Nastala chyba při přehrávání videa.
 • gudaulin
  odpad!

  Prvních 30 minut jsem nechápal, co se na obrazovce děje, dalších 30 minut jsem se utěšoval nadějí, že jde o parodii na akční blockbustery a teprve cirka po té hodině jsem došel k názoru, že tak pitomé je to doopravdy a že lepší už to nebude. Nečekal jsem od Sommerse pochopitelně žádnou intelektuální nadílku, ale tentokrát jeho akční digitální nářez svým způsobem dospěl k vrcholu, kdy režisér zcela rezignoval na jakoukoli logiku, příběh nebo filmové postavy. Je to ve stylu hvízd, bum, křach, prásk, jen si musíte odmyslet komiksové bubliny. Sem tam do toho zazní nějaká věta nebo výkřik a ty obvykle nedávají v kontextu s obrazem valný smysl. Je to neuvěřitelně infantilní film, který ale nelze považovat za pohádku, je to spíš snímek podle představ 9-letého kluka, který nakukuje večer rodičům přes rameno, když sledují akční film pro dospělé. Zároveň jde o celovečerní reklamu na nejmenovaného výrobce hraček, který rujnuje rozpočet rodičů dětí po celém světě. Objevují se tam statní muži v plastikových oblečcích, létající stroje z příštího století, supermoderní technika, krásné ženy, ale co naplat, je to neuvěřitelně pitomé, byť natočené v tak zběsilém tempu, že si tu pitomost člověk někdy uvědomuje až zpětně. V zásadě je možné dát jakékoli hodnocení, osobně mě štve ten gigantický rozpočet, za který se dalo natočit dvacet jiných filmů, které by měly hlavu a patu. Kdybych měl deset let, dám 4 hvězdičky, ve dvanácti 3, ve čtrnácti 2, v šestnácti 1 a po 18. roce věku bych musel pochybovat o své soudnosti, kdybych tuhle trikama vyfutrovanou blbost neměl poslat, kam patří. Celkový dojem: 10 % za efekty.(21.12.2009)

 • TheMaker
  ***

  ::::::::::::::::::::: Velká reklama za 175 melounů na Dubble Bubble. Ach jo. Chápu, že pro dnešní generaci jsou tyhle filmy strašně cool a dnešní puberťáci z toho stříkaj, ale proč jsou tak nudné ? Osud hlavních hrdinů mi byl ukraden, v polovině jsem se přistihl, že se dívám do okna, jak tam hezky sněží a film mě moc nezajímal, ještě ke konci filmu jsem nevěděl kdo je kdo a jak říká Tosim, prostě v tom filmu byl moc velký bordel a přišlo mi to moc všechno rychlé. Chápu, že se režisér snažil, a by neměl ve filmu žádné hluché místo, ale na mě ten film byl až moc rychlý a pomatený. Není nad Mikea Bayea. Ale za tu perfektní honičku v Paříži dám o jednu hvězdu navíc, abyste neřekli ;-) ::::::::::::::::::::::::(9.1.2010)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  V armádě mi nikdy nenabídli k užívání nic, co by létalo, přeskakovalo vlaky a mělo bezedný zásobník. V tomto snímku to má snad každý a navíc chlapi jsou chlapáčtí, holky jsou sexy, hlášky u mne padají na úrodnou půdu, nanotechnologické triky jsou pastvou pro oči a přesto nejsem zcela spokojen. Není to mou náročností, neboť jsem fandou nejednoho bezduchého snímku, ale spíše to bude nekonečně protahovaným dějem, při kterém snímek odmítá zemřít a zarputile se drží při životě přibližně o dvacet minut déle, než bych byl ochoten nadšeně zkonzumovat.(18.4.2014)

 • Lateef
  ***

  Kdybych při vstupu do předsálí podal ke kontrole lístek člověku maskovanému za Ewoka, myslel bych si, že jdu na remake Star Wars... během filmu jsem si vzpomněl snad na všech šest dílů hvězdné ságy a navíc se k tomu přidávají momenty ne nepodobné Dnu nezávislosti, Stealthu či Speed Racerovi. Úvodní sekvence mi přišla bombastická a u té poslední jsem nevěděl, jestli sedím v kině nebo ležím zfetovanej v rohu neonově osvícených místních záchodů. Spousta polodementních dialogů a vět, lokace odporující si s úvodním nápisem ´nedaleká budoucnost´ (tohle je rok asi tak 7037), Ray Park, který se svého proslavitele (Darth Maula) nechce zbavit (cvičný souboj s Dukem, černý plášť), hi-tech výrobky, které zmnohonásobují sílu nebo palebný arzenál svého uživatele, a desítky aut plachtících vzduchem při obrovské honičce skrz Paříž (Prahu). Druhá polovina mi přišla strašlivě umělá, všechny ty trikové sekvence, podmořský svět, stíhací let - ukrutně plastické a pouze trojrozměrné. Čtvrtý rozměr - divákovo ´WAU´ - nebyl využit. Ke druhému dílu mě netáhne teda zhola nic a jestli mi budou pořád tak zmateně stříhat ty akční scény, házím na Hollywood jednu bombu s nanoboty nebo co to bylo za železožrouty... 175 miliónů dolarů(rozpočet)/244,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(19.8.2009)

 • Kryšpín
  *

  Existují pohádky, které pobaví děti i rodiče a dávají dokonalý smysl, ať už jsou dějově zamotané jakkoliv. Perfektním příkladem může být právě Star Wars. Pak jsou pohádky, které nemají smysl i když je v každé druhé větě vysvětleno, co se řeklo v té první. Tyhle pohádky jsou určené pouze pro retardované děti (čti američany). A přesně takový je G.I.Joe. Od začátku filmu si říkám v duchu WTF! Se nedivím, že američané patří mezi nejblbější národy světa, když jsou vychováváni na takových hovadinách (omluvte můj slovník). Když přimhouřím oko, tak by se mohlo jednat o parodii. Podtitul Scary movie 5 by sednul. Parodie na Iron Mana, Star Wars, Spider-mana apod. se objevovaly na každém druhém filmovém okénku. Ať už to bylo záměrně nebo se to prostě nepovedlo (k téhle verzi se po předchozích Sommersových filmech přikláním), přeci jen G.I.Joe diváky pobaví. Sice odcházíte z kina s úsměvem na rtech, ale nevíte, co si vůbec o filmu myslet. Proto dávám jednu hvězdičku, člověk by měl ze sálu odejít s čistou hlavou a něco si z toho vzít. Já odešel a mám pocit, že to spíš vzalo něco ze mě :)(5.8.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace