Zack a Miri točí porno

Zack and Miri Make a Porno

Zack a Miri točia porno

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2008, 101 min

Díky celkem vlažnému přijetí jsem se obával, že půjde o zklamání, ale NE..... jedná se o dalšího výbornýho Kevina Smithe! Opět velmi inteligentní humor zabalený do sprosťáren, a k tomu dobře funguje i ta romantická složka. Navíc mně sympatická témata: péčko, hokej/horor, plus prostředí kavárny a la Starbucks. A po pár slabších filmech opět skvělý Seth Rogen. No a Jason 'Jay' Mewes, to už je kapitola sama pro sebe...:) Určitě jedna z komedií roku 2008!(28.1.2009)

• Viktooorka

Potřebuji odbornou pomoc, protože jinak si nedokáži vysvětlit, proč ztrácím smysl pro humor :o( Ale na druhou stranu jsem si potvrdila, že natáčet porno je opravdu zábavné a že jsem se minula povoláním.(1.11.2010)

• kiddo

Viděla jsem Jayovo péro. Můžu zemřít šťastná.(21.4.2009)

Skvělá komedie. Clerks mě moc nebavili, ale tohleto je neskutečně vtipný a zábavný. Jestli neni zaděláno na klasiku tady, tak už nikde. 9/10(4.12.2008)

„Každý chce vidět soulož kohokoliv.“ Je škoda, že také Kevin Smith začíná inklinovat k sice obhroublým, ale americky smířlivým romancím, které navíc neumí napsat s citem Judda Apatowa. Na druhou stranu si dokážu představit, jaké problémy by jeho komedie o sbližování skrze porno měla bez onoho závěrečného vyměknutí. Alfu a omegu celého filmu stále představují dialogy, kdy nevěříte svým uším a scény, kdy jste stejně skeptičtí k tomu, co vám zprostředkovávají oči (jestli jste těžko rozdýchávali „sexy donkey show“ z Clerks 2, při „čokoládové polevě“ udělá váš žaludek výmyk). Když dá zelenou nějaké sprosté konverzaci, měl by Smith také dbát, aby netrvalo příliš dlouho, což bohužel ne vždy zvládá. Hodně mu pomáhají herci, obzvlášť ve vedlejších rolí. Nezapomenutelná je etuda Justina Longa „seznam Setha Rogena decentně s faktem, že seš gay pornoherec“. Páreček Banksová-Rogen sice jakž takž zvládá vybalancovat hodnověrnost jejich prapodivného vztahu, ale jiskru z vzájemné konfrontace vykřesat nedokážou. Ryze chlapskému světa rozumí Smith lépe a hloupě díky tomu nevyznívá ani hluboké moudro obalené kolem péčka. Samotné natáčení porna ukazuje podstatně více než uvidíte v běžném mainstreamové produkci, ale vždy se včas přehoupne do komické polohy, ať shazovací hláškou („Pojďme si zařádit na těchto kávových zrnech“), nebo prostým vědomím, že má jít o film nazvaný Star Whores (preferuji překlad „Hvězdné mrdky“). Nový film Kevina Smithe je odvahou námětu srovnatelný s Boratem, bohužel již nemá odvahu dotáhnout celou záležitost do stejných extrémů, být o pár řádů jízlivější. Ale taky je možné, že bych potom byl jedním z posledních pár lidí, kdo by se ještě smál. 80% Zajímavé komentáře: castor, Visáč, milicjant, lakikaki(12.6.2009)