Stmívání

Súmrak

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Romantický

USA, 2008, 117 min

• AngelAngie

Knižní předlohu jsem nečetla - film mě až tolik nezklamal, vlastně jsem ani nepředpokládala, že by mohl, už kvůli tomu, že jsem o knize nevěděla nic. Trailery mě moc nepotěšily, ale na tohle já jsem náročná, smlsnu si na nějakém tak jednou do roka. Viděno 3x.(28.11.2008)

Po tomhle hodnocení asi budu za magora a malé pubertální děvčátko, ale mně se to fakt líbí :) Výborně jsem se bavil, fascinovaně jsem sledoval práci kamery, nechával se unášet hudbou a pozoroval, jak z Pattinsona vyrůstá horší verze Nicholase Cage (když Bella v desáté minutě filmu vejde do třídy, tak ty Edwardovy reakce jsou k pochcání! Doslova!). Svítící upíři a mizerné triky mi zas tak moc nevadí a kvůli scénám jako upíří basebalový zápas bych na to zašel do kina. Film hlavně na efekt a to na mě působí.(18.8.2009)

Čekal jsem hrůzu, dostal jsem průměr, na který se dá bez ujmy dívat. Kristen Stewart a Robert Pattinson mezi sebou mají trošku té potřebné chemie, sem tam se povede i některá hláška. Režie ovšem není ničím výjimečná, nezaujme a taky se dost zběsile stříhá. Další mínus jsou určité slabé triky, v tomto druhu snímku bych uvítal méně triku, ale lépe provedených. Mixování těchto protichůdných žánrů se ovšem povedlo. Iritovaly mě věci se kterými jsem dopředu počítal „ten je tak krásný“ „ohhh ten je tak krásný“ ;-) Knihu jsem nečetl (ani se nechystám) i tak jsem byl na toto připraven z okolních reakcí, prý se to v knize vyskytuje ještě v daleko větším množství, ne díky nechci ;-) 5+/10* další díly mě v kině určitě minou, na DVD si je možná ale seženu. btw: scéna s baseballem měla velké ambice a vytvářela dobrý pocit, ale záhy byla pohřebena příchodem těch druhých….škoda.(17.12.2008)

rozpočet : $37 million otvárací víkend : $69,637,740 tržby celosvetovo : $382,133,300(23.11.2008)

• LihO

Ten scenár je trápne zúfalstvo. Keby som sa zo všetkých síl snažil vymyslieť čo najstupídnejšiu scénu, ktorej jediný ciel by bol čo najviac potopiť a zhovadiť tento film, tak by som ani zďaleka nevymyslel také sračky ako: upíry v búrke hrajú baseball, upír sa na slnku trbliece... na vymýšľanie podobných vecí treba jednoducho talent ^^(7.9.2011)

• - Poslednými členmi rodiny sa v roku 1950 stali Alice s Jasperom. (Cappuccino)

• - Na internetu existuje více než 350 fanouškovských stránek filmu. (Sufferer)

• - Když se Bella (Kristen Stewart) ptala Edwarda (Robert Pattinson), jak dlouho už k ní chodí k oknu, odpověděl, že už pár měsíců. Bella (Kristen Stewart) však nebyla ve Forks ani jediný měsíc. (Stirek45)