I Sám Tim Burton tehdy řekl, že se mu Alenka netočila dobře. Je hezká, až přenádherná, ale není z ní cítit Tim Burton. Tenhle film prostě nemá jeho srdce. A když film nemá srdce, je mi z toho smutno. A to i přesto, že jinak je tahle Alenka nádherně barevná plná jak úžasných momentů, tak 3D scén, které v ne3D prostředí vyzní bohužel úplně do prázdna.(8.3.2010)

• Houdini

Oscar 2 : Výprava, Kostýmy + 1 nominace: Vizuální efekty(25.1.2011)

• TheMaker

Tak tohle mě teda vůbec nechytlo! Ale Depp a Helena jako vždy perfektní!(4.4.2011)

Kouzelné, infantilní ale podle mě dost povedené 3D zpracování nejznámější pohádky na světě. Vynikající herecké výkony ať už od Deppa, Bonham Carter nebo Mii Wasikowski. Burton mě opět nezklamal !!! 90%(4.3.2010)

Sterilní. Klasický případ, jak se někdo chytí do pasti, že imaginativní literatura je vhodná k filmvému zobrazení. Ona možná i je, ale to by se to nesmělo dělat jako hollywoodský blockbuster. Vedle Planety opic Burtonův nejzakázkovější film.(26.2.2010)