Zack a Miri točí porno

Zack and Miri Make a Porno

Zack a Miri točia porno

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2008, 101 min

Inteligentne spracovaná antipuritánska téma, ktorej úspech definitívne stojí na subjektívnom vnímaní zobrazenej témy. Zábrany treba dať bokom, pretože Kevin Smith síce ponúka kde-tu aj nejakú šťavnatejšiu scénu, no celkovo vnímaný obraz filmu je až neuvereniu civilný a normálny. Určite by som sa pohoršoval menej nad týmto, ako nad zábermi z iných filmov, kde každý ogrcia a oserie toho druhého. Sú filmy, v ktorých to tak negatívne nevyznie a takisto s touto témou by sa tiež každý nepopasoval tak prijateľne ako práve Kevin Smith. Hneď od začiatku sálajú a chrlia zo seba najviac humoru vedľajšie postavy, v partičke natáčajúceho štábu má každá postava v sebe nielen ukážkové porno schopnosti, ale hlavne schopnosť dostať diváka do vytrženia smiechu. Paradoxne postavy Zacka a Miri sú najviac moralizujúce a úchylný-dojem-z-filmu brzdiace faktory (vnímam ako kladný fakt). Hneď úvodný homo výstup brutálne odbremenil zvyšok filmu, pretože po ňom už prakticky nič nebolo tabu. Škoda, že film zostal zatiaľ tabu pre tuzemských distribútorov. 85%.(1.4.2009)

Jsou švorc. Tohle jsou přesně okolnosti ve kterých se lidé ocitnou těsně před tím, než začnou mít sex za peníze. A nebo začnou točit porno.… Nejsou úplně normální dvojka, ale to u K.Smitha nepřekvapí. Mají spolu krásný vztah, znají se od první třídy, vědí o sobě všechno. ,,Takové se nešukají“. Oplzlé keci, sexuální humor – přesně jak jsme zvyklí. Co taky čekat od filmu o sexu. Teda péčku. Ale v podstatě jde o romantickou komedii, jen hrubšího rázu. K.Smith prostě místo MÁM TĚ RÁD říká ,,JDE SE ŠUKAT! Ovšem k tomu, že láska hory přenáší dospějeme i ,,jeho“ cestou. Bohužel, jak lásky přibývá – humoru ubývá. A to mi chybí. Chci se bavit a ne šukat třeba bludnýho Holanďana. PŘÍBĚH *** HUMOR *** AKCE * NAPĚTÍ * P.S: Vzhledem k tomu, že mi Proxy zablokoval přístup na odkaz k tomuto filmu, usoudil jsem, že (ne)přístupnost tohoto snímku mi dovoluje uvolnit mravy. Všem, které můj komentář ,,pohoršil“ se touto cestou omlouvám..(5.10.2009)

• Viktooorka

Potřebuji odbornou pomoc, protože jinak si nedokáži vysvětlit, proč ztrácím smysl pro humor :o( Ale na druhou stranu jsem si potvrdila, že natáčet porno je opravdu zábavné a že jsem se minula povoláním.(1.11.2010)

Pre Smithovcov asi príliš komerčné, pre mainstreamové publikum zrejme príliš vulgárne. Pre mňa ako zástupcu zlatého stredu ideálna aj ked veľmi netradičná romantická komédia po Smithovsky. I keď Kopačky možno kopú inú ligu, stále ďaleko zábavnejšie ako Apatowvský štandard v podobe Nabúchanej a dojmy môžu ísť už len nahor. Elizabeth Banks to totiž zase raz poriadne sluší a Rogenov buran snáď nikdy nebol tak pochopiteľný. Chcete ďalší dokaz že to ide aj bez Boba a Jaya? Zack a Miri čakajú na svoju príležitosť a kto by im len po tak dokonalej paródii na Star Wars odolal.(29.4.2009)

„Každý chce vidět soulož kohokoliv.“ Je škoda, že také Kevin Smith začíná inklinovat k sice obhroublým, ale americky smířlivým romancím, které navíc neumí napsat s citem Judda Apatowa. Na druhou stranu si dokážu představit, jaké problémy by jeho komedie o sbližování skrze porno měla bez onoho závěrečného vyměknutí. Alfu a omegu celého filmu stále představují dialogy, kdy nevěříte svým uším a scény, kdy jste stejně skeptičtí k tomu, co vám zprostředkovávají oči (jestli jste těžko rozdýchávali „sexy donkey show“ z Clerks 2, při „čokoládové polevě“ udělá váš žaludek výmyk). Když dá zelenou nějaké sprosté konverzaci, měl by Smith také dbát, aby netrvalo příliš dlouho, což bohužel ne vždy zvládá. Hodně mu pomáhají herci, obzvlášť ve vedlejších rolí. Nezapomenutelná je etuda Justina Longa „seznam Setha Rogena decentně s faktem, že seš gay pornoherec“. Páreček Banksová-Rogen sice jakž takž zvládá vybalancovat hodnověrnost jejich prapodivného vztahu, ale jiskru z vzájemné konfrontace vykřesat nedokážou. Ryze chlapskému světa rozumí Smith lépe a hloupě díky tomu nevyznívá ani hluboké moudro obalené kolem péčka. Samotné natáčení porna ukazuje podstatně více než uvidíte v běžném mainstreamové produkci, ale vždy se včas přehoupne do komické polohy, ať shazovací hláškou („Pojďme si zařádit na těchto kávových zrnech“), nebo prostým vědomím, že má jít o film nazvaný Star Whores (preferuji překlad „Hvězdné mrdky“). Nový film Kevina Smithe je odvahou námětu srovnatelný s Boratem, bohužel již nemá odvahu dotáhnout celou záležitost do stejných extrémů, být o pár řádů jízlivější. Ale taky je možné, že bych potom byl jedním z posledních pár lidí, kdo by se ještě smál. 80% Zajímavé komentáře: castor, Visáč, milicjant, lakikaki(12.6.2009)