Stmívání

Twilight

Súmrak

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Romantický

USA, 2008, 117 min

rozpočet : $37 million otvárací víkend : $69,637,740 tržby celosvetovo : $382,133,300(23.11.2008)

Nádherný film, který jsem si hned zamiloval !! Těším se na další díly !! Musím říci, že paní Hardwicke odvedla skvělou práci ! Škoda, že nebude točit další díly ona ....... pro ty co hodnotili hvězdičkou nebo odpadem: Je to prostě film pro puberťačky, tak co jste čekali ?!?(8.12.2008)

• Adrian

Masochizmus musi byt silna droga. Inak si neviem predstavit, ze by sa niekto po pozreti tohto dokazal odhodlat na zhliadnutie dalsich pokracovani... . Za seba si spievam: "Dakujem, neprosiiim, prenechavam pole silnejsiiim".(22.11.2009)

Čekal jsem hrůzu, dostal jsem průměr, na který se dá bez ujmy dívat. Kristen Stewart a Robert Pattinson mezi sebou mají trošku té potřebné chemie, sem tam se povede i některá hláška. Režie ovšem není ničím výjimečná, nezaujme a taky se dost zběsile stříhá. Další mínus jsou určité slabé triky, v tomto druhu snímku bych uvítal méně triku, ale lépe provedených. Mixování těchto protichůdných žánrů se ovšem povedlo. Iritovaly mě věci se kterými jsem dopředu počítal „ten je tak krásný“ „ohhh ten je tak krásný“ ;-) Knihu jsem nečetl (ani se nechystám) i tak jsem byl na toto připraven z okolních reakcí, prý se to v knize vyskytuje ještě v daleko větším množství, ne díky nechci ;-) 5+/10* další díly mě v kině určitě minou, na DVD si je možná ale seženu. btw: scéna s baseballem měla velké ambice a vytvářela dobrý pocit, ale záhy byla pohřebena příchodem těch druhých….škoda.(17.12.2008)

• Djoker

Něco tak hloupého ani nemůžu spláchnout do odpadu. Smál jsem skoro celou dobu. Jelikož to není komedie, tak přesně nevím, kde se stala chyba. Z knihy je na větvi půlka planety, ale jako nečtenáři se mi nechce věřit, že se jí film vážně držel. Místy mi vyprávění přišlo hrozně chaotické, ale jakmile někdo z mladých otevřel pusu, válel jsem se smíchy. Někdy k tomu stačil jen jejich mimózní pohled. Jako komedie to má náběh na pět hvězd, ale jak koukám na žánrové zařazení, tak budu muset s hodnocením trošku níž. Největším plusem je jednoznačně Kristen Stewart, tak přirozeně hezkou holku jsem ve filmu dlouho neviděl.(27.7.2011)

• - V baletním studiu zlomí James Belle pravou nohu. V nemocnici má ale Bella v sádře levou. Když potom před plesem schází ze schodů u Charlieho, má už v sádře pravou. (Terva)

• - Všechny trailery na film zaznamenali na MySpace tehdy rekordních 12 milionů shlédnutí. (Sufferer)

• - Ve filmu se velmi často objevují výrobky firmy Apple, např. Bellin iPod, několikrát použitý iBook a jiné. (gjjm)