Oceňuju, že se film neveze na modní vlně třaslavý kamery při akčních scénách, ale celý film je až příliš v duchu hádanky "Je to hodně barevný, digitální a neví kdy to skončit, co to je ? "(7.10.2010)

Rozpočet $175miliónovTržby USA $150,201,498Tržby Celosvetovo $301,543,074Tržby za predaj DVD v USA $60,066,243 //počet predaných kusov 3,729,614║ Tak až takúto sprostunkú podpásovku som veru nečakal ako niekdajší obdivovateľ kreslených postavičiek tohto comicsu som čakal omnoho viac než nezáživný vývar bez lepšej štipky myšlienky a dialógov. Po trikovej stránke to má tiež slušnú kolísavosť, akcia je prevažne natočená tak že nič moc nepovie, vydarených akčných sekvencií je ozaj len minimum asi najviac zaujme naháňačka Parížom. V podstate každou pribúdajúcou minútou je tento film čoraz viac otravný a nedá sa v nijakom ohľade užiť a nejaké vypnutie mozgu sa v tomto nedá absolvovať, jedine absolútny reset mozgu po dopozeraný filmu. K tomu výber hercov do hlavných úloh bol asi najhorší výber, čo som kedy u veľkorozpočtového filmu zažil, taký Dennis Quaid tu je len do počtu, Marlon Wayans maximálne rušivý článok v každej sekvencii čo sa ukáže mi o príde ako trápnosť šedivá, na Siennu Miller sa dá aspoň pozerať ale to je jediné pozitívum, Channing Tatum ako hlavný hrdina je dosť nevýrazný na to aby vytvoril okolo seba nejakú auru a stiahol pozornosť na seba.... jednoducho prevarený béčkový vývar za $175miliónov čo sa nedá porovnať ani z nejakou ku príkladu Fantastickou štvorkou. /videl v kine: 25%/(1.9.2009)

První polovina se mi zdála naprosto úchvatná akční řež, která byla přehledná, nápaditá, divácky nenáročná, dynamická ... prostě fakt mazec. Skvělý triky atd. Flashbacky jednotlivých postav a vykreslení jejich vzíjemných vztahů taky nevadily, nezabíraly příliš času. Ale druhá půlka - souboj podmořských "lodí" - ponorek, tupá vykrádačka Hvězdných válek a prostředí podmořských laboratoří ve velké podmořské, lacinně provedné základně už byly mnohem horší a zábava šla rapidně dolů ... Vyloženě mi připadlo, že v půli filmu tvůrcům naprosto došel dech a zbytek filmu zcela odflákly... Škoda, jinak by film překonal aktuální akční řežby v kinech a fakt by se mi líbil, takhle to byl jen další šedý průměr plný z počátku skvělých, později špatných triků ...(1.11.2009)

• Hellboy

Dvouhodinová reklama na akční figurky. Zhmotněná fantazie dítěte, které si rádo hraje s vojáčky a jak všichni víme, tak děti mají občas fakt divné nápady. Stejně tak Stephen Sommers. Zpočátku zábava; film mě ohromil s každou novou scénou-lokací. Bohužel se to časem nezadržitelně změnil v naprostou nudu a protože akce nudila a po myšlenkové stránce nemá snímek co nabídnout, výsledný dojem je dost nelichotivý. Ve všech ohledech laciný film. (Já jsem čekal KRAVINU - jako třeba Transformers - v tomto ohledu jsem nebyl zklamán. Jenže je to prostě nuda).(13.3.2010)

Zlý asiat, drsný černoch, hláškující černoch, bondovský záporák, jeho mrdatelná asistentka, charismatický generál, a dalších čtyřiadevadesát důvodů plus jeden navrch, proč nemít rád současný Hollywood. Tenhle film představuje pro jeho odpůrce dokonalý sklad munice i zbraňového arzenálu. Když se rozhlédnu kolem, plně chápu, proč takové kvantum diváků tlouklo hlavou o sedačku před sebou. Jenže… čekat od Sommerse cokoliv duchaplného je výsměch vlastnímu zdravému úsudku a já tomu filmu podlehl už od prvních vteřin. Když po půlhodine nastane akce, kterou by si jiný režisér nechal jako závěr, tetelil jsem se blahem, v momentě, kdy se zachraňuje 1 (slovy: jedna) Eiffelovka a zboří se přitom polovina (matematicky: ½) Prahy, uvažoval jsem, jestli existuje něco jako tvůrčí soudnost a zdravý rozum. A přitom stále není konec. Star Wars! Nejšílenější, nejneuvěřitelnější a nejzábavnější vysokorozpočtová demence, kterou může současná kinematografie nabídnout. Překopírujte své rozezlené komentáře ke dvojce Transformerů k tomuhle, padnou sem jak ulité. Bolí mě hlava, fakt že jo.(14.8.2009)

• - Dennis Quaid přijmul roli generála Hawka na žádost svého syna, který je velký fanoušek seriálu. (TomikZlesa)

• - Channing Tatum ve filmu nechtěl hrát, protože si myslel, že propaguje válku. Po přečtení scénáře změnil názor. (Martin00x)

• - Na filmu spolupracovali také kaskadéři z České republiky. (Zdroj: cinema.cz) (vika.evil)