• Flipper
  **

  Každý vedel do čoho ide. Masová záležitosť, pod zvučnými menami. Ja som osobne bol zvedavý, či si Tim Burton zachová čistý štít, či ho komerčné postupy nezašpinia a hlavne, ako sa popasuje s témou. Najprv k Wonderland svetu. Ten mi pripadal, akoby sa pár lepších amatérov snažilo napodobniť svet na Pandore, ale mali príliš malé štúdio. Postavy sú násilne rozdelené, medzi dobré a zlé, pričom v samotnej rozprávke boli fantastické a to im stačilo. Celé to zoznamovanie s nimi, samozrejme speje k epochálnej bitke dobra a zle, pričom zrazu sa vynorí akýsi drak a ja som myslel, že sledujem koniec Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring. Alica bola práve preto výnimočná, že proti sebe nestáli dve frakcie dobra a zla. Koncept mainstrímu zjednodušil aj toto na akúsi bitku dobra a zla, ako sme to videli už plnokrát. Načo to?____ Dialógy nudné, predvídateľné, robené na efekt, pri ktorých som skôr z nudy fantazíroval, akú dobrú fajky by mohla dať Anne Hathaway s takýmito tučnými perami. Kameň úrazu je však aj v Alice, ktorá má nulovú charizmu, ktorú kostrbato zachraňuje J. Depp no všetko je akési márne. Jednoducho je to fantázia na spôsob, aby jej pochopil každý. Nič novátorské, nič výnimočné a v podstate som rád, že som ušetril za kino.(14.5.2010)

 • Segrestor
  ****

  O tomhle se lehce nadrženému Lewisovi Carolovi nesnilo ani v tom nějvětším rozopoležení opiového rauše. Kam ten řežisér Burton na ty vize chodí...? Hm? Mrkvička a v zimě?(27.8.2011)

 • Gemini
  ***

  Tim Burton navštívil Disney Studios a ani tato živá voda nezpůsobila, že by Disney již více nebyl mrtvý. Scénář od osvědčené studiové harcovnice sice činí Alenku něčím jiným než jen prostým zfilmováním Carrollovy knihy, ale divák nedostane o moc víc než emancipační štulec, který měl možná opodstatnění právě v době sjetého Lewise, ale rozhodně ne dnes, a který je navíc očekávatelný od samého začátku této hodinu a tři čtvrtě trvající přehlídky zcela zbytečného "za každou cenu 3D" pimprlového divadla. Alenka nicméně drží historické prvenství - poprvé mi Johny Depp přišel nesnesitelný, a to jsem viděl i Eda Wooda. Uznání si Šílený Klóbrcmajstr nicméně zaslouží, a stejně tak i ostatní herci, ať už viditelní nebo jenom akustičtí - Mia Wasikowska je zvláštním způsobem křehká a silná zároveň, většinu filmu se jí daří působit správně dospívajícím dojmem, a je rovněž netuctovým způsobem hezká. O Heleně Bonham Carter snad není třeba mluvit (nakecá toho víc než dost, a zase z toho budete tak na větvi jako ve Sweeney Toddovi nebo Fight Clubu...dobře, trochu jinak než ve Fight Clubu, ale fajn rozhodně je:)) a z Bílé Královny Anne Hathaway jsem dostával křeče do bránice, jak mě ta její extrémně pozérská kreace panny ze středověké tapisérie bavila. Pak by se asi slušelo více zmínit ještě Crispina Glovera, který je ještě divnější a úlisnější než v Charlieho Andílcích (ano, JE to možné), a můžeme přejít k tomu jak si Burton ponechal svůj výrazný vizuální styl, díky čemuž občas vidíte záblesky Sleepy Hollow nebo Velké Ryby, a jak je scénář opentlen docela povedenými vtípky, kterých je možná (skoro jistě) daleko víc, než jsem mohl postřehnout, protože jsem četl všeho všudy první polovinu Říše Divů. To, zda máte načteno či nikoliv, je dost zásadní problém - já jsem třeba až do poloviny filmu (kdy se Alenka dostane na hrad Srdcové Královny) absolutně nechápal, co se to hergot děje, a jak spolu jednotlivé scény souvisí. Moje hodnocení tak je téměř jistě zkreslené - jediné řešení je zas o něco doplnit literární vzdělání a pak se podívat znovu. Jakkoliv mi ovšem repríza není proti mysli, jak se znám, zabere to dlouhý čas:) Nechť je tedy těch 60%, které teď dávám, bráno s rezervou.(29.7.2010)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - První film Tima Burtona, který nemá úvodní titulky. (HellFire)

 • - Johnny Depp se podílel na návrhu své masky a kostýmu. (JSSVLVKMK)

 • - Původně měl být obličej Alana Rickmana digitálně zakomponován na animovaného houseňáka, kterého daboval. Z nápadu poté sešlo, avšak tvůrci se snažili na houseňákovu tvář dát Rickmanovy charakteristické prvky tváře. (Elbarto08)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace