Rozpočet $200miliónovTržby USA $334,191,110Tržby Celosvetovo $1,025,467,110Tržby za predaj Blu-ray v USA $32,199,597 //počet predaných kusov 1,019,036Tržby za predaj DVD v USA $81,713,335 //počet predaných kusov 4,188,934Mia Wasikowska je jediná príjemná vec pre ktorú sa to oplatí pozerať, tá ma v sebe fakt nejaké to čaro, nič ostatné ani len neprekvapí ani neohúri, minimum zábavnosti aspoň tej vydarenej, Burton šokuje v tomto prípade dosť urvanou surovosťou(odťaté hlavy, prsty,...), Anne Hathaway s tým make-upom je až nechcene na pohľad nechutná, film ktorý dokazuje že staviť na 3D technológiu nie je všetko a ani výhra. Aj keď film komerčne smeruje k prekonaní $1miliardy(nezaslúžene), čo producentov poteší, ďalších hrabošov veľkých filmových štúdií nabudí aby všetko hádzali do 3D, čo bude mať na svedomí asi rýchli úpadok na kvalite, rýchlejší než by sa dalo čakať, normálne sa bojím čo po tomto povie Súboj Titánov. Burtonové prvé veľké priemerné fiasko! /videl v kine 3D verziu: 55%/(8.4.2010)

• Flipper

Každý vedel do čoho ide. Masová záležitosť, pod zvučnými menami. Ja som osobne bol zvedavý, či si Tim Burton zachová čistý štít, či ho komerčné postupy nezašpinia a hlavne, ako sa popasuje s témou. Najprv k Wonderland svetu. Ten mi pripadal, akoby sa pár lepších amatérov snažilo napodobniť svet na Pandore, ale mali príliš malé štúdio. Postavy sú násilne rozdelené, medzi dobré a zlé, pričom v samotnej rozprávke boli fantastické a to im stačilo. Celé to zoznamovanie s nimi, samozrejme speje k epochálnej bitke dobra a zle, pričom zrazu sa vynorí akýsi drak a ja som myslel, že sledujem koniec Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring. Alica bola práve preto výnimočná, že proti sebe nestáli dve frakcie dobra a zla. Koncept mainstrímu zjednodušil aj toto na akúsi bitku dobra a zla, ako sme to videli už plnokrát. Načo to?____ Dialógy nudné, predvídateľné, robené na efekt, pri ktorých som skôr z nudy fantazíroval, akú dobrú fajky by mohla dať Anne Hathaway s takýmito tučnými perami. Kameň úrazu je však aj v Alice, ktorá má nulovú charizmu, ktorú kostrbato zachraňuje J. Depp no všetko je akési márne. Jednoducho je to fantázia na spôsob, aby jej pochopil každý. Nič novátorské, nič výnimočné a v podstate som rád, že som ušetril za kino.(14.5.2010)

• Kordus

První film, který ve mne vyvolal skoro dvouhodinový pocit, že budu zvracet... ale nějaké kvality se mu upřít nedají, takže ty dvě mu dám...(2.7.2010)

• Houdini

Oscar 2 : Výprava, Kostýmy + 1 nominace: Vizuální efekty(25.1.2011)

Je to prosté jak neviditelná ruka trhu. Žáby na prameni strýčka Disneye ucítily zespodu nepatrný závan sucha, Helena chtěla novou kabelku, nos, výzvu, co já vím..., žáby na prameni strýčka Disneye podepsaly šek, Tim se poslušně podrobil a ejhle - je tu nová, úspěšná Alenka v říši hřibů (patrně lysohlávek), kde dealuje modrá housenka sjetá vodní dýmkou a Alča vylézá z nory jako charakterově vyzrálá žena. Investice se vyplatila, kuňky zase mohou cítit to nádherné vlhko, ale já bych byl radši, kdyby to všechno byl jen pouhý sen.. Pokud se bude točit remake Kingova TO, Helence Bonham ponechat nalíčení a role klauna Pennywise se už nemusí řešit..(28.7.2014)