Ľudová kultúra na Slovensku

Režie:

Martin Slivka

Kamera:

Jozef Grussmann

Viera Hladká (vypravěč), Stanislav Dančiak (vypravěč), Ida Rapaičová (vypravěč), Vladimír Durdík ml. (vypravěč), Karol Machata (vypravěč), Jela Lukešová (vypravěč)

Dokumentárny seriál o využití prírodných materiálov v ľudových remeslách.
Zoznam častí :  1. Prútie-kôra-byľ
9. Textil
10.Umelecké remeslá
11.Dotyky s drevom
12.Obradové divadlo
13.Voda v službách človeka (oficiální text distributora)

anderson

Cyklus filmových dokumentov, vyrobených pre ČST Bratislava, etnografa SLIVKU, ktorý mapoval zvyky, tradície, umenie a starobylé remeslá, pomaly miznúce v záplave industriálnej globalizácie. Staršie epizódy boli čiernobiele, tie neskoršie už vo farbe. (16.5.2009) ()

Marek1991

Naše zvyky, tradície, naša ľudová kultúra. To, čo som od toho čakal sa naplnilo skoro na stopercent. Ak by chcel niekto vedieť niečo o našej kultúre, či už neznalý občan tejto krajiny alebo cudzinec, tak toto mu odporúčam. Nádhera. Podotýkam, v rodine máme jedného umelca spomínaného v časti Najstaršie remeslo a to národného umelca, jedného z posledných habánov v republike, Ignáca Bizmayera. Máme doma jeho diela, sú to skvosty, som hrdý, že mám aj takýchto predkov. Hotové umenie. Naše Slovensko je krásne, nezničme si odkaz našich predkov a rozvíjajme ho. Toto je naša kultúra. ()

majo25

Videné 3 diely: vlna a koža, hrnčiarstvo (najstaršie remeslo) a kovy - dnes už takmer vymreté remeslá. Aj preto je zaujímavé si ich pripomenúť, pretože aj z takejto ľudovej kultúry sme vzišli. Skvelí majstri svojich remesiel, ktorí dokázali niekedy divy. Vadila mi akurát tá neustála sláčikova hudba. 70% ()