho, dokonce oba přiznávají, že se několikráte viděli nazí), zatímco jejich snaha v oblasti natáčení lechtivých materiálů spadá víceméně pod erotiku (už jen z principu svůdnosti filmu a jeho realizace). Teprve až v poslední romantické půlhodině se film překlápí do „klasické“ osnovy. Je to dané rovněž tím, že celou podívanou provází přechod z existenčních potíží (první hodina) k existenciálním (zbylá půlhodina), respektive z nedostatku financí k bovarismu, protože lásku je možné pěstovat až tehdy, pokud je člověk zajištěn, do té doby se musí spokojit s pornografií. P.S. Jason “Jay“ Mewes prodělal přerod z undergrounduála do metrosexuála a stejně jako u Toma Cruise v Tropic Thunder mi chvíli trvalo, než jsem jej rozpoznal. ()

Bluntman

Post-hughesovský film (okázalý odkaz na ŠESTNÁCT SVÍČEK), kterým se Kevin Smith přidává k filmařům (David Cronenberg, Paul Verhoeven, Steven Spielberg, Brian DePalma, George A. Romero...) tematizujících svou vlastní tvorbu a posunujících se dál a kterým dokazuje, že apatowovští "nástupci" jsou ještě stále nedospělí, jejich díla zbytečně dlouhá a šokující scény jsou pro ně cílem, nikoliv prostředkem, jak sdělit nějaké to moudro a životní pravdu, postřeh. Po CLERKS II, což byl splněný sen všech fanoušků originálu, přichází se ZACK AND MIRI MAKE A PORNO, což není nic jiného než splněný sen smithofilů, protože se jedná o poctu View Askew Production: z životní mizérie představované nedostatkem peněz a prací v neperspektivním obchodě se hrdinové dostanou tak, že v místech svého pracoviště a za pomocí přátel a vynalézavých nápadů (mikrofony na hokejkách...) natočí film (a jak myslíte, že vznikali CLERKS?). Pro mě osobně jedna z nejlepších vulgárních, ale přitom inteligentních romantických komedií, která je zároveň výrazně autotematická a která se může stát pro generaci mladých rozzlobených mužů milujících "teensploitationy" tím, čím byl Burtonův ED WOOD pro milovníky braku. 10/10 P.S. R5 verze, která je venku, neobsahuje 5minutovou (!) sekvenci v titulkách, ve které se dozvíme, jak Zack a Miri vyřešili problém s penězi. P.P.S. Nečekal jsem, že to kdy napíšu, ale po tomhle filmu nevidím Smithe jen jako scénáristu, ale i jako režiséra (výborně vypráví obrazem, zvolené písně odpovídají pocitům a myšlenkám postav apod.). P.P.P.S. Romantická linie je plně uvědomělá, záměrně narušovaná přehnanou vulgaritou (shit-covered, Dutch Rudder), aby nespadla do klišé a schematismu, a - copak divák nechce, aby měl film happy-end? ()

Fr

Jsou švorc. Tohle jsou přesně okolnosti ve kterých se lidé ocitnou těsně před tím, než začnou mít sex za peníze. A nebo začnou točit porno.… Nejsou úplně normální dvojka, ale to u K.Smitha nepřekvapí. Mají spolu krásný vztah, znají se od první třídy, vědí o sobě všechno. ,,Takové se nešukají“. Oplzlé keci, sexuální humor – přesně jak jsme zvyklí. Co taky čekat od filmu o sexu. Teda péčku. Ale v podstatě jde o romantickou komedii, jen hrubšího rázu. K.Smith prostě místo MÁM TĚ RÁD říká ,,JDE SE ŠUKAT! Ovšem k tomu, že láska hory přenáší dospějeme i ,,jeho“ cestou. Bohužel, jak lásky přibývá – humoru ubývá. A to mi chybí. Chci se bavit a ne šukat třeba bludnýho Holanďana. PŘÍBĚH *** HUMOR *** AKCE * NAPĚTÍ * P.S: Vzhledem k tomu, že mi Proxy zablokoval přístup na odkaz k tomuto filmu, usoudil jsem, že (ne)přístupnost tohoto snímku mi dovoluje uvolnit mravy. Všem, které můj komentář ,,pohoršil“ se touto cestou omlouvám.. ()

Brad Pitt v další adaptaci Homéra?

Brad Pitt v další adaptaci Homéra?

18.10.2008

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

28.07.2008

Seth Rogen vystrkuje žihadlo

Seth Rogen vystrkuje žihadlo

25.06.2008

Zavalitý sympaťák se proslavil díky komediím z režijní a producentské dílny Judda Apatowa, brzy jej uvidíme v nové smithovce Zack and Miri Make A Porno, ale zdá se, že poloha fu*kujícího losera už se… (více)