Zack a Miri točí porno

Zack and Miri Make a Porno

Zack a Miri točia porno

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2008, 101 min

Rozpočet $24miliónovTržby USA $31,457,946Tržby Celosvetovo $42,100,235Tržby za predaj DVD v USA $21,145,201 //počet predaných kusov 1,154,247║ Suchy humor Kevina Smitha ide absolútne mimo mňa, okrem filmu Otec na plný úväzok ma z jeho tvorby nič iné nenadchlo. /20%/(26.5.2010)

Tak Kevin Smith nezklamal. Z tematu se mozna dalo vytezit lehce vic, treba casting je zbytecne kratkej, ale i tak to je parada. Hned od prvnich minut film nasadi svizny tempo a jedna brutalni hlaska, sprostarna nebo dialog stiha druhou a vetsinu casu jsem se fakt smal, protoze Smith se s nicim nesere. Ale bohuzel nekde ve 2/3 filmu, v momente, kdy si to spolu rozda Zack s Miri, film se prehoupne spis do romantiky, bohuzel ubyde hlasek a filmu zacne lehce dochazet dech a cely je to desne predvidatelny. Nicmene to zachranujou herci, hlavni dvojka je paradni, i kdyz to, ze Banks neukaze kozy, je fakt trapny. Navic tu je jako kameraman Jeff Anderson a Jason Mewes dostal vetsi prostor a tak nak vubec nevadi, ze nehraje Jaye, jeho postava sprostyho potetovanyho prasaka, kterej nema problem pobihat nahej, je fakt brutalni a navic ma asi nejbrutalnejsi jmeno, jaky jsem kdy slysel. Taky me potesil vystup Longa s Routhem. Takze jediny, kdo mi tu chybeli, byl Smith a O'Halloran. Nebejt ty posledni tretiny, je to jasnejch 5*, takle je to spis tak 4,5*.(5.12.2008)

Rozhodně povedený, nahláškovaný a s pár výbornejma momentama, ale prostě mě to nějak úplně nedostalo. Smithovi se zase ohromně daří u romantický linky, ale už mi přišlo, že to je (nejen díky ústřední dvojce) moc velkej krok k mainstreamu, přestože tam furt jsou fóry, který normální divák ani omylem nestráví a jeho rukopis je celou dobu cejtit. Snad to při druhým podívání bude fungovat líp. Asi jsem měl moc vysoký očekávání.(29.11.2008)

Skvělá komedie. Clerks mě moc nebavili, ale tohleto je neskutečně vtipný a zábavný. Jestli neni zaděláno na klasiku tady, tak už nikde. 9/10(4.12.2008)

Jedna z nejzábavnějších věcí na Smithových filmech byla vždy konfrontace zcela normálních postav s těmi sprostými a úchylnými - dialogy mezi Dantem a Randalem, Jayovy výpady na scénu, to bylo vždy neuvěřitelně vtipné a potenciál sprostých slov maximálně využitý. V Zack and Miri Make a Porno je fuckování vtipné zhruba první půl hodinu (celkově - ta je vynikající), pak je nadužíváno a potřebná štáva se z něj vytrácí, nemluvě o tom, že Seth Rogen to imho neumí tak dobře podat, jako starý dobrý Jay s Randalem. Navíc co čert nechtěl, ještě se přepne na hloupou romantickou komedii, ve které je zajímavé akorát to, co se hlavní dvojice netýká. Kde jsou ty chytré a dynamické Smithovské střety postav? Popř. prokládané úplně mimoňskými hláškami? Jedna hádka o Black friday a ve zbytku filmu nahrazuje genialitu Smithe průměrná Apatowská práce... 6/10(28.12.2008)

• - Film měl velké problémy s distribucí. Nejen kvůli obsahu, ale i kvůli slovu "porno" v názvu. Velký problém s tím měli tvůrci plakátů, kterým nebyl schválen ani jednoduchý plakát s celým názvem. To dělalo problém hlavně na autobusových zastávkách a jiných veřejných místech. Některé plakáty proto neobsahují ani název filmu. (cariada)

• - Nejvýdělečnější film Kevina Smithe. (Othello)

• - Tom Savini, který hraje Jenkinse, je proslulý svou prací na make-upu k hororovým filmům a rolí ve filmu Úsvit mrtvých (2004). Úsvit mrtvých se odehrává v Monroeville. Hokejový tým, za který hraje Zack se jmenuje Monroeville Zombies. (HellFire)