Bez diskuze film léta... Sommers dostal do rukou tucet hraček, jejichž vztahy jsou komplikovanější než kvantová mechanika, scénář, balancující na hraně nechtěné parodie a seriózního akčního sci-fi výplachu, a spoustu peněz na to, aby se opětovně utopil ve vlastní ztrátě soudnosti. Výsledek? Nikoliv Van Helsing, ale rychle plynoucí, zatraceně cool a zábavné Star Wars pro iPodovou generaci, pro níž jsou světelné meče a kecy o vesmírné Síle příliš "old-school". Beze srandy... G. I. Joe se dá strašně snadno odstřelit jako stupidní reklama na hračky, jejímiž největšími klady jsou křivky Sienny Miller a Rachel Nichols, avšak pokud ve vás stále zůstalo něco málo z desetiletého dítěte, nemůžete ten film nemilovat. Už jen pro jeho famózní akční scény, vedle nichž jsou Bayovy nepřehledné střety plechovek k smíchu, to stojí. A ano, těm holkám to tááák sluší.(6.8.2009)

• gudaulin

Prvních 30 minut jsem nechápal, co se na obrazovce děje, dalších 30 minut jsem se utěšoval nadějí, že jde o parodii na akční blockbustery a teprve cirka po té hodině jsem došel k názoru, že tak pitomé je to doopravdy a že lepší už to nebude. Nečekal jsem od Sommerse pochopitelně žádnou intelektuální nadílku, ale tentokrát jeho akční digitální nářez svým způsobem dospěl k vrcholu, kdy režisér zcela rezignoval na jakoukoli logiku, příběh nebo filmové postavy. Je to ve stylu hvízd, bum, křach, prásk, jen si musíte odmyslet komiksové bubliny. Sem tam do toho zazní nějaká věta nebo výkřik a ty obvykle nedávají v kontextu s obrazem valný smysl. Je to neuvěřitelně infantilní film, který ale nelze považovat za pohádku, je to spíš snímek podle představ 9-letého kluka, který nakukuje večer rodičům přes rameno, když sledují akční film pro dospělé. Zároveň jde o celovečerní reklamu na nejmenovaného výrobce hraček, který rujnuje rozpočet rodičů dětí po celém světě. Objevují se tam statní muži v plastikových oblečcích, létající stroje z příštího století, supermoderní technika, krásné ženy, ale co naplat, je to neuvěřitelně pitomé, byť natočené v tak zběsilém tempu, že si tu pitomost člověk někdy uvědomuje až zpětně. V zásadě je možné dát jakékoli hodnocení, osobně mě štve ten gigantický rozpočet, za který se dalo natočit dvacet jiných filmů, které by měly hlavu a patu. Kdybych měl deset let, dám 4 hvězdičky, ve dvanácti 3, ve čtrnácti 2, v šestnácti 1 a po 18. roce věku bych musel pochybovat o své soudnosti, kdybych tuhle trikama vyfutrovanou blbost neměl poslat, kam patří. Celkový dojem: 10 % za efekty.(21.12.2009)

• Kryšpín

Existují pohádky, které pobaví děti i rodiče a dávají dokonalý smysl, ať už jsou dějově zamotané jakkoliv. Perfektním příkladem může být právě Star Wars. Pak jsou pohádky, které nemají smysl i když je v každé druhé větě vysvětleno, co se řeklo v té první. Tyhle pohádky jsou určené pouze pro retardované děti (čti američany). A přesně takový je G.I.Joe. Od začátku filmu si říkám v duchu WTF! Se nedivím, že američané patří mezi nejblbější národy světa, když jsou vychováváni na takových hovadinách (omluvte můj slovník). Když přimhouřím oko, tak by se mohlo jednat o parodii. Podtitul Scary movie 5 by sednul. Parodie na Iron Mana, Star Wars, Spider-mana apod. se objevovaly na každém druhém filmovém okénku. Ať už to bylo záměrně nebo se to prostě nepovedlo (k téhle verzi se po předchozích Sommersových filmech přikláním), přeci jen G.I.Joe diváky pobaví. Sice odcházíte z kina s úsměvem na rtech, ale nevíte, co si vůbec o filmu myslet. Proto dávám jednu hvězdičku, člověk by měl ze sálu odejít s čistou hlavou a něco si z toho vzít. Já odešel a mám pocit, že to spíš vzalo něco ze mě :)(5.8.2009)

• AngelAngie

Chápu, že si chtěl Sommers po upírech, mumiích, chobotnicích a nevím čem všem, natočit akčňák v novém kabátě, aby se mu hodil do skříně, ale takhle? Bay nepatří k režisérům, které bych nosila ve svém srdci, ale jedno mu upřít nemůžu - že ta masová zábava, kterou jeho filmy jsou, je úspěšná a i člověk, který mu neholduje, ho musí v mnoha směrech hrozně chválit... a to je ten rozdíl u mě od Sommerse. Příjde mi totiž jako mladší bráška Baye, který sice točí filmy určitě s láskou a pro zábavu všech, ale stále se má co učit... a i když se člověk učí celý život, po tolika filmech by už mohl pokročit. U něj se mi zdá, že se drží pořád a stále na jednom bodě. Ale proti gustu... jen můj šálek kávy to prostě není. A nezachrání to ani herci.(6.10.2009)

Terno roku pro milovníky sraček z ranku "tak špatné až je to geniální". Záležitost, u které výpis všech bot a nelogičností zabere více místa než celý scénář. Navíc to má solidní guilty pleasure oporu v totálně mimózním dabingu. Universum kde se devadesátdevět procent z dvaceti rovná číslu devatenáct, kde se promenáduje Fantomas (vlastně hned dva), kde se z letadla katapultujete pouze za pomoci keltštiny, kde se nahánějí parchanti pod ledovou čepičkou a kde se přesný čas spolu s místem výskytu určuje zásadně dle výšky a tmavosti stínu... No, takový umělecký počin prostě nelze nemilovat. O twistech v soap operových vztazích, že by z nich i slepé Esmeraldě oči z důlků vypadly, raději ani nemluvě. Být na závěr ještě věta "Duku, jsem tvůj otec!" tak jdu na plný počet. PS: Ne zase až tak skrytá reklama na Pilsner Urquell potěšila.(6.8.2009)

• - Ve scéně, kde spolu bojují dva malý chlapci, zapálí jeden hoch sporák. V další scéně je však sporák vypnutý. (Hem.m)

• - Spoločnosť Hasbro vyhlásila, že značka G.I. Joe bude vždy synonymom pre odvahu a hrdinstvo. (Greenpeacak)

• - Duke má pod pravým okem jizvu, jako odkaz na slavnou jizvu originální G. I. Joe figurky představené roku 1964. (HellFire)