Purpurové květy

Purple Violets

Kúzlo prvej lásky

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2007, 103 min

Tyhle indie filmy můžu vidět vždycky, takže se mi Purple Violets přesně trefilo do vkusu. Řeší se tu vztahy mezi bývalými spolužáky a to vtipně a nijak nuceně. Herci a prostřědí NY tomu dodávají šmrnc, takže jedinou chybu vidím v tom, že ke konci to začne ztrácet na zajímavosti, protože konec už je jasný. Přesto to zařazuju mezi filmy, jejichž zhlédnutí považuju za příjemné.(15.8.2008)

Mimo hlavní proud natočené romantické drama, které zaujme svou upřímností. Edward Burns napsal, zrežíroval a zahrál si v příběhu ze současného New Yorku o tom, že stará, vlastně staré lásky nerezaví. Z filmu dýchá pohodová, klidná atmosféra. Nic převratného a přesto nebo právě proto film stojí za shlédnutí...(2.10.2010)

Tvrdím léta, že Edward Burns by mohl být z fleku guru režijní a herecké průměrnosti. Navrch je nesympatický před kamerou. A hle, najednou film, kde mi nevadilo téměř nic, se spoustou pravdivých a inteligentních momentů. A s velmi hezkou dějovou linkou o dvou kdysi zamilovaných spisovatelích, kterou přirození Patrick Wilson se Selmou Blair činí uvěřitelnou. Něčím mne nijak originální „Purpurové květy“ oslovily, takže zapomenu, že třetí šance jsou vysoce nepravděpodobné,... a ráda přidám pátou hvězdičku. Jen tak z dobré nálady, že si celkem příjemná romantická komedie na nic víc nehraje.(28.10.2013)

Pomalu plynoucí romantická vztahovka, což je přesně můj šálek kávy. 8/10!(24.6.2013)

Bohužel dávam jen za tři (s těžkým srdcem). Také mám rád nezávislé americké romantické filmy, jejichž nezbytnou složkou vždy musí být dobrý scénář (splněno), dobrý soundtrack (splněno) a herecké výkony, no a právě tady je ten kámen úrazu. Například úděsné přehrávání Debry Messingové možná na podprůměrný sitcom stačí, ale v takovémhle filmu je to jen na škodu.(7.11.2008)