poster

Muzikál ze střední 3: Maturitní ročník

 • USA

  High School Musical 3: Senior Year

 • Slovensko

  High School Musical 3: Posledný rok

 • Slovensko

  High School Musical 3: Maturitný ročník

Muzikál / Rodinný / Romantický / Komedie

USA, 2008, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rosaviva
  ***

  Je filmánie, všechny filmy za 50. Tak jsme z recese šli na HSM 3 (víc bych za to opravdu nedala). A hle, to bylo. Ještě nikdy jsem nezažila, aby mi z nějákého filmu bylo tak fyzicky špatně jako tady z toho. Opravdu jsem měla pocit, že kdyby mě někdo říznul do ruky, bude se mi z žil místo krve řinout karamel. Tak moc to bylo přeslazený. Dostala jsem odvahu podívat se na to ještě jednou na DVD, a musela jsem uznat, že je to o mnoho lepší než v kině, pokud nejste fanoušci tohohle filmu, velké plátno budete rozdýchávat stejně těžko jako já. Písničky jsou opět dobré, ale ne v kombinaci se scénama, jako vždycky, slova jsou celkem pěkná. Troy s Gabriellou nás svými přesládlými duety opět unudí k smrti. Ale příběh mě ze všech těch tří filmů příjde nejrálnější, a nejdospělejší. Dávám 3* Asi se mi ze všech tří dílů líbil nejvíc.(8.11.2009)

 • MISSha
  ***

  Když prominu zajeté příběhové klišé a celkovou disneyho naivní vizi o středoškolácích, vychází trojka jako vítěz ze všech HSM. Už jenom kvůli promakané choreografii (Sharpayno snění), která se v pár číslech klidně může měřit s muzikálovými giganty jako je Moulin Rouge nebo Chicago. Herci jakž-takž byli snesitelní, překvapila mě přesvědčivá Ashley Tisdale kterou jsem poprvé viděla nepřehrávat a skvělí Lucas Grabeel zahrál malou ale nejsympatičtější postavu ve filmu. Naopak Vanessa Hudgens a Monique Coleman stále neumějí hrát. Je celkem jasný, že 13-letý tenhle typ filmu zbožňují, já jim to nezazlívám, ale obdivuju lidi z Disnyho že je pořád baví točit z už dávno provařené vody.(19.2.2010)

 • Nathalie
  ****

  70 %- viděno v originále:-) Welcome to DisneyLand. Už je to tady. Televizní apokalypsa dohupkala do kinosálů. Lalalala. Nejcukernatější dvojice ve filmových dějinách, školní osazenstvo, vedle níž žáci z Beverly Hills působí jako sebranka z Bronxu, naivita v notové osnově. Lalalala. HSM je prý celuloidová zbraň dětí proti rodičům. Ve skutečnosti je to naopak: ve vesmíru HSM nikdo nekouří, nepije, o drogách, sexu a rokenrolu toho absolventi střední ví asi tolik jako Magdalena Dobromila Rettigová a navzdory moderní choreografii a popkulturním odkazům je to muzikál z hloubi duše konzervativní, nezávadně upjatý, ne-hříšný a surreálný. Trojka se navzdory matematice ocitá mezi jedničkou a dvojkou. Imbecilita scénáře kopíruje dvojku, svěže pojatá choreografie jedničku a hudebně ustrnula na půli cesty- mezi spoustou glycerinové hlušiny se objevují tři perly: rozpustile vzpomínková Boys are back, ambiciózní duet Sharpay a Ryana I want it all s parodií na Chicago a trailerová rozehřívací pecka Now or Never. Just pure fun. Každá generace asi musí mít něco, z čeho o deset let starší lidi zvrací. High School Musical je přesně ono mezigenerační dávidlo- takže pokud jste starší 18-ti let a bude se vám Hudební Sado Maso na třetí líbit, znamená to a) máte zvrácený smysl pro humor b) líbí se vám metrosexuálové typu maturujícího a mutujícího dřeva Zaca Efrona c) s oblibou si pěstujete kolektivní guilty pleasure d) vyžíváte se ve skrytých odkazech na Spidermana. Já jsem ve všech čtyřech kategoriích. P.S. Abych neměla poštu zasypanou dotazy-viděli jsem to samozřejmě v KINĚ. P.P.S. Napodruhé se poměr guilty vs pleasure nebezpečně vyrovnal. Scream je boží. No neke. :)(26.10.2008)

 • T2

  Rozpočet $11miliónovTržby USA $90,559,416Tržby Celosvetovo $252,909,177Tržby za predaj DVD v USA $55,994,295 //počet predaných kusov 3,119,827(6.7.2009)

 • Cival
  ***

  Zvrácené. Vštěpuje to dětem do hlavy, že mají být jen sami sebou, ale přesto chodí všichni ve stejných hadrech, mají stejné účesy a zpívají stejně mizerné písničky. Milují se v tom hormony zmítaní teenageři, ale na víc než pusu nedojde. A je to přístupné capartům všeho věku (a zacílené na holky okolo deseti let), přesto nechybí scéna, kde se sexy Gabrielle válí ve své vykasané sukýnce doma po ložnici a Zac Efron ji strká do pusy jahodu (ehm). Ale co je daleko horší: Minimálně tři muzikálová čísla jsou tím nejlepším, co žánr od Hairspraye nabídl! Kam se co do choreografie a propracovanosti tanečních výstupů hrabe třeba Mamma Mia... minimálně dvě pasáže snesou srovnání s Chicagem, ba co víc, to by snad tak střemhlavé pocty klasickým muzkálům schopné ani nebylo. 50% a fakt spíš tři hvězdy, které jsou míň guilty, než bych si chtěl přiznat. Když člověk akceptuje celý ten pestrobarevně kastrovaný koncept, musí zvednout palec hore :-)(30.10.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace