• Ruut
  ****

  Bylo hodně znát, že film je jen sestřihem seriálu Lékař umírajícího času (musím vidět!!!) - občas rychlé skoky v ději a nepochopení kdo je kdo. Stejně smekám před výbornou prací a až dosud bych nevěřil že v Českém filmu můžou být scény jaké jsou zde. 70%.(29.3.2010)

 • Aky
  ****

  Převod seriálu do hodinu a půl dlouhého filmu věci ublížil. Zůstal průměrný film, který od zvolené látky spíše odrazuje, než aby o ni probouzel zájem. Hvězdičku přidávám jen z úcty a obdivu k Petru Čepkovi.(26.12.2014)

 • gouryella
  ***

  Prumerny zivotopisny film lekare Jessenia - nadprumerny zazitek jen diky Petru Cepkovi.(25.7.2002)

 • mchnk
  ****

  Jan Jessenius jako svědek proměn svých pánů, a nakonec i svých katů. Dobová politika v podání výborných herců, skvěle podchycené atmosféry a perfektní hudby. Miloslav Luther a jeho filmový vrchol dohánějící historika Vávru.(13.2.2014)

 • Ivoshek
  ****

  Je to zajímavá sonda do Rudolfínské doby a počátku třicetileté války. A Čepek hraje jako vždycky skvěle. Vladimír Körner, který je autorem scénáře k seriálu, napsal posléze i stejnojmennou novelu, která je dle mého názoru ještě o kus lepší než film. Možná proto, že celá řada scén (morová epidemie v Praze 1609, poprava českých pánů...) je v knize mnohem působivější. Hvězdička dolů za to, že původní seriál je při pětinásobné délce výrazně lepší než tahle sestříhaná verze.(12.4.2007)

 • Petr Čepek

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace