• arachneuss

Ultimátní popkorn roku, jenž svým dějem sice překonává Transformers: Pomsta poražených, ale ve všem ostatním se jedná o průměrný snímek, jenž z hlavy vypustíte během následujících minut po odchodu z kina. P.S. Luxusní postavu Sienne Miller naopak budete vypouštět hodně dlouho.(22.8.2009)

• Adrian

Uz je to davno, co mi 110min pripadalo tak nesmierne dlhych... . Sommersov all-star team (Fraser, Vosloo a kopa nedokonalych trikov) sekunduje niecomu, co sa pribehom neda nazvat. Ovsem v obkukavani slavnych sekvencii z este slavnejsich filmov by rejzo na skole ziskal "vybornu" jednohlasne u celeho skuskoveho zboru (hoc v prehladnosti akcie by to s nim az tak slavne nebolo). Gratulujem ostatnym, u ktorych magicka formulka "tak blbe, az to bolo zabavne" fungovala, pretoze mna minula dost velkym oblukom. A hoci som sa par krat neveriacky zasmial, nemeni to nic na tom (pouzijuc neverifikovatelny argument), ze to bolo "nuda k uzufaniu" a mnozstvo akcnych pasazi produkovalo iba jednotvarnu, umelu, sterilnu a skrz-nasrkz zamenitelnu kolaz nezazivnych obrazov.(11.8.2009)

Bayov konkurent na tento rok obstál veľmi dobre, miestami ho dokonca s prehľadom prešťal. Perfektná akčná jazda bez sekundy hluchého miesta. Veľmi zaujímavo a účelne boli spravené spätné spomienové scény, pretože spraviť úvodnú polhodinu len čisto z nich by bola samovražda. Náročné efekty boli na veľmi slušnej úrovni, i keď miestami to smrdelo prúserom a niektoré scény boli až donebavolajúce somariny, rovnako ako scenár. Niektoré časti a logické nezrovnalosti robili z diváka totálneho dementa a scenáristi robili film asi pre tých, ktorí si myslia, že dva a dva je päť. Ja viem, že dva a dva je šesť, takže sa mi to páčilo. Predsa len, od leta do zimy je dlhá doba a ja som po takejto jednohubke doslova túžil. 80%.(10.2.2010)

Rozpočet $175miliónov Tržby Celosvetovo : $301,060,793 /// Blbostov porovnatelne zo Stealth prisne tajne, a to je co povedat(30.11.2009)

• choze

"PROSKOČIL JSEM VLAKEM. A TY?" - "JÁ HO PŘESKOČIL." S G.I. Joe jsem si hrál až do ostudně vysokého věku a film pro mne byl tudíž srdcovka, k mé radosti natočená u nás a s odkráglovanou českou modelkou, která řekne tuším přesně jednu větu (Siena Miller je ale bezkonkurenční). Oproti TS a TF 2 nemusí filmoví G.I. JOE bojovat s kvalitou nějakých předchozích dílů a navíc se od začátku netají tím, že jsou totální blbinou pro děcka, což znamená značně zvýhodněnou startovní pozici (když pominu, že auta měnící se v roboty jsou mnohem víc cool). Scénář odpovídá nulové inteligenci kresleného seriálu i komiksů a stejně jako ony perfektně vystihuje nakažlivou náborovou atmosféru hyper hi-tech armádního dobrodružství, jehož absurditu pravidelně odlehčují pubertální chtěné, ale i nechtěné vtípky. Bohužel, fetišistické akční scény plné cool vystajlovaných bojovníků a vojenských hraček jsou s čestnou výjimkou geniální honičky Prahou za záchranou Eiffelovky (zatím nejlepší akční scéna roku) naprosto fádní, utápějící se v létajících jiskrách a rozbitém skle a nepřesvědčivém pixelovém uragánu, kdy člověk přestává věřit, že by cokoli ve filmu stálo v reálu. „ŘÍKEJTE MI… KOMANDÉR!“(14.8.2009)

• - Práva k natočeniu filmu získal Larry Kasanoff už v roku 1994. Avšak od natočenia G.I. Joe upustil a namiesto toho sa rozhodol sfilmovať sériu Mortal Kombat. (Greenpeacak)

• - V pôvodnom príbehu bol Rex (Joseph Gordon-Levitt) naverbovaný do Cobry, kde viedol armádu super vojakov. Od tohto návrhu sa však upustilo. (Greenpeacak)

• - Zvuk, ktorý vydáva pulzné delo je prevzatý z filmu TRON (1982). (Greenpeacak)