• choze

"PROSKOČIL JSEM VLAKEM. A TY?" - "JÁ HO PŘESKOČIL." S G.I. Joe jsem si hrál až do ostudně vysokého věku a film pro mne byl tudíž srdcovka, k mé radosti natočená u nás a s odkráglovanou českou modelkou, která řekne tuším přesně jednu větu (Siena Miller je ale bezkonkurenční). Oproti TS a TF 2 nemusí filmoví G.I. JOE bojovat s kvalitou nějakých předchozích dílů a navíc se od začátku netají tím, že jsou totální blbinou pro děcka, což znamená značně zvýhodněnou startovní pozici (když pominu, že auta měnící se v roboty jsou mnohem víc cool). Scénář odpovídá nulové inteligenci kresleného seriálu i komiksů a stejně jako ony perfektně vystihuje nakažlivou náborovou atmosféru hyper hi-tech armádního dobrodružství, jehož absurditu pravidelně odlehčují pubertální chtěné, ale i nechtěné vtípky. Bohužel, fetišistické akční scény plné cool vystajlovaných bojovníků a vojenských hraček jsou s čestnou výjimkou geniální honičky Prahou za záchranou Eiffelovky (zatím nejlepší akční scéna roku) naprosto fádní, utápějící se v létajících jiskrách a rozbitém skle a nepřesvědčivém pixelovém uragánu, kdy člověk přestává věřit, že by cokoli ve filmu stálo v reálu. „ŘÍKEJTE MI… KOMANDÉR!“(14.8.2009)

No trailery na me pusobili sice zabavne, ale ne jako kdovijak velka rezba, proste jsem cekal nejakyho chudyho bratricka Transformeru. Jenze to by to nesmel tocit Sommers, aby z toho nevymacknul ultimatni jizdu. Pribeh je naprosto dostacujici, ale o to tu nejde, tady jde o to, ze od zacatku do konce cely ty dve hodiny bez hluchejch mist si to rozdavaj Joeove s Cobrou a je jedno jestli na zemi, ve vzduchu nebo pod vodou. Neustale se neco deje, nekdo se s nekym rube a to vse v hodne namakanejch tricich, akorat obcas to debilne ulitne a nejakej trochu slabsi trik prasti do oka. Herci sice nemaj buhvi co hrat, ale vetsina jsou drsnaci a sympataci, ktery nemaj problem cokoliv rozsekat a jeste u toho hodit nejakou hlasku, Eccleston je jako zaporak fajnovej az na ten silenej prizvuk a na chvilku se dokonce objevi i Fraser. S postavama jsem mel akorat jedinej problem, vzdy, kdyz pride na scenu nejaka znama hlavnejsi postava, je pozornost zamerena ciste na nej a on nejak stylove vlitne na scenu, hodi drsnackou hlasku a pokropi nepratele. Proste se Sommers desne vyziva v predstavovani jednotlivejch postav. Jenze me to bohuzel moc nerikalo, jelikoz sem si nikdy zadnyho panacka nebo komiks nekoupil a animovanej serial nevidel. Proste vypnout mozek, popadnout popkorn a dve hodiny se dokonale bavit, ja jsem naprosto spokojenej, navic je pripravena puda pro druhej dil, coz je fajn.(27.12.2009)

Soundtrack Alan Silvestri: 1. Clan McCullen ,2. Mars Industries ,3. Delivering the Warheads ,4. General Hawk ,5. It Must Be Nato's Fault! ,6. King Cobra ,7. What Happened to Her? ,8. I Promise ,9. The Pit Battle ,10. They Intend to Use Them ,11. Snake Eyes ,12. I Have a Target in Mind ,13. The Joe's Mobilize ,14. Northern Route ,15. Who Are You? ,16. Deploy the Sharks ,17. Final Battle ,18. Just About Close Enough ,19. The Rise of Cobra ,20. I'm Not Giving Up on You ,21. End Credits,(9.5.2011)

Mumie se vrací na režisérskou sesli. Sommersi, je čas, abyste natočil další film. Ať je tam armáda, triky, potupa Francie, sexy ženy, zelené mozky a tolik motivů, aby vystačily na celou sezonu akčně sci-fi seriálu. Rozkaz, pane. Bez invence, bez mozku, bez vtipu- Sommers se po velenudě jménem Mumie plní zadání a oddává se svým dvěma vášním: uspat cokoli, co se mu dostane pod ruku a znetvořit lidský obličej. Navzdory snaze proměnlivé Sienny, racionální zrzce Rachel a vtipálkovi Marlonovi (první interracial romance a pořádný polibek v blockbusterovém vesmíru) se mu to povedlo dokonale. České znění, které evidentně namluvili mutující pubescenti, sice přidává neplánovanou švandu, ale na 118 minut to nestačí. Moula, jenž umí zabít fantastickou honičku, zmateně přeblikávat mezi scénami a zruinovat i rozebrání pražské Eiffelovky, si další velký film nezaslouží. Stupidní scénář by nebyl paradoxně na škodu- ale to by byl potřeba Bay nebo třeba Abrams, anžto Sommers by béčkové jiskření nepoznal, ani kdyby k němu omylem zabloudil. Nemá cit pro dětinskou destrukci, postrádá čuch na adrenalinové klukoviny a co se mě týče, definitivně zůstává v šuplíku Patlal somnabulní. Zíííííív.(17.8.2009)

Balení G.I. Joe obsahuje: 1x panenka brunetka vlastnící sexy šatičky, sexy bojové oblečky, brýle, celou škálu zbraní. 1x panenka zrzka vlastnící sexy uniformu, sexy bojové oblečky, rotoped. 1x drsnej panáček vlastnící uniformu tvarující sexy zadek, pořádný bojový oblek a obleček na lehké boje, zbraně, motorku, ponorku. 1x černoch vlastnící uniformu, pořádný bojový oblek a obleček na lehké boje, stíhačku s keltským manuálem, tlačítko pro namluvené hlášky. 1x černý ale hodný ninja Snake-Eyes vlastnící meč, sexy oblek zahalující obličej, zbraně. 1x vědátor vlastnící vybavení „mladý vědec“ ve velkém. 1x kapitán vlastnící uniformu a celý elitní tým G.I. Joe. 1x bílý ale zlý ninja Storm Shadow vlastnící několik druhů bílých obleků plus jeden bojový, meč, vrhací hvězdice. 1x šílený věděc vlastnící nejmodernější počítačové a operační vybavení. 1x multimilionář vlastnící firmu MARS a vůdce teroristické organizace zvané COBRA. 50x obyčejný voják, 50x teroristický panák, 30x auto (vybuchující) 1x maketa Washingtonu (obsahuje Bílý dům i s prezidentem) , 1x maketa Paříže (obsahuje Eifelovu věž), 4x hlavice s nanoboty (obsahuje zelenou tekutinu – jablečná šťáva). Celé toto balení stojí $175miliónů. Nevhodné pro děti a mladistvé (i dospělé) s mozkem! :o)(9.5.2010)

• - Film přišel celkem na 375 milionů dolarů. Z toho 175 padlo na produkci a 150 na propagaci. (Geriel)

• - Duke má pod pravým okem jizvu, jako odkaz na slavnou jizvu originální G. I. Joe figurky představené roku 1964. (HellFire)

• - Dennis Quaid přijmul roli generála Hawka na žádost svého syna, který je velký fanoušek seriálu. (TomikZlesa)