somnar

Docela by mě zajímalo, kdo z průměrných návštěvníků kina vydrží u Cranku 2 do závěrečných titulků. Vysoké napětí nebude filmem pro milovníky "hezkých filmů s ponaučením", s jeho hrdiny se pravděpodobně neztotožníte, jakmile ovšem Neveldine s Taylorem vyšlou na scénu na*ranou asiatku, vytékající silikony a lidské suši, je vymalováno. Nadsázka z toho přímo čiší, pak vám prostě nikdo nemůže zazlívat smích u dalších a dalších zvrácených over the top momentů :-) Fakt, že se jedná vlastně jen o upgrade jedničky (pár scén je totožných) mi žíly netrhá, podobná zápletka si vybírá svoji daň (zvyšoval se adrenalin, teď se zvyšuje napětí). Říkám to potichu, ale... trojku sem! 70% ()

Xmilden

Upřímně se klaním všem, kterým se dokáže líbit chaotický bordel, kterým nám přichystala dvojice Neveldine/Taylor. Jason Statham dle mého soudu začíná potápět svou kdysi slušně rozjetou kariéru. Pokud mě série Kurýr dokázala třetím dílem bavit, čekal jsem něco podobného i u série Crank. Bohužel Cheliosovo pobíhání, dobíjení nebo osahávání stařenek mě kdovíproč nebaví. PS: Filmu by spíše slušel název VYPNI TO A PŘEŽIJEŠ. ()

T2 odpad!

║Rozpočet $-miliónov║Tržby USA $13,684,249║Tržby Celosvetovo $34,560,577▐ Tržby za predaj DVD v USA $16,771,162 //počet predaných kusov 955,117║ ono uletené to je dosť a takmer by to bolo aj zábavné, keby to nebolo až tak nechutne perverzné, úchylné,... mne sa občas NECHUTNE zdvíhal žalúdok a to nie je dobré /10%/ ()

sniper18

Je to dosť dobrá akčná komédia s Jasonom Stathamom, ktorá je pokračovaním slušnej jednotky. Má veľmi dobrý príbeh o nájomnom zabijakovi, ktorý po vyriešení účtov s gangstrami vypadol z vrtuľníku, no tento pád prežil a hneď ho zajme čínska mafia, aby mu odobrala srdce a nahradí ho špeciálnou batériou. A tak musí urobiť všetko preto, aby ho získal späť, ale batériu musí priebežne dobíjať a samozrejme po ňom opäť ide množstvo zabijakov. So spracovaním som nadmieru spokojný, dej priamo nadväzuje na záver predchádzajúceho dielu a opakuje totožný koncept, takže samotná zápletka síce v porovnaní s predchádzajúcim dielom prakticky nič nové nepriniesla, ale jej prevedenie je už iné. Tvorcovia sa už tentokrát absolútne utrhli z reťaze a nezastavia sa pred ničím. A tak je to jedna veľmi dynamická a mimoriadne nápaditá jazda, kde jedna nezabudnuteľná situácia strieda druhú, pokiaľ možno dotiahnutá až do maximálnej absurdnosti, je tu nespočet originálnych nápadov, plno svojských postáv, ktoré to celé osviežia a po celý čas si to udržuje vysokú úroveň zábavnosti a zbesilosti, takže tu sa nedá nudiť ani na okamih. Akcie je tu dosť a v rámci svojej kategórie je výborná. V rámci čistého akčného žánru by nestála za nič, súboje a aj prestrelky nespĺňajú žánrové štandardy, ale tu ide predsa len o niečo úplne iné. Hlavne, že všetky tie likvidácie, naháňačky, zrážky a všetko ostatné je nápadité, zábavné a aj pomerne drsné. Herecké obsadenie je na tom dobre, výborný Jason Statham, ktorý je tu ešte lepší, než predtým, Amy Smart je naopak na tom horšie, ale našťastie ani nemá až tak moc priestoru a zvyšok postáv, či už tie, ktoré zostali rovnaké, ale aj nové ma dosť bavili, obzvlášť mladík so záchvatmi. Réžia a technická stránka síce pôsobia dosť zvláštne, na rozdiel od predchádzajúceho dielu to má o dosť amatérskejší vizuál, ale to bolo viditeľne zámerom a aj tak tu ide hlavne o tú neutíchajúcu zbesilosť a množstvo vizuálnych nápadov a to sa vydarilo. Už jednotka bola veľmi zaujímavá a originálna, ale stále sa ešte trochu držala na uzde, aby bola prístupnejšia aj bežnému divákovi, no to už tentokrát neplatí a toto pokračovanie je už čisto pre fanúšikov. Síce uprednostňujem bežné akčné filmy, ale rozhodne nemám problém ani s takouto nápaditou a zábavnou akčnou jazdou a prípadnú trojku si určite nenechám ujsť. 78% ()

Fr

Chev je v průseru! Ty triádský kurvy mu vyřízly srdce a daly tam nějakýho uměláka…. Po pár vteřinách mne napadne, že TOHLE bude pořádná ptákovina. A ne snad proto, že J.S. je Angličan s velkým pérem. Efektní tu je i vyprsknutí ledu z pusy – jak moc, nechám na vás. Zběsilé tempo, hodně se ,,fakuje“, hudba dělá rámus a kamera je šílená. Nemohu říct, že by mi to vadilo, vlastně jsem ani nic jinýho nečekal. Jen kolikrát nevím, proč se to ,,tam“ děje. Chápu a nechápu. A do toho stávka pornoherců. Takové Sejmi je všechny byla taky šílenost, ale pobavila. Tady to je jen šílenost. A tak jsem se po 40ti minutách začal smát. Pokud si teda zrovna někdo neřezal bradavky. Nejsem normální! Šílená magořina, která se nebere nijak vážně a u které někteří budou litovat, že ji zhlédli. Jiní ji zase budou vynášet do nebes. Já na to nemám názor. PŘÍBĚH ** HUMOR ** AKCE **** NAPĚTÍ ** Co uvidíme (možná) příště? Chev bude muset získat zpět svoji ,,mužnou“ pýchu. Uměláka bude muset držet stále při životě! Pomůže mu stávka pornoherců? Pomůže si sám? Pomůže mu někdo? ()

• Rozpočet oproti prvnímu dílu, který stál 12 milionů amerických dolarů, vzrostl na kulatějších 20 milionů. (Pumiiix)
  • Amy Smart (Eve) si už v roku 1997 zahrala vo filme s identickým názvom, ako má toto pokračovanie - High Voltage (Hra s ďáblem). (beso74)
  • Starostlivý můž, který se ptá Cheva (Jason Statham), jestli je v pořádku, je mistr bojových umění Keith Jardine. Na triku má nápis „MEAN 1“, což značí jeho přezdívku "The Dean of Mean". (Othello)

Blonďaté posily

Blonďaté posily