Purpurové květy

Purple Violets

Kúzlo prvej lásky

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2007, 103 min

Takové mile nemilé, jako ze života samotného. Film to neni špatný a chvílemi je až dokonce hodně dobrý, co můžu vyzdvihnou je chemie mezi herci, která Vás udrží ve střehu i v těch momentech, kdy děj silně dějově pokulhává a za normálních nechemických okolností by se stal dost nudným. Víc jak tři hvězdy nedám, protože přes to všechno kladné i nekladné předpokládám, že si na tenhle film už asi tak za pár dní ani nevzpomenu. Je to prostě pomíjivá záležitost, která sice na chvíli okouzlí, ale nic moc ve Vás nezanechá. Jinak příjemná podívaná a pro romantiky vřele doporučuji.(26.2.2011)

Nie je to tradičný príbeh, ale ako film samotný nevyniká medzi ostatnými.Taký jemný odľahčený film, ktorý mierne pozdvihne náladu, ale nemá na diváka žiadny iný vplyv, ale napriek tomu sa mi film páčil a niečím ma chytil, stojí to aspoň za jedno videnie.(13.5.2010)

A máme tu další romantickou komedii, která nevybočila z průměru a bohužel nikterak příliš nezaujala a nepřekvapila. Ovšem mou první větu berte trochu s rezervou. Pokud nepatříte k lidem, kteří často koukají na romantické komedie a jsou jich přesycení, tak vás to zřejmě zaujme mnohem více než mě, který romantické komedie často vyhledává. A přiznávám, že je možné, že už jsem jich tak trochu přesycen. Ale faktem zůstává, že tahle romantika je dost dobře koukatelná, skoro vůbec nenudí a občas mi připadala i nadprůměrně vydařená. Ale já se snažím hledat v romantických filmech originalitu nebo něco, co jsem ještě nidke jinde neviděl, a toho se mi bohužel v tomto filmu vůbec nedostalo. Avšak velice rád jsem vydržel až do konce, abych se dozvěděl, jak to vlastně celé dopadne. Herecké výkony byly velice obstojné, Patricka Wilsona znám už z filmu Jako malé děti, kde se mi ovšem líbil mnohem více, ale ani tady to nebylo nikterak zlé. Ostatní herce jsem si během filmu v souvislosti s jiným filmem nevybavil, což hodnotím jeko veliké plus, alespoň jsem nemusel srovnávat jejich výkony s jinými rolemi a nemusel jsem v myšlenkách odbíhat od filmu. A konec celého filmu přece jen nebyl nijak klišovitý a vše zůstalo otevřené, takže své klady tenhle film má, ale já zůstávám u nadprůměrných třech hvězdiček.(22.6.2009)

Bohužel dávam jen za tři (s těžkým srdcem). Také mám rád nezávislé americké romantické filmy, jejichž nezbytnou složkou vždy musí být dobrý scénář (splněno), dobrý soundtrack (splněno) a herecké výkony, no a právě tady je ten kámen úrazu. Například úděsné přehrávání Debry Messingové možná na podprůměrný sitcom stačí, ale v takovémhle filmu je to jen na škodu.(7.11.2008)

Tyhle indie filmy můžu vidět vždycky, takže se mi Purple Violets přesně trefilo do vkusu. Řeší se tu vztahy mezi bývalými spolužáky a to vtipně a nijak nuceně. Herci a prostřědí NY tomu dodávají šmrnc, takže jedinou chybu vidím v tom, že ke konci to začne ztrácet na zajímavosti, protože konec už je jasný. Přesto to zařazuju mezi filmy, jejichž zhlédnutí považuju za příjemné.(15.8.2008)