• LiVentura
  ****

  Dramatický Čepek s neuvěřitelně posazeným tónem hlasu, takového již nikdy více nebude, jen škoda, že je již minulostí jeho velký herecký um!!!! Lékař Jesenius, slavný to národní myslitel a vědec prožívá svůj nedlouhý dramatický život na pozadí jedné z nejkrutějších dob české historie..(12.10.2008)

 • Ruut
  ****

  Bylo hodně znát, že film je jen sestřihem seriálu Lékař umírajícího času (musím vidět!!!) - občas rychlé skoky v ději a nepochopení kdo je kdo. Stejně smekám před výbornou prací a až dosud bych nevěřil že v Českém filmu můžou být scény jaké jsou zde. 70%.(29.3.2010)

 • paascha
  *****

  Veliká, a bohužel velmi opomíjená, persona českého herectví Petr Čepek v jednom ze svých majstrštyků vysekl další nedoceněnou figuru z českých dějin Jana Jesenia. První český patolog, vědec, lékař, který se více méně nešťastně zapletl s politikou a stal se tak další z řady hloupých obětí vlastních ideálů v boji s mocí:-)(19.1.2010)

 • Ivoshek
  ****

  Je to zajímavá sonda do Rudolfínské doby a počátku třicetileté války. A Čepek hraje jako vždycky skvěle. Vladimír Körner, který je autorem scénáře k seriálu, napsal posléze i stejnojmennou novelu, která je dle mého názoru ještě o kus lepší než film. Možná proto, že celá řada scén (morová epidemie v Praze 1609, poprava českých pánů...) je v knize mnohem působivější. Hvězdička dolů za to, že původní seriál je při pětinásobné délce výrazně lepší než tahle sestříhaná verze.(12.4.2007)

 • Aky
  ****

  Převod seriálu do hodinu a půl dlouhého filmu věci ublížil. Zůstal průměrný film, který od zvolené látky spíše odrazuje, než aby o ni probouzel zájem. Hvězdičku přidávám jen z úcty a obdivu k Petru Čepkovi.(26.12.2014)

 • - Krytý most, ku ktorému vojaci dovezú Jesénia (Petr Čepek), je Hrabový most v obci Lenora. (hollci)

 • - Původní pětidílný seriál byl natočen v roce 1983 pod názvem Lekár umierajúceho času. Po sedmi letech byl materiál znovu zpracován, upraven na metráž celovečerního filmu, opatřen českými dialogy a pozměněným názvem. Do kin byl uveden v únoru 1991. (hippyman)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace