• Ivoshek
  ****

  Je to zajímavá sonda do Rudolfínské doby a počátku třicetileté války. A Čepek hraje jako vždycky skvěle. Vladimír Körner, který je autorem scénáře k seriálu, napsal posléze i stejnojmennou novelu, která je dle mého názoru ještě o kus lepší než film. Možná proto, že celá řada scén (morová epidemie v Praze 1609, poprava českých pánů...) je v knize mnohem působivější. Hvězdička dolů za to, že původní seriál je při pětinásobné délce výrazně lepší než tahle sestříhaná verze.(12.4.2007)

 • Lenny.M
  ***

  Vcelku zajímavé ;)(25.12.2009)

 • LiVentura
  ****

  Dramatický Čepek s neuvěřitelně posazeným tónem hlasu, takového již nikdy více nebude, jen škoda, že je již minulostí jeho velký herecký um!!!! Lékař Jesenius, slavný to národní myslitel a vědec prožívá svůj nedlouhý dramatický život na pozadí jedné z nejkrutějších dob české historie..(12.10.2008)

 • paascha
  *****

  Veliká, a bohužel velmi opomíjená, persona českého herectví Petr Čepek v jednom ze svých majstrštyků vysekl další nedoceněnou figuru z českých dějin Jana Jesenia. První český patolog, vědec, lékař, který se více méně nešťastně zapletl s politikou a stal se tak další z řady hloupých obětí vlastních ideálů v boji s mocí:-)(19.1.2010)

 • gouryella
  ***

  Prumerny zivotopisny film lekare Jessenia - nadprumerny zazitek jen diky Petru Cepkovi.(25.7.2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace