• choze

"PROSKOČIL JSEM VLAKEM. A TY?" - "JÁ HO PŘESKOČIL." S G.I. Joe jsem si hrál až do ostudně vysokého věku a film pro mne byl tudíž srdcovka, k mé radosti natočená u nás a s odkráglovanou českou modelkou, která řekne tuším přesně jednu větu (Siena Miller je ale bezkonkurenční). Oproti TS a TF 2 nemusí filmoví G.I. JOE bojovat s kvalitou nějakých předchozích dílů a navíc se od začátku netají tím, že jsou totální blbinou pro děcka, což znamená značně zvýhodněnou startovní pozici (když pominu, že auta měnící se v roboty jsou mnohem víc cool). Scénář odpovídá nulové inteligenci kresleného seriálu i komiksů a stejně jako ony perfektně vystihuje nakažlivou náborovou atmosféru hyper hi-tech armádního dobrodružství, jehož absurditu pravidelně odlehčují pubertální chtěné, ale i nechtěné vtípky. Bohužel, fetišistické akční scény plné cool vystajlovaných bojovníků a vojenských hraček jsou s čestnou výjimkou geniální honičky Prahou za záchranou Eiffelovky (zatím nejlepší akční scéna roku) naprosto fádní, utápějící se v létajících jiskrách a rozbitém skle a nepřesvědčivém pixelovém uragánu, kdy člověk přestává věřit, že by cokoli ve filmu stálo v reálu. „ŘÍKEJTE MI… KOMANDÉR!“(14.8.2009)

• Kryšpín

Existují pohádky, které pobaví děti i rodiče a dávají dokonalý smysl, ať už jsou dějově zamotané jakkoliv. Perfektním příkladem může být právě Star Wars. Pak jsou pohádky, které nemají smysl i když je v každé druhé větě vysvětleno, co se řeklo v té první. Tyhle pohádky jsou určené pouze pro retardované děti (čti američany). A přesně takový je G.I.Joe. Od začátku filmu si říkám v duchu WTF! Se nedivím, že američané patří mezi nejblbější národy světa, když jsou vychováváni na takových hovadinách (omluvte můj slovník). Když přimhouřím oko, tak by se mohlo jednat o parodii. Podtitul Scary movie 5 by sednul. Parodie na Iron Mana, Star Wars, Spider-mana apod. se objevovaly na každém druhém filmovém okénku. Ať už to bylo záměrně nebo se to prostě nepovedlo (k téhle verzi se po předchozích Sommersových filmech přikláním), přeci jen G.I.Joe diváky pobaví. Sice odcházíte z kina s úsměvem na rtech, ale nevíte, co si vůbec o filmu myslet. Proto dávám jednu hvězdičku, člověk by měl ze sálu odejít s čistou hlavou a něco si z toho vzít. Já odešel a mám pocit, že to spíš vzalo něco ze mě :)(5.8.2009)

• Hellboy

Dvouhodinová reklama na akční figurky. Zhmotněná fantazie dítěte, které si rádo hraje s vojáčky a jak všichni víme, tak děti mají občas fakt divné nápady. Stejně tak Stephen Sommers. Zpočátku zábava; film mě ohromil s každou novou scénou-lokací. Bohužel se to časem nezadržitelně změnil v naprostou nudu a protože akce nudila a po myšlenkové stránce nemá snímek co nabídnout, výsledný dojem je dost nelichotivý. Ve všech ohledech laciný film. (Já jsem čekal KRAVINU - jako třeba Transformers - v tomto ohledu jsem nebyl zklamán. Jenže je to prostě nuda).(13.3.2010)

Balení G.I. Joe obsahuje: 1x panenka brunetka vlastnící sexy šatičky, sexy bojové oblečky, brýle, celou škálu zbraní. 1x panenka zrzka vlastnící sexy uniformu, sexy bojové oblečky, rotoped. 1x drsnej panáček vlastnící uniformu tvarující sexy zadek, pořádný bojový oblek a obleček na lehké boje, zbraně, motorku, ponorku. 1x černoch vlastnící uniformu, pořádný bojový oblek a obleček na lehké boje, stíhačku s keltským manuálem, tlačítko pro namluvené hlášky. 1x černý ale hodný ninja Snake-Eyes vlastnící meč, sexy oblek zahalující obličej, zbraně. 1x vědátor vlastnící vybavení „mladý vědec“ ve velkém. 1x kapitán vlastnící uniformu a celý elitní tým G.I. Joe. 1x bílý ale zlý ninja Storm Shadow vlastnící několik druhů bílých obleků plus jeden bojový, meč, vrhací hvězdice. 1x šílený věděc vlastnící nejmodernější počítačové a operační vybavení. 1x multimilionář vlastnící firmu MARS a vůdce teroristické organizace zvané COBRA. 50x obyčejný voják, 50x teroristický panák, 30x auto (vybuchující) 1x maketa Washingtonu (obsahuje Bílý dům i s prezidentem) , 1x maketa Paříže (obsahuje Eifelovu věž), 4x hlavice s nanoboty (obsahuje zelenou tekutinu – jablečná šťáva). Celé toto balení stojí $175miliónů. Nevhodné pro děti a mladistvé (i dospělé) s mozkem! :o)(9.5.2010)

Nemá to absolutně žádný styl. Sommers je neinspirovaný řemeslník, ale dívat se na to dá (když se vžiju do pocitů dvanáctiletého kluka). Jen nechápu, jak mohl kdysi natočit svěží Chobotnici a první Mumii.(3.10.2009)

• - Spoločnosť Hasbro vyhlásila, že značka G.I. Joe bude vždy synonymom pre odvahu a hrdinstvo. (Greenpeacak)

• - Natáčanie odštartovalo 11. februára 2008 v Los Angeles v Downey Studios, taktiež prebiehalo v Prahe, kde trvalo jeden mesiac. (Greenpeacak)

• - Akční scéna v pařížských ulicích se natáčela 14 dní v pražských Dejvicích a filmaři zde postavili několik obchodů s květinami, změnili jména budov a do ulice zaparkovali několik francouzských automobilů. (TomikZlesa)