Zack a Miri točí porno

Zack and Miri Make a Porno

Zack a Miri točia porno

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2008, 101 min

Zack and Miri natáčí porno a při té příležitosti poznávají tito dlouholetí přátelé sami sebe z takového úhlu, který jim byl doposud ukryt... nebo kterému se vyhýbali? Tak či onak je tento výplod Kevina Smithe příjemný: zpočátku se to jeví jako opravdu zajímavá a netradiční komedie, která však v závěru vygraduje do (nepřekvapujících) romantických rovin, což v tomto případě na kvalitě spíše ubírá. // Body nahoru za dojem reálného příběhu v jinak průměrném filmu.(13.1.2009)

Rozhodně povedený, nahláškovaný a s pár výbornejma momentama, ale prostě mě to nějak úplně nedostalo. Smithovi se zase ohromně daří u romantický linky, ale už mi přišlo, že to je (nejen díky ústřední dvojce) moc velkej krok k mainstreamu, přestože tam furt jsou fóry, který normální divák ani omylem nestráví a jeho rukopis je celou dobu cejtit. Snad to při druhým podívání bude fungovat líp. Asi jsem měl moc vysoký očekávání.(29.11.2008)

Proč stahovat trenky, když erekce je ještě daleko aneb jak jsem prozřel a uzřel R2D2 s koulema!!! Nač si honit.....triko a na plnou pusu okecávat, že Kevin Smith je nepsaným králem do extrému hnaného buranství s nadhledem? On je to vlastně takový svět ve světě, kde se věci vždycky nazývají pravými jmény a nikdy se nechodí dlouho kolem horký kaše, což se ale v případě Zack and Miri Make a Porno potvrzuje "jen" na 80%. Proč? Tenhle film možná nechce a vlastně ani nemůže překročit maximální extrém, protože pak už by nefungovala ani jedna z jeho dvou částí. Jinými slovy, lépe zamaskovanou, prvopkánovou romantiku jen tak někde neuvidíte (na tomhle place musel mít i erární reflektor šulína). Zůstal jsem obohacen o fakt, že prototyp "chlapskýho" hrdiny současnosti Seth Rogen má větší poprsí, než prototyp s vážně pěknýma nohama - Elizabeth Banks, že je Kevinův dvorní náhončí Jeff Anderson bez ejakulačních teorií k nepoznání a jak mocným protipólem k romancím je okulí Jasona "Jay" Mewese pod drobnohledem. Zkrátka i když jsou Zack a Miri pouze těmi 80% extrémního humoru z posledních Clerks II, pořád zatraceně baví - a baví nenuceně. [final rate: 75%](7.3.2011)

Spolu s Tropic Thunder dvě nejvtipnější komedie roku 2008. ____ Zajímavé je, kterak se ve filmu obrací role pornografie a erotiky. Jde o to, že pornografie hrozbu nudy zažehává neúnavných opakováním aktu, při němž je případná změna partnera druhotná, zatímco erotika, která vychází z věčného návratu frustrace, stojí a padá s alespoň částečnou nedosažitelností partnera, případně s jeho sváděním. Z čistě filmového hlediska je proto spokojené manželství možným námětem pornografie, nikoliv erotiky. Přesto by kdekdo klidně poznamenal, že je tenhle film o pornu, zatímco vztahy v něm o erotice, jenomže je tomu přesně naopak – vztahy jsou zde o pornu (minimálně vztah hlavní dvojice, která se zná velice dlouho, dokonce oba přiznávají, že se několikráte viděli nazí), zatímco jejich snaha v oblasti natáčení lechtivých materiálů spadá víceméně pod erotiku (už jen z principu svůdnosti filmu a jeho realizace). Teprve až v poslední romantické půlhodině se film překlápí do „klasické“ osnovy. Je to dané rovněž tím, že celou podívanou provází přechod z existenčních potíží (první hodina) k existenciálním (zbylá půlhodina), respektive z nedostatku financí k bovarismu, protože lásku je možné pěstovat až tehdy, pokud je člověk zajištěn, do té doby se musí spokojit s pornografií. P.S. Jason “Jay“ Mewes prodělal přerod z undergrounduála do metrosexuála a stejně jako u Toma Cruise v Tropic Thunder mi chvíli trvalo, než jsem jej rozpoznal.(23.12.2008)

"Let us fuck!" Zábavné? Ale áno. Miestami veľmi. Ale Kevin už sa opakuje ako poškriabaná platňa a ďalší film v štýle "roztomilá romantika zamaskovaná do prasačín a záplavy f-words" už svet asi nepotrebuje. Hlavne keď scény, v ktorých hrdinovia prestanú kliať a začnú sa skutočne zaoberať vzťahmi, sú omnoho pôsobivejšie a lepšie natočené než fóry typu "pornoherečka si análnym sexom lieči zápchu a kameraman to točí z podhľadu".(20.1.2009)