• flanker.27

Zatímco holkám z naší školky Majdalence Apolence s Veronikou (na FB známým jako Bella123, Emo.Vamp a F1ckaP1cka) se pupík roztouženě chvěje při slovu Twilight, kucka Štěpka, Dejv, Sťu a Pája si zas nejradši hrajou s plastovejma pajdulákama s muskulaturou a "co jim hele do ruky můžeš dávat různý kulasy, mečáky a rakeťáky." Když si kucka s pajdulákama hrajou, ozejvá se u toho ratatata bum prásk švih dostanu tě ne já dostanu tebe a zachránim svět. Když pak sou kucka starší, vezmou místo toho větší obdobu plastovejch kulasů, mečáků a rakeťáků (co hodně svítěj, pípaj a tu a tam vibrujou) a jdou si hrát na zahradu. Přiberou holky ze sousedství (nejdřív jim samo nakecaj, že jsou upíři a jdou bojovat s vlkodlakama), nejmenšímu hoděj na hlavu kápi a řeknou mu, že je terorista a začnou před nim zachraňovat dvorek. Kůlna se promění v Paříž, dřevník na základnu pod ledem a Fanynka Macháčková na vysvobozovanou kravasici. Soused to natočí na kameru co vyhrál v Natočto s videem "Jak jsem lovil hodinky v záchodě" a pravý nefalšovaný dvorekbástr je na světě. Kucka pak budou při usrkávání slazenýho mlíka eště dlouho vzpomínat, jak to těm zlákům zase nandali. Výsledek je pak asi na stejný úrovni jako tahle pitomost. Závěr: Van Helsing byl ve vší svý blbosti aspoň sranda, tohle se nedá považovat za plnohodnotnej film, kde jedna scéna souvisí s druhou. I když scéna "máme málo času, tumáš hubana" mě pravda pobavila.(25.1.2011)

• arachneuss

Ultimátní popkorn roku, jenž svým dějem sice překonává Transformers: Pomsta poražených, ale ve všem ostatním se jedná o průměrný snímek, jenž z hlavy vypustíte během následujících minut po odchodu z kina. P.S. Luxusní postavu Sienne Miller naopak budete vypouštět hodně dlouho.(22.8.2009)

Nemá to absolutně žádný styl. Sommers je neinspirovaný řemeslník, ale dívat se na to dá (když se vžiju do pocitů dvanáctiletého kluka). Jen nechápu, jak mohl kdysi natočit svěží Chobotnici a první Mumii.(3.10.2009)

Každé dítě si rádo hraje. Tentokrát nejsou po ruce plastové postavičky, ale jedno velké přerostlé děcko s možností natočit akční pecku za 175 milionů dolarů... Stephen Sommers si tak užívá rozpočtu, potenciálu a neuvěřitelné odvahy dát do filmu prakticky vše, co jako dítě zbožňoval a jako dospělý obyčejně odsuzuje. Z GI JOE tak tvoří nabitý akční snímek, plný stylizovaného prostředí a postav, které přicházejí, odcházejí, hláškují, střílejí a ničí vše v dosahu svých zbraní. O destrukci většiny základních kamenů mytologie hračkářské legendy nebudu mluvit, protože zfilmování sebou nese oběti ... GI JOE je však hlavně o akci. Úžasné a někdy hodně digitální, ale je jí tolik....tolik.... a tempo samotného snímku se tak přesouvá do roviny "pojedem sem, zničíme, pojedem dál, zničíme to tam...", takže si na jakoukoliv nudu divák, který se chce pobavit a ne číst mezi řádky druhý Korán, nemůže stěžovat. Ohlušující vizuál je už jen perličkou stejně jako (doslova) ohlušující zvukové efekty a hudba. Ve finále tak jde o skvěle vystavěný blockbuster, který dává divákovi vše, pro co si do kina přišel a pokud tomu tak není, je to chyba diváka, který chtěl něco jiného než zábavnou a nekončící akci... Těším se na pokračování:). Více zde. PS: pokud se nechcete pobavit bez mozku nechoďte na to... jinak budete nadávat a kecat, jak všichni, co si to užili nemají vkus:) Těch 5* je trochu přepálených a tak do měsíce to snížím na 4, ale zábavnost z filmu jen tak nevyprchá.... PPS: sníženo:)(15.8.2009)

Ďalší príspevok k Transformerom, Star Warsom a iným blockbusterom, kde všetky ponúkajú to isté. G.I. Joe podobne ako pri druhých Transformeroch jednoducho unudil efektami, ktoré sú nabité v dvojhodinovej pasáži. A roboti sa pritom efektovo vytiahli viac.. Všade to bolo cítiť štúdiom a efektami. Pritom všetko vybuchuje, skáče a strieľa. Sommers oproti skoršiemu Van Helsingovi stavil na podobnú temnejšiu atmosféru, pridal však neskutočne veľa akcie a skoro sa mu to vyplatilo. Pritom, (čo ma celkom zarazilo) niektoré dialógy mi nepripadali príliš stupidné. Keby to bolo natočené pred pár rokmi, žali by Joeovia (riadne blbý názov inak) všetku slávu, ale v dnešnej predigitalizovanej dobe spadá do priemeru.(2.10.2009)