• mchnk
  ****

  Jan Jessenius jako svědek proměn svých pánů, a nakonec i svých katů. Dobová politika v podání výborných herců, skvěle podchycené atmosféry a perfektní hudby. Miloslav Luther a jeho filmový vrchol dohánějící historika Vávru.(13.2.2014)

 • Lima
  ***

  Život lékaře Jana Jessenia v podání Petra Čapka se zdařile vykreslenou atmosférou temné doby 30ti-leté války. Původně pětidílný televizní seriál, sestříhaný do podoby celovečerního snímku, což se neblaze projevilo na výsledném tvaru. Původní seriál je obsahově hodnotnější, film překvapivě nudí.(21.4.2003)

 • WANDRWALL
  ****

  Dobová atmosféra, lékař, který si jde za svým, první veřejná pitva v Praze, období moru, 30. leté války atd. Pro mě seriál, který tu a tam mohu znovu vidět.(5.9.2010)

 • LiVentura
  ****

  Dramatický Čepek s neuvěřitelně posazeným tónem hlasu, takového již nikdy více nebude, jen škoda, že je již minulostí jeho velký herecký um!!!! Lékař Jesenius, slavný to národní myslitel a vědec prožívá svůj nedlouhý dramatický život na pozadí jedné z nejkrutějších dob české historie..(12.10.2008)

 • gudaulin
  ***

  Viděl jsem pouze seriál, v konfrontaci se současnou televizní dramatickou tvorbou by si zasloužil nejméně o hvězdičku víc, nicméně mě Lutherova režie až tak nepřesvědčila. Z té látky a tak silného obsazení se dalo vytěžit i víc. Příliš komorní, statické a televizně "ukecané". Navíc se scénář opírá o trošku zjednodušené, národněbuditelské pojetí s tomu odpovídajícími charaktery. Celkový dojem 60%.(10.7.2007)

 • - Krytý most, ku ktorému vojaci dovezú Jesénia (Petr Čepek), je Hrabový most v obci Lenora. (hollci)

 • - Původní pětidílný seriál byl natočen v roce 1983 pod názvem Lekár umierajúceho času. Po sedmi letech byl materiál znovu zpracován, upraven na metráž celovečerního filmu, opatřen českými dialogy a pozměněným názvem. Do kin byl uveden v únoru 1991. (hippyman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace